Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

sonicata1
20. črc 2011

@marinka mě právě ten 4 den přijde ještě hodně málo chtěla jsem počkat ještě tak dva dny ale stejně udělám si ho asi dnes a uvidím pak počkám a nejhůř zajdu k doktoru 🙂 Já právě dostala vynadáno od jedné maminy že se právě chovám jako by nic ,ale tak pravděpodobnost je dost malá mi přijde tak i nadále sportuji a nic nedělám jinak ! Dnes jsem ty příznaky četla poprvé proto jsem se i zaregistrovala a nutí mě to právě k hlubšímu zamyšlení ty bolesti v podbřišku mám praktycky už asi 3-4 dney před očekávanou MS i to spaní myslela jsem že jsem jen nějak víc unavená 🙂 Ael když jsem nedostala MS a vzpoměla jsem si co jsem o svátky zkoušeli z přítelem tak mě jen tak v koutku duše napadlo žeby ??? Dodnes jsem tomu moc nepřikládala pravděpodobnosti ,že by to mohlo být ,ale když jsem si přečetla tak ve mě zatrnulo ,že asi možná by to mohlo být víc než zpožděná MS 😀 Každopádně se ozvu jak to dopadlo 😉

amouramour
20. črc 2011

@jaja.m a myslim, ze si bola velmi skoro u lekara, preto nic nevidel🙂

jaja.m
20. črc 2011

A myslíš,že v pondělí už může být něco vidět?

jaja.m
20. črc 2011

jen mi ještě napsal do zprávy pro mou lékařku(ona totiž měla dovolenou),že mám vysoké endometrium.Na internetu jsem si našla,že je to taky náznak počátku těhotenství

eloana
20. črc 2011

@jaja.m ahoj ja byla u dr. presne tyden po vynechani... byl tam videt vacek, ale vim ,ze jsem otehotnela asi 11den cyklu

sonicata1
20. črc 2011

@jaja.m non taky podle toho jak má pan doktor dobrej ultrazvuk ale podle toho jak jsi dlouho tak jo 🙂 Mě se to mluví co mám tohle vše MOŽNÁ před sebou a utěšuju tě ,ale nemyslím si , že je dobré aby ses nervovala ! Hlvně nejhorší je to že není nikdy nic jisté a jednosměrné protože každá žena jiné příznaky 😒 Ale moc ti držím palce a třeba už si v pondělí odneseš první fotečku 🙂

jaja.m
20. črc 2011

@eloana :Tak to já musela těsně před MS,takže jsem tak 15dní.Testy mám pozitivní Tepr od pátku

sonicata1
20. črc 2011

to je taky pravda ono záleží kdy jsi otěhotněla a jestli těsně před měsíčkama musíš počítat stím že to bude dycky vidět o něco dýl no 😉

jaja.m
20. črc 2011

@sonicata1 :Děkuju moc,taky doufám🙂

sonicata1
20. črc 2011

@jaja.m a ty sis první test dělala až 12 den po meškání ?? protože já jsem otěhotněla někdy v necelé půlce MS a mám 4 den meškání a holky říkali že klidně ať si test udělám ! Nevadí mi si ho udělat ,ale co si budem povídat pak to zklamání kdybych měla negativní ☹

jaja.m
20. črc 2011

@sonicata1 :Nene já testovala už v den vynechání,ale až do 10 dne byl negativní.A pak dva dny na to byl pozitivní.Ale podle mě to neber,já v dubnu vysadila HA a první měsíc sem měla MS místo mích obvyklých 28 dnech cyklu,jsem měla 31.Takže já to měla rozházený a nevěděla jsem kdy přesně mám mít další,počítala sem do podle těch 31 dnech.Já musela otěhotnět těsně před MS

jaja.m
20. črc 2011

@sonicata1 :Jestli,že máš furt cyklus pravidelný,tak už bys to měla mít vidět

michaela_2
20. črc 2011

@sonicata1 ahoj, my jsme miminko zatím neplánovali, bylo to takové překvapení pro nás 🙂 takže já jsem dělala ,,jakoby nic" vpodstatě skoro celé první dva měsíce 😀 a sportu se úplně vyhýbat také nemusíš ani v těhotenství ( jenom některému +to chce samozřejmě přizpůsobit).

Tak držím palce, aby testík vyšel 🙂

sonicata1
20. črc 2011

@jaja.m No menstruaci mám celkem pravidelně už od zimy když jsem nastydla jsem měla asi necelý týden spoždění ,ale to bylo od nástydu a rozhodně jsem se cítili i jinak ! Jenže jsem věděla, že se ani nic nemohlo stát ! Jinak o té doby se mi měsíčky jen o 3 dny urychlili jakože místo 19 jsem je dostala 16 od té doby právě vše oki ! Tak se otestuju a když nic tak ještě počkám týden a pak bych stejně zašla k doktoru kdybych nedostala MS ! 🙂

sonicata1
20. črc 2011

@michaela_2 No já dělám brankářku ve florbalu a sem tam i hraju včera jsem si vyzkoušela oboje a nic extra mi nebylo dala jsem si teplou vanu to jsem si teda připadala jako když jsem si dala skleničku vína a neustále přetrvávají ty bolesti a takový tlak jako bych měla dostat měsíčky ,ale nebolí to furt jen to tak sem tam píchne někdy bolí a asi nejvíc když se mi chce na wc ! Jak na malou tak na velkou ! Ale tlak v podbřišku mám furt ten se nestrácí jen sem tam zmírní a někdy je silnější 😒 !

michaela_2
20. črc 2011

@sonicata1 mě ty bolesti začaly až později, tak ve třetím měsíci, to už je od toho jak miminko roste........ale ty příznaky jsou u každého individuální, jak zezačátku, tak potom v průběhu.........být tebou bych zkusila ten test a když bude negativní, pár dní bych počkala ...🙂

jaja.m
20. črc 2011

@sonicata1 :Jojo zkus to a uvidíš,a když bude negativní,tak to neznamená,že za pár dní nebude pozitivní🙂Taky jsem na internetu četla,že na někoho ty testy prostě nefungovaly.Furt jim ukazovaly negativní a ony už byly v pátym měsíce,ale to je asi výjimka.Každopádně nám napiš jak jsi dopadla🙂Držim moc palce🙂

sonicata1
20. črc 2011

Tak holky překvapivě negativní 😒

sonicata1
20. črc 2011

Počkám pár dní zkusím to znovu a když nic zajdu k doktoru 🙂

sonicata1
20. črc 2011

tak jsem se dozvěděla že je to málo protože jsme nejspíš otěhotněla 3-6 což je teprva 10 dní a já měla test 25 a po tolika dnech to ještě není zjistitelné 😀 kdybych kruci uměla počítat ! Ale nevím každej píše jak jsem určo ve stresu to já teda nejsem no chápu, že si holčina co chce dítě může vyvolat cokoliv ,ale já dítě nezkoušela tak nemám důvod si cokoliv vsugerovat budu muset počkat ještě min dva týdny aby to obyčejný test ukázal 😖 ale tak snad vydržím no tak držte palce nebo napište jak to mám zjistit dříve protože mám i ošklivý kašel a bojím se brát si cokoliv kdybych těhotná byla !!! Už by to bylo poznat v krvy když to je tak 14 dní

saxana123
20. črc 2011

@anjelicek26 to nepochopíš pokým si neprejdeš tým, čím som prešla ja a stovky ďalších. Až budeš čakať niekoľko rokov na dieťa a nebude sa dariť, a keď ti konečne svitá nádej na tehotenstvo tak ti garantujem že si ten test budeš robiť aj skôr ako ti vymešká. A tie bláboly o trpezlivosti mám najradšej. Nesúď ma keď nevieš.

anjelicek26
20. črc 2011

@saxana123 - no kedze mam dve deticky tak som si asi tiez nejakym snazilkovanim a testikovanim presla a viem, ake je to cakanie hrozne. Ale mam kopec kamaratok, ktore mali pozitivne testy pred menstruaciou a potom dorazila menstruacia v plnej parade v termine, alebo len s 2-3 dnovym meskanim, no co myslis, ako im bolo? Nie je nic horsie, ako mat nadej na babo v rukach - dvojciarkovy testik - a potom znovu padnut na uplne dno. Len vravim, ze testovanie pred terminom menstruacie je velmi klamlive - moze vyjst pozitivne a tehu skonci skor ako zacalo, alebo negativne a tehotna si - len je HCG este prilis nizke. Takze "istotu' ti ten skoro urobeny test dava nulovu. Si tam vlastne, kde si bola.

saxana123
20. črc 2011

@anjelicek26 Nehladala som tu "istotu", skor išlo o pochopenie.

blueapple
20. črc 2011

ahoj holky, já měla testy (různé druhy) negativní i 14 dní po vynechání MS !!! Tak jsem šla k doktorce, ta na UTZ nic neviděla (krev nevzala...teĎ bych si o to už řekla), dostala jsem vyvolávačku, že do 10 dnů musí MS přijít, samozřejmě nepřišla a další týden už mimi bylo vidět a já byla v 6+3tt ...takže testy nikdy nejsou 100%ní, někdy ukážou ducha už před vynecháním MS a někomu prostě // neukážou nikdy, i když těhu je jisté !

p.s. čekání bylo opravdu hrozné, přesto jsem vydržela do termínu vynechání, ale i tak vzhledem k výše uvedenému jsem testila mnohokrát....firmy, které testy vyrábějí, ze mě určitě měly radost ... 🙂

jaja.m
20. črc 2011

@sonicata1 :Kup si mamatest 10,tak už by to mělo být vidět.Já to měla ten 12den na tomhle mamatestu.A hlavně testuj z ranní moči,tam je toho HCG nejvíc.pak přes den už je moč zředěná

sonicata1
20. črc 2011

@jaja.m asi něco takového koupím ale ještě chvilku počkám prostě každopádně to nehrotím a co se má stát se stane ! 4ekání je hrozná věc ,ale jistí je kdo si počká ten se dočká 🙂 Ať už výsledek bude jakýkoliv 🙂

jaja.m
21. črc 2011

Určitě🙂.Tak držim palce,pak nám dej vědět

sonicata1
21. črc 2011

Tak bolest břicha stále trvá už ení tak intenzivní ! Ale furt je ráno po vzbuzení nemůžu hodinu jíst je mi jako bych snědla večer valník kamení ! V pondělí si zajdu asi na krev a uvidíme 🙂

jaja.m
21. črc 2011

@sonicata1 :Jojo zajdi,zkus si koupit ten test a uvidíš.Mě břicho konečně přestalo,teď mám zase místo toho dole tlak,jak kdyby mi tam už něco mělo vylézt ven 😀

jananis
21. črc 2011

máte niektorá podobnú skúsenosť? Snažili sme sa o babatko- ovuláciu som mala 4-5.7. po ovulke som cítila bolesti v podbrušku, hlavne dopoludnia, neskor som ráno mala aj jemne závraty a zvýšila sa mi chuť do jedla, mala som pocit, že som stále hladná.. robila som si test pred MS ale bol negatívny, no aj tak som sa cítila ako tehu. Ale dostala som menzes, test som si zrobila po 1 dni MS ale bol negatívny. Mám si ho zrobiť aj ked mi skončí menzes? Stále mám také zvláštne iné pocity - MS vraj može byť aj počas tehu. Ale možno si to len namýšlam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru