Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
27. říj 2016

@petrysek181 Jasný vydržím 🙂 jj ranní určitě dělat budu 🙂

klaraslavickova
27. říj 2016

@raduzemlejna viš ja jsem dost ouskostlivá v tomhle jsme pul roku od toho co našemu miminku dotloklo srdíčko takže jsem hodne opatrna a ustrašená

raduzemlejna
27. říj 2016

@klaraslavickova Aha, to jsem nevěděla, promiň mi to.. tak v tom případě to chápu, to je jasný, tak by se asi chovala každá z nás... A moc bych ti přála, aby se zadařilo a bylo vše v pořádku, budu na tebe myslet !!! 😉 A kvůli čemu vlastně to srdíčko přestalo bít?? Co se tam stalo, víš to? Bylo to něčím ovlivněný nebo čím to může být???

klaraslavickova
27. říj 2016

@raduzemlejna to netušíme..nikdo nam vlastne nic neřekl.. jedine co vim že jsem se s tím nikdy nesrovnala a nesrovnám.. takže si strašně miminko přejeme první dcerka se povedla po pul roce,druhé miminko také a tenhle mesic je to pul roku asi proto jsem na to tolik upnutá mam v sobe po dlouhe dobe moc a moc nadeje.. ale nejak se bojím toho obřiho zklamaní pořád doufám v zázrak.. a trápí mne k cemu jinemu by všechny ty příznaky byly a pak proč ustaly a zustalo jich jen pár zrovna ted je mi nejak ne uplne dobre a pálí mne žáha no uvidíme ale byl by to zázrak každá další Ms mi dává pocit že selhávám jako žena

raduzemlejna
27. říj 2016

@luciikhol Někdy si říkám, že člověk by neměl na nic čekat. Zvládli to jiní, zvládnem to taky, v jakýkoli situaci. Ale prostě asi to tak má být. Ach ta příroda!!!! 😒
Já kdybych mohla, mám doma už aspoň dvě děti dáááávno... Už je mi 31 a aspoň takových 10 let se cítím být mámou, děti miluju.. ale holt mi nebylo nikdy přáno. A když to tak vezmu, měla jsem dva dlouholeté vztahy a ani jeden by nevedl nakonec stejně k ničemu. Takže jsem ráda, že jsem tak dlouho čekala a že to vytoužené mimi budu mít nakonec s tím pravým a to je můj manžel... Jak vy jste spolu vůbec dlouho s přítelem?

raduzemlejna
27. říj 2016

@klaraslavickova Musí to být hrozný pocit, asi si to neumím představit, já bych se z toho asi taky zbláznila... Mám kamarádku, která po ET měla taky vše v pohodě a v 11 tt taky přestalo bít srdíčko, z ničeho nic.. a totálně se zhroutila.. Tam je ještě ten problém, že ona nemá žádné děti. Musíš být hodně silná, už jen kvůli dcerce, buď ráda za to, že máš aspoň jí.. A druhé se určitě povede, uvidíš, nezoufej.. Já na tebe teď budu moc myslet, já jen doufám, že něco takového nepotká mě.. ale to se může asi stát každému.. Ale to chce pozitivní mysl 😉

petrysek181
27. říj 2016

@raduzemlejna dobre ranko vydrz jeste do zítřka a uvidis co a jak ja prave po gynexu taky zadne moc velke priznaky nemam proto radsi cekam s testovanim do posledni chvile je to lepsi ikdyz cervicek taky porad hloda mivas takove spozdeni normalne nebo ne

klaraslavickova
27. říj 2016

@raduzemlejna moc dekuju.. heled nekdo mi řekl nezapomeneš na to ale otupíš..
jinak budu informovat co a jak 🙂 doufám a přeji si

luciikhol
27. říj 2016

@raduzemlejna To je krásný, všechno nakonec má svůj čas viť 😉 nakonec je dobře že jsi počkala, máš určitě super manžela, k tomu budeš mít jistě krásný dům a nakonec to miminko taky přijde 🙂 splní se ti vše po čem všechny ženy toužíme 🙂 já to mam zhruba jako ty, měla jsem skoro 6ti letý vztah, z čehož nic nebylo ani ten kluk k ničemu nebyl, a ztratila jsem s nim akorát část mládí, mě je 25 a ted s novym přítelem jsem přes 1 rok a půl, ale vím, že on je ten pravý i on si to uvědomuje a vím, že s ním chci být do konce života 🙂 a vím i že by byl super táta i když k tim dětem nemá takový vztah jako já ale když má neteřinku u sebe tak se o ní zajímá a to mi dává jistotu že bude hodný taťka 🙂

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita ahojky tak graf vypada zatim dobre ale jeste mas osm dni tak to nezbývá nez cekat jestli teplota vydrz nahore nebo klesne dolu vcera sem vyuzila hodiny telocviku a delala vecer svíčku 😁😁zjistuju ze uz mam problem ten zadek udrzet jo uz nam neni dvacet😂😂😂je to komicky jak sem se tam u toho placala dneska uz me vubec neboli bricho jen vcera to je u me taky divne protoze normalne pred i po ovu dohromady tak pet dni v kuse to jsme teda pozorovatelky ale kazdy mesic nas prekvapi neco jineho😁

pulguita
27. říj 2016

@klaraslavickova Na příznaky se vyprdni. Já jsem na sobě jednou cítila příznaky a pak stejně MS přišla, tak jsem došla k závěru, že se nebudu pozorovat, no a to moje tělo si ze mě dělá srandu a bojkotuje to me rozhodnutí.🙂 Beztak si to moje tělo řeklo...to si piš že si mě budeš všímat, i kdyby ses z toho měla po...😀 No a musím říct, že se mu to daří🙂 Ale kromě průjmu a zvýšenych odpolednich teplotách nesleduji nic...Snaž se to takhle dělat taky a hlavu vzhůru a mysli pozitivně. Jsi mladá holka a máš celý život před sebou, ještě můžeš mít fůru děti, ale musíš se snažit odpoutat od negativních myšlenek. Moje sestřenice první miminko potratila no ale nakonec měla 6dalších a poslední ve 42!!! Já vždycky říkala, že ty děti co nemam já, bude mít ona za mě🙂 Všeho dočasu. Ty máš aspoň jedno dítě, tak buď ráda i za to. Kdyby se ti narodilo to miminko s vadou, taky by si byla smutná. Já prostě to beru takhle...lepší at to zkončí v začátku, než ke konci těhotenství a nebo aby se narodilo nemocné. Prostě musíme to brát ze to tak všechno má být. Takže si užívej tvého dítka, protože pak až budou dvě tak tě budou stresovat🙂 Hlavně v klidu, jestli se nezadari tento měsíc, tak snad příšti...Jsi mladá tak buď v klidu. Mi je 36, žádné děti zatím nemám, a beru to jak je. Doufám že se zadaři, ale nechci vysilovat a dělat něco za každou cenu. Co má být to bude. A jak to bude tak to musí být dobře. Drz se a nesmutni!🙂

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 No práve, 8dni je jeste hodne casu, takze to nechci nejak hrotit. Chci zachovat klid a musim rict , ze tento mesíc jsem zatim klidna 🙂, tak uvidim jak na tom budu pristi tyden 😀 Prave ze tim, ze minuly mesic mi tak 2-3dny pred MS zacinaly postupne klesat ty teploty, tak z toho nic nebylo. No proste uvidime co bude. Jezkovyvoci...tys delala svicku? 😀 Pockej...nakonec budes mit dvojcata, uvidis!! Kez by vam to snazeni vyslo!! Moc ti budu drzet palce 🙂 Treba te prestalo bolet bricho kvuli tem tabletkam, ne? Treba ti pomohly to vsechno nejak srovnat a uklidnit. Rozhodne je lepsí, kdyz cloveka nic neboli, nebo mu neni spatne. Jenomze kdyz je nam blbe, tak se strachujem a kdyz nam neni blbe tak taky. No proste to si clovek nevybere 🙂

klaraslavickova
27. říj 2016

@pulguita dekuji jsi bajecna..! Ted zrovna sedim v cekarne na chyre..takze myslim ze pro dnesek mam o zabavu postarano

pulguita
27. říj 2016

@klaraslavickova Ber to pozitivne...jestli te to ma alespon na chvilku odtrhnout od premysleni nad necím, co bys ted mela vypustit z hlavy, tak je to dobre 🙂
Drzim palce, at to moc neboli, ale co nas nezabije, to nas posili, tak uvidis ze to bude v pohode 🙂 Drz se!! 😀

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita bo jasne ja sem se docetla ze je ro dobry nebo si podlozit zadek polstarem a vydrzer chvili lezet v klidu ☺akorat uz nemam tak ohebne telo tak s nohama nahoře dlouho nevydrzim😂😂 neboj ty budes mit volnicko zase příští tyden to je dobre ze si klidna to je hodne dulezite ja sem celkem rada ze sem zatim v pohode a nemam zadne bolesti☺ty bud taky nejak to dopadne nestras s dvojcatkama😂kdyz sem je brala v tom cervenci tak mi bylo zle od ovulky do ms ted zatim dobry☺

pulguita
27. říj 2016

@raduzemlejna za malo! 🙂 Ja jsem si rikala, jestli jsi to byla ty, kdo se me ptal na ty ctyrlistky, ale nebyla jsem si jista. 🙂 Hlavne az je budes mit, tak kdyby ti zvadly nebo by to vypadalo, ze jsou hyn, tak je nevyhazuj...mi se po case zase vzkrisily. 🙂 Ja bych tomu taky chtela verit. Hlavne je to fajn, ze ma z toho clovek radost 🙂 Tak jestli nam to vsem vyjde, tak budu moc rada 🙂 Musime doufat!! 🙂 No dnes je to prvni den, co je mi dobre, tak jsem rada, ze me to preslo 🙂 Dokonce vazim o neco min, takze vsechno zle je k necemu dobre 🙂 No uvidím, jak to nakonec ten pristi tyden dopadne. 🙂 Na testovani nespecham, zatim jsem klidna a trpeliva, tak snad mi to do toho pristiho tydne vydrzi 🙂 Tobe taky drzim palce, at to vyjde.🙂 Jinak doporucuji to mereni te teploty. Jestli mi pristi tyden zacne klesat, tak uz vím, ze z toho tento mesic nic nebude. Takze uz se budu smirovat s tim, ze dorazi MS a budu ji ocekavat s otevrenou narucí, abych zase mohla zacit se snazenim 🙂 Ta teplota co plati je ta prvni co namerís rano, nez vstanes z postele. Ty odpoledni neplati, ale me stve, ze je mam tak zvysene a pak mi je z toho asi spatne. No kdovi co se tam uvnitr deje. Jestli se tam zavrtavá nejaky smolicek pacholicek 🙂

vigier1204
27. říj 2016

Ahoj holky, už skoro týden mám PMS - nebo jak jsem tajně doufala těhotenské příznaky. Včera den před OM jsem si udělala těhotenský test, který vyšel negativní. A pak sjem si všimla, že byla slabá krev na t.papíře. Tak jsem zklamaná šla spát se sílící bolestí v břiše. No a dnes mám bolesti jak při menstruaci (a to já mám docela silné bolesti), ale krvácení stále nikde. Je možné mít negativní test i po vynechané menstruaci? Děkuji

raduzemlejna
27. říj 2016

@luciikhol
@pulguita
Holky, tak je to asi jasný, moje lehké špinění se mění v hnědo-tmavěčervený něco a tím pádem ta MS asi přijde.. Tak ať už teda aspoň přijde a rychle zase odejde, ať můžem začít znovu snaženíčko 🙂
Naštěstí mám už od dr. slíbený hormonální profil a folikulometrii a přítel spermiogram, tak jsem zase trochu nad věcí, aspoň zjistíme zda není nějaký problém a že se nesnažíme jen tak zbůhdarma.. 😉

luciikhol
27. říj 2016

@raduzemlejna Tak to je mi líto že MS dorazila 😒 já stále nic, myslím si, že to mám z toho jak jsem teprve přestala brát HA, že si tělo nějak zvyká.... 😠

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 No ja jsem to taky cetla...o polstari a zvedat nohy do svicky, ale beru to s nadhledem. Nevím jak by se na me tvaril pritel 🙂 Ale za zkousku nic nedas a hlavni je ten pocit, ze jsi pro to udelala vsechno a to je hlavni. Ten vnitrni klid 🙂
Ja uz se tesim na utery, kdy mam volno sice uprostred tydne, ale nepracuje se a to je fajn 🙂 Pro tebe uz je vlastne patek 🙂

raduzemlejna
27. říj 2016

Holky, jinak dobrou chuť k obědu, pokud se zrovna chystáte.. Já jsem si dopřála dneska vepřový řízek s bramborovým salátem, oh yes 😀 A mám dobrou náladu, kupodivu, ikdyž to asi dostanu, Jsem ráda, že konečně nastanou tři dny volníčka. 😎

raduzemlejna
27. říj 2016

@luciikhol no jakože ještě úplně nedorazila, ještě to pořád není ono. Tak dobře, malá šance je, že jen takhle blbě zašpiním a pak to přestane, ale nebudu si nic namlouvat. Tohle mám vždycky těsně před MS. Takže to vidím bledě. No dám ti ještě vědět.... ale vždyť to říkám... prostě čeká na ten barák... - musim se uklidňovat 😝

luciikhol
27. říj 2016

@raduzemlejna Miminko chce hold do hotového :-P 🙂
Jinak jsem teď četla na netu, že většinou ten první měsíc po vynechání HA se MS dostaví v normálu jak by měla, ale já stále čekám, už chci aby se něco dělo, tohle nevědomí je děsný :(
Jinak jdu taky na obídek za chvíli a mam tortilly mnamka a taky přeji dobrou chuť

raduzemlejna
27. říj 2016

@pulguita @petrysek181 Já většinou směřuju tulení na večer těsně před spaním a jednoduše si vždycky už jen pak ležím, nezvedám se a tím pádem - vydrží mi to tam krásně celou noc.. tak doufám, že se to tam má šanci dostat.. Nemám to třeba ráda ráno, to spěcháme, většinou to tam nevydrží samozřejmě ani chvíli a pak mám pocit, že to bylo úplně zbytečný. Sice hezký po ránu, ale teď když se snažíme, tak prostě ani kapka na zmar!!! Znáte to... 😝

raduzemlejna
27. říj 2016

@luciikhol Jo já jsem to tak měla taky. Já jsem vlastně vysadila v květnu HA po asi roce a půl. Takže jak to tělo bylo navyklý, tak to potom krásně pokračovalo ještě asi 3x. Pak se mi to teprve postupně začlo vracet do normálu, jako když jsem neměla HA, takže se mi začly prodlužovat ty cykly přes 30 dní a vlastně do teď je nemám srovnaný, možná i v tom já mám ten problém. Někdo už mi tady jednou říkal, že jakmile není srovnaný cyklus, je to pak těžký otěhotnět.. Základ je, aby to šlapalo jako hodinky.. No každopádně, já jsem tohle taky slyšela, že hned první měsíc po vysazení je velká šance, ale u nás to tak teda každopádně nebylo. A teď už je to 5tý měsíc a asi zase nic. Taky ale chápu, že to tělo si musí od té HA najet na nějaký ten svůj režim, takže to může chvíli trvat. Minulý měsíc jsem to měla tak hustý, mě bylo tak blbě a měla jsem tolik příznaků, že jsem fakt myslela že jsem těhu a nakonec z toho nic nebylo. Tak jsem si koupila ještě ten Gynex, aby se mi to trochu srovnalo, a zatím teda dobrý, musím říct, mě teď nebolí břicho, ani prsa, dokonce ani hlava, celkově lepší.. Ale tím tě nechci strašit, uvidíš, jak rychle to půjde vám.. Třeba se zadaří. Přála bych ti to.. 😉

petrysek181
27. říj 2016

@raduzemlejna to si dobra ze vydrzis az do rana to ka nedavam☺pac se mi chce vzdycky curat😁taky preju dobrou chut k obidku ja vyrazim makat jeste ze naposled a pak volnicko 😀

petrysek181
27. říj 2016

@pulguita uz aby to bylo dbeska za mnou sem nejaka mrtva boli me cely clovek a chce se mi chrapat☺tak at nam to rychle utika a jsme rychle doma☺

markiiska
27. říj 2016

@raduzemlejna ahoj radu....a už děláš ovu testy, nebo zkoušíte jen tak

pulguita
27. říj 2016

@raduzemlejna jejda tak to je mi líto ze nakonec přišla MS. No uvidíš co ti řekne Dr. Stejně bych zkusila to měření teploty. Dobrou chuť! Já bydlím mimo ČR takže obedvám později a zítra jdu do práce, ale volno mám v úterý🙂 Jinak my si po styku taky polezime a někdy i na chvilku usnem, ale pak jak jdu čurat to stejně výteče, tak kdoví. 🙂 Nakonec budem dělat všechny svíčky příští měsíc. 😀To je fajn ze každa řekne svůj názor a pak to můžem taky zkusit.🙂

pulguita
27. říj 2016

@petrysek181 Neboj zítra si odpočines, to ti uteče🙂 jak ti vychází testy? Měli byste pojistit i dnes nebo až zítra? Držím palce. Jestli ti to vyjde, tak příští měsíc zkouším svíčku taky😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru