Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

beduin
3. zář 2013

@nonnni rano ve 4 test a nic.Ms taky nikde asi budu muset k mudr kdyz nedojde do konce tydne ☹

nonnni
3. zář 2013

@beduin to je na pytel, tohle cekani...je to lito😢

petroska
3. zář 2013

@nonnni :( TO JE MI LÍTO.Zajdi k mudře at na tebe koukne kdyby mrcha furt neřpišla.Bereš listovku nebo nějaké vitamíny?

beduin
3. zář 2013

@petroska ne neberu nic ☹ ja to tady procitala a jedna pani tam pise ze ji test ukazal pozitivitu az 5 dni po vynechni ms,budu doufat ze patrim k tem lidem taky 🙂 meskam teprv 2 dny a je to 15 dpo takze pockam max dva dny a jdu mudr.

beduin
4. zář 2013

Ms dnes prisla ☹

elleta
4. zář 2013

Zdravím všechny, dlouho jsem pročítala hodně diskuzí a teprve teď jsem se odvážila na jednu zaregistrovat a poptat se. V lednu jsem vysadila antikoncepci a MS se dostavila až na přelomu května/června a od té doby zase nic. Doktor mi sice řekl, že i 60 dní je normálních, ale tím, že nemám cyklus si nejsem jistá, jak je to s možností početí. (včera jsme s přítelem jaksi pozapomněli na ochranu). Tak bych se ráda zeptala, zda máte některá zkušenosti jak je to s početím bez MS. 🙂
Děkuji

missuulle
4. zář 2013

Ahoj holky taky mi dnes přišla MS a tak bolestívá, musela jsem si v práci na 25minut sednout,protože mi bylo na omdleni. Je mi z toho smutno,že se nezadařilo,moc jsem chtěla májové mimi ☹

jenyska4
5. zář 2013

@missuulle
@beduin Holky, to mě mrzí, ale někdo tu MS nemá a nemuže bez ní otěhotnět a chodí na hormony, prdte na to, tento cyklus určo vyjde a budete mít červíkové mimi🙂 držím palečky

missuulle
5. zář 2013

@jenyska4 moc děkuji jsi hodna tak uvidíme. myslíš že je lepší se snažit ob den a nebo každý den v plodné dny? my jsme ted každy den, tak tento cyklus to zkusime obden.

jenyska4
5. zář 2013

@missuulle každý den je uplně na nic...já otěhotněla vždy tak, že dala nohy hore a už jsem nikam nešla.-) prostě až za pár hodin...myslela jsem si, že na tom nic není, ale já dva cykly neotěhootněla a pak si vzpoměla, že toto mě radila kamarádka a já tak dle její rady jsem podruhé v tom :D a moje rada zní ob.-den 😉

jenyska4
5. zář 2013

@elleta bez menstruace otěhotnět nemužeš, ale pokud Ti má přijít třeba ted to nemužeme vědět a třeba jsi těhule. Poběž do lékárny kup si čaj kontryhel a pij uvidíš jak se ti upraví cykly, chcete miminko, ju?

missuulle
5. zář 2013

@jenyska4 jj ted to tak zkusíme a uvidíme. jenak já po tom taky nikam nechodím, většinou se tulíme před spaním,protože oba jsme dlouho v praci takže pak celou noc ležím a spinkam 😉 dám pak vědět jak co a tak

elleta
5. zář 2013

@jenyska4 Děkuji, já si také myslela, že bez cyklu to nelze, ale občas jsem se potakala s názorem opačným. Kontryhel vyzkouším, nechce se mi chodit na hormonální injekce, zařekla jsem se, že žádné hormony už do sebe cpát nebudu. Ale jsem trošku nervozní, že se mi MS vyhýbá, ne že by mi chyběla, ale bylo by fajn cyklus mít a vědět, na čem člověk je 🙂. A co se týče miminka, chtěli bysme, ale kdyby to vydrželo třeba ještě půl roku, než budu chvilku v práci, tak by to nevadilo. Ale jsme spolu 6 let, máme před svatbou, takže zle by taky nebylo.

rikkinka
6. zář 2013

Ahojky,mám takový dotaz nevíte přesně kdy bych si měla udělat těhotenský test? 😨
11.srpna jsem měla poslední MS a teď 1.září jsem měla dostat znova MS ale zatím se ještě nedostavily...
Tak právě nevím kdy by bylo nejvhodnější si test udělat.
Bolesti a žádné příznaky zatím žádné nemám.
Děkuji moc za odpověď 🙂

rikkinka
6. zář 2013

Vlastně ano teď jsem si vzpomněla že mě strašně bolí bradavky ☹

saminomimino
6. zář 2013

ahoj,tak nejsem zastánce testování pře MS,ale stalo se tak a už 9DPO tam cosi bylo ale maličkatý,11DPO,den před očekávanou MS se dalo říct hezká druhá čárka světlá ale jasně patrná,hodně štěstí 😉

saminomimino
6. zář 2013

@rikkinka tak to testni,jestli ti MS mešká už by ti to těhu ukázalo

rikkinka
6. zář 2013

tak vyzkouším zítra ráno je to prej nejlepší než teďka

rikkinka
8. zář 2013

Ahojky,tak opět a zase tady píšu...Protože jsem úplně zoufalá ☹
Jak už jsem tady psala s mým problémem že nemám od 1.září MS tak jsem si včera udělala těhotenský test a výsledek je negativní...Vůbec netuším co se děje??Nevím zda mohl těhotenský test nějak selhat nebo něco? ☹ Sice bradavky mě strašně moc bolí na dotek a včera jsem měla neskutečné větry...Omlouvám se že to tady tak píšu ale vůbec nevím co dál...Rozhodla jsem se že si zajdu ve středu k doktorovi aby mi řekl co se děje...Ale moc bych byla ráda kdyby mi některé z Vás poradila možná máte nějaké zkušenosti 🙂
Prosím o nějakou radu.
Děkuji.

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka ja mam zkusenost z cystou v deloze, ktera dokaze lehce zvednout hcg a simulovat tehotenske priznaky. Nekdy zvedne dost na to, aby udelala ducha na testu, nekdy se neprojevi ani tak.

Kazdopadne k doktorovi si dojdi, da ti vyvolavacku. MS ti pak dojde do dvou tydnu. Kdybys tehotna i presto byla, tak tehotenstvi neublizi.

rikkinka
8. zář 2013

@nonnni Aha aha protože jsem teď si všechno přečetla a některé ženy tady píšou že si dělaly test za týden což jsem taky udělala a měly tam jen jednu / a potom to zkusily za další týden a to už jsem jim ukázaly //.Je to prý u každého jinak tak nevím no...Přesto jsem se rozhodla a doktora nechám až na další týden počkám ještě jeden týden a uvidíme.

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka tak ono to zalezni na tom, kdy jsi otehotnela. Pokud zena ocekava MS 1.9., ale otehotni (opozdenou ovulaci) 29.8., tak jasne, ze se jim jeste nic, jak 1.9., tak 8.9. na testu neukaze a ukaze se jim to treba az tech 14 dni po ocekavane MS, ktera ve sve podstate neni ocekavana, protoze ovulace byla opozdena.

Pokud prokazatelne vis, ze jsi mela ovulaci (ci posledni pohlavni styk) pred 14. dny a vice, tak bych na tehotenstvi nespolehala. Minimalne duch uz by tam byl. Zeny hcg, z krve do moce, filtruji v ruzne intenzite, ale filtruji. Pokud bys meskala MS od 1.9. (s tim, ze ovulace byla klasicky kolem 18.8.), tak i pri nizke filtraci by se uz neco onjevilo. Mam stejne datumy, posledni MS 4.8., ovulace +- 18.8. a slabe positivni test jsem mela jiz minuly patek, predevcirem uz jsem mela dalnice stejne silne...

Ja ti nechci brat nadeji, ale ta sance je proste mala, pokud jsi nemela oddalenou ovulaci.

Tusis, kdy jsi ovulovala?

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka pockej, ted koukam, ze pises, ze podledni MS byla 11.8. a ocekavalas MS 1.9....ty mas cyklus 21 dni, nebo je to preklep?

rikkinka
8. zář 2013

@nonnni Právě že já to mám s tou ovu složitější je to jak kdy....
Protože jsem přestala v březnu brát prášky tak mám MS stále ještě někdy rozházenou ale poslední dva měsíce je v pořádku..Jinak asi jsem měla poslední ovu 20.8. Opravdu v tom si nejsem ale vůbec jistá.

rikkinka
8. zář 2013

@nonnni no mám cyklus 21 dní někdy 24

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka a podle ceho jsi si tedy vypocitala, ze ti mela MS prijit 1.9.? Podle poslednich dvou mesicu, kdy jsi ji mela po trech tydnech?

Proc myslis, ze ovulace byla 20.8.? Bolesti a hlen?

Ja byt tebou, tak zacnu merit BT (pokud ti to dovoli tvuj rezim) a zjistim, nejen kdy ovulujes, ale jak dlouhou mas lutenalni fazi. Protoze s ovulaci 20.8. a MS 1.9. je to lutenalni faze jen 11 dni a to jako s nejvetsi pravdepodobnosti nestaci. Mela by byt v rozmezi 12-14 dni. V tom by mohl byt problem.

rikkinka
8. zář 2013

Tak píšu si to každý měsíc kdy mám první MS a také poslední MS.
Doktor mi říkal že to je vše tak jak má být že někdo má krátký cyklus a někdo dlouhý...
Brala jsem prášky na 21 dní a po nich se vždy za 3 dny dostavily MS které mi pak za 4 dny vždy skončily...

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka to jasne, ze kratky cyklus je v poradku, ale musis ovulovat brzy...vicemene bys mela ovulovat 12-14 dni pred ocekavanou MS. To neni o tom, z ebys mela kratky cyklus, ale o tom, kdy v cyklu ovulujes.

Problem by nastal, kdybys pri kratkem cyklu treba ovulovala 16DC, protoze by pak lutenalni faze byla jen 5 dni a to bys nakrasne mohla mit ve vajecniku oplodnene vajicko, ale stejne by se ti spustila MS a mozne tehotenstvi by se odplavilo s ni.

Nemuzes soudit podle posledniho styku? Jestli treba nebyl uz pred temi 14. dny ci tak...abys mela nejaky odrazovy mustek.

Jinak, dle tveho psani, jsi teoreticky mohla mit ovulaci kdykoliv, treba vcera....to se pak blbe posuzuje, kdy uz by na testu melo neco byt videt😉

rikkinka
8. zář 2013

No právě mám to kvůli těm práškám takové blbé...
No počkám ještě jeden týden pak udělám test a jestli nic nebude tak zajdu za 14 dní k doktorovi...
Mám sice takové ty příznaky (prsa,někdy větry,pak bolesti,břicha,nespavost...jak kdy) No uvidím.
Četla jsem že nějaká žena si děla těhotenský test a ten jí pořád ukazoval jen jednu / a přitom byla v druhém měsíci a nic nepoznala.

nonnni
8. zář 2013

@rikkinka to jsou pripady tak ridke, ze bych na to nespolehala...

Psala jsi, ze ovulace asi byla 20.8....proc myslis, ze byla? A mohla jsi technicky otehotnet v poslednich dvou tydnech? Jestli ne, tak bych na navstevu doktora necekala...ostatne, ja bych necekala ani ted. Vyvolavacka by tehotenstvi neublizila, naopak napomaha uhnizdeni a nabral by ti krev, kde bys mela jistotu. I kdbys byla ta jedna a milionu, co se ji test neukaze positivni, tak v krvi bys hcg mela. A UTZ na vylouceni pripadnych problemu v podobe cysty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru