Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lory303
2. lis 2016

@pulguita A když sis měřila teplotu minulý měsíc, tak ti teplota klesala? Jinak prsa mě už nebolí vůbec, zle mi taky není. Co potiťuji asi nejvíce je bolest a pichání bricha,začaly mě poslední tři dny štípat šíleně oči. Nosím čočky, ale tohle už se nedalo vydržet, tak jsem si je včera musela sundat a dnes mám brýle. Hlava mě bolí a mám špatné nálady, jak říkam můj je chudak 😀 ospala už taky nejsem a výtok ráno nepozoruji, ale včera když jsem si večer měřila teplotu, tak byl hodně silný výtok, tak si myslím, že je to tím, že MS příjde. Pošlu ti můj graf.

lory303
2. lis 2016

@pulguita ty máš jaké dnes příznaky?

lory303
2. lis 2016
lory303
2. lis 2016

@pulguita dnes jak vidíš na grafu jsem měla teplotu 36,96, ale asi za minutu jsem si ji změřila znovu, nevím ani proč 😀 ale víš kolik jsem o minutu později naměřila? Pouze 36,52 ☹

jitulka89
2. lis 2016

Holky a nemáte třeba bolesti v podbřišku? Mě začali asi už 14 DC a pořád je mám (už cca 9 dní), jako nic silnýho spíš jen takový slabý píchání a hlavně na pravé straně, ale trochu i na levé :D dneska už jsem 23 DC a pořád to trvá 😨 Když to mám dostat mám jen bolesti den předem a silnější a trochu jiný než je tohle.

lory303
2. lis 2016

@jitulka89 No já mám právě tyhle bolesti co píšeš taky, vždy jsem je měla dva dny před MS,ale teď mi trvají už týden. Navíc mě občas bolí i vaječníky. Kdy máš dostat MS?

raduzemlejna
2. lis 2016

@lory303 To jsi mlaďounká 🙂 Mě je 31. Tvůj věk bych brala hned.. máš dost času určitě. Ale chápu, že když chceš otěhotnět, tak nikdy není čas čekat 🙂 Já jsem chtěla vždycky, ale nějak se nedařilo - měla jsem špatné partnery. Teď mám báječnýho chlapáka se kterým jsme se v červnu vzali a tak bysme teď to mimi uvítali. Hlavně i ten věk mě štve. Když budem chtít ještě druhý, kolik mi pak bude.. Ale nezbývá mi nic jiného než jen doufat a věřit 🙂 Bazálku si jinak neměřím, jsem zvědavá, jak ty dopadneš s měřením. Ono to měření ukáže hodně. Já jsem sledovaná doktorem, tento měsíc poprvé. Hormonální profil a folikulometrie. Jestli ti ty teploty nic nebudou naznačovat, určitě bych k dr zašla a nechala si tohle taky udělat, aspoň budeš vědět, zda ten cyklus nemáš anovulační nebo malou hladinu hormonů nebo tak...

jitulka89
2. lis 2016

@lory303 Jojo u mě taky to jsou asi vaječníky, začali mě bolet už 14 dní po vysazení HA, tak jsem si říkala, že to bude asi ovulace, bolel hlavně pravej a asi tak 3,4 dny no a pak na pár dní klid a začali tyto bolesti, který jsou menší ale přijdou mi více jakoby rozlehlejší...Teotericky bych to měla dostat v úterý, ale tím, jak jsem teď vysadila HA tak nevím kdy to přijde, jestli už budu mít ustálenej cyklus 😔

raduzemlejna
2. lis 2016

Dobrý ránko ( no spíš dopoledne 😎 ),
tak jsem dnešek zahájila odběrem krve na hormonální profil a příští týden jsem objednaná na folikulometrii. MS mi dneska už skončila, takže začíná další krásný měsíc snažení 😀 Je na tom někdo stejně jako já??? Jakože začátek nového cyklu??? Jinak všem co tu jsou a mají pozitivní testíky, gratuluji a držím palce. Je to úžasný sem chodit a vidět to tu, působí to hrozně pozitivně. Jen tak dál děvčata!!! A vy co čekáte na pozitivní testík, držím palečky.

pulguita
2. lis 2016

@lory303 No minuly mesic mi zacala klesat 27 den, pak 28 den a MS dorazila ten jakoby 29.den. Pak ti poslu ten graf z minuleho mesice. Jenze minuly mesic jsem ovulaci mela pozdeji. Tento mesíc mi prisla ovulka o 2 dny driv, takze v tom mam trochu chaos. Nevim jestli MS prijde 14 dnu po ovulaci (jako minuly mesic), coz bude zitra. Nebo prijde az po tom 28. dnu, jak ten minuly mesíc. Jenomze to uz bude tak 16-17 den po ovulaci. Nekde jsem cetla, ze pokud se drzi teplota nahore 16 dni, pak je to nadejne a muze to byt těhu. Tak ti nevim. Ten tvuj graf vypada nadejne. Ja bych se vsadila, ze tehotna jsi. U me ruku do ohne nedam, protoze si myslim, ze se to nakonec zvrtne a MS prijde. Jsem zvedava🙂 Jinak vcera vecer me zaclo bolet bricho a bylo nafouknute. Dnes rano splasklo, ale ted citim, ze zase tak nejak divne boli...no neco se tam deje, ale nevim co. 🙂 Prsa nic. Rano jsem vstala v pohode, pak jsem namerila tu teplotu (dnes mi ukazovala stejne i kdyz jsem merila znovu....vcera rano mi litala ta teplota víc), zase prujem 🙂 a pak do prace. No a ted jsem unavena a nejradeji bych spala🙂 Naladu jsem mela vcera promenlivou 🙂

pulguita
2. lis 2016

@lory303 graf z minulého měsíce

lory303
2. lis 2016

@raduzemlejna Věk nic neznamená 🙂 Já chtěla mimi už od svých 23 let, ale tak jak píšeš ty jsem nebyla s tím pravým. Teď mám úžasného kluka a není na co čekat a hlavně si ho oba strašně moc přejeme. Koupili jsme nový byteček a chceme tam být už ve třech. Držím ti moc palce ať ti to co nejdřív vyjde. Já bych moc chtěla ještě tento rok být těhotná. Jo a já když došla k mojí gynekoložce, tak mi napsala jen nějaké hormony na vyvolání ovulace, ale vubec to se mnou neřešila. Takže jsem si ty prášky vyzvedla a neberu je. Měla jsem si vzít první prášek třetí den MS a jíst je 5 dní, ale vykašlala jsem se na to. Ještě do ledna se budeme snažit bez hormonů a uvidíme. A to jak tě tvoje dr.sleduje, tak to ti co dělá?

pulguita
2. lis 2016

@lory303
@jitulka89 No ja ten podbrisek taky citim 😀 Normalne me nikdy nic nebolelo, nebo jsem si ani niceho proste nevsimla. Az kdyz mi zacala MS tak me ten prvni den boli bricho, ale pak uz nic. Jen ho mam nafouknute. Jedine co mi naskace pred MS jsou vyrazky a ty uz ted zacinaji no a vetsi chut na sladke...Ale proste tento mesic do sebe porad rvu sladke, tak nevim 🙂 No je to napinave!! 😀

lory303
2. lis 2016

@pulguita Jak dlouhý máš vlastně cyklus? já 31 dní. Jinak poznáš z mého grafu kolik dní mám po ovulaci? já se v tom totiž nevyznám ☹

lory303
2. lis 2016

@pulguita taky mám vyrážku a dnes ráno jsem se probudila a mám uplně suchou pleť a pupínky na obličeji (boláky) i na zádech 😔

jitulka89
2. lis 2016

@pulguita mě právě taky nikdy nic ale to bylo asi tou HA, nafouklá taky teď hodně sem, já když jsem přestala jednou už brát HA, tak mi naskočili pupínky a začali hodně mastit vlasy,ale teď pořád nic dokonce mám i pleť lepší ale asi je příliš brzo dělat nějaké závěry :D

raduzemlejna
2. lis 2016

@lory303 Začínám tento měsíc, tak nevím, co všechno bude následovat. Ale hruba takhle: 3 DC dojít na krev, kde udělají komplet rozbor všech přítomných hormonů (zjistí se tím, jaká je jejich hladina a zda jsou tedy schopné mi pomoct k otěhotnění), dále 12 DC musím na utz kde mi provede folikulometrii. Ultrazvukem koukne, zda je přítomné vajíčko a jak je veliké, jestli správně dorůstá a zhruba dokáže odhadnout, kdy nastane OVU. Pak se uvidí, dál nevím. Tento měsíc jdu na to poprvé. A myslím si, že až když zjistí, že něco z toho nefunguje, napíše mi jako podporu hormony atd.. Ale ty máš teda divnou dr. když ti nic nezjistí a na základě ničeho ti nasadí hormony. To je takový divný, hlavně třeba může být problém úplně někde jinde. Tak to jsi asi udělala dobře, že je nebereš. Taky bych to nechala asi zatím na přírodě. Ono to mimi prostě přijde, až se mu bude chtít. Ale časem se to každé povede, takže i tobě, uvidíš!!! Jsi aspoň od té HA vyčištěná už dlouho, takže předpokládám, že máš cykly srovnané a pravidelné???

pulguita
2. lis 2016

@lory303 No nanejvýš mám cyklus těch 28 dní. Takže poslední termín si dávám v sobotu, kdy by měla dorazit MS. U tebe nevím, kdy přesně byla ovulace protože ti tam chybí ty teploty. Mi to ukazuje ta aplikace. V kalendáři mi značí červeně kdy přišla MS, zeleně, kdy byla ovulace. Pak mi počítá dny cyklu "CD1, CD2...", ale po ovulaci značí 1/13 (to znamená 1den po ovulaci/13. den cyklu). No a asi podle toho předchozího měsíce mi vypočítá kdy má dojít MS (zítra) a kdy bych měla mít plodné dny. Přikládám oba kalendáře říjen/listopad at můžeš porovnat.

pulguita
2. lis 2016

@jitulka89 jenže já HA neberu víc jak 10 let a id toho co jsme se začali snažit si ze mě moje tělo dělá srandu, nebo já si všímám věcí, co jsem před tím opomíjela...No nevím🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita pokud to chápu dobře, tak na prvním grafu ti MS skončila 7. a na druhém 2. že? pošli mi prosím ještě jednou název té tvé aplikačky, taky si ji stáhnu.

jitulka89
2. lis 2016

@pulguita no tak snad se brzy dozvíme co za tím stojí 🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita Ne promin, spatne jsem to napsala, 8. ti začla MS, že?

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Jejda, tak kdy MS zkoncila tam neni. 🙂 Protoze to normalne zapisuji do jine aplikace co pouzívam uz dýl. Normalne mam MS tak 5dni prvni 2 silnejsi, ale pak to slabne. Do tehle aplikace zapisuji jen ty teploty a podle toho mi vypocíta tu ovulaci. Jmenuje se Fertility Friend (FF Mobile)zkus to najit v Play Store. Na ty teploty mi prijde uplne suprovni. Ta druha aplikace mi urcuje ovulaci v pulce cyklu, takze podle ní se nemuzu ridit. Ted jsem zvedava podle ktere mi prijde ta MS. Jestli podle teto dorazí zitra anebo az v tu sobotu. Zatim to bricho blbne a porad litam na zachod protoze si myslim, ze uz MS prisla 😀 Uz mi hrabe!! 😀

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Ano, moje MS zacala 8.10. 🙂
Zkus si stahnout tu aplikaci a zapis si tam ty tvoje teploty co mas a kdovi co ti ukaze 🙂

petrysek181
2. lis 2016

@pulguita ahoj no dneska ti zase vylezla a to je hlavni tak drzim palecky at se drzi☺ja sla vcera spat brzy a dneska sem jak prastena😀jo prcek je soumen je s nim sranda nasi ho hlídají az do zitra tak i ho dneska ještě užiju 😀hele kdyz to tak vezmes kdyz to nevyjde tak mame dalsi mesic pred námi nebudem z toho smutny a budeme v pohode no ja mam cyklus 25 dni tak uvidim jak dopadnu☺ale po clostiku se mi protahne aspon si to myslim

pulguita
2. lis 2016

@petrysek181 Ahojky!! 🙂 Ale kdepak! Nevylezla mi teplota, je stejna jako vcera 36,7 ..
Mozna jsi videla ten graf z minuleho mesíce, protoze jsem ho tu davala pro porovnani, páč se me ptala lory303 🙂
Takze jsem porád na vazkach a proste uz cekam tu MS a kazdou chvili se litam divat na zachod, jestli uz prisla 😀 Ty mysli pozitivne a trenuj se synovcem, protoze treba se ti tento mesíc zadari a pristi mesic tady budu zase ja 🙂 Ja jsem vytuhla vcera k veceru, byla jsem hodne unavena po tom uklidu. Pak jsem nemohla hned usnout. Dnes rano jsem sice vstala v pohode, ale ted v praci jsem mela mensi krizi a nejradeji bych si jeste lehla, tak se musim drzet. Vubec se mi nechce pracovat, tak snad to dneska nejak preziju 🙂 Snad ti ten clostik zabere a MS uz ti neprijde. Moc ti drzim palce. Mysli pozitivne a neklesej na mysli. 🙂 Dokud nam neprijde MS musime doufat, ze se to povedlo. Az MS dorazí, tak pojedeme nanovo ale do te doby mame nadeji 🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita ja si ted prepocitavala cyklus a spatne jsem si to spocitala. MS mam dostat az v patek 😑😑 ach joo

pulguita
2. lis 2016

@lory303 hahaha 😀 Porad jsi na tom líp nez ja, co musim cekat jestli se objeví v sobotu 😕 Proste nas to bude napínat az do konce.
Kdy teda budes testovat? Uz v ten patek nebo az v sobotu? 🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita ted jsem šla na WC a mám zase výtok, ale takový do žluta ☹ to je určitě začátek MS ☹ testovat budu buď zítra ráno nebo v pátek ráno, už to nemůžu vydržet...test už mám na vyzvednutí.

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Ten výtok může znamenat těhotenství. Moc ti držím palečky! 🙂 Kéž by ti vyšel pozitivní. Dej vědět.🙂 Pokud mi má přijít MS, tak ať už přijde...už mě to NEBA 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru