Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

dezyre
30. srp 2009

Janik.. já jsem si dělala jakejsi test s citlivostí 10 .. ten nevím jak se jmenoval a potom klasika mamatest.. na obou jsem měla z odpolední moči do minuty zářivý dvě čárky ;)... a to čtyři dny před plánovaným příchodem MS, cyklus jsem měla poslední dobu 35dní ;)

janik8774
30. srp 2009

Dík.
Zrovna řeším kdy si udělat test aby byl realný.Aby to nebylo moc brzi.Mám to dostat až příští neděli.

dezyre
30. srp 2009

U mě to bylo jakýsi celý divný... protože až poslední dva měsíce jsem měla MS po 35 dnech.. jinak po 28, takže po pravdě jsem vůbec nevěděla, kdy ta mrcha dorazí... a když mi začalo být v pondělí divně.. tak jsem si koupila test... a teda byla jsem pěkně v šoku.. čekala jsem, že nic.. a ono hned do půl minuty jo 🙂... A doktor mě ve středu řekl, že to vypadá, na hooodně čerstvý těhu, asi dest dnů... a to by znamenalo, že když jsem se testovala v pondělí, tak se ty // objevili po osmi dnech po oplodnění, což je blbost asi ... moc brzy...

andelka
30. srp 2009

můžu se zeptat? Kdy si myslíte, že by se mohly ukázat aspoň slabé // na testu s citlivostí 25. Desítku nemůžu sehnat nějak a doma mám jen ty 25. dneska jsem 11DPO, normálně už touhle dobou aspoň špiním, ale zatím nic. 😕 Ale bojím se udělat brzy test, že tam bude bílo a budu smutná.

dracinek
31. srp 2009

Ahoj holky. Já si dělala test 10 13DPO, 14DPO A 15DPO a ve všech třech případech // ta první je jen slaboučká, sna bude sílet. Je to hodne idividuální. někomu se // krásné tlusté ukážou ještě před plánovanou MS někomu až týden po... Těžko říci.
Andelka-ais bych ještě počkala...

len
31. srp 2009

Andělko, dost lidem už se // 11.DPO ukážou, ale zdaleka ne všem. Máš velikou výhodu, že znáš svou délku luteální fáze, tak prostě testni, až budeš o 2 dny víc 😉 Tuhle strategii jsem zvolila já a musím říct, že nepadnul jediný testík zbytečně 🙂

andelka
31. srp 2009

len: Tak jo, díky. Takže když furt nic, tak ve středu. 14 jsem nikdy neměla, max. 12 a to ještě jen párkrát.
dracinek: individuální - doteď mi to slovo nevadilo a teď ho začínám nesnášet skoro 😀

Je to poprvé co je možnost, že se zadařilo, takže jsem taková zmatená, jednou nadšenka, jednou strašpytel, ach jo. 😅

dracinek
31. srp 2009

ani me se to slovo nelibi. Nikdo ti presne neodpovi a i kdyz odpovi tak to treba zrovana u tebe tak neplati- presne toto jsem já zrovan ohledně testování 13DPO. 😀 Ale ta citlivost 25... nevim nevim, mám zkusenosti jen s 10 a to se mi ukazali // až 13 DPO - to jsem měla dostat mršku a nedostala.
Budu držet pěstičky aby tam ty // byly😉

len
31. srp 2009

Andělko, ale ono to fakt je individuální 😀 Je to hrozný, ale občas se mě někdo na něco ptá, ať už technickýho nebo k fungování těla. No a já dotyčného v prvé řadě zavalím hromadou upřesňujících dotazů a pak odpovím stylem - nejspíš, pravděpodobně, ale je možné i, a taky to může být ještě trochu jinak 😀 Prostě čím víc toho vím, tím větší pokoru mám před tím vynášet jednoznačné závěry 😀 Dřív jsem si troufala tipnout těhotenskej graf třeba 12.DPO, pak jsem viděla tolik výjimek (včetně svých vlastních grafů), že už jsem hooodně opatrná 😀 No zlatá technika, tam člověk půl dne počítal statickej výpočet a závěr byl - spadne to/ nespadne. Ale v přírodě je ještě tolik mezistavů... // na testu znamenají, že je to nadějné a něco se tam děje, / znamená, že se zatím nic neděje, ale za dva dny třeba začít dít může 😀

andelka
31. srp 2009

Draci: já 10 nemám, jen ty 25. Leda bych si ho ještě šla sehnat, vím, že v jedné lékárně ho mají. Ale nevím, asi ještě počkám. Nechci zas vidět bílo. A děkuji za pěstičky 😵

Len: Já takhle odpovídám taky. 😀 Zrovna nedávno jsem k jednomu "problému" napsala tři teoretické možnosti, to jsem fakt poradila 😅
Jak se tipuje těhotenský graf? Já ho zatím tipuju jen když je LF dýl jak 15 dnů a v inkriminovanou dobu jsou tam smajlíci 😅 Jinak počítám s tím, že LF mívá žena většinou stejně dlouhou a když je to víc, už tipuju. 😅 Ale sama u sebe radši netipuju nic.

Jo jo, a to by těhulky měly být v klidu, co? A hned na začátku takové stresy 😀

dezyre
31. srp 2009

Holky a teď čistě teoreticky .. je vůbec možné, aby se mi osm dní po "údajeném" oplodnění objevili na mamatestu // silné čárky .. z odpolední moči? ..
A ještě bych měla dotázek ;).. co je to LF 😅

barchee
31. srp 2009

ahoj baby, ja som bola v nedeľu 10 DPO a test bol snehobiely... ☹ ďalší skúsim v stredu 😉
dezyre - LF je luteálna fáza, teda čas od ovulácie po menštruáciu 🙂

dracinek
31. srp 2009

dezyre: možné je všechno 🙂
Ale jo 10 dní po by to mohlo být vidět. Zkusi si udělat ještě jeden test, třeba jiné značky a uvidíš 🙂 Držím palečky

andelka
31. srp 2009

barchee: A jak citlivý to byl test? Já jsem si dělala 9DPO, ale bylo to 25mlU/ml, takže se ani nedivím, byla jsem holt moc nadšená, no.

Tak jsem si dneska sehnala test 10mlU/ml, prý by měl být pozitivní už 5-8 dní po početí. Ale stejně se bojím. Takže počkám do zítřka a když nic nepřijde, testnu tímto nejcitlivějším.
Sranda je, jak člověk míní a život mění. Jakožto dlouhodobá měřilka jsem si vždycky myslela i to tvrdila, že nebudu utrácet za test, že těhu poznám podle teploty a že do 18DPO to bývají stejně duchové (slabé čárky). A teď? Už mám doma 7 testů 😀

len
31. srp 2009

Andělko, vždyť ono stačí, aby se embryo uhnízdilo třeba až 9.-10.DPO a 5-8 dní po oplodnění tam nic nevykoukáš sebecitlivějším testem... Tuhle jsem četla nějakou statistiku, že 8.DPO má pozitivní test 5 % žen! Takže někdo jo, ale 19 z 20 těhulí ten den ještě nic neuvidí...
Těhotenskej graf... no, vidíš vzornej trojfázovej graf, implantační pokles i špinění, teplota ještě trošku stoupá... Ano, přiznávám, že jsem si kdysi dávno troufala říct, že to vypadá pěkně těhotensky 😀 Dokonce jsem si takovej i zažila, no a pak 13.DPO pád na hubu (pardon, prostě teplota spadla asi o 6 desetin) a do hodiny silná MS... A pak zase vidíš graf, u kterýho pomalu pochybuješ, jestli je ovulační, všecko se to plácá dole a najednou tam někdo vepíše //. Určitě to znáš taky 😉 Momentálně jsem nejspíš ovulovala dva dny poté, co mi dr. pověděl, že největší folikuly mají 7 mm. Takže možný je opravdu všecko 😀

andelka
31. srp 2009

len: To máš pravdu. 🙂 Taky se mi to zdálo hodně brzy, ten test, asi bych tomu moc nevěřila.
A ještě jsem se chtěla zeptat - je pravda, že kofein nějak ovlivňuje test? Dneska mi lékárnice říkala, že test si můžu udělat kdykoliv během dne, ale nesmím před tím pít kafe.

len
31. srp 2009

Tak to mi přijde docala jako nesmysl, co má společnýho kofein s hCG? Kdyby na tom něco bylo, tak to napíšou v příbalovým letáku 😉 Leda mě napadá, že je kafe močopudný, takže je pak moč méně koncentrovaná a spolehlivost nižší 😀

andelka
31. srp 2009

len: no já jsem taky koukala. Takže to zkusím ráno před kafem - jistota je jistota 😀
Na druhou stranu právě v tom letáku jsou věci typu - můžete testovat 5-8 dní po početí, takže tak. 😅

flamenga
31. srp 2009

andelka ja som tiež čo sa týka testovania hrdinka... cca do ovu... potom už ledva čakám, kedy budem môcť očúravať... a tiež si meriam BT... ale proste sa nedá.... to napätie a chvenie rúk pri testovaní, či to vyšlo 😀

katustek
31. srp 2009

Baby robila som si tri testy a na všetkých je tá druhá čiarka ale velmi jemnulilinkava máte s tým skúsenosť???

flamenga
31. srp 2009

katusek a tri testy za sebou alebo obdeň?

andelka
31. srp 2009

flamenga: Já jsem snažilka začátečník, a už mám pocit, že mi z toho musí brzy hrábnout 😅 Po ovulce mi ty dny utíkaly a utíkají nějak strašně pomalu 😀

veria
31. srp 2009

Tak před testováním se nesmí pít kafe?? Ahááá, tak proto já ho měla dnes negativní, sakra 😀 Len vidíš to, asi jdu spolknout ten utroš, pro jistotu 😉

len
31. srp 2009

Ver, z odpolední moči, kafe se napila a ráda by pozitivní testík, jó? 🙄

veria
31. srp 2009

Já sem fakt těsně před ním vypila kafe.
No tak to je jasňačka, ve skutečnosti je pozitivní. Já jsem ale blbááá...

andelka
1. zář 2009

Tak hlásím, že test 10mlU/ml (Rapi clear) mi dneska, 13DPO ukázal docela slušnou druhou čárku.Tak snad tam vydrží. A teď si jdu dát slabé kafčo. 😅

lucule
1. zář 2009

Andelka moooc gratuluji 😉

andelka
1. zář 2009

Děkuju 😵

dracinek
1. zář 2009

Andelka: uplne stejný testík jsem si dělala i já jako první 🙂 Blahopřeji 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru