Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

bjoucik.15
25. bře 2012

holky ja jsem pako a neumim pocitat. Ja zapomela, ze jsem vlastne posunula v prosinci prasky a tak mi MS v lednu prisla az za 42 dni a v unoru za 29dni. Takze testovat muzu jak chci, ale konecny vysledek to musi mit az na konci pristiho tydne, jestli neprijde do ty doby MS :( Jsem tele..... nebo ne?

salomee
25. bře 2012

@bjoucik.15 Stane se🙂

bjoucik.15
25. bře 2012

@salomee jo a zrovna me :( neva, pockam uvidim.

salomee
25. bře 2012

Ale ovul. teda už byla, jo? No to si ještě počkáš... čekání je hrozný, to znám. 😔

bjoucik.15
25. bře 2012

ovul byla urcite, protoze jsem to na sobe citila. No myslim 🙂 jeee nesnasim cekani :(

salomee
25. bře 2012

🙂 Tak to je fajn, že to poznáš... já též, mám u toho bolesti, že třeba kdybych měla běžet, tak 😝

bjoucik.15
25. bře 2012

ovul byla urcite, protoze jsem to na sobe citila. No myslim 🙂 jeee nesnasim cekani :(

bjoucik.15
25. bře 2012

behani u me posledni dobou nehrozi 😀

xpetiii
26. bře 2012

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu kdy testovat. MS mám pravidelnou (krátký cyklus, 24-25 dní), před MS vždy několik dní až týden špinění. Za první den cyklu počítám až když se opravdu rozjede, což bylo naposled 5.3. Nechráněný styk jsem měla pouze 9. a 10. 3. Pak v úterý 13.3. mohla být ovulace (pobolívalo mě břicho, zatím se o miminko nesnažíme, tak jsem jinak nepozorovala ani neměřila). Normálně už bych touto dobou měla pár dní špinit, ale zatím nic, jen už asi týden mám trochu bílý výtok. Na špinění už mám tedy zpoždění, na MS je ještě 2 dny brzo. Má cenu už testovat nebo mám ještě čekat? Díky předem za odpovědi.

salomee
26. bře 2012

@xpetiii Při Tvém kraťučkém cyklu bych ještě počkala.... minimálně do vynechání, ale aji tak to ještě může být brzo....

bjoucik.15
26. bře 2012

@xpetiii ahoj máš úplně to samé co já 🙂 Já si dělala test v neděli (nevydržela jsem ) a nic, což bylo jasné. Vydržím do konce tohoto týdne a udělám znovu a uvidíme. Být tebou vydržela bych 🙂

xpetiii
26. bře 2012

Díky za odpovědi, pokusím se tedy vydržet alespoň ty dva dny do očekávané MS. Netrpělivost je velká, ale zase nechci být zklamaná, když to teď nevyjde, tak se minimálně ještě několik měsíců aktivně snažit nebudeme, ale já už bych chtěla.

bjoucik.15
27. bře 2012

@xpetiii dej pak určitě vědět 🙂

bublinkaa2
27. bře 2012

Ahojte baby, pridam vam dve fotky, jednu z r. 2008, kedy som testovala, ked sme cakali nasu malu slecnu, teraz uz 3r. a jednu fotku z dneska 27.3. aku tam mam podobnost v testoch... O druhe babenko sa snazime uf uf uz vyse dvoch rokov a nedari sa udrzat, vzdy do 12tt sa nieco pokasle... Ale tentokrat verime, ze vsetko dobre dopadne... 🙂 Drzte nam palce.. 🙂

bjoucik.15
27. bře 2012

@bublinkaa2 držím všechno co můžu. Prosimtě nějak nepřečtu datumy na těch prvních tesíkách, ty máš shodné s těmi druhými?

bublinkaa2
27. bře 2012

@bjoucik.15 dakujem... 🙂 Na prvych testikoch nie su datumy, iba dni od ovulacie, od spodu su 10,12,14,16,18 a posledny 21 DPO. Nezhoduju sa uplne presne s tymi terajsimi, ale podobnost je tam velika.. 18 den po ovulacii je dost podobny s dnesnym 19 dnom po ovulacii, ktory je foteny cerstvy, preto ta vacsia sytost farby ciarky...

bjoucik.15
27. bře 2012

@bublinkaa2 ach tak, no já si zatím zkoušela test 11 DPO a byl jasně negativní 🙂

hela31
27. bře 2012

ahojte,
treti den mi meska menst. a robila som si test a vysiel negativny, preto by som sa chcela spytat, kedy je najspolahlivejsie testovat znovu. Velmi by som chcela, aby bol pozitivny a nechcem sa testovat kazdy den,ale stale rozmyslam len nad tym, ci nie som tehotna :( nemam ziadne priznaky ani tehotnosti ale ani toho, ze by mala prist menstruacia. Prosim poradte mi,to cakanie bud alebo je hrozne :( dakujem

monhla
27. bře 2012

@hela31 Ja som ho zopakovala po týždni /a vyšiel malinký duch 🙂 / Prajem rovnaký výsledok

bjoucik.15
27. bře 2012

@hela31 ahoj já být tebou tak počkám ještě 4-5 dní, to už by teoreticky být vidět mělo.

hela31
27. bře 2012

Dakujem 😉 tak teda pockam do konca tyzdna, dovtedy ani kolo lekarne radsej chodit nebudem 🙂 Len ci to vydrzim...ak teda nepride ms...

karolina009
28. bře 2012

Ahojky, Mám dotaz asi před 10 dny jsme se milovali s přítelem bez kondomu a bez jakékoli další antikoncepce... Ještě mi 6 dnem běžela menstruace.. Tak se chci zeptat jaká je možnost otěhotnění.. Dozvěděla jsem se, že je to možné, tak si to chci ověřit... Je tu možnost otěhotnění..? 🙂

anjelicek26
28. bře 2012

@karolina009 - mozne to je, aj ked nepravdepodobne. Ovulujes okolo polovice cyklu, 14 dni pred dalsou menstruaciou, staci si to zratat a pridat +-2 dva dni - pretoze nie sme stroje ze ano - a mas pribliznu ovulaciu. Spermie preziju v pohodicke 72 hodin zivene cukrami, ktore si dovezu zo sebou 😅 A mas dalsie tri dni "rizika" ktore musis priratat. Aj tak je 6. den +3 teda najneskor 9. den ovulovat hodne nepravdepodobne. Ale mozne. Sprav si test o par dni.

karolina009
28. bře 2012

Děkuju mockrát za odpověď...🙂 🙂 Určitě to udělám... 🙂

xpetiii
28. bře 2012

@bjoucik.15 Včera jsem trošku zašpinila, dnes sice nic, ale i tak to asi vidím spíš jen na pár dní zpoždění. ☹ Kdy testuješ ty?

@karolina009 Jsem na tom podobně, taky vcelku nepravděpodobný čas - milování poslední den MS nebo už den po, ale mám hodně krátký cyklus, takže možné je asi všechno. Ale jestli je to teprve deset dní, tak to je ještě brzo testovat, já jsem sem přišla s dotazem jestli už testovat nebo je pořád brzo 16 dní po akci. 😉

bjoucik.15
28. bře 2012

@xpetiii já budu testovat až v pátek, zatím času dost. Teď mi už všechny příznaky vymizeli, teda krom večerní nevolnosti a divného tlaku v břiše. Dokonce si už nepřipadám tak nafouklá 🙂 Myslím že nejsem, byl by to zázrak kdyby jo. Protože by to bylo na poprvé po vysazení HA a ještě nechtěné 🙂

bjoucik.15
28. bře 2012

ahoj mam otazecku. Myslite, ze kdyz jsem si dva mesice prodlouzila cyklus a MS jsem dostala po 29 dnech, tak ze to uz takhle budu mit porad? Nebo se mi to opet srovna na tech 23dni?podotykam, ze prasky jsem dobrala 28 unora.

deniska2
29. bře 2012

🙂 ahojte velmi by som bola rada keby ste mi poradili skuseneeee mamičky z priatelom sme sa milovali 11.3. a 13.3. som mala ovulku pravdebodobne dnes je už 4 den čo mi meška menštruacija urobila som si test a bol negativní potom som si kupila test za 200kč celearblue ukazal mi negativni.prsia ma nebolia len tak troška na dotik ale mam ich trocha akoby viedčšíííí 😖 v praci som mala včera velke bolesti križe ma boleli a podbruškom akoby som to mala dostat každu chvilku a nič poslednu menštruaciju som mala 25.2 a 30 dni ciklus mala so to dostat teraz v pondeli a dnes je štvrtok čo mam robit ja som nemala nikdy žiadne potiže ani problemi mam ist zajtra ku gynekologovi !!!!!!!!! čo si myslite a ešte tížden pred očakavanim mentruace sem mnela velky boleti a bolo mi špatne krutila sa mi hlava a aj na zvracanie mi bolo no a včera to isteee myslite si že možem byt tehotna a momentalne mam rymu ☹ ☹ ☹ zatim nic jiniho mi neni ahojteeeeeeee

salomee
29. bře 2012

@deniska2 No kdybych nevěděla, žes testy už dělala, tak doporučím, ať už testuješ, vynechání je na to dostatečné a je to 16 dní od ovulace...ale když máš testy negativní, tak nevím. Testuj za tak dlouho, jak vydržíš, ale spíš si asi dej vzít krev a uvidíš. Příznaky by byly, ale z toho nic nepoznáš.

bjoucik.15
29. bře 2012

@deniska2 ahoj, určitě testni později a uvidíš. Jsme na tom vcelku podobně. Přeju ať to dobře dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru