Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

andelka
24. srp 2009

dezyre: Potichoučku blahopřeju 😵
A zeptám se, není možné, že bys byla těhotná dýl? Někdo má MS i při těhu, v prvních měsících. 😕 Anebo jsi mohla mít dřív ovulku, taky možnost.

dezyre
25. srp 2009

Andi .. já ti vůbec nevím.. poslední menstruaci jsem měla normální.. akorát teda takový bolesti jsem nezažila.. dva dny jsem trávila na práškách.. což já nikdy při ms neberu... takže možná ta dřívější ovulace.. protože jak jsem psala, ty poslední měsíce jsem to měla fakt rozhozený..
Ještě uvidím co se bude dít v pátek.. kdy to mám dostat...

jerrymona
25. srp 2009

dezyre, dufam, ze ti to vyjde. kedy ides k lekarovi?

afrika
25. srp 2009

jerrymona ako si dopadla?

dezyre
25. srp 2009

Jerry .. k doktorovi se chystám v pondělí.. mám tu výhodu, že se k němu nemusí objednávat, tak doufám, že to do té doby vydržím 🙂.. Jinak už se vidím, že každej den se budu testovat 😀 Bojím se i těšit.. aby se něco nestalo..
Ale vůbec mi nejde do hlavy, že ty dvě čárky se na těch testech ukázaly do tří minut a pěkně silné... je to mazec..

jerrymona
25. srp 2009

ahoj afrika.
ja neviem ako som dopadla, lebo som si test este neopakovala. po vcerajsku som si myslela, ze uz pride ms, strasne ma boleli prsia a podbrusko a dnes akoby zazrakom, nedeje sa nic. ja uz neviem. co by si mi poradila, mam si urobit este jeden test alebo radsej pockat, kym pojdem k lekarke?

jerrymona
25. srp 2009

dezyre, myslim, ze ja by som stresovala tak isto ako ty. zo srdca ti prajem, aby to bolo tak ako si to prajes. som zvedava, co napises v pondelok.
pokusas sa uz dlho?

dablikolik
25. srp 2009

dezyre ty bolesti jsou jako při silné menstruaci a to proto, že se ti roztahuje děloha.

dezyre
25. srp 2009

Jerry .. já jsem nepatřila ještě mezi ty pravé snažilky.. ani jsem si nesledovala ovulaci ... jen jsme si řekli s manželem, že oba bychom už chtěli miminko a tak jsme si "jen" přestali dávat pozor ... a vlastně teď je to asi třetí měsíc .. Proto se mě zdá neuvěřitelné, že by to vyšlo .. 😉

jerrymona
25. srp 2009

no dezyre, asi je to tym, ze ste sa nestresovali a nemysleli na to.
moja svagrina otehotnela prvy mesiac po vysadeni tabletiek. a to len pred viac ako pol rokom bola operovana na cystu.
zazraky sa deju... 🙂

dezyre
26. srp 2009

Tak holky.. už jsem to nevydržela a zašla k tomu doktorovi dnes 😉 A už po vyšetření prohmatem mě řekl, že těhotná jsem určitě, sice málinko, ale jo .. potom na ultrazvuku už taky "něco" malinko viděl, a že to asi vypadá tak na ten třetí týden .. no a vzali mě krev.. tak si zítra odpo mám zavolat .. a pokud to bude pozitivní, tak za týden znovu na krev.. jestli se "mimčo" .. vyvíjí 🙂 Trochu se pořád bojím, aby bylo vše O.K. ...

jerrymona
26. srp 2009

tesim sa s tebou dezyre a dufam, ze tie vysledky zajtra budu dobre. tak sa este ozvi.

dezyre
27. srp 2009

Ahoj holčiny 🙂 takže krev dopadla taky dobře.. pozitivní.. teda ale doky říkal, že ty hodnoty jsou moc nízké.. takže to vypadá tak na deset dnů od početí.. teda to se mi moc nezdá.. protože těhotenský test jsem si dělala v pondělí a hned tam svítili dvě.. snad do minuty to tam bylo a pěkně jasné.. to by znamenalo podle jeho propočtů osm dní po oplodnění se mi to ukázalo na testu... myslíte že je to možné? ..
Taky už jsem z toho docela kakao.. protože mi docela záleželo na tom, kdy jsme mimíska počali.. a prvně mě řekne, že tak na třetí týden to vypadá.. teď zase deset dní... je to nějaké divné.. je jasné, že to neřekne s přesností, ale takové výkyvy.. až mě to děsí 😅
Teda ale něco vám řeknu, na to, že bych měla být deset dní těhotná.. tak se mi o číslo zvětšily prsa.. málem mi byla dnes malá i trojka, normoš kupuju dvojku.. a rifle nedopnu jak mám nafouklé bříško... jde to opravdu rychle...
Ale jsem moc moc ráda..
A jak si na tom ty jerry???

andelka
27. srp 2009

dezyre: Ale to je správné počítání. 3tt je týden od početí. Počítá se to od poslední MS. A je pravda, že mojí kamarádce se // ukázaly 7 dní po ovulaci, takže výjimky existují, možná jsi jedna z nich. Držím palce, aby bylo všechno OK, určitě bude 😵

len
27. srp 2009

Dezyre, mě spíš překvapuje, s jakou přesností to dr. určil dle hladiny hCG. Protože to je tááák nejistý ukazatel... Důležité je to, jak stoupá (měla by se zdvojnásobit tak každé 2-3 dny), ale konkrétní hodnota nevypovídá vůbec nic o tom, kdy k početí došlo. A pokud už bylo něco vidět na utz, od početí uplunylo minimálně 20 dní... A důležité je, že všecko těhotenství nasvědčuje a na utz se něco rýsovalo 😉 V tom případě bych se na hCG vykašlala, hlavně, že prostě nějaké je.

dezyre
28. srp 2009

Len .. představ si, že v tu středu mi dokonce řekl, když mi dělal ultrazvuk, že .. aha tady je na kraji.. a já se samozřejmě hned ptala jestli je to špatně nebo ne.. a to povídal, že ať se nebojím, že si sklouzne, nebo něco v tom smyslu.. Ale taky jsem si říkala, že těch deset dní musí být blbost..
A co se týká té hladiny.. tak příští týden jdu právě znovu na krev, jestli se zvyšuje..
Ale opravdu se mi to zdá divné, protože spoustu holek to zjistí až třeba v pátém týdnu, a že bych byla zrovna já taková cíťa, že by se to projevilo už tak brzo? ..

jerrymona
28. srp 2009

ahoj dezyre.
tak ja som na tom tak, ze som dnes dostala ms. na jednej strane som si konecne vydychla, ze je tu aj ked po dlhsom case, no na druhej strane som smutna, ze zase nic... ☹ tajne som dufala...

ale aspon prisla vo vhodnom case, v piatok idem k lekarke, tak dovtedy bude prec.

moze to byt, ze mi duphaston rozhadzal cyklus? a ze ten si chce najst svoj vlastny rytmus? predtym nez som zacala brat tabletky, som mala dost kratky cyklus, teraz mam dost dlhy (teraz bol 45dnovy).

dezyre, ty mas akehosi divneho lekara. najprv nevie v ktorom tyzdni si, potom ti hovori, ze babo sa este smykne dole. no jo.
ale hlavne je, ze si tehotna a nech to dotiahnes az do konca. 🙂

dezyre
29. srp 2009

Jerry a jak dlouho se snažíte s manželem o miminko? .. Popravdě my jsme si "jen" přestali dávat pozor.. asi před třema měsícema.. ale popravdě před měsícem jsem začala poctivě každý den brát calibrum babyplan a pít kontryhel (říkala jsem si co kdyby náhodou 🙂 ..
To máš pravdu, trochu divné to je .. když mi prvně řekne, že to vypadá tak na 3t a potom z krve mi řekne, že to vypadá na 10 dní, podle nízkých hodnot 🙂... ale tak uvidíme.. ve čtvrtek jdu znovu na krev, jestli se mi zvyšuje hcg 🙂

dablikolik
30. srp 2009

Ahoj dezyre a víš kolik jsi měla číslo Hcg? Mně totiž doktor ve středu řekl, že jsem těhotná taky jen chvíli a měla jsem to myslím 208jednotek

dezyre
30. srp 2009

Ahoj dabli.. tak to moc gratuluju.. vůbec mi to neřekl.. ale jak tam ve čtvrtek půjdu tak se ho zeptám.. teď se jen bojím, aby se mi to zvyšovalo 🙂
A máš nějaké příznaky? ..

dablikolik
30. srp 2009

Já při prvním těhu po IVF měla žaludeční potíže hlavně v noci, bolest prsou a únava. V červenci jsem musela podstoupit revizi. A teď náhodou to vyšlo samo. Zatím jsem unavená a občas se mi zvedne žaludek. Jinak zatím nic. KDy jdeš na kontrolu

dezyre
30. srp 2009

Ve čtvrtek jdu znovu na krev, zda se HCG zvyšuje.. jinak já mám příznaky asi takový, že mě dost bolí prsa.. a žaludek? .. spíš asi tak, že toho sním ohodně méně.. malé porce.. třeba jen půl rohlíku, jsem přejezená, ale za půl hodiny mě chytne mučivý hlad, že musím znovu, a zase sním jen malinko.. a když toho sním víc, tak je mi zle ... jinak nic.. a občas mě bolí v podbřišku.. ale tak kdybych nevěděla, že jsem těhotná, tak si takových věcí asi ani nevšimnu a čekám na menstruaci ;)

jerrymona
30. srp 2009

dezyre, my sa snazime uz 10 mesiac. ja pijem alchemilkovy caj a nepravidelne beriem femibion.
teraz som si zacala merat bt. prvykrat. mas s tym skusenosti? ak ano, mohla by si mi poslat prazdny graf, kde by som si to mohla zaznacit?

flamenga
30. srp 2009

jerry na zaznačovanie bazálnej teploty sú dva programy www.fertilityfriend.com a www.wunschkinder.net 🙂

karotky
30. srp 2009

Ahoj děvčata!
Mám dotaz,..............cykly se mi nějak prodloužily na 35 dní,což teď mělo vyjít na 21.8.,ale zatím jsem bez MS a bez pozitivního testu.Je možné,že mi to mohly posunout ATB,které jsem brala (10 dní) do včerejška?
Díky za odpověd

flamenga
30. srp 2009

karotky áno, je to možné

jerrymona
30. srp 2009

vdaka flamenga, po anglicky neviem ale ta nemecka stranka je ok. takze to vyskusam.

inak moze byt, ze som si rano merala teplotu a bola len 36 stupnova? 😖 merala som si v ustach, lebo mam ms a neviem, ci mam nizku teplotu alebo mi blbne teplomer.

len
30. srp 2009

Jerry, mrkni na stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html - tam jsou i návody k oběma programům česky 😉

jerrymona
30. srp 2009

ahoj len.

uz som to nasla na nemeckej stranke a vyplnila. ale vdaka.

janik8774
30. srp 2009

dezyre -
jaký test sis dělala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru