Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 No nejspíš mám, teď jen aby se nic nestalo, a právě se nechci objednávat na gyndu moc brzy, už tam chci pak něco vidět 🙂

lory303
1. lis 2016

@pulguita já už přemýšlela i na jménama, libi se mi neobvykle jmena. Česká jména moc ne... ať už je pátek 😀

lory303
1. lis 2016

@luciikhol a jak dlouho máš opožděnou MS?

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 No měla jsem to dostat minulou středu nebo čtvrtek takže skoro týden.. ale pozitivní test mi vyšel teprve v sobotu 🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 No jednou mi to řekla i petrysek181, že průjem může být těhotenský příznak, ale já jsem nějak měla v té hlavě, že těhotné ženy mají spíš zácpu. Já ten můj průjem přičítám te vysoké teplotě...jako že na ni to tělo takhle reaguje a pak mám průjem. Ten minulý týden jsem byla i 3x za den, opravdu jsem myslela, že na mě něco leze. Od minulého pátku jdu tak jednou, nanejvýš 2x za den. Pokud jsem těhotná, tak se mi narodí smolíček pacholíček😀

pulguita
1. lis 2016

@luciikhol No já pokud bych byla těhotná, tak bych se objednala hned. Spíš ať mi udělají testy z krve, nebo pokud pak předepíšou vitamíny...nevím jak to chodí, bude to moje první, ale nechci čekat do 7 týdne. Taky bych se zeptala, co mám dělat pokud začnu špinit...No prostě abych měla ten svůj vnitřní klid, že jsem pod kontrolou, i když zatím nebude nic vidět na ultrazvuku.

lory303
1. lis 2016

@pulguita já dnes byla už 5x 😀.. ty do toho fitka ani chodit nemusíš, tohle jen nejlepší dieta, když máš průjem 😀 😀 tobe je kolik let? me bude v prosinci 26. Práve bych chtela otehotnet jeste do te doby než mi bude 26.

luciikhol
1. lis 2016

@pulguita Jj chci se objednávat na příští týden asi 🙂 přesně to co píšeš, je to lepší se objednat ať mi k tomu řekne víc.. Nebo si tam zavolám ještě tento týden.. uvidím 🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 No jména musíme vymyslet "univerzální" a lehké pro výslovnost, ať sedí jak v ČR tak tady. 🙂

lory303
1. lis 2016

@luciikhol jj.taky bych šla co nejdřív, aspoň ti dá dr.rady co můžeš očekávat atd... at nejsi nervozni.

pulguita
1. lis 2016

@luciikhol No objednej se. A hlavně z krevního testu ti to těhotenství hned potvrdí. 🙂

luciikhol
1. lis 2016

@lory303
@pulguita
Dobře holky.. pro můj klid si tam zavolám a objednám se tam co nejdřív.. Přece jen jsem tuto situaci nezažila a nevím co můžu čekat .. aspoň mi dá nějaké rady 😅

luciikhol
1. lis 2016

@pulguita Já právě myslela, že mi to potvrdí ten digi test clear blue a k Dr pujdu s tim ze uz to vím na 100% že v tom jsem 🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 No opravdu jsem něco shodila a to jsem do sebe cpala i sladké. Mi je 36! 😀 Už jsem stará puška, ale nepřipouštím si to🙂 Příští rok v červnu mi bude 37, tak kdybych teď byla těhotná, tak bych měla v červenci opožděně krásný narozeninový dáreček a ještě by to byl tak, tak jako já😀

pulguita
1. lis 2016

@lory303 *a ještě by to byl rak, tak jako já😀
mobil mi to přepsal🙂

lory303
1. lis 2016

@pulguita jeee, tak to by jsi měla fajn 🙂 já bych to rodině oznámila právě na Vánoce, to by byl asi největší dárek pro ně i pro mě 🙂

lory303
1. lis 2016

@luciikhol taky si myslím, že když ti clear blue ukáže pozitivní, tak krevní test nepotřebuješ... To už bude stačit vnitřní ultrazvuk.

pulguita
1. lis 2016

@luciikhol No ten clearblue ti ukáže jestli jsi těhotná a pokud sis objednala i ten co ukazuje v kterém jsi týdnu, tak uvidíš. No a u lékaře ti to z krve potvrdi taky, ale hlavně že se u doktora můžeš na ledaco zeptat, pokud máš nějaké otázky a tak. No myslím, že to bude dobre pro tvůj vnitřní klid, že ti to potvrdil i doktor🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 No my bysme to taky asi oznámili na vánoce🙂 Jinak v červenci normálně jezdíme na dovolenou zpátky do ČR, tak bysme příští rok nejeli. No nechci předbíhat, ať to nezakřiknu.🙂

luciikhol
1. lis 2016

@pulguita Jj to určitě bude lepší když mi to potvrdí doktor, objednám se tam, protože to chci mít taky potvrzené 🙂
@lory303 Jj taky uvidim kdy mi ten clearblue přijde 🙂 abych na něj nečekala dlouho 😔

lory303
1. lis 2016

@luciikhol taky sis ho poslala do lékárny na vyzvednutí?

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 jj taky, jinak by ta cena vyšla ještě na víc peněz 🙂

lory303
1. lis 2016

@pulguita jo to je jasnééé, a jak se ti žije mimo ČR? sice nevím kde bydlíš, ale odjela před 3 lety žít do Anglie, ale vůbec mě to tam nechytlo, tak jsem se vrátila brzy do ČR.

lory303
1. lis 2016

@luciikhol Byl skladem, takže běžně to bývá max. 3 dny.

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Jj takže do konce týdne bych ho měla mít doma když si ho vyzvednu 🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 Já odjela dělat opérku hned po maturitě a 19ctiny už jsem slavila tam 🙂 No a od té doby tady trčím. Už operku nedělám, mám normální zaměstnání. Nestěžuji si a líbí se mi tu, ale některé věci jsou lepší v ČR a to si spousta lidí neuvědomuje. Mateřská tu je jen16 týdnů a pak se musí do práce.
@luciikhol No aspoň to budeš mít potvrzené na 200%🙂 Pak si budeš v klidu ťehulkovat 🙂

luciikhol
1. lis 2016

Tak jsem objednaná na gyndu na pondělí 7.11. 🙂 už se těším 🙂

pulguita
1. lis 2016

@luciikhol Super, tak pak dej vědět co a jak🙂

lory303
1. lis 2016

@luciikhol budu se tesit na info 😊

lory303
1. lis 2016

@pulguita takze taky zijes v Anglii jo? No ja se tam prvni tesila, ale vsechno bylo jinak jak jsem si predstavovala, ale treba lidi, jidlo a ty parky to je bomba. S tou materskou to vim, zije tam uz 15 let znama, to je blbe no. Ale vsechno ma sve +a-. A pritele mas z CR nebo Anglican? V Cr mi vadi hlavne ti lide, vsichni porad nekam spechaji, jsou chamtivy a nepratelsti, ale jsou i vyjimky😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru