Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita No tak já už prášky neberu, jak mi řikala moje doktorka že v 1. trimetstru se nic brát nemá tak jsem přestala a používám jen ten inhalátor a zatím jsem v pohodě, tak uvidim jak to půjde, taky se jí nechci vzdát, přesně jak píšeš, je to taky moje děťátko 🙂 No ještě že mi žádný metro nemáme 😀 ty jsi odkud jestli se můžu zeptat?

luciikhol
7. lis 2016

@salenas Děkuju.. No jak jsem psala, ted prášky neberu a používám jen inhalátor, jj na imunitu je to nejhorší to mi taky Dr dneska říkal a pak abych o mimi přišla kvůli kočičce je nefér.. Takže asi ji budu muset zabali kufřík a pofrčí za babičkou mezi kočky 🙂

pulguita
7. lis 2016

@misule1221 No asi bych věřila lékaři. 🙂 Někdy testy před MS vychází negativní. Lékař po prohlídce musí vědět co a jak. Pochybuji, že by ti dal falešné naděje. Počkej jestli přijde nebo ne MS. Když tak pak zkus znovu testovat. Držím palce!🙂

misule1221
7. lis 2016

@pulguita Říkal ještě, že mám sliznici nahoře a že to je dobře. Uvidíme no, ale to čekání je vážně na palici 🙂 Taky si říkam, že co by to bylo za doktora kdyby jen tak říkal, že to vypadá na začátek těhu a dělal jen tak ženským naděje.

salenas
7. lis 2016

@luciikhol on si člověk musí uvědomit, co je v tu chvíli nejdůležitější a občas mě mrzí právě takové ty řeči, já bych svého psa, kočku, atd nedala ... jenže když to nejde jinak, nedá se nic dělat. Já takhle musela dát pryč své kočiny, tři a super úžasného psa, po kterém pláču ještě dnes a už je to pár let zpátky .... děti onemocněly a bylo to pořád horší a horší, že jsme byly více u lékaře a v nemocnici než doma... než se přišlo na to, že mají totálně shozenou imunitní stěnu ...

luciikhol
7. lis 2016

@salenas Aha to je potom docela velký problém no a taky se bojím aby pak kvůli mě miminko mělo problémy, že jsem si kočičku nechala, je to těžký, je to moje mazlinka ale vím, že se u babičky bude mít dobře 🙂 a taky si uvědomuju že miminko je teď přednější, kočičku si pak od babičky můžu vzít zpátky když by to alespoň trošku šlo..

pajuska252
7. lis 2016

http://www.imamka.cz/jak-poznam-ze-jsem-tehotna... zajímavý článek k tomuto tématu...

misule1221
7. lis 2016

@pajuska252 Děkujeme 🙂

pajuska252
7. lis 2016

@misule1221 není zač. řeším podobný problém, s manželem jsme "ujeli" přesně v půlce cyklu teď o víkendu, už mám doma jednoho raubíře a druhého když malý bude mít skoro dva jsme ještě neplánovali. no a už mě pobolívá podbíšek, tak přemýšlím, jestli nějaký zánět, nadýmání nebo už se to může "hlásit" prcek. u našeho prvního jsem to nějak tušila a příznaky měla velmi brzy, ale už si nevzpomenu jak brzy. no musím ještě 2-3 týdny vydržet a zkusit test... na jednu stranu je bzry na druhou trošku doufám, že to vyjde 😅

misule1221
7. lis 2016

@pajuska252 Dej potom vědět jak jsi dopadla 🙂 držim palečky 🙂

pulguita
7. lis 2016

@luciikhol Tak to je dobře, že už prášky na alergii nebereš, být tebou tak zkusím s micinkou nespat, ať prostě do tvé ložnice nechodí. Však uvidíš, jak se budeš cítit. Věřím, že se rozhodneš správně 🙂

pulguita
7. lis 2016

@misule1221 No profesionál by to nebyl, kdyby to říkal jen tak a vůbec když si tě zve na srdíčko. Prostě teda asi budeš těhotná. Moc ti držím palečky.🙂 Opatruj(te) se!🙂

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita Jj vyhodím ji z postele :-P chudinka, už je zvyklá rozvalit se na prázdnou polovinu postele a teď bude muset spát na zemi.. 😀

misule1221
7. lis 2016

@pulguita Děkuju moc 🙂 já si furt říkam jak to mohl poznat když jsem byla dejme tomu 4 po oplodnění. Jen jsem mu řekla, že mam citlivý bradavky a mam tlaky v podbřišku a že to jsem nikdy neměla cca v půlce cyklu. Když jsem začla mít citlivý bradavky tak jsem to hned druhej den dostala. Snad to teď vyšlo, jestli ne tak ode mě dostane doktor čočku :D takhle dělat naděje pak nic

pulguita
7. lis 2016

@salenas
@luciikhol Je to pravda, že to musí být hrozné, když jsou děti takhle nemocné. Jenže bohužel kromě koček a jiných zvířat můžou mít tuhle imunitu sníženou klidně kvůli různých faktorů.
V dnešní době je toho víc. Kolik rodičů znám, co kouří. Každý musí sám dobře vědět v jaké se nachází situaci a jaké by bylo nejlepší řešení. A takhle to vypadá, že je vždycky lehčí zbavit se zvířete, než třeba přestat kouřit. A kolikrát vidím buď přímo těhotné maminky (to mi rve srdce) nebo prostě maminky s kočárkem a malými dětmi a kouří o sto šest. Pak se rodí děti s astmatem a různými dýchacími potížemi atd. I když třeba budoucí maminka přesne kouřit, tak si myslím, že budoucí otec by taky měl přestat protože to není dobré pro nikoho z nich a pro nastávající miminko už vůbec. V dnešní době je to prostě složité.Každý musí vědět jak se zachovat už v momentě kdy myslí na to mít děti

pulguita
7. lis 2016

@luciikhol Ty naše zvědavě načumují, ale už ví, že do ložnice nesmí🙂

pulguita
7. lis 2016

@misule1221 Tak to mu dej🙂 Pak dej vědět jak si dopadla! Kéž by měl pravdu! 🙂

salenas
7. lis 2016

@pulguita hele, když vidím těhuli kouřit, otvírá se mi kudlička v kapse :( neuznávám to a uznávat nikdy nebudu, ani alkohol v těhotenství. Já nekouřila, nepila, děti jsem měla zdravé a pořídila jsem si kočku, pak druhou, třetí, do toho štěně a šlo to pak raz dva. ono jde strašně rychle odsoudit druhého, no jo, vymlouváš se na alergie a tak, ale v plna případech to tak je.
Já být těhotná a mít doma kočku, ani záchod bych ji nevyčistila, jak bych se bála a proto i všem známým říkám, ať si kočku pořídí, až budou děti větší, hlavně ne v těhotenství a tak. My máme smůlu, u nás už nikdy číča nebude, bohužel. Max někde na zahrádce.

misule1221
7. lis 2016

@pulguita Dam a moc děkuju za podporu 🙂

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita Já vím, ten pohled na maminy co mají vedle dítě a kouří je hrozný. Já jsem sice kuřačka (slabá) ale už teď jsem to rapidně omezila a nehodlám kouřit v době těhotenství a kojení a už vůbec ne u dětí.. Je to strašný.. Jinak astma jsem nikdy neměla ani nebývám nemocná, to až teď když jsem před 3 lety měsíc ležela se zápalem plic a s vodo na plicích, tak se mi imunita asi zhoršila, když mi zjistili ještě tu alergii, nikdy jsem jinak ničím netrpěla. Dnešní doba je uspěchaná a to počasí nám taky moc nepřidá :/

luciikhol
7. lis 2016

@salenas Já jsem ani děti neplánovala, proto jsem si pořídila kočičku, ještě po rozchodu s bývalým abych nebyla doma sama a najednou po roce se mi zhoršil zdravotní stav a ejhle, alergie a to by mě v životě nenapadlo že by mě to potkalo...

salenas
7. lis 2016

@luciikhol kočka je strašně "zrádná" a přitom to je tak nádherný mít vrnící kouli na klíně, kdo by to byl řekl, že ...

luciikhol
7. lis 2016

@salenas přesně tak .. já mam ještě sibiřku a to je vážně chlupatá kulička a ještě jsem jí zachránila od hnusnýho chlapa který měl doma bordel a žila ve smradu ... takže u mě se má báječně 🙂

nadrinka
7. lis 2016

Ahojte maminky i snažilky 🙂 pročítám si veškeré diskuze jelikož jsem úplný začátečník. Ráda bych se podělila i se svojí zkušeností a znala Váš názor... S přítelem se snažíme již 7.měsíc o miminko. Doposud vždy pravidelná MS 28-30 den. Teď poprvé 35. den a pořád nic... test 10 od Dr.Max negativní. Cítím bolesti v podbřišku, chodím častěji čůrat, cítím se unavená, ale to je tak asi vše... vůbec nevím co si o tom myslet, jestli se můžu těšit.. ale bojím se, abych nebyla zklamaná :( Jak dlouho počkat, než vyrazím k lékaři? Jít až se na testu ukážou // nebo i dřív? Moc díky za Vaše názory 🙂 Jana

lory303
7. lis 2016

@nadrinka Ahojky, takže máš cca 5 dní zpoždění? Tak to vypadá hodně nadějně. Být tebou, tak test už vyzkouším. To už by ti mělo ukázat, aspon budeš vědět na čem jsi 🙂. Já měla taky příznaky jako únava, bolest a pichání v bříšku, zácpa, ale MS dorazila, tak jak měla bez zpoždění ☹ . Jinak já se snažím o mimi již 5. měsíc. Měříš si i BT? snažíš se o první mimi?

pulguita
7. lis 2016

@salenas No a u první kočičky jste si nevšimli, že na ní mají děti alergii nebo že jsou více nemocné? Škoda no, hlavně je mi líto taky těch zvířat, které vlastně za nic nemůžou a stejně musí pryč. My máme doma 3 kočky a 2 králíky. Přítel čistí kočičí záchod a já zase králičí bobky🙂 Tak doufám, že až jednou otěhotním, tak bude vše v pořádku, protože bych se nerada vzdala té naší ZOO.🙂 Snažila bych se najít tu "zlatou střední cestu" i když vím, že je to občas těžké. Taky znám spoustu případů, co mají doma kočky nebo psy a vůbec nic se v těhotenství nestalo. Prostě záleží na každém a třeba to, že vám vaše děti hodně onemocněly když jste měli doma kočky a psy, zas neznamená, že musí ublížit všem, nebo že jsou kočky hrozně nebezpečné zvířata. Co vím, tak domácí kočky, co jsou prostě jenom doma a nelítají po venku, tak by měly být úplně v pohodě. U čištění záchodu v rukavicích a při pečlivém umytí rukou by se nemělo nic stát. Jedna věc je alergie a druhá věc je ta nemoc, co se může přenášet v kontaktu s jejich výkaly. Ale jak jsem řekla spíše je větší riziko u micek, co se volně pohybují po venku a mají kontakt s jinýma kočkama. V tvém případě je rozumné si už žádné zvířátka nepořízovat, aby se třeba zase nejhoršil zdravotní stav tvých dětí.

nadrinka
7. lis 2016

@lory303 ahoj, test jsem si dnes udělala, ale bohužel jen /. BT jsem zatím neměřila, jedná se o první mimčo, takže pořádně nevím co a jak 🙂

pulguita
7. lis 2016

@luciikhol To je dobře, že se snažíš kouření omezit. Kéž by se ti povedlo co nejdřív přestat úplně. Bylo by to to nejlepší jak pro tebe tak pro tvé miminko. Určitě ti ta tvoje micka musí být vděčná, že jsi ji takhle zachránila.🙂 Zvířata hned vycítí, kdo je má rád a kde jsou v bezpečí 🙂 my máme kratkosrsté kočky a 2z nich jsou pouliční a moc vděčné. Králičici Bertu taky našli na ulici a tak jsem se jí ujala protože mi ji bylo líto. Teď už má přes 5kilo, ale je to velký mazel stejně jako můj druhý králíček kterému bude 10 let a už je to takový králíčí dědeček🙂

pulguita
7. lis 2016

@nadrinka Být tebou tak zkusím testovat znovu za dva dny. Pokud stále bude negativní a MS nikde, tak se objednej k lékaři. Tam ti podle krve hned řeknou, jestli jsi nebo ne těhotná. Držím ti palce ať jsi těhu! 🙂

nadrinka
7. lis 2016

@pulguita moc děkuji za držení palečků, bylo by to naprosto super 🙂 testík mám koupený takže zkusím ve středu a pokud nic a ani MS tak běžím ve čtvrtek k lékaři... každopádně tě budu informovat 🙂 a samozřejmě budu držet palečky i tobě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru