Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

anitamala
5. říj 2016

@salenas 4 dní menstruace

sies
5. říj 2016

@petiiiska tak být tebou už nečekám ani minutu a dělám si test 🙂 já bych to tak dlouho nevydržela, mám mít MS v neděli,ale budu testovat den předem v sobotu 🙂 dej vědět jak jsi dopadla, docela by mě zajímaly i ty počáteční příznaky jestli nějaké jsou..

pulguita
5. říj 2016

@petiiiska Jestli se ti MS nezpozdila kvůli stresu ze svatby a posledních příprav. Zkus test třeba ještě zítra a když tak jdi v pondělí k lékaři, kde ti podle krve řeknou co a jak držím palce!🙂

petrysek181
5. říj 2016

@zuzalinkak no nekomu se to ukaze uz desaty den po ovu ale jistotu mas az po vynechane ms☺

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita jasne ze to zvadneme jsme poradny zensky😀mi uz vezeme dvere a zacne mela jal se citis neco jine krome bříška ☺

sies
5. říj 2016

@anitamala radši se raduj, vždyť je to nakonec jedno, hlavně že to bude tvoje a zdravé, no a taky nikdy nevíš,jestli nejsi těhu naposledy,příště by se to už povest nemuselo..

tornadolu
5. říj 2016

@anitamala taky pravda hlavně aby to bylo zdravý

pulguita
5. říj 2016

@anitamala Pokud máš ovulaci uprostřed cyklu, tak to vypadá že to bude manželovo, když to bylo se vším všudy, ale klidně to může být i kolegy (kapičky lásky).Nevím jestli se s manželem snažíte o miminko a proto nepoužíváte antikoncepci. Pokud miminko nebylo v plánu, tak je rozhodnutí na tobě. Nikdo ti tady na 100% neřekne kdo je otcem. Takže ať se rozhodneš jak chceš, tak si z toho vem ponaučení. V dnešní době otěhotnět "nechtěně" je nezodpovědné. Antikoncepce je dnes spousta jak pro ženy tak pro muže. A co kdyby příště místo miminka byla nějaká nemoc...Držím palce a snad se správně rozhodneš.

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 No cítím se fajn. Břicho pořád stejný. Dnes dělal přítel na oběd čočku, tak budu odpoledne nafouknutá ještě víc😀 Já se picnu🙂 Tak ať vám to hezky odpoledne jde a vše zvládnete. Jak se cítíš ty? Dnes je tady krásně a svítí sluníčko, tak ti zase kousek pošlu, tak snad ti dojde😀 pa pa a opatruj se!🙂

tornadolu
5. říj 2016

@pulguita pěkně jsi to napsala 😉

pulguita
5. říj 2016

@zuzalinkak Já používám tu stejnou aplikaci. Máš pravidelný cyklus? Aplikace ti ovu ukáže uprostřed cyklu ale ty ji můžeš mít jindy. Ha jsem tento měsíc měřila bazalni teplotu a ovu proběhla o den dřív než ukazovala aplikace. Zkus vydržet a testovat až pokud nedorazi MS. Držím palce a přeji pevne nervy a hodně trpělivosti🙂

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita tak dneska tu nafouklost pricti spis te cocce😀😀nevim kam si to slunicko zase poslala ale prsi a je zima☺sem z tebe jako na trni jeste par dbi a budes vedet co a jak mi uz jsme doma z vyletu a ja mam penezence jen par drobnych😀😀jesteze bude zitra uz snad vyplata ale poridili jsme vsechno jeste i neco navíc opet sem neodolala a nakoupila na okrasny kosicek samo uz v barvach noveho obyvaku kteey je ve hvezdach😀😀😀sem na tohle hrozna😀

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 No ta čočka mi dala😀 Ale teď už jsem na tom líp a dokonce mám i hlad 🙂 Jsem zvědavá, jak to se mnou dopadne, ale jsem smířena s oběma variantami. Kdyby to vyšlo, tak je to super a když ne, tak v pondělí hurá do fitka ať shodím to břicho a jede se nanovo za honbou mé Ovu. Dobré je, že budu moct porovnat teploty ze 2měsíců. Tak jsem zvědavá. 🙂
No s tím sluníčkem mi to teda nejde. Tady prý má pršet o víkendu...no zákon schvalnosti 🙂 A od příštího týdne se má ochlazovat. Tak jsem zvědavá. To je fajn, že jste dobře pořídili🙂 Vždycky to tak bývá, že nakonec koupíš víc věcí než původně chceš. My jak jdeme do ikei tak jsme na tom stejně🙂 Ale jaká je z toho pak radost! 😀

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita no tp mi povidej Ikea to je pro me taky zabijarna svicky svicky a svicky☺😅me dneska nejak pobolivalo bricho jako kdyby to melo vypuknout aleje čas do pristiho tydne jinak nafoukla nejsem ale v tom mi pomahaji ty kapky mi jsme vyklidili stěnu a zaciname rozebirat jde to rychleji nez sem cekala😁zitra na me juka narvany kos pradla a plny susak neda se nic delat musim to zlikvidovat 😦ale nerada zrovna jsme se bavili ze se vycucame z penez ale co na miminko vzdycky se penize najdou vid a hlavne kdyby se zadarilo tak bude fura casu😀tak si uzij vecer s pritelem a ja jdu zase makat abych nahodou chvili nesedela😁

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 Doma máme svíčky, ale vždycky chci ještě koupit...přítel mi to zakazuje a nechápe proč chci koupit víc když doma ještě pár je. 🙂Chlapy tomu prostě nerozumí😀
Já jsem dorazila z práce domů a měla jsem hlad. Teď už je mi líp.🙂 Ten můj má odpolední takže až tak do 22:40 nedorazi domů. Já bych taky měla zehlit ale vůbec nic se mi nechce dělat. Jestli bude o víkendu pršet, tak bych měla zítra začít prát, ať mi to postupně uschne. No my jsme si říkali v srpnu, že v září začneme odkládat nějaké penízky bokem už jako na věci pro miminko, aby jsme postupně šetřili než se zadaří a než se narodi, ať to pak není taková pálka, ale tím že jsme museli operovat toho králíčka, tak jsme nakonec nic neodložili a tento měsíc zatím taky ne. Já teď půjdu nakrmit toho mého ušáka, který ještě pořád stávkuje s jídlem. No snad se brzo zotaví, chudáček. Tak už moc nepracuj a odpočiň si! 🙂

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita ahoj uz odpocivame a plenime ledničku 😀koukame na vymebu manzelek a docela se bavíme takte jsme na tom taky stejne co se peněz tyce ale to se da taky zvladnout kazdy mesic se neco koupi a je to ja uvažuji o nove výbavičce ale taky to nakombinovat vecmi z bazaru je roho spousta a nema smysl mit vse nove kocarek bych tsky vzala z druhe ruky na tu chvili do noveho nepujdu nekomu by to mohlo vadit ale me to prijde super kdyz si maminky vymenuji obleceni na nejakem bazaru☺jak se zotavil kralicek uz je v pohodě pritel pry vcera nemohl usnout protoze dem ho neutahala😁tak asi dneska neco ocekava😀😀

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 No konečně, že už odpočíváte. Já už jsem chtěla aktivně odpočívat za vás tím, že dnes nebudu zehlit😀 Ta výměna manželek tady taky byla v televizi!🙂 No já si myslím taky, že nakonec budeme muset nakoupit po troše každý měsíc, protože každý měsíc je nějaký výdaj a šetřit se dá těžko. Moje sestry měly jedna 2kluky a druhá 2holky, tak jsem zvědavá jestli jim ještě nějake oblečení zbylo, ale zase odesílat to, tak co uvališ za poštovné, můžem použít taky na koupi něčeho, tak nevím. Rozhodně bych nechtěla kupovat moc oblečení, protože stejně z toho hned vyrostou. Postýlku koupím v Ikei😀 už ji mám vyhlidnutou.Pak se z ní dá udělat psací stůl🙂 Tím, že to bude první miminko, tak vůbec nevím kolik čeho budu potřebovat, oblečení bych koupila o něco větší a zahnu rukávy ať to vynosí.Kočárek bych asi koupila nový, protože je to první. No ale záleží jak na tom budeme finančně, že🙂 Najednou mi to připadá tolik věcí. Jen nechci kupovat zbytečně blbosti, protože tady těm prvorodickam vecpou hned všechno jako že je to "nutnost" Co budu chtít, je ta odsavačka protože sestra měla problémy a pak měla jedno prso větší než druhé. A taky nevím jak to budu dělat s kojenim, když pak budu v práci, tak bych odsávála mlíko aby mu ho dali v jeslích místo sunaru. No to bych pak zjistila, jestli to tak vůbec jde🙂 Já vůbec nic nevím...to bude prča 😀 Jen využívejte volných dnů a utahej ho 😀 Já jsem včera byla hrozně unavená a hned jsem usla. U nás je to přes ten týden složitější...už se děsím, jak to zvládnem až nastane ovu. Musím říct, že mě to trochu stresuje "teď bysme měli a teď jsme to propásli", tak zatím budu užívat období "flákání" 😀

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita ano veci je potreba hodne ja s mladym moc dlouho nekojila protoze to neslo a brecel hlady tak mi dite cyrostlo na sunaru a teď nevim jak to bude ale sem smirena se vsim😀miminko moc veci nepotrebuje je zbytecbe toho mit hodne a hlavne sem porad toxila pracku takze veci byly porad ja uz další mimi planovat nebudu takze jakmile ze vseho vyroste tak se toho budu zbavovat😀ty jo ted me tak napadlo mi tu ale resime veci a pritom ani jedna nic nevime😀😀jsne holt prasteny ale to je spravny

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 tady kvůli těm pracovním podmínkám hodně ženských krmí sunarem. No právě teď řešit tyto věci to je sranda. 🙂
Mě nějak rozbolela hlava, jestli v to je zas od těch plotynek tak to mě potěš. Nebo doufám, že na mě nic neleze. Nejraději bych šla spát ale ten můj ještě nedorazil z práce. No nic tak se jdu osprchovat.😀 tak se měj a dobrou noc!🙂

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita pěkné sny zitra pisnem☺

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 Konečně čtvrtek!😀 Tady je liják a blesky lítají. No hrůza a spustilo se to přesně chvilku před odchodem na nádraží. Hlava už mě nebolí, ale včera mě bolela fest. Ale zvláštní, že po osprchování to trochu přešlo, ale byla jsem unavená. Včera jsme se bavili s přítelem a on by chtěl dělat test už v sobotu. Já jsem chtěla testovat až v neděli, ale on pak jde v neděli ráno na nějakou výstavu, tak proto. Tak jsem říkala, že jestli zjistíme že jsem těhotná tak pak budu sama doma..ale co. No taky je pravda, kdoví jestli budu těhotná, protože dnes mi zase teplota spadla na těch 36,7 tak ti nevím. Je to loterie, to tělo si se mnou zahrává😀 Jediná jistota je to moje břicho😀 Dnes je 27 den cyklu. Minulý měsíc mi tento den spadla teplota na 37,5 a další den přišla MS. Minulý měsíc byly nejvyšší teploty skoro celý týden před MS 36,7 jen jeden den byla 36,8. No a minulý týden to bylo tak 36,8 a tento je to obden jednou 36,9 a pak 36,7 Tak jsem z toho jelen. Dnes mám raději už intimku ...Kdyby něco.. Tak jsem zvědavá, co bude🙂 Tak přeji krásný den! 🙂 Snad u vás neprší, dnes už sluníčko posílat nebudu (stejně by nedošlo 🙂 ) a ani nemůžu 🙂 Snad přesne pršet a dojdu v pohodě do práce...už mám promočené tenisky...ach jo!🙂

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 Teď jsem si uvědomila, že jsem to blbě napsala...minulý měsíc mi tento den spadla teplota na 36,5 (ne 37,5...tolik jsem ještě nenaměřila😀) a další den přišla MS.

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita ahoj a krasne ikdyz uplakane rano tady taky pekne leje nechce se mi jit ani pro rohliky😀blesky tu sice nelitaji ale ty sem mela v ocich kdyz sem vydela vyplatu😀😀nechci te nějak klamat ale myslim si ze jak ta teplota spadla ze z toho nejspis nic nebude uvidis jak dal ale myslim ze ne no a co kdyby nic tak se jede na novo dalsi mesic me zase bricho porad poboliva ja dneska36,9ale ja mam na ms jeste cas dneska sem 18dc tak se drž at ti to v praci utece hodne rychle ☺

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 Ahojky!🙂 No já jsem zvědavá ona ta teplota takhle spadla i z toho pondělí na úterý a včera zase stoupla na těch 36,9 Tak já nevím. A dnes zase spadla. Tak jsem zvědavá jestli zítra přijde MS nebo spadne teplota ještě víc nebo zase stoupne...kdoví🙂 Teď mě začalo nějak bolet břicho. To mě trochu bolelo v úterý večer ale na druhý den už ne a teplota nahoře. Tím že prší jsem si vzala rifle...kupodivu jsem se do nich nasoukala😀 Já teď pořád nosila volne šaty a sukně. Jenže teď už mám zas to břicho tak vypoulene , že mám rozeply knoflík...No a teď už i zip...Jestli mě bolí to břicho, že bylo upnute ...ještě že mám volnou halenku a prekryva mi to ty rozepnute rifle😀 No a jestli mě nebolí břicho z rifli tak nevím, protože před MS mě nikdy nic nebolelo...až prostě jak jsem viděla ze přišla se vše rozjelo, tak ti nevím. Žádné hormony ani nic neberu, že by se mi nějak něco měnilo. Listovku beru od června a předtím taky v pohodě v červenci MS v pohodě, tak nevím. Jestli jsem se zcvokla a je to ta moje hlava, tak mě potěš😀 To bych sr asi neměla rozmnožovat😀 Tvoje teploty jsou fajn , však uvidíš co bude. Tebe v tomto období pobolivalo břicho nebo taky ne? Nakonec budeme opravdu těhotne😀

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita tak ty si hako chytra horakyne napul oblecena napul ne😀😀ja si takhle taky ulevuju neboj věčně rozeple knofliky u kalhot😀saty nenosim vubec ani sukne byla sem donucena saty si koupit do tanecnich a radsi sem vzala i stahovací spodarky aby to nelezlo ven😀😀😀no ja trpěla pred.syndromem takze ano os ovulky do menstruace ne bricho bolelo ale ted to neni tak hrozne jako driv😅no uvidime ale bylo by to fajn kdyby se nam povedlo aspon stejny mesic tesili by jsme stejne pocity jako i ted😀ja si vytahla zehleni musim se donutit 😀

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 No právě jsem byla na záchodě kde máme zrcadlo a musela jsem vše smát, jak mi ten pupek leze z těch gatí😀 No šaty jsou normální lítačky volné na ramínka, žádné hogofogo jako do tanečních🙂 a sukně do gumy do áčka taky volné. To by bylo super, kdyby jsme byly obě těhotné najednou...kéž by!🙂
Ty jsi dobrá že budeš žehlit. Mi se nechce dělat nic i v práci. Včera doma jsem byla tak unavená, že jsem prostě taky nic neudělala a stejně mě pak ještě rozbolela ta hlava. 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli něco dneska požehlim,nebo ne😀

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita ta hlava tě boli ted nejak casto cetla sem ze je to taky priznal tehotenstvi takže mozna😀no ja zehlim tim stylem dve tricka a sednu si😀😀 nutim se do toho protoze mzsim zase zapnout pracku a narvat susak na pradlo je to porad do kola ten kolotoc😀me to bricho boli vic citim to dost tak nevim co s tim a co to bude u me nejsois nic a pristi tyden prijede opet v termínu 😀😀😀ale co nam to nevadi a pojedeme na novo😀

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 No bolest hlavy jsem mívala...hlavně o víkendech nebo v ty pondělky..málo jsem spala, hodně práce a asi od plotynek. Teď už mě dlouho hlava nebolela, tak jsem byla ráda, ale asi to je tím že občas chodím na tu masáž(rehabilitaci)těch zad. Teď mám jít v pondělí po 4tydnech. Takže v to pondělí jsem to brala jako normální, ale včera mě překvapilo ze pak přestala ta bolest..To nemívam. Prostě jsem musela jít spát a někdy mě bolela i ráno. Prášky na to neberu, protože mi nic nedělaji. Takže jako na těhotensky příznak jsem vůbec nepomyslela. To praní, žehlení je furt do kola. A nejhorší je když jeden víkend nežehlim a pak je toho víc a vůbec se mi do toho nechce. A ještě pak ukládat vyzehlene věci do skříně🙂
Tak jsem na nás zvědavá😀 Kdy ti má přijít MS ten příští týden?🙂

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita no to mi povídej akorat sem to dodelala ale sem rada ze to je za mnou☺ja se tonu taky vyhybam jak muzu ale co je pritel doma je to sakra znat s tim pradlem😯ja mam termin ve stredu pristi tyden ale podle ovulky by to melo byt az v nedeli tak uvidim jak to ted dopadne 😀tak tu tak spekuluju nad tim mim pupikem a rikam si ze by se mimi zacalo zavrtavat😀😀😀někde to holky popisovali jako bolest bricha tak uvidim dnes je to ctvrty den od ovulky libi se mi ty nase fantazie co kdyby nahodou tak si hned vsechno zduvodnime😀😀😀ale mozne je všechno jak si psala kdyby si to nedostala asi bych taky zkusila ten test v sobotu uz ny ti neco urcite ukázal a pritele budes mit u toho☺to ja kdybych se dostala k testovani tak mu to nereknu staci ze budu sklamana ja ale na to je jeste ted brzy☺doma mam tehotenske testy takze je to lakave😊uvazuji nad tim ze ovulacni testy pouziji jeste tento mesic ale pak se na to vykaslu uvidim jak to bude dal s nama oběma ☺

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 No to zavrtání nevím jestli jsem to měla nic jsem necítila...jen v to úterý večer a dnes ráno ale to už je pozdě na zavrtání. Já mu ten test ukážu, protože to moje břicho není normální, takže jestli jsem nebo ne tak mu to řeknu. Já koupím ten co ukazuje ty týdny. Jen nevím...je tam jen jeden? Jak jsem četla některé mají několik. Ten digitální se používá jen jednou že? No pak bych si přečetla instrukce. Včera se mě přítel ptal, ale nevím jak fungují tak nic 🙂 Já zkusím příští měsíc jen zase měřit teplotu... ještě bez ovu testů. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru