Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

z_kopretinka
26. led 2014

@ninjisu dík, akorát ten digitální vydrží ukazovat výsledek jen jeden den. Druhý den ráno už nefungoval.

ninjisu
26. led 2014

@z_kopretinka No zvažuji to...zda ho koupit nebo koupit ty obyč. Ale v pátek byl slaboučký a dnes je krásná čárka. Asi ho koupím. I když teda vím kde se asi zadařilo. 11.1. pač před tím týden nic a po tom 14 dní taky žádný styk. Njno manžel má směny. 🙂

z_kopretinka
26. led 2014

@ninjisu já vím jen kdy jsem měla zhruba ovulaci - někdy kolem 9.1. - tak to máme skoro stejné 🙂

ninjisu
26. led 2014

@z_kopretinka To asi jo 🙂 Kdy půjdeš k Dr.??? Nechci to uspěchat. Chci tam jít až bud srdíčko. A to nevím kdy to tak muže být.

z_kopretinka
26. led 2014

@ninjisu zatím nevím. Jak na potvoru mam virózu co se mi táhne. Zítra mám mít odpoledne výtěry z krku, tak uvidím co mi řekne praktická. Pak podle toho se objednám. Potřebuji pak jít asi co nejdříve, protože do 10. týdne musím ještě na edokrinologii kvůli štítné žláze.

ninjisu
26. led 2014

@z_kopretinka Já mám taky problémy. Beru euthyrox 75. Takže bych asi mněla co nejdřív...Zkusím zavolat zítra na endokrinologii a objednat se tam že mám pozitivní test a k dr. zatím nechci.

z_kopretinka
26. led 2014

@ninjisu já letrox 100 a 50 - střídám. Doktorka mi říkala na poslední kontrole, že jestli budu těhotná je nutné mít kontrolu do 10. týdne.

ninjisu
26. led 2014

@z_kopretinka jj tak děkuji za info 🙂

ninjisu
27. led 2014

Tak to je z dneška 🙂

ninjisu
27. led 2014

@pisisvori To je z dneška 🙂

pisisvori
27. led 2014

@ninjisu 🙂 no paráda🙂 gratulace🙂 a ať je pořád vše jak má.

z_kopretinka
27. led 2014

@ninjisu kdy jdeš na prohlídku? já až 24.2.

ninjisu
28. led 2014

@pisisvori Děkuji moc 🙂 At se ti také daří 🙂

ninjisu
28. led 2014

@ninjisu Ještě nevím. Ale asi tak kolem dvacátého února 🙂 Ale jdu už zítra na krev na endokrinologii.

ninjisu
28. led 2014

@z_kopretinka Ještě nevím. Ale asi tak kolem dvacátého února emoticon Ale jdu už zítra na krev na endokrinologii

danielpatrik
1. bře 2014

ahoj chtěla sem se zeptat za kolik dni se oplodni vajičko ?predem děkuju za odpověd 🙂

nonnni
2. bře 2014

@danielpatrik vajicko se neoplodni za nejakou dobu, ale v urcitem casovem intervalu. Obycejne se uvadi 18-36 hodin, podle zivotaschopnosti. Zato spermije mohou v zene zustat dele, cekajici na vajicko. Opet velice zalezi na kvalite a zivotaschopnosti spermii + posevnim prostredi (Ph) zeny. Tam se uvadi az 5 dni (extremni pripady), prumer 2-3 dny.

Od oplodneni to trva 5-9 dni, nez vajicko doputuje do delohy, kde zacina proces nidace (uhnizdovani). Cestou se vajicko sice deli, ale radna produkce HCG hormonu zacina az nidaci, proto ta delsi doba, nez se neco na testu objevi.

Takze podle toho jak dlouho se vajicko poflakuje ve vejcovodu (take zalezi, kde se se spermii potka atd), v jake fazi cyklu dojde ke styku a jak moc zena produkuje a nasledne filtruje hcg do moce se pak zjevi ty dve //🙂

Laicky receno, pokud ma zena A sex 24 hodin po uvolneni vajicka, tak je realna sance, ze uz je dost na ceste smer deloha a po oplodneni se tam dostane relativne rychle, zavrta a positivni test se zene objevi jiz treba 8DC (slabe positivni).

Na druhou stranu zena B ma sex ten samy den, ale ovulace prijde az za 3 dny, pak se jeste musi vajicko prohrkat vajecnikem, spojit se spermii a zavrtat v deloze a hned je tu zena, ktera ma jeste v den menstruace test vysavovany a slabe se ji zabarvi treba az v dobe, kdy uz druha zena ma mega dalnice na testu, pricemz sex mely obe ve stejny den.

A to ted vubec neberu v potaz jeste rychlost produkce HCG + jeho schopnost ho fltrovat do moci. Proto jsou krevni testy lepsi, nez domaci, z moci.

danielpatrik
2. bře 2014

@nonnni děkuju za odpoved

dorotka2013
2. bře 2014

@nonnni perfektne napisane 🙂, ja tiez riesim ci som tehu, tak hladam a citam... Dnes som 28DC a uz treti den som mala svetlo krvave spinenie ale len raz za den a potom nic :(, je to mrcha?, ale mohlo by to byt aj uhniezdovanie? Takto neskoro ... Ovulka bola 13-14 den.

nonnni
3. bře 2014

@dorotka2013 fura zen spini z pocatku tehotenstvi, nektere mohou i krvacet. Nejde o menstruaci, ale casto je to za ni zamenovano. Casto je sliznice tak prokrvena, ze neco pusti...Byt tebou, tak zkusim test, mel by ti jiz ukazat co a jak. Pokud se ti ukaze, jako positivni (i jen slabe), tak dojdi na gynekologii. Bude potreba zkontrolovat, zda nejde o mimodelozni. Take muze jit o biochemicke a pomalu se rozjizdi MS, ale to jsou jen dohady. Uplne stejne to muze byt zacatek uplne zdraveho tehotennstvi 🙂

danielpatrik
7. bře 2014

ahoj chtěla sem se zeptat dneska sem si dělala tehotensky test a byl negativni -a měsičky mam mět v nedelu briško mě boly jak kdyby měla dostat měsičky uz tak tyden , ale asi mam počkat jestli dostanu měsičky ze ?předem děkuju za odpověd

luciebx
7. bře 2014

@danielpatrik pockej az ti nedorazi mesicky.. pak testou znovu..

nelinkathomas
9. bře 2014

Ahojky chci se jen zeptat 2.3. Byl nechr.sex test jsem delala v patek a nic myslite ze bylo moc brzy??diky

josefina79
10. bře 2014

@nelinkathomas dobře to tu vysvětlila nonnni (nahoře). Teď je ještě asi moc brzo, ale za pár dnů by tam už něco mohlo být vidět.
Kdy máš dostat MS?
Já byla těhotná po IVF, takže vím přesně datum oplodnění. 12 den poté jsem měla na Mamatestu pěkný dálnice. Na testu, co jsem dostala v CARU to ještě tolik výrazné nebylo, asi nebyl tak citlivý jako ten mamatest.
Jinak, důležité je testovat ráno z první moči, ale to asi víš 🙂

nelinkathomas
11. bře 2014

@josefina79 dekujii jj to vim prave ze z ranni moci jsem test delala a nic no MS mam dostat 17,3, tak asi bude lepsi kdyz si pockam protoze jsem ai testik delala dneska rano a zas nic ☹

josefina79
11. bře 2014

@nelinkathomas ježiš, tak to testuješ strašně brzo! Jsou to nervy, ale fakt vydrž do toho 17.

nelinkathomas
12. bře 2014

@josefina79 dobre dekuji no jsou to nervy jak hrom ale vydrzim 😀

makuka88
12. bře 2014

ahoj ... my se snažíme od ledna, v únoru MS byla a dnes jsem 13DPO a nic ... nechci dělat test zatím si myslím, že je brzo ... 😀 😀

kackabo
12. bře 2014

@nelinkathomas Taky to mám dostat někdy buď o víkendu nebo hned po víkendu taky kolem toho 17. dnes jsem to už nevydržela a testnula samostřejmě tam nic nebylo je asi fakt brzy ovu jsem měla cca 15-17 DC což je poměrně déle takže se nedivím že ještě nic nevidím na testu, ale mám už pár dní nafouklý podbříšek, i celkově břicho nafouklé, pobolívají mě prsa a dnes mě bolí žaludek, a pořád bych jedla. Snažíme se teprve 1.měsíc tak to moc neřeším ale mohlo by to vyjít na první dítko jsme čekali 10 měsíců než to vyšlo

markyska82
12. bře 2014

Holky, cykly mívám 35–36 dní, ovulku dle testů a hlenu 24–25DC. Poslední MD byla 4.2,ale jen 2 dny, na TT se objevily //,ale 12.2 sem začala krvácet a bylo těhotenství.
V krvi sem měla jen 26,5 jednotek, byla jsem max.18 DPO. Krvácela jsem do 21.2.
Další pozitivní ovu test mi vyšel 1.3 a večer byla i píchavá bolest u vaječníku a hlen. (nevím, ale jestli nastala ještě toho 1.3 nebo 2.3).
Sexík byl 28.2 a 2.3 ráno
Doktor mi nasadil Utroš, aby se mi prodloužila LF.
Dnes jsem si dělala TT a negativní.
Myslíte, že je ještě brzo? Utroš doberu po 1éti dnech zítra večer a nevím, za jak dlouho by měla MS dorazit.(tak si nejsem jistá, jestli netestuji brzo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru