Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lokinsoon
29. lis 2016

Krásný den holky,
jelikoz me kolegyne donutila si udelat test uz dnes,tak vam sem davam vysledek. Potrebovala jsem nejakou podporu a nekoho kdo u me bude. Jak jsem vcera psala,jsem stale plna strachu.
Ale timto se to vsechno meni. Nas prcek se k nam vratil. ❤ doufam,ze tentokrat s nami vydrzi az do konce.👶
Carky vybehly okamzite. Do 10 vterin tam byly.

raduzemlejna
29. lis 2016

@luciikhol Děkuju, jsi hodná, zrovna tebe mi je líto, že to nevyšlo naposled.. to já tobě bych přála, aby se to u vás vše urovnalo, byli jsme oba v klídku, nic neřešili a čekali mimouše. Každý z nás se jednou zadaří, určitě se dočkáme všichni, věřím tomu..
To já se určitě pochlubím, hned jak to testnu..
Mám to doma tak na prdek.. jak máme společný dům s manželovými rodiči, tak samozřejmě společné je i WC a koupelna a ještě je uprostřed chodby, kde je odevšad vidět.. takže si dokážeš představit ty harakiri, když si nesu na wc skleničku, do který načůrám a pak jí zase nesu do koupelny, kde se zavřu a testuju.. celou tu dobu se modlim, abych nikoho nepotkala a aby mě nikdo u týhle procedury neviděl.. Vím, že by se to dalo udělat asi i jinak, třeba jen počůrat ten papírek, ale tomu nevěřím, raději ho tam pořádně smočím.. Bože, už abychom měli ten svůj barák!!!!

lory303
29. lis 2016

@luciikhol Ahojky 🙂 jooo, já to nevydrzela 😀 asi jsem potrebovala videt bud // nebo negativni, abych se s tim uz pomalu smirovala, ale udelala jsem chybu, ze jsem testovala, protoze ted me zere ten pocit, že bylo treba jeste brzo a treba jeste tam ty // muzou byt... Ale kdo ví, spise budu myslet na tu horší variantu, nez se tesit a pak byt zklamana, tak jak minuly mesic ☹ Ty jsi mela pozitivni test az po vynechaní ze? Ty se jak dnes cítíš ? 🙂 co přítel? Dnes má dorazit, že? to bude tulenička 🙂

lory303
29. lis 2016

@lokinsoon jééééééééééé, moc gratuluji 😍

svobodka14
29. lis 2016

@pulguita Děkuji moc za podporu. Manžel má pravdu, až bude ta pravá chvíle, mimísek si k nám najde cestu🙂

lory303
29. lis 2016

@raduzemlejna teď jsi mě pobavila co jsi napsala s tím čuráním na TT 😀 já to mám uplne stejne. S přítelem spolu jeste oficialne nebydlíme (až od ledna budem,koupili jsme bytecek),ted jsem prevazne u nej doma, kde bydli s rodici a dnes ráno jsem vstala o 10 min.drive a dala jsem si na sebe župan a do kapsy kelímek a utíkala na WC než se jeho mamka probudi, protoze hned vedle její ložnice je WC, jenže jak jsem načurala do kelimku a hned ponořila TT, tak uz jsem slysela jak jeho mamka jde do kuchyne, ríkam si: sakra co ted 😀 no počkala jsem na výsledek minutu, a pak jsem vykukla ze dveří, zda tam není a rychle jsem probehla do pokoje zpet k mojemu 😀 lehla jsem si vedle nej a jeste odpocivala, mu jsem ani nerikala, ze jsem si delala TT at ho zbytecne nevystresuju. Uz testovat nebudu ,pockam do očekávane MS.

svobodka14
29. lis 2016

@lokinsoon to je nádhernáá dálnice! Gratuluji a šup k doktorovi ať už se o Vás hezky postarají! Přeji hodně štěstí!

luciikhol
29. lis 2016

@lory303 Ještě vydrž, testuj buď v den MS nebo až po, myslím že je vážně brzy i na nejcitlivější test 🙂 já měla taky až po vynechání pozitivní TT takže šanci máš ještě velkouuuu 🙂 Přítel se mi vrátil už včera a tulení bylo ale jen chvíli přijeli jsme pozdě domu tak abychom se vyspali tak snad si to dneska užijeme lépe.. No prosimtě, bolí mě bradavky a stále cítím podbřišek, takže vůbec netuším jestli se tam něco děje nebo ne 😀 ale dávám tomu naději i když sme se nesnažili přímo v den ovu, testovat budu ale až příští týden ale věř žě mě to hodně láká 😀

lokinsoon
29. lis 2016

@svobodka14
Ja se k doktoru objednam asi az za 2 tydny. Minule jsem tam volala hned po testovani a sestricka mi objednala az za 2 tydny,ze by na ultrazvuku jeste nebylo nic videt a ani srdicko by jeste nebylo. Tak si tam zavolam dyl a aspon me vezmou hned 🙂 holky drzte nam pesti at je tentokrat vse jak ma byt a my jsme zdravi a rosteme tak jak mame. Minule tehu mi ztroskotalo na vyvojove vade malickeho kdy jsme nerostli tak jak jsme meli ☹

luciikhol
29. lis 2016

@raduzemlejna Jů děkujuu moc za ta slova, víš já mam teď takový pocit že se to i povedlo, protože prsa mě bolí (jako minule) podbřišek taky pobolívá (jako minule) kouřit mi moc nechutná (jako minule) atd. ... Takže možná ... uvidíme za týden.. Jsem na tebe vážně moc zvědavá .. Jj s tím testováním tě úplně chápu je to hrozný nemít na to soukromí ale zase tě to pak už ani nenutí testovat ne když skoro nemůžeš 😝 určitě se nám tu zadaří všem, chci aby se nám to do vánoc povedlo 🙂 👶

luciikhol
29. lis 2016

@lokinsoon Ahojky, četla jsem taky tvůj příběh co jsi tady psala. Přeju ti aby jsi byla silná a všechno dobře zvládla, test máš krásný a ukázkový a doufám že už mimi nikam neodejde a bude s tebou až do konce a vše bude v pořádku 🙂 Jsi moc statečná..

luciikhol
29. lis 2016

@nienin_que Ahooj, koukám že test zesílil, to je moc dobře 🙂 a doufám že u Dr bude všechno jak má 🙂

lory303
29. lis 2016

@luciikhol jj.to je nejhorší to čekání 😀 já si vzdy reknu, že nebudu testovat, ale pak uvidim na stole ty testy co mam koupene a je tezke neodolat 😀

luciikhol
29. lis 2016

@lory303 Radši je někam schovej aby si je neviděla 😀 vím že nejde odolat, to máme tady všichni stejné 😀

lory303
29. lis 2016

@luciikhol jj.hodím je do šuplíku a vytáhnu nejdříve v pondělí, když MS nedorazí 😀

svobodka14
29. lis 2016

@lokinsoon neboooj do třetice všeho dobrého, držím palečky ať vše výjde jak má!

luciikhol
29. lis 2016

@lory303 Přesně tak!! 😝 dobrý přístup 🙂
Já bych si tak moc přála abychom otěhotněli do Vánoc 💃 a měli tak krásné Vánoce 🙂

petrysek181
29. lis 2016

@pulguita dobre ranko a u mas ppradn mrazivé ☺ja zatím porad pretrvavamv mých problémech bude me to drzet bohuzel než prijde ms ja si na vysledek pockam jeste osm dní ale vypada to ze tě budu následovat prece tě v tom nenecham samotnou😀u vaseho dr to vypada jak v čechách u zubaře 😀porad plno ale to mas jedno hlavni je ze si objednana ☺ja jdu pokracovat ještě ve spani ten maly lump me budi každou hodinu☺pekne úterý

llenka_li
29. lis 2016

@lokinsoon veliká gratulace...☺️

raduzemlejna
29. lis 2016

@lory303 hihi, to jsi na tom podobně jako já.. já když můžu a mám v práci čas, tak taky prolízám různý články a diskuze.. je to cvokárna.. 😀
Jo, to je hezký, že jdete s přítelem, je to hned příjemnější viď?? Já taky občas zajdu s manžílkem. Pracujeme ve stejné práci, takže pokud to vyjde, vyrazíme spolu.
Díky moc za držení palců, já se určitě ozvu, jakmile budu vědět víc..

lokinsoon
29. lis 2016

Dekuji vam za gratulace. Nevim proc mi ta radost nejde projevit tak jako u prvniho tehu. Ted pro me budou ty prvni tydny psychicky narocne. Je to vsechno tak 50:50,but a nebo. Ale mam doma obrovskou podporu ve svym muzi,kterymu kdyz jsem to dnes oznamila,za mnou prilitl do prace,silno ma obejmul a rekl,ze at se niceho nebojim. Ze to vsechno spolu zvladneme. Ze nikdo nam nikdy netvrdil,ze to vsechno bude snadne,ale ze mame sebe a bude to dobre. Dodal mi takovou nadeji,ze tentokrat malickej zustane 🙂
Je to o podpore,porozumeni a vy se tu vsechny podporujete navzajem a navzajem si prejete to nejlepsi a je to tak uprimny a cisty. A co tak ctu,tak i muze mate doma uzasnasnaky 🙂 uz proto to kazde z vas vyjde. Jde o to se milovat,vic a vic a pripravit miminku to nejkrasnejsi prostredi naplnene laskou. Pak se objevi. Preji to tady kazde snazilce. Nevzdavejte se. Posilam silu a nadeji vam vsem.

svobodka14
29. lis 2016

@lokinsoon Ty jsi sluníčko. A neboj, opravdu to výjde a kdyby nááhodou ne, tak se to povede jindy😍 Mimisek se k Vám už taky určo těší a s manželem to všechno zvládnete🙂

lory303
29. lis 2016

@lokinsoon děkujeme za povzbuzení a neboj tobě to tentokrát vyjde a bude vše v pořádku. Máš skvělého muže 🙂 držím palce, ať vše probíhá v pořádku 🙂

luciikhol
29. lis 2016

@lokinsoon Jsem ráda že super muži ještě nevymřeli a mi jsme ty šťastné že jsou zrovna naši, to je tak krásné jak tě takhle podporuje. Je to super. Takže hlavně být v klidu, nemyslet na to špatné ale jen na to dobré 🙂 gratuluji 🙂

nienin_que
29. lis 2016

@lokinsoon Ahoj, máš obrovskou pochvalu.
Vítej v klubu 🙂 Držím ti moc moc palce. Buď a uvidíš že se budou dít dobré věci.
Kolíkátého jdeš k dr. ?

lokinsoon
29. lis 2016

Nechci premyslet nad tim,ze by se to zase nepovedlo. Tuhle myslenku si nechci pripustit. Psychika dela hodne,sami to znate. Jeste bych si to sama privolala. Takze to chce cistou hlavu a tesit se 🙂 🙂

lokinsoon
29. lis 2016

@nienin_que
Objednam se az za 2 tydny. Aby bylo uz neco na ultrazvuku videt. Nebo myslis ze se mam objednat co nejdriv? Stejne mi sestra rekne,ze to je jeste brzo a sama me objedna za 2 tydny. Uz to tak jednou bylo.

raduzemlejna
29. lis 2016

@lory303 hih, to je prča s tím testováním.. 😂 přesně, aspoň nás to tolik nenutí.. U nás je ještě ten problém, že manželovy rodiče vstávají hodně brzy a už jsou v kuchyni když mi vstáváme.. takže fakt mazec.. My to ale musíme vydržet ještě rok, až dostavíme baráček 🏡
Tobě taky držím palce a jsem moc zvědavá.. my tento měsíc už po šestý se snažíme.. tak už by to mohlo klapnout..

nienin_que
29. lis 2016

@lokinsoon víš alespoň zhruba v jakém týdnu bys mohla být. Já si myslím že od toho 5/6 tt už by tam něco mohlo být vidět. Já jsem objednaná na příští úterý a to si myslím že mi potvrdí 6tt sama jsem zvědavá co už bude vidět. Každopádně v tvém případě bycu asi zavolala , ona tě obejdna aspoň budeš mít jistotu že tě pak vezme. U nás je to docela naplněný ,tento týden můj dr.ani volno neměl , nevim jak to chodí u vás, jestli stačí zavolat den předem tak to asi stačí těsně před tím. Chápu tě, že máš strach , já se taky bojím aby se něco nepoto a to zasebou nemám takovou špatnou zkušenost. Ale jsem spíš v klidu když vím že už v úterý budu vědět jak to s náma vypadá. Doktorů se neboj. Lepší vědět na čem člověk je. Než se uzirat negativismem, kolikrát je to zbytečné a v tvém případě musíš být v klidu a pohodě, tím že budeš ve strachu a stresu miminku neprilepsis. Já bych si tam brnkla abych aspoň věděla kdy teda mám přijít i za cenu že mě objedná až za 1dni

llenka_li
29. lis 2016

@lokinsoon zdůraznila bych sestre, ze uz to jednou nevyslo, aby te objednala, co nejdřív. Urcite ti daji neco na podporu tehu...nečekala bych 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru