Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

berruuska
29. kvě 2013

@lordinka většina testů funguje až 10 dní po oplodnění, tak ještě vydrž, všeobecná rada zní: testovat až když nedostaneš menstruaci 🙂

misacek025
4. čer 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala. Normálně beru antikoncepci, minulý měsíc jsem dostala menstruaci (slabší než obvykle). Nyní to mám příští týden dostat, ale už od minulého týdne mi není dobře - bolesti v podbříšku, hlavy, celého těla, zvýšená teplota a nějaké dny nevolnost (zatím jsem nezvracela).
Myslíte, že bych mohla být těhotná?? Nebo si to jenom namlouvám ??
Děkuji za Vaše rady 🙂

iris1111
6. čer 2013

Ahoj holky,jsem tu dnes poprvé a mám otazku zda me muže bolet břicho jako před menstruaci a přitom byt těhotná?az 21 den jsem měla pozitivni ovulacni test,ted je 36 den a stále nic.Bricho me boli spis na pravé straně.Moc bych si to přála.diky předem za odpověd 🙂.Test jsem si zatím nedělala

cristinaxo
7. čer 2013

ahoj priznaky jsou hodne individualni..ale myslim si ze by bylo jeste brzy ...ale jsme na tom pomalu stejne pozitivni ovu test 20 den a ted cekam..je pravda ze vcera me trochu pobolivalo bricho ale pise to bude ta potvora menzes :( doufam ze ne..a snazim se tomu neprikladat nejaky vyznam ..snazime se uz tri mesice ...takze uz opravdu na nejake pocity a "priznaky"nedam a pockam az jestli MS prijde nebo ne ...crzim pesticky a snad to vyslo 🙂
@iris1111

iris1111
7. čer 2013

@cristinaxo Ahoj,děkuji za odpověd 🙂.A kolikaty den cyklu máš?Me psaly holky ještě v jiné diskuzi,ze bolesti jako před menzes jsou normální.Bricho mám boli dobrý týden.Řikam si,ze počkám do neděle a pak si udělám test.To už bude 39 den,tedy jestli to nedostanu ☹.Mas ovulacni vždy takto pozdě?nebo je to různé ?dekuji 😉

cristinaxo
7. čer 2013

@iris1111 jj mozne to je .... je to zpusobeno roztahovanim delohy..ale ja uz na tyto pocity moc nedam . dnes me od rana poboliva v podbrisku ..takze uz jsem smirena ze prjde menzes ..cekam ji +/- za tri dny...jinak ovulku mivam pozdeji, tedy podle testu... ale po porade s Mudr. se na to mam vyprdnout /jak na mereni teploty tak na testy) .. test pry spolehlive urci 1 ovu z 10 a teplotu muze ovlivnit 100 + 1 ruznych veci ..takze to mam pry pustit z hlavy a nestresovat se s pocitanim plodnych a neplodnich dni a pri sexu od den v prubehu mesice to nemuzu minout ... uvidim jak to dopadlo tentokrat a jinak ve snazeni pokracujem ..🙂

cristinaxo
7. čer 2013

takze ovulka je jedna velka spanelska vesnice pro me . a i tim ze mam nepravidelnou menzes tak se tezko dopacitavam ...kazdy to ma individualni ...telo neni stroj aby fungoval jak by jsme si prali 🙂

cristinaxo
7. čer 2013

jo jinak pokud neprijde menzes tak testovat budu po nedeli ..tak su zvedava..ale my tam mame tolik problenmy ze by to byl zazrak kdyby to vyslo ..

iris1111
7. čer 2013

@cristinaxo Při sexu ob den ??tak to jsi me pobavila 🙂).Tio by ten můj nedal 🙂.Jinak ja jsem slyšela,ze ovulacni testy jsou spolehlivé.Jelikoz ten můj na sex až tak extrémně není,tak spoleham na ovulacni testy.Byla by to u nás velka náhoda ,kdybychom se zrovna strefili.Je pravda,ze když člověk moc chce,tak to pry nejde.A to se říká ,,věř a tvá vule te zdravi "🙂.Pisi na mobilu,tak se omlouvám ta tu diakritiku 🙂

iris1111
7. čer 2013

Právě proto,ze máš nepravidelnou menzes,bych řekla,ze ovul.testy jsou na míste.Na druhou stranu ,jestli mate ten sex tak často ,tak to vázne řešit nemusíš 😉

leni84
7. čer 2013

Ahoj holky, všeobecně vzato se těhotenské testy nemají dělat dřív jak v den vynechání ms. Pokud je cyklus pravidelný, tak v den, kdy by měla přijít by měl být už test v případě těhotenství pozitivní. Já mám cyklus pravidelný. Byla jsem těhotná dvakrát - poprvé to bohužel skončilo zamlklým těhotenstvím a vždy jsem měla pozitivní (výraznou čírku) 28 den. Po potratu jsme tomu s manželem nechali půl roku volný průběh a neřešili to, ale když se nazadařilo, tak jsem si začala dělat ovulační testy a měřila jsem si i bazální teplotu. První měsíc byl "zkouškový", ale druhý to vyšlo. Věděla jsem, kdy mám ovulaci podle bazální teploty a ovu testy mi jí potvrdily, takže já testům věřím. Oba dva měsíce mi vyšly přesně..Malá se nám povedla dva dny před ovulací. Zrovna jsme jeli na hory, tak jsem si říkala, že to tento měsíc neklapne, když už jsme pak na sebe s manželem neměli čas a ono zrovna joooo 🙂 Pokud máte sex obden, tak to ovulaci minout nemůžete ani náhodou..🙂 Ale pokud se to nezadaří hned, tak to rozhodně neznamená, že je něco v nepořádku. Já i manžel jsme naprosto v pořádku a na každé dítko jsme si i při pravidelném styku museli pár měsíců počkat..Málokdo má to štěstí, že to vyjde hned napoprvé..😉 Jinak, když jsem otěhotněla, tak už jsem to tušila právě podle bazální teploty - v den ms mi neklesla, ale stoupala..ale jinak jsem žádné bolesti břicha, prsou atd neměla..Ale tohle má každý jinak..Příznaky těhotenství a vůbec průběh celého těhotenství je hodně individuální záležitost..Všem přeji hodně štěstí, ať brzy dvě čárky máte! 😉

cristinaxo
7. čer 2013

no tak ja to mam doma prave naopak 😉 co sexu tyce ... takze my to asi vazne minout nemuzem..nicmene i tak se nam to nejak nedari ... tecky ,hacky neres ..ja su na PC a nechce pisu taky bez toho .. ja vazne neim..jednou ti nekdo poradi to..jinej ono .. pak jsem z toho cela zdrbla a uz se v tom ztracim 😖 .. takze jsem si rekla ze v cervnu nic netestuju , ic nedelam a jednoduse se budu snazit si to uzivat a nemyslet na to jestli dneska "to" vyslo 🙂
jediny co tak dlabu kyselinu listovou ..

cristinaxo
7. čer 2013

@leni84 dekuji za reakci ..je to tak... ale musim se priznat ze na to porad myslim kde je zakopany pes ... sex mame opravdu casto a uz je to tri mesice co se opravdu poctive snazime ..pritel se chce objednat na spermiogram..at pry vyloucime vsecny mozne priciny ..ale sama si myslim ze psychika tu dela hodne .. uvidime..kazdopadne u nas je to tak ze casu opravdu nazbyt nemame ..mam papilom viry a je potreba co nejdriv zacit s lecbou aby mi nezpusobili neplechu ..takze mundr.mi dal tri mesice a pak nevim co by mel v planu :(

leni84
7. čer 2013

Holky, já vás naprosto chápu..Taky jsem si to zažila..Když jsme si s manželem řekli, že bychom rádi miminko, tak jsme tomu nechali volný průběh a podařilo "až" napočtvrté..A to víte..taky jsem se každý měsíc těšila, jak už to bude a vždycky bylo trošku zklamání, i když jsme si řekli, že to rok řešit nebudeme..No, a pak ještě větší, když to skončilo potratem..Jediné pozitivní, co na tom bylo, bylo to, že jsem si říkala, že když jsme s manželem počali přirozeně celkem rychle, tak jsme plodní, nemáme problém, a tak se nám to brzy povede znovu..no a povedlo se to za 8 měsíců znovu..(3 měsíce po potratu jsem otěhotnět nesměla, takže to jsme se chránili)..těhotenství jsem měla hrozně super naprosto bez problémů..teď už s manželem začínáme plánovat druhé dítě, takže za pár měsíců na to znova "skočíme"..tak jsem zvědavá, jak nám to půjde tentokrát..🙂 Já si dávám zase ten půlrok..🙂 Ano, psychika dělá hodně..Ale je jasný, že je těžké na to nemyslet a nesoustředit se..Mně to teda vůbec nešlo..Ale zase je fakt, že nějaké sledování a počítání dnů bych řešila, až po delší době nezdaru..ten půlrok bych tomu určitě nechala..Podle mě je opravdu normální, když to není hned..Já jsem bazální teplotu a ovu testy udělala jen ze zvědavosti, abych zjistila, jestli ovulaci mám, abych se uklidnila, že funguju "normálně" ne že bych chtěla mít s manželem styk jen v tyto dny..Holky, já vím, že tohle se lehce říká..ale ono to vyjde, jen to chce někdy trochu více času..☹
@cristinaxo Aha..☹ Já teda nevím, o co se jedná..ale pokud jsi pod lékařským dohledem, tak vám určitě doktoři řeknou, co a jak..Každopádně moc držím palce!

cristinaxo
7. čer 2013

@leni84 no papilom viry zpusobiji nador na deloznim cipku ..u nekoho se treba uklidni sami u nekoho ne ..chodik kazde tri mesice na testy a nijak se to nezlepsuje ..prave naopak, takze mudr by rad cipek odstranil..preventivne ..ale jelikoz vi e chcem mimco , tak se musi cekat ☹ ... Ja uz jedno ditko taky mam, ale je z predchoziho vztahu .. pritel ho bere jako vlastni - mimochodem Kubik ani nevim jak se povedl, byl nelanovany ,ale jsem rada ze o mam , nicmene chceme jeste jedno spolecne .. dekuji za rady..prijde mi ze jsem non stop ponorena do ruznych clanku jak tehu pomoct.. . ale prakticky neni jak ..pokud neprejdeme k asistovane repro. coz u nas snad nebude potreba ..no uvidime .. mame tri mesice a pak se dozvime co bude dal.poslednich par dni jsem napnuta jak ksandy .. 10 by mela prijit menzes ..tak doufam ...

iris1111
7. čer 2013

@cristinaxo Ahoj,taky jsem měla problémy s čipkem, přesně jak ty.davali mi myslím pul roku,jestli se to nesrovna.Nesrovnalo,tak me poslali na biopsiii a pak na seriznuti (konizaci). Je pravda,ze říkají ,ze porodem se to někdy úplne srovná.Kazdopadne se toho neboj,já také byla vystrasena,ale nic hrozného to není,jen pak nedoporučuji 4 mesice otěhotnět. Tak držím palce,aby se ti to brzy povedlo.😉

iris1111
7. čer 2013

@cristinaxo tak jsem to nevydržela a dnes udělala test a negativni ☹.Bricho stále boli a menzes nikde.Dnes je to 37 den.Tak už to očekávám ..Pak dej vědet jak si dopadla ty ..držím palce 😉

cristinaxo
8. čer 2013

@iris1111 juu..tak moc dekujuza uklidneni ..snad to tedy bude dobrý ..jinak já jsem to dneska dotala :( takže mužu pokračovat ve snažení se .. snad nam to vyjde v červnu 🙂

cristinaxo
10. čer 2013

tak ve ctvrtek spermiogram ...

kacik87
16. čer 2013

Ahoj 🙂 od prosince 2012 jsme vysadili HA a od té doby stále nic... příjde mi, že příznaky těhu jsem měla každý měsíc do dubna a teď už ani to ne... Menzes mám 28-36 dnů. Zatím jsem zkusila jen pár ovulačních testů, ale nevyšly mi ani jednou. Byla jsem u doktorky a musíme se snažit déle, než mi vůbec udělá nějaké vyšetření... Manžel byl nedávno na spermu a z jeho strany problém určitě není 🙂 Po dovolené jsem měla deset dnů zpoždění a i přes negativní testy jsem doufala... Dostala jsem injekci a 23.5 přišla M :( Teď zkoušíme sexovat poctivě obden a sice to mám dostat mezi 19.-25.6 ale už mi cuká testovat 🙂 Zatím se držím...

kacik87
16. čer 2013

@maikkynna jak pokračuješ ? 🙂

lenulikus
16. čer 2013

ahojte...ja som si splietla ovu s tehu testom..a od stvrtka (teda robene 4 testy, jeden kazdy den) sa mi ukazuje druha ciarocka...merala som si BT a zapisovala na fertility.. podla jeho vypoctov,som mala ovu 8.6 --a teda poz.test mi teda vysiel na 6-ty den po ovu..a odvtedy su tam ciarky furt
bola som v piatok na krv, nech viem co a ako..trosku som musela zaklamat ze mi meska ms 😀 tak uvidime co povedia vysledky v pondelok

ratatooy
16. čer 2013

@kacik87 to přesně nefungovalo ani na me ovu testy celej mesíc bez dvou čárek a nakone zjištěna anovulace

kacik87
16. čer 2013

@ratatooy jak nebo kdo ti zjistil tu anovulaci ? Uvažuju, že začnu s měřením BT, máš s tím zkušenosti ? 🙂

ratatooy
16. čer 2013

@kacik87 no BT neni nic pro me nevydržím u toho navic sem ran nevstávala ve stejnou dobu,anovulaci mi zjistily v centru asistovany reprodukce

kacik87
16. čer 2013

@ratatooy dívala jsem se, že už jsi těhulka 🙂 gratuluju a držím pěsti...
Tak nějak doufám, že to půjde samo ... uvidíme, pořád je to jen půl roku 🙂 🙂 🙂

ratatooy
16. čer 2013

@kacik87 dekuji,jj už čekam druhy,respektive 3těhu prvni bylo mimodeložní,vzaly mi vejcovod do toho pak ta anovulace ale to sem zjistila až za 3roky co se nam nedařilo,poprve sem otehotnela přirozeně cca 3-4mesic snažení ale bohužel no,pak mi gyndař delal ruzny testy takže sme zjistily štítná žláza špatny,vysokej prolaktin takže taky špatny tak sem už se na to vyprdla a šla na jistotu na uměly a bylo vyřešeno,meli jsme štěsti že to vyšlo na poprve,ještě nam zbylo zamraženy embryjka tak ted jsme dve vzaly chytlo se jedno a ještě nam tam dve zbyli

lenulikus
16. čer 2013

@kacik87 ahoj, ja si meriam BT od vysadenie antikoncepcie..prvy cyklus bol anovulak, musela som ist dokonca na vyvolavacku...a z druheho cyklu,ak mi to zajtra potvrdi lekarka,tak som tehu 😀 vychadzaju mi pozitivne tehu testy a aj BT tomu nasvedcuje,lebo sa drzi pekne vysoko.... tam treba mat len tu taku mensiu sebadisciplinu a kazdy den hned po prebudeni merat teplotu..ja mam teplomer hned po ruke,pri posteli 🙂

kacik87
17. čer 2013

@ratatooy teda... na to, co jsi všechno měla a co jsi zvládla - smekám 🙂 Hlavně, že se vám to podařilo, někdy je třeba přírodě pomoct ! Držím pěsti, ať jste zdraví 🙂
Jak je umělé oplodnění finančně náročné (jestli nevadí, že se ptám). Platí ho pojišťovna ?

kacik87
17. čer 2013

@lenulikus díky za tip a gratuluji 🙂 Ty jsi zjistila jen podle měření BT, že máš anovulaci? Mě se nedostavila menzes květnu a 20.5 jsem dostala vyvolávačku, pak 23.5 to přišlo a teď čekám ve středu... Nemám žádné příznaky a dnešní TT negativní, takže opět nic :( :( ale stejně, to že se mi zpozdí menzes neznamená, že neovuluju, ne?
To čekání je hrozné, dokonce i víkendy mi vůbec neubíhají...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru