Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

kristinka28
27. lis 2013

@marienka1703 ahoj mas nieco nove,,ja mam ze mi nic neukazalo tak ostava dalej sa snazit

balada6
27. lis 2013

@kristinka28 ahoj , no mne ma mrska dojst az 30.11. - 01. 12 takze stale cakam,,,, ja mam skor vacsi strach z dvoch II ci to bude konecne v poriadku, nie ako pri prvom:(

cookie3
29. lis 2013

Ahoj,
balada ja jsem v te same situaci jako ty . Cekam MS 30.11-1.12. Moc bych si prala byt tehotna. Včera jsem si dalala test a byl tam uplne slabounky , ale opravdu slaboulinkly nadech druhé carky . na dvou testech , každý od jiné firmy, i manzel to videl , tak jsem se tak trosku radovala , s tim ze dnes uz tu druhou carku uvidim vice , ale dnes vůbec zadna videt není ani ta slaboulinka , ach jo , jsme smutna. V zari jsem samovolne potratila . Tak to chci co nejdříve napravit v dobre .
Ještě jsem tady chtěla napsat ze jsem byla tehotna i přes MS , takze nektere jestli si myslite ze když prijde MS je konec tak nekdy není. Hned po MS jsem mela 2 carky a byla jsem tehotna . Ale to uz je pryc . Ma kamarádka ma přes MS obe deti .

cookie3
29. lis 2013

holky jeste jsem se chtěla zeptat vadi když jsem si dala min vikend asi 2 sklenicky vina u segry , nemohla jsem tim něco podělat ? bylo to v době mezi ovu a ocekavanou MS, ted si to vycitam , jsem ale blba ☹
Nebo jak vadi když si date trosku alkoholu a vajicko se zabydluje v děloze ? Mam ted z toho hlavu

lenicka07
29. lis 2013

@cookie3 Ahoj, měla jsem podobné výčitky při druhém (neplánovaném) těhotenství. Zjistila jsem krátce po vynechání MS že jsem těhotná a pak jsem si uvědomila, že jsem se někdy v té době, kdy se vajíčko uhnizďovalo dost opila, určitě víc než dvě skleničky (měla jsem teda jen víno a víc než flaška to taky nebylo). Nic se nestalo, těhotenství bez problému a je z toho kluk jak buk 🙂

lea231
29. lis 2013

Ahojte kocky, dnes mi na zaklade odberu krvi potvrdili, ze som tehotna 🙂 Hcg nad 10 000 a po neuspesnom IVF prirodzenou cestou .... neveriiiiim. vcera som mala tiez 1dcl vinka a dva dni predtym dva dcl, verim, ze to nic neovplyvni ......

kristinka28
1. pro 2013

@balada6 ahoj potom sa ozvi co mas nove

beata116
4. pro 2013

ahojte dievčatá..... 12.11 som dostala mrchu a 28.11 sme sa posnazili o babatko... mrchu mam dostat tak okolo 10.12. kedy by som si mohla urobit tehotensky test? neviem si nikdy ani poriadne vypočitat plodne dni... :D pravy prsník ma boli ale to ma bolieva aj pred mrchou tak ma to metie.... snad sa nesklamem.

lenicka07
4. pro 2013

@beata116 Ahojky, test si můžeš udělat třeba hned den po vynechání MS. U obou těhu jsem v té době už měla slabé čárky. Plodné dny můžeš zjistit ovulačním testem nebo i u doktora lze ultrazvukem zjistit, jak je folikul velký a podle toho plus minus kdy bude ovulace. Na nějaké kalkulačky (výpočty plodných dní), které jsou na netu bych moc nespoléhala, je to jen orientační. Takhle odhadem bych řekla, že jsi mohla mít ovulaci už o trochu dřív než 17. den cyklu. Lepší je snažit se určitou dobu před i po ovulaci (minimálně obden) - pro jistotu. Někdo má při ovulaci i určité ovulační bolesti a prudčí bolest v okamžiku kdy folikul praskne. Takto jsem přišla podruhé do jiného stavu, byl to jediný sex bez ochrany v celém cyklu a právě v době té prudké bolesti 🙂 a manžel si schválně nedal pozor .... 😀

beata116
5. pro 2013

takze viac je pravdepodobne ze nezostanem tehotna... vôbec sa v tychto veciach a vypoctoch nevyznach nakolko nasa prva dcerka prisla tak nahle a nečakane.... hoci bola tiez planovana ....

mrnousekk
6. pro 2013

Ahoj holky!Dalo mi to teda praci, ale procetla sem celou diskuzi a ted bych se mezi vas asi přidala protože sem ted uplne zmatená 😀 takže v půlce září sem vysadila prášky s tím,ze si budem dávat pozor a když se zadela na mimi nevadí 😉 Dělala sem si ovu testy spis tak pro sebe abych zjistila jestli mám ovu pravidelnou. A vcelku ano. V listopadu sem ovu nesledovala a s manželem sme 21 a 24 spolu spali aniž by si dával pozor 😉 v pondělí mám dostat MS ale su furt strašně unavená,točí se mi hlava,bolí me prsa a břicho. Tak sem si v utery dělala TT. Nic. Tak sem si myslela ze je mi zle z prace,mám toho ted hodne.No ale nedalo mi to,protože sem si zkusila zpětně vypočítat ovu a trefili sme se do ni s manzou presne jak si nedával bacha. Tak sem dnes testovala znova a je tam uplne slaboulinka druha čárka. Ale vidět jde jasně v utery to bylo snehobily..co vy na to?..nechci ani uvěřit tomu ze by se to povedlo takhle rychle..navíc mám tlaky v břichu jako bych to mela dostat..

marukm
6. pro 2013

@mrnousekk Jeden test mimčo nedělá.;) Ale zkus si ještě třeba jeden, dva, ideálně po dvou dnech. Když bude sílit, je to asi celkem jasný. A pak volat doktora (i když já tam byla týden po pozitivním testu a ještě nic vidět nebylo). Ale držím palce, ať to vyjde!🙂

mrnousekk
6. pro 2013

No,zkusim to teda s dalším testem vydržet aspoň do neděle 😀 😀

janulka1980
6. pro 2013

@mrnousekk no, staci sledovat ducha na teste 😉 jak pise @marukm najlepsie pozajtra, HCG stupa kazdy druhy den
a tie bolesti brucha nemusia znamenat MS, ale ze sa maternica roztahuje a pripravuje na mimi 😉

majka_3
6. pro 2013

@mrnousekk no supeer 🙂 pridaj fotku nech vidime dusika 😉

mrnousekk
9. pro 2013

@majka_3 ahoj 🙂 chtěla sem počkat až budu mít druhý testik ke srovnání tak to sem teda dám tu fotku 😉 ten vrchní je z pátku a spodní ted z rána 🙂

majka_3
9. pro 2013

@mrnousekk peknee 🙂 gratulujem 😉

kamillka_v
9. pro 2013

Ahoj holky, chtěla bych se přidat mezi vás. Antikoncepci jsem vysadila před 5 měsíci, ale o miminko jsme se začali snažit teprve v listopadu. Poslední MS jsem měla 13.11., poslední týden je mi nějak divně, proto jsem včera udělala těhu test. Je tam slabá druhá čárka. Shodou okolností jsem dnes měla naplánovano preventivní prohlídku na gyndě a Dr. na ultrazvuku nic neviděl, taky mi raději odebral krev. Dnes jsem udělala ještě jeden test (pro jistotu s citlovostí 25, někde jsem četla, že ty s citlivostí 10 můžou občas dát falešně pozitivní výsledky) a tam jsou taky dvě //. Je možné, že by Dr. na ultrazvuku neviděl ještě vůbec nic???

leya3243
10. pro 2013

ahoj holky, gratuluju těm, kterým už se zadařilo... Kamillko proč si nezavoláš na výsledky té krve? 😉
jinak kdy nejdříve testovat, když mám dost ms 17/12?

marukm
10. pro 2013

@kamillka_v Pokud je to brzké těhotenství, nemusí být na ultrazvuku nic vidět. Já měla test taky s duchama, myslela jsem, že počkám, ale nakonec jsem k doktorovi musela jít kvůli bolestem. Co já vim, mohl to být tak 4tt? A doktor tam vůbec nic neviděl. O pár dní později v nemocnici už tam byl gestační váček. Takže možné to je, a na výsledky krve si zavolej.🙂

maribell
10. pro 2013

ahojte baby aj ja sa chcem opytat kedy by som si mala urobit test pretoze po porode mam dost rozhadzany cy .klus... niekedy 32 dnovy ..niekedy 38 dnovy .. raz som mala aj 42 dnovy 😒 ...tak kedy si mam urobit testik? ... takto som minuly mesiac uz mala ms ...tak to mam brat ako ze uz mi meska? alebo mam cakat na ten najdlhsi cyklus teda 42 dnovy ..to je do 22.12 ..? poradte .. 🙂

marukm
10. pro 2013

@leya3243 Říká se, že ideálně začít v den, kdy měla MS přijít. Já testovala už 3 dny před tím a byl duch, který pak postupně sílil.🙂

1velrybka
10. pro 2013

@leya3243 Já testovala až 3 dny poté, co jsem to měla dostat. Chtěla jsem se vyvarovat nejistým výsledkům a případně pak zklamání - takové to - je tam "duch" nebo není?

leya3243
10. pro 2013

psychika je hrozná věc! 😝 čekáme na to už skoro rok a nedaří se 😒 příznaky už jsem si spíš vsugerovala, já ten týden asi nevydržím... navíc jsem teď po laparo a dr říkal, že by měla být nejvyšší šance... bože co já bych za to dala 😔

kamillka_v
10. pro 2013

@leya3243
@marukm Holky, na krev mám volat až zítra po 12 hodině. Dřív je mít nebudou. Tak jsem zvědavá. Nicméně mám divné pocity v podbřišku. Tak doufám, že to opravdu klapne 🙂

Zítra jsem měla dostat MS, takže z ranní moče zkusím test a uvidíme, jestli bude čárka silnější 🙂

marukm
10. pro 2013

@leya3243 To asi známe každá. Já si taky řikala "vydržim to, teď ještě nemá smysl si test dělat, vždyť těch pár dní už se to zvládne", ale stejně jsem nevydržela..:D

leya3243
10. pro 2013

@marukm Asi tak, každopádně ti to vyšlo 🙂 nádhera...

leya3243
10. pro 2013

@kamillka_v jsi od toho kousek, navíc duch je velká naděje... nezapomeň napsat co ti řekli... jsem zvědavá a moc držím palce... já počkám do pátku třináctého a taky to zkusím 😉

kamillka_v
10. pro 2013

@leya3243 Já jsem taky chtěla testovat až v den vynechání, tzn. zítra. Ale v neděli mi najednou nechutnalo kafé a měla jsem "žravou"..tak jsem si říkala, že za zkoušku nic nedám...navíc jsem věděla, že na druhý den jdu na tu gyndu. No a ejhle...byla tam druhá /, koukala jsem na to jak puk.....teď to hlavně nezakřiknout....Dr. mě docela znejistil tím, že to může být mimoděložní...ale snad to bude OK a budu se moct radovat 🙂 Zítra napíšu 🙂

kamillka_v
10. pro 2013

@leya3243 A Tobě taky držím moooooooc palečky, ať tam v pátek máš // 🙂 Už to musí vyjít!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru