Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

wendelinek
26. říj 2011

@kitty68 já jsem to měla úplně stejné, až na to, že jsem si zkoušela test před MS a vyšel negativní a pak jsem to nedostala, ale příčítala jsem to nepravidelnému cyklu, ale za 3 týdny jsem to zkusila zas, protože chodím na laser a bála jsem se, kdyby náhodou, že by to mohlo poničit plod a výseldek byl pozitivní, hned v podstatě, jak jsem do moči test vložila, tak obě čárky znatelné 🙂 teď musím počkat 14 dní, než půjdu k doktorovi, myslela jsem, že mě vezme dřív, ale prý aby se to dalo poznat, tak za 14 dní. To jsou nervy, asi to nevydržím 🙂

gabuli202
26. říj 2011

Ahoj holky,
necelý měsíc se pokoušíme o miminko. Včera jsem si všimla, že mám velmi citlivé bradavky, skoro se jich nemohu silněji dotknout. Tak jsem si dnes zkusila udělat test, ale byl negativní. Co myslíte, od čeho to může být?

najemnici
26. říj 2011

@gabuli202 Já jsem měla taky dost citlivé bradavky,těhu už jsem v tu dobu byla ale na test bylo brzy.

gabuli202
26. říj 2011

@najemnici Takže myslíš, že na test je ještě brzy? Vůbec se v tom neorientuju 😅 Takže myslíš, že ta citlivost bradavek je příznak?

najemnici
26. říj 2011

@gabuli202 Já jsem ty bradavky měla jako příznak.Kolik jsi DPO?

gabuli202
26. říj 2011

@najemnici Omluvám vám se, ale tady v těch zkratkácvh se zatím nevyznám 😕 Copak to je?

najemnici
26. říj 2011

@gabuli202:Kolik dní máš po ovulaci(DPO)?Nebo jsi měřila bazální teplotu nebo něco?A máš ještě nějaké příznaky?Kdy očekáváš MS?

gabuli202
26. říj 2011

@najemnici Nene, nic jsem si neměřila. 9.10. jsem měla poslední den měsíčků. A netuším, kdy se dostaví, vysadila jsem prášky, takže nevím, jak mi bude tělo reagovat. Jinak nevím, jestli to jsou příznaky, ale občas mám takový výtok. Jaké bývají ještě příznaky?

najemnici
26. říj 2011

@gabuli202:Kdy jsi vysadila prášky prosím tě?Tak to je ještě mooooooc brzy na test když jsi měla do 9.10. měsíčky.Příznaky najdeš hodně na netu.Já jsem měla měsíčky 19.7. pak jsem měla ke konci srpna takové špinění a začátkem září jsem měla pozitivní test 🙂

gabuli202
26. říj 2011

@najemnici 2.října jsem měla poslední prášek, 5. jsem to dostala A 9. jsem měla poslední den měsíčků a od té doby to zkoušíme. takže myslíš, že nemůžu být těhotná, nebo je brzy na test?

najemnici
26. říj 2011

@gabuli:No záleží kdy jsi měla ovulaci(ta se dá spočítat na netu).A tak neměla by jsi to ted někdy dostat měsíčky?Zkus počkat na MS a uvidíš.Těžko říct takhle brzy po vysazení prášků

paolin
26. říj 2011

@gabuli202 většinou se doporučuje testovat v den vynechání menzes. což by v tvém případě mohlo být tak za týden 🙂

cmeliatko
26. říj 2011

az ked zacne meskat menzes 🙂 pred tym aj ked vide negativny nemusi tomu tak byt 😉
je to na nervy ale je to zbytocne pred tym robit test

gabuli202
26. říj 2011

@najemnici Podle mě bych měsíčky mohla dostat další týden, tak uvidíme. Tu ovulaci bych si musela vypočítat, někdy to snad na netu najdu 🙂

@paolin Takže to zkusím za ten týden. Nic si nechci vsugerovávat, jen mi prsa nikdy nebolela a teď s těch bradavek nemůžu dotknout. A mám Gravitest, což nevím, jestli je to ten nej

najemnici
26. říj 2011

@gabuli: Počkej do MS a uvidíš.A taky můžeš mít tuhle MS zpožděnou když jsi na začátku října vysadila prášky.Hlavně to chce klid a fakt nespěchat 🙂

paolin
26. říj 2011

@gabuli202 prsa taky můžou být vysazením prášků. ovulku si asi jen tak nespočítáš, většinou bývá cca 14tý den cyklu, ale každý to může mít jinak 🙂 na zjištění přesnéh dne ovulky se taky prodávají testy. každopádně za týden budeme držet pěstičky a uvidíš 🙂

domi1988
26. říj 2011

ahojte baby aj my sa teraz prvy mesiac snazime o mimi.. za cca 3 dni cakam mrchu, uz som si spravila aj test, ale ako vas citam je to asi skoro.. bodajby sa zadarilo 😎

domi1988
26. říj 2011

@cmeliatko diky zase som sa trochu poucila 😀 ja som sa testovala este aj pred MS, som netrrpezliva, ale stejne neverim, ze by sa to podarilo na prvy sup 🙄

gabuli202
26. říj 2011

Holky, chtěla jsem se zeptat, kdybych si nechala udělat odběr krve, mohla by být už pozitivní? Když čekám MS cca za týden?

cmeliatko
26. říj 2011

@domi1988 uplne ti rozumiem;)
Su to ale zbytocne vyhodene peniaze

domi1988
27. říj 2011

@cmeliatko jasne ze su, ved ja si to stale hovorim a aj tak testujem 🙂 hrozne chcem, aby tam boli // . urcite pridu, ked to budem najmenej cakat.

elza2110
27. říj 2011

@gabuli202 Po 7 až 9 dnech po početí (cca 3. týden po poslední menstruaci) je možné hCG zjistit pomocí krevního testu, to ale platí pouze pro 5% těhotných žen, ve většině případů lze těhotenství prokázat 11. den po oplodnění. O další 2 dny později lze hCG nalézt i v moči. Koncentrace hCG v krvi ukazjící na počátek těhotenství je přibližně 2mIU/ml, jistota je však až u hodnoty nad 5mUI/ml. - to mám z internetu 🙂 takže na testování musíme ještě počkat, ani v krvi by to nemuselo být ještě poznat :-/ taky jsem měla poslední menstruaci od 5.10, poprvé jsme se snažili a já už bych chtela vědět, jestli se to nááhodou nepovedlo 🙂 ale týden uteče a my budeme vědět vííc!

barbulinka1
27. říj 2011

@gabuli202 Ahojka, já vysadila prášky v září a první měsíc po vysazení jsem měla to samé, citlivost bradavek, kterou jsem nikdy předtím nezažila, výtok skoro celý měsíc k tomu zácpu, hrůůůza, takže skoro všechny příznaky těhu 😀 ale jenom se tělo rovnalo z těch hormonů, ted jsem druhý měsíc bez prášků a je mi skvěle 🙂 takže to může být takyy reakce na vysazní :( ale to uvidíš až jestli přijde ms nebo ne 🙂

cmeliatko
27. říj 2011

@domi1988 presne tak. ked sa prilis stresujes tak to je zle.

domi1988
27. říj 2011

@cmeliatko no to ja viem, ale nemozem si pomoct.. ale som sa rozhodla ze od dalsieho pokusu to nebudem ani riesit.. teda ak to dokazem 😀

cmeliatko
27. říj 2011

@domi1988 ja to uz neriesim. davam si pol roka cas a ked sa nepodari bez tlaku tak pojdem dalej 🙂
moj doktor si je ale isty ze sa podari lebo to na mne vraj vidno :D mozno som uz aj tehu 🙂 nevieme 🙂))

domi1988
27. říj 2011

@cmeliatko no mozno som aj ja, tiez to neviem este 😉 ale prave som sa rozhodla, ze sa nad tym nebudem ani zamyslat, lebo neotehotniem ani do roka.. dam si zdravu stravu prechadzky a podari sa 😅

gabuli202
27. říj 2011

@elza2110 Tak budu držet pěstičky!! ale nechci si dělat naděje 🙂

@barbulinka1 Je to dost možné, že to mám od toho vysazení HA, už ztrácím naději, ale jsme teprve v začátcích, tak nebudu věšet hlavu 🙂

gabuli202
29. říj 2011

Holky, tak to asi pro tento měsíc nevýjde ☹ Prsa ještě citlivé mám, ale už né tak, jak před 4 dny, takže to zřejmě bude od vysazení HA ☹

barbulinka1
29. říj 2011

@gabuli202 nebo můžeš mít taky mít citlivé prsa díky ovulaci 🙂 nebo z vysazení nebo z těhotenství 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru