Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

maikkynna
9. kvě 2013

@jitulindaj Taky jsem pomerne hodne unavena. Vcera jsem usnula ve 20:00 a vstavam kazdy den o pul 6. Dnes se mi v praci zaviraji oci, jako bych nic nenaspala. Strasne moc bych chtela vedet, jestli to vyslo nebo ne... Chute zatim zadne nemam....

85carolin
9. kvě 2013

Dobrý den/ Ahoj,

řeším teď jednu otázku stejně jako vy, zda jsem nebo nejsem těhu 🙂 Moje dr má nyní dovolenou, proto zkouším toto forum, zda tu nebude někdo, kdo má/měl podobný příběh a mohl mi trošku poradit...

Poslední mens.jsem měla v půlce března, pak jsem brala 2 platíčka HA najednou bez vynechání. Bohužel se v tomto období sešlo pár okolností, které účinek HA snížili (nemoc, průjem a asi to nejhorší - jeden prášek mi spadl do wc a tudíž jsem byla bez něj) HA jsem dobrala 29.4. Mens jsem měla dostat v pátek 3.5 ale do dnešního dne nic. Den před očekávanou MS jsem úplně nepatrně zašpinila, ale opravdu skoro nic to nebylo..Toto pondělí jsem měla pnutí v podbřišku tak jsem čekala, že to přijde ale nic..Ve středu 8.5 jsem si dělala test - negativní.

Nemáte někdo zkušenost s tím, že pokud jste brala 2 a více plat HA najednou, tak že byste měla až takovéto zpoždění?
Další plato, které jsem měla začít brát toto úterý jsem nazačala - raději počkám, až se men ukáže, nebo ne.

Myslíte, že mám udělat ještě další testy nebo se rovnou objednat na gyn?

S přítelem o dítě neusilujeme, ale když to přijde, tak to přijde..věk na to máme 🙂

Moc všem děkuji za jakoukoliv odpověď..

C.

jitulindaj
9. kvě 2013

@maikkynna já už chutě taky nemám, i když jsem si v neděli dala kvasnicový pivo a to jsem pivo nikdy nepila 😝 jsem z toho fakt napnutá.
dneska mě trošku divně tlačí prsa chvilkama, ale jinak vůbec nic. ... zajdu dnes koupit testík.

terez27
9. kvě 2013

@85carolin ja myslim,ze je to spis zpozdeni kvuli tomu vynechanymu prasku,proste to mas rozhazeny,na testu by uz bylo neco videt

jitulindaj
9. kvě 2013

@85carolin takovou situaci neznám, ale asi bych kontaktovala MUDru. Nicméně si myslím,že jedna vynechaná tabletka HA nic neznamená, cyklus je dlouhodobě díky hormonům jenom "jako" a žádné vajíčko neuzrává ani se neuvolňuje, ovulace neprobíhá. takže bych se zase tak nestrachovala, udělej si za 2 dny zase testík..

maikkynna
9. kvě 2013

@jitulindaj Ja budu testovat v nedeli. Je lepsi vydrzet a pak mit vetsi jistotu. Treba se m. do nedele dostavi, ale nemusela by. Sice tomu moc neverim, ze by se po mesici snazeni zadarilo.

jitulindaj
9. kvě 2013

@maikkynna moc ti to přeju, my se snažíme už delší dobu, cca od podzimu,ale zatím nic, ale zase to tak netlačíme 😉

randgrid
9. kvě 2013

@medvitkova mama test mi vyšel pozitivní v den očekávané menstruace, a to po obědě, ne ráno, takže jsou v pohodě.

maikkynna
9. kvě 2013

@jitulindaj my na to take nespechame a byla by moc velka nahoda, kdyby to vyslo po mesici snazeni. Taki Ti to preji 🙂

cristinaxo
9. kvě 2013

@maikkynna moc dekuji za odpověď..teď čekam jestli přijde ta potvora menzes..mam už dva dny zpoždění,ale test stale negativní,tak si nedělam iluze :( .. jinak jste hodne za reakci .Děkuji .

cristinaxo
9. kvě 2013

@randgrid moc gratuluji !!! ja chci takyyyy 🙂

medvitkova
9. kvě 2013

@jitulindaj @maikkynna To jsem ráda, že nejsem jediná, která má tyto příznaky! Třeba to taky něco znamená 😉 (Anebo taky ne...). Dnes jsem 35DC, stále negativní (musela jsem ve 3 ráno čurat - poslední dobou hodně piju a v důsledku toho taky chodím častěji na WC, což ale může souviset s lecčíms - no a prostě jsem to v noci nemohla vydržet a udělala si další test, je negativní). BT mám 14 dní kolem 36,9 - 37,1, neklesá. Menses stále nikde, jen úplně minimální špinění (jakoby vlákna epitelu, možná trochu hlenu, žádná krev). Čípek nesleduju, takže bych asi s jistotou nemohla říct, jestli jsou změny nebo tak. Píchání trochu ustává, zato včera jsem šla spát v 21:00 a dnes po "o" jsem taky tloukla špačky.
A chutě? K obědu byl chilli con carne a hned na to oříšková zmrzka, kombinace akorát na podělání, s prominutím. Zapila jsem to novým ovocným birelem, pro jistotu 😀 😀 😀
Sice kor příznaky nemám a mám zatím negativní testy, ale citím se tak zvláštně klidná, jako bych snad doopravdy byla těhu... A kdyby to tedy nakonec nevyšlo, no tak příště (koneckonců ten proces snažení je dost zábavný 😉).
Tak si koupím další testíky a pokud mrcha (jak já ji nenávidím!) nepřijde, tak to zkusím vydřžet do neděle, kdy je Den matek. To by byl fór, kdyby byl nakonec pozitivní? Jak se říká, do třetice všeho dobrého 😉

Tak držím palce!

lucka2proto
9. kvě 2013

ahoj holky 🙂 dnes jsem myslim 6dpo.. a vcera me zacal pobolivat podbrisek a i prsa,dnes zas jsou prsa citlivejsi..test bude jeste urcite negativni..ty cekani je hrozny ☹

maikkynna
9. kvě 2013

@medvitkova Taky budu testovat až v neděli ráno. hned písnu, jak jsem dopadla 🙂. Já jsem dnes v práci u PC usínala a to jsem toho naspala dost. Jinak jsem měla k obědu brambory s brokolicí a nemohla jsem to dojíst, zvedl se mi žaludek a konec.. Jinak jsem od rána celkově divná.. Mám takovou smutnou náladu nebo nevím, jak bych to popsala. Přítel se mě taky ptal, co mi je, že jsem divná. Snad to není předmenstruační podrážděnost. Jinak jsem příteli ještě nic neříkala... Sám neví, kdy to mám dostat, tak ho nechci zbytečně zatěžovat, když je to třeba planý poplach...

Holky moc Vám držím palečky!!!!

maikkynna
9. kvě 2013

@lucka2proto Vyzkoušej a uvidíš... Třeba už ti ukáže 🙂

jitulindaj
9. kvě 2013

@medvitkova
@maikkynna no pravda je ze jsem taky tak zvlaštně klidná, to je zajímavé..před pár dny mě rozbrečelo tulení s naší malou, to by se mi fakt normálně nestalo!!
Jinak si preventivně dávám každý večer vařící koupel (červené víno teda ne..) jako že se říká, že když je zpoděná MS, tak horká vana to urychlí a zatím naštěstí nic.
dneska mě zase bolí prsa i podbřišek,ale úúúpně dole, jakoby kousek nad stydkou kostí..

lucka2proto
9. kvě 2013

@maikkynna myslim,ze je jeste brzy,musim jeste tak 4dny vydrzet ☹

maikkynna
9. kvě 2013

@jitulindaj Já bych bez každodenní horké vany nemohla být 🙂

medvitkova
9. kvě 2013

@maikkynna Ja se prave te vany bojim. Je to pravda, ze horka vana muze vyvolat potrat? Nebo jsou to jen 'babske rady'y Ja jsem totiz taky koupelova 😀 A uz jsem zase zrala na spani. Tentokrat jsem bez hacku a carku ja, pisu z mobilu a rozciluje me to :-P tak dobrou noc!

maikkynna
10. kvě 2013

@jitulindaj
@medvitkova dobre rano devcata, ja uz jsem v pracovnim nasazeni a dnes rano jsem vstala pravou nohou, nalada zatim dobra:D. Jedine co me znepokojuje je, ze me zacalo pobolivat bricho, tak se obavam, ze to dostanu:(. Preji hezky den🙂

jitulindaj
10. kvě 2013

@medvitkova
@maikkynna tak holky, já dneska testla kvuli té nemoci. Koupila jsem mamatest 10 a je negativní, takže si myslím, že fakt nic. To už by musel být aspoň duch, no ne?! poslední sexík byl myslím někdy kolem 20-25.duben..pak už mi bylo všelijak..tak nebyla chuť ani nálada :-/ tzn. že by už bylo dávno na testíku vidět jestli tam něco je. Takže posun asi kvůli nachlazení,no 🙄

maikkynna
10. kvě 2013

@jitulindaj Jeste bych to neuzavirala.. Test jeste nemusi nic ukazat. Ja testnu v nedeli, ale taky mi neco rika, ze z toho nic nebude:(

stanka11111
10. kvě 2013

ahojte baby jak som tak citala,chcem sa poradit uz desat dni nemam menzes robila som si dva testiky ale mi visli negativne moze to byt este zavasu dakujem 🙂

cristinaxo
10. kvě 2013

Holky kdy teda testovat??zacinam v tom mit gulas..mam zpozdeni tri dny ale test negativni :( takze asi nic..

hofeherke
10. kvě 2013

Dnes som 17.DC a celí den mám bolesti v pod brušku,tak som si spravila tehoteský test a je na nej taká slabučká druhá čiarka.Je to možné,aby tak skoro ukazal pozitívné?S manželom sme sa snažili o bábetko ked som mala plodné dny 7.8.9.11.dna cyklu (cykly mám 24-26 dnové).

maikkynna
10. kvě 2013

já také meškám a test negativní. nevydržela jsem to udělala jsem si ho hned, jak jsem dorazila z práce. Vyzkouším zítra a pak v neděli. Podle mě by měl test ukázat aspoň slaboučkou čárku už po třech dnech vynechání... samozřejmě to má každá jinak.

maikkynna
10. kvě 2013

@hofeherke Vyzkoušej zítra a pokud bude čárka sílit, tak určitě jsi těhu 🙂 Držím všechny palce 🙂

maikkynna
10. kvě 2013

@cristinaxo Říká se první den vynechání menstruace, ale každá to máme jinak...

nininka23
10. kvě 2013

Po vlastni zkusenosti bych s testem nespechala. Viditelna carka se mi udelala priblizne 8 den po MSPo vlastn

cristinaxo
11. kvě 2013

tak u me se ta potvora manzes dostavila :( tak budem dal pokracovat, ovu testy uz jsem si koupila . ale jelikoz mam nepravidelny cyklus,jednou 28 dni, potom 30,32 tak nevim kdy zacit testovat :( asi zacnu od 11 dne a uvidim ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru