Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

bbara
17. bře 2010

Ahoj nemko, kukala som na tvoje foto a teda fakt neprehliadnutelne. Ja som to mala tak isto, a od vtedy ani tuk. A dostala si to? Mne to zatial meska 3 dni. Ale mam nejaku virozu tak si vravim ci to nieje tym ☹ ... (ale tajne stale dufam). Len nechapem tu fyziologiu ako to ze vyjde pozitivny a potom negativny. Keby som to dostala tak chapem ze sa neuchytilo ale takto.. 😒

nemko
17. bře 2010

bbara nedostala som, cakam 😀 neviem cim to je a tiez som zvedava ci sa dockam // alebo /

bbara
17. bře 2010

A kolko mas spozdenie? :D , no ja som dnes odolala pokuseniu kupit si dalsi test, mam jeden doma este v zasobe ale teraz som na sluzobke. Takze este stale dufam 😉

nemko
17. bře 2010

ja uvazujem, ze si spravim uz teraz jeden, mne meska cca 1 - 2 dni, ten poz som mala este pred terminom mrchy

nemko
17. bře 2010

prave som zacala spinit takze som usetrila test 🙂

bbara
17. bře 2010

Tak to mi je luto ☹ , ale spinenie este nic neznamena. Prvy krat som normalne dostala MS ale bolo to po pravde len spinenie. No tak ja tiez beham co chvilu n azachod lebo mam pocit ze kazdu chvilu to dostanem

nemko
17. bře 2010

v pohode, ja to neberiem tragicky 🙂 tak mi zacina mrcha skoro vzdy 😉

gerdusha
17. bře 2010

babule, som 12 DPO..tiez by som mala cochvila testovat...chcem sa spytat, ci nemate skusenost s hustejsim hlienom v tychto dnoch...

danielka28
22. bře 2010

ahojky holky, koupila jsem si test 20mlU\ml píše se tam že ho mohu použít už 5.-7. den po oplodnění, nevím jestli ho použít tak brzy, poradíte?

stephani
23. bře 2010

ahoojky holky.Každej den ráno máme s manžou sex.Koupila jsem su včera 8 těhotenskej testů.Doufám že to výjde.

linette
27. bře 2010

ahojte dievcata .. mavam cyklus od 29 do 37 dni .. naposledy som mala mrchu 17 februara .. dnes mam 39 DC a 2 den co mi ofiacialne meska .. 19,20,21,22, 25 sa do mna priatel vypustil ... v podstate to boli neplodne dni (ale na tie sa spoliehat neda) .. vcera som si prvykrat merala bazalnu teplotu a vyslo mi, ze 37,3 ...
a robila som test na ktorom vysla jedna ciarka .. nebol na test este skoro? nemala by som este par dni pockat? .. zatial co sa tyka mojich pocitov, tak mam tak, ze to citim akoby malo prist ale za par minut prejde a potom pol dna je dobre ... a potom zasa .. a takto to uz citim par dni .. co si o tom myslite?? ..
ked vychadzam z normalneho cyklu napriklad 1.2. menstruacia 14.2. plodne dni a ovlulacia a zaroven sex 28.2. ocakavana menstruacia a test pozitivny .. to znamena, ze dva tyzdne je zena tehotna..
ked vychadzam so seba tak max 8-9 dni som v tom, ak som v tom ..
co si myslite o tom?? je mozne ze test neukazal este? .. mam este pockat par dni a urobit si druhy? ..
dakujem baby ..

neiry
27. bře 2010

Ahoj holky, mi vyšel první pozitivní test 10 DPO, a pak už každý den 🙂 .

zuztek
27. bře 2010

ahoj linette, preco si myslis ze to boli neplodne dni? a tymi cislami si myslela DC alebo marcovy datum? lebo ovulaciu si vies vyratat, zhruba 14 dni od konca cyklu, cize ak mas cykly 29-37 dni tak ovu medzi 15-23DC.... skoda ze si nemerala BT uz aj predtym, teraz mas teplotu dost vysoku, moze to byt este lutealna faza ak ovu bola neskor, ale aj tehu... testiky zvyknu vychadzat pozit zvycajne na 13-14 DPO, ale u niekoho aj skor alebo neskor...

linette
27. bře 2010

ahoj zuztek 😉
tie cisla boli marcovy datum sexu s vystrekom dnu (19,20,21,22,25) .. ja mam v tom chaos v tych plodnych a neplodnych prave koly tomu, ze vzdy mi za inaksi interval mrcha dojde.. a vzdy ked sa do mna priatel urobil tak bolo nic ..
dakujem, ze si mi objasnila, ze 14 dni od konca cyklu 😉 (hned mi to je jasnejsie... teraz sice vyzeram ako ---- ale som citala hrozne komplikovane vypocty pre nepravidelnu menstruciu, preto ten chaos) .. cize: 18.1. , 17.2. - menzes = 31 dni interval - 14 = 17.3. plus minus par dni .. takze teoreticky tehotna mozem byt .. este mi od DPO neubehlo pravdepodobne 13-14 dni, tak ze za par dni si spravim dalsi test .. ten ktory som si robila bol citlivy 25 mlU/ml a nie z ranneho mocu ..
dakujem 🙂

zuztek
27. bře 2010

linette, drzim palce 😉 ak by to nevyslo, meraj BT aspon par cyklov, aby si vedela kedy asi mas ovu a aku mas dlhu lutealnu fazu LF (byva 11-16 dni, v priemere 14)... a ked uz budes mat LF (cize pocet dni od ovulacie) dlhsiu ako zvycajne, bude to signalizovat tehu...

ja som o BT a ovu a LF par mesiacov dozadu tiez nic nevedela, a kedze som mala cyklus 30-33 dni, myslela som ze ovu je v strede cyklu, okolo 15-16DC, a bola to blbost... podla teploty mi vychadza ovu na 17-20DC, a LF mam 13 dni, takze ked uz nameriam ovu, a priratam 13 dni, viem presne na den kedy pride menstruacia...

linette
28. bře 2010

zuztek dakujem si velmi zlata 😉 🙂
tak vcera o polnoci som zasa citila mrchu ale uz sa pridali a krize a uz som vedela, ze dojde.. a tak sa aj stalo.. dosla a s krcami.. tak som zaspala az o pol siedmej rano podla noveho casu .. dovtedy som skuvinala od bolesti kym zabere liek 😠 😠
zrejme som mala tu lutealnu fazu.. zostanem pri tej bazalnej teploty aby som vedela kedy co a ako 😉 takze si do cyklov napisem interval 39 DC .. zaokruhlene na 40 den menzes 😒 .. som zvedava na buduci mesiac mi to ako dojde..
ty v tom uz mas pekny prehlad a zanedlho budes mat babatko 😉 drzim palce aby sa podarilo co najskor 😵

zuztek
28. bře 2010

linette, tak mrcha dorazila... nevadi, ked bude po nej zacni merat, aspon budes mat prehlad o svojom cykle a ovulku budes moct aspon ako tak predpokladat, bude sa ti jednoduchsie snazilkovat 😉 tu je asi najlepsie info o merani BT: http://merenibt.xf.cz/index2.html a urcite ti poradia aj baby z temy grafy BT...

no, ja uz trosku prehlad mam, ale je prevda ze s nepravidelnym cyklom je to stale tak trochu loteria 😀 ale raz to musi prist, tak dufajme ze sa coskoro stretneme v nejakej peknej teme ako napr. stastne tehulky 😉

lidiab
28. bře 2010

Ahoj, první test mi vyšel pozitivně až 27.12, tedy 10 dnů poté co jsem měla dostát MS. To znamená zhruba 2 týdny po oplodnění. A to jsem si je dělala každý den a ani jednou nebyl vidět ani náznak čárky. Ten co vyšel pozitivně jsem už dělala bez jakýchkoli naději! A to pak najednou byla druhá čárka jasně vidět a naběhla okamžitě. Také jsem se stresovala tím že tam píšou že zaručují výsledek pár dnů po oplodnění, mé tělo asi funguje jinak. Fakt je to hodně indiduální, někomu vyjde první test pozitivně i měsíc po předpokládaném oplodnění. Ani nechci vědět kolik nás všechny ty testy stáli, snažili jsem se přes rok a každý měsic těch testů padlo nejmíň 8-10 😝

pajinka111
22. dub 2010

Ahojky,já měla negativní test ještě několik dní po vynechání MS,pak bylo potvrzeno z krve,ale je velice pravděpodobné že sem měla ovulaci až později,někdy před ms,mívala sem hodne dlouhé cykly..

monique07
27. čer 2010

Ahojky všem, ráda bych znala vaše názory - 25 DC jsem si dělala těhu test Combo II, který byl v limitu slabunce pozitivní, časem čárka ještě zesílila, další tři dny po sobě jsem si dělala GS Mamatest a čárka vyšla stejně slabě ve všech případech, může se jednat o těhu, když čárka nesílí? Jinak těhu příznaky nějaké mám, např. nafouklé břicho, občasné jednorázové píchání v podbřišku, časté chození na záchod, občas mě zabolelo v prsou (normálně se nikdy nestává), změny nálad, větší chuď k jídlu, horší spaní, únava, ucpaný noc. . . zkoušela jsem si taky měřit teplotu, tělesná "běžná" je u mě dnes i včera 37,2° a dnes ráno jsem si měřila i bazální teplotu, ta byla 37°. Jsem zmatená z těch testů, tak bych byla ráda, jestli s tímhle máte některá zkušenosti, moc děkuju za Vaše názory, jinak dnes jsem 28 DC. . .

kablika
27. čer 2010

ahoj, no mne stacila slaba druha ciarka, kt casom nezosilnela....🙂 a bol to GS mamatest robeny 2t po ovulacii, teda v prvy den predpokladanej menstrucie

monique07
27. čer 2010

Tak snad se opravdu jedná o těhu 🙂 mě právě zmátlo, že čárka s každým dnem nesílí. . . díky za reakci 🙂

jarinek
27. čer 2010

Ahoj monigue,čárka sílí podle toho kolik se ti vytvoří hcg, někomu to jde rychle,jiné pomalu.Držím pěstičky.Netestuj se každý den ale ob den a určitě poznáš změnu.

monique07
28. čer 2010

Ahojky, děkuju za info. . .

niko
28. čer 2010

ahoj holky, poraďte mi kdy testovat, jsem 29dc (poslední cyklus 32dní), ovulka proběhla minulou sobotu tj. 10 dní po ovu, dy mám zkusit štěstí???

pajinka111
17. črc 2010

ahojky,já sem testovala 10DPO a už tam něco bylo.. 😉

gabiku
20. črc 2010

Ahojky já testovala na 4 .den od vynechání. Měla jsem hodně citlivý test Mamatest10, vyšel mi jasně pozitivní, o pár dní později jsem opět testovala a čárka sílila. Na desátý den od vynechání jsem ale dostala menstruaci. Doktorkou mi bylo sděleno, že jsem prodělala potrat v hodně ranném stádiu (brala mi také krev, která byla na hcg pozitivní). Takže po této zkušenosti budu čekat na testování těch 14 dní, jestli se náhodou menzes nedostaví. Kdybych s testováním počkala, o případném těhu bych nevěděla a netrápila bych se.

kocatko
6. srp 2010

Ahojky holky, já mám cyklus přesný jak švýcarské hodinky, teď mám ale 9. den zpoždění a pořád nic. Měla jsme příznaky na měsíčky, které se pak vytratily a ještě jsme nedostala. Test jsme si dělala nějaký šíleně drahý a údajně přesný 4. nebo 5. den po plánovaném datu, ale vyšel negativní, tak nevím. Jsme v cizině, tak nemůžu ani za doktorem. Vtipná situace... Co vy na to, stalo se vám, že se zpozdila, test negativní a stejně jste čekaly?

pajinka111
10. srp 2010

@kocatko
ahojky,třeba si otěhotněla až těsně před tím než si měla dostat ms,já taky tak otěhotněla,ale podle měření teploty jsem přesně věděla kdy byla ovulace a test sem dělala až později a byla tam slabá čárka..být tebou a udělám si ještě aspon jeden test z ranní moče,pokud i ten bude negativní,tak se možná ms zpozdilo tím že si v zahraničí..nebo počkej až přijedeš domů a skoč si na krev a na vyvolávačku-pokud si těhu,tak vyvolávačka ničemu nevadí-ba naopak dává se i pro udržení těhu v ranném stadiu..tak držím pěsti,dej vědět 😉

ciernavila
10. srp 2010

Ahojky dievcata, ja som presne dnes mesiac vydatá 🙂 a hneď po svadbe sme začali "pracovať" na bábatku. Včera som mala dostat menzes, tehotensky test midnes rano ukazal dve čiarky ešte pred limitom - Unimark tycinka. Citala som ze je ale nespolahlivy a moze ukazovat falosny vysledok. Mate s tym skusenosti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru