Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

pulguita
9. lis 2016

@tornadolu No vypadá to , že se ti ten cyklus natahuje, ne? To by mělo být dobré znamení. 🙂 Co ti řekl lékař, když ti dál tu vyvolávačku? Neptala ses ho, jak dlouho to může trvat, než se ti cyklus srovná, nebo za jakou dobu by ti ta MS měla přijít? Podívej já jsem měla MS minulý měsíc 8.10.a tento měsíc mi přišla 3.11. (27 den cyklu), takže ty jsi ji měla 9.10. A pokud máš delší cykly, tak zkus počkat až třeba do víkendu, nebo do příštího týdne a pokud nepřijde a test bude negativní, tak jdi k lékaři, ať ti řekne co a jak a případně ti zase píchne vyvolávačku. Zkus si měřit bazální teplotu, podle ní můžeš poznat jestli máš ovulaci a kdy. Držím ti palce🙂

petrysek181
9. lis 2016

@pulguita ahojky tak sem se modlila a zatim sem porad na 37,2☺ale stejně ještě porad nemam vyhrano ☺ale už sem zvyklana 😁😁co kdyby zaráží me i ty bplesti hlavy tohle sem nikdy nemela ted me boli denně ale to nemusi taky nic byt no když by to tak pekne vydrzelo tak testnu v patek zkusím to jestli by se neco ukázalo ☺

pulguita
9. lis 2016

@petrysek181 Ahoj!! 🙂 No vidís to! 🙂 Jsem ti to ríkala, at se zbytecne nenervujes tou odpolední teplotou 😀 Ja tu odpolední teplotu mam nejak moc vysokou, proto si ji uz moc vsimat nebudu. Po ovulce jsem ji mela cely mesic vysokou a ted kdy jsem po MS a pred Ovu, tak ji mam odpoledne taky celklem vysokou...tak kolem 37.3 nebo 73.2 a k veceru pak zacína klesat a rano mám 36,4. Tak si predstav. 🙂 Bolesti hlavy muzes mit od nervu. Vyprdni se na "priznaky" at se zbytecne neznervoznujes. Teplota se drzi a to je hlavni. Bud klidna vypada to dobre. Testuj bud v patek nebo radeji az v sobotu. No vsak uvidís. 🙂

petrysek181
9. lis 2016

@pulguita sem jako na trni kdyz se to takhle blíží ale porad nemam vyhrano tohle je nejhorsi nez se clovek neco dozvi jestli jo nebo ne☺zatim to vypada dobre ale taky muze byt zítra radikalni propad a ms na ceste😯no uvidime snad ne😁

pulguita
9. lis 2016

@petrysek181 No jasně ty poslední dny jsou vždycky na palici. 😀 Musíš věřit, že to tentokrat dopadne dobře🙂 Stát se může cokoliv v jakémkoli momentu, takže nemá cenu moc přemýšlet. Věř že to vyjde a snaž se zachovat klid, protože zatím se ti teplota drží, cyklus máš delší než obvykle a to je dobré znamení. 🙂 Bylo by to suprovní, pokud by se objevily ty // 🙂 Jen at to je vše v pořádku a vyvíjí se to jak má🙂

pulguita
9. lis 2016

@luciikhol Myslím na tebe a držím ti palečky 🙂 Pak dej vědět jak jsi pořídila u doktora 🙂

veronikaangel
9. lis 2016

@pulguita Jj krev mi take brali, a je negativní. Doktorka mi koukala do dělohy a rikala ze tam je asi menstruace která se nedokáže dostat ven, ale ze těhotenství to asi nebude. Jde o to, ze kdyz mam uz takhle dlouho cystu a ted uz i zapouzdreny vajecnik, tak mam rozházené hormony a i kdyby tam byla fazolka, tak by to asi stejne neslo poznat. V pátek jdu na predoperacni vyšetření, tak uvidíme, jak to bude. Snad me vezmou co nejdřív a vyndaji mi to... je to stres...

veronikaangel
9. lis 2016

@lucijejeje Diky moc za podporu Luci, ja uz na laparo byla pred rokem a půl, ale nic nenašli a ted to vyrostlo. Lékařské pochybení je nejhorší, protoze jim člověk věří.

veronikaangel
9. lis 2016

@lory303 Moc děkuji Lory!

lory303
9. lis 2016

@veronikaangel neboj všechno bude ok. Kamarádka kvůli chybě dr.byla na tom mnohem hůř, je to někdy fakt na houby, někomu důvěřuješ, a pak se stane tohle. Ale až to budeš mít za sebou, tak pak miminko půjde úplně samo. Já sice nemám žádnou cystu, ale moje snažení o mimi je taky už zdlouhavé a taky jdu 15.11. na vyšetření zda jsou v pořádku. Cystu jsem měla naposledy v červenci a od te doby jsem tam byla jen 1 a to me pekne odflakla, chci přejít k jine dr.Držím palečky 🙂

luciikhol
9. lis 2016

@pulguita Ahojky, tak jsem volala Dr a nějak ho to nevzrušovalo a mam přijít zítra na krev a uvidíme v pátek jaké budou výsledky, myslí si že to byl nějaký planý poplach a že to může souviset se zpožděním MS ☹ takže asi nic ...

pulguita
9. lis 2016

@veronikaangel Aha to jsem právě nevěděla jak to v tomto případě funguje. No hlavní je, že už víš na čem jsi a konečně to začali řešit. Opravdu by mě nenapadlo, že se to takhle vyvrbí, protože prostě podle bazální teploty a všeho to vypadalo jako, že jsi těhotná. Teď už mysli jen na to, že až se zotavíš po operaci, znovu začnete se snažením a třeba to pak půjde rychle a hned otěhotniš.🙂 No však uvidíš. Hlavní je, že tvoje gynekoložka na to přišla zavčas. Představ si, kdyby ti třeba přišla MS, tak se na to vůbec nepřijde a cysta by tam rostla dál. Musíme myslet, že všechno zlé je k něčemu dobré. Sice to je pro tebe šok, protože jsi to nečekala, ale musíš myslet na to, že teď budeš pod kontrolou a prohlídnou tě ze všech stran, tak pak budeš klidnější🙂 Moc ti držím palce. Uvidíš, že to všechno zvládneš 🙂

pulguita
9. lis 2016

@luciikhol Ahojky! A jak se dneska cítíš? Bolí te něco? Ještě pořád krvácís nebo už ne? Zas je pravda, že pokud ti bral krev včera, tak v pátek pak bude lépe porovnávat tu hladinu s tím středečním výsledkem. Třeba by dnes nebyl ten rozdíl tak velký, tak proto ti říká ať přijdes na tu krev až zítra, kdy by ta hodnota měla být vyšší. Zase kdyby jsi měla zpožděnou MS, tak by ti testy neukázaly pozitivní výsledky a to ti ukázal dokonce ten clearblue. No uvidíš, co ti řekne zítra. A hlavně ať ti to všechno vysvětli, at v tom máš jasno a jsi klidnější. Opatruj se!🙂

luciikhol
9. lis 2016

@pulguita Je mi právě docela dobře , žádné velké bolesti nic a krvácím jako bych měla klasickou MS.. Jj mám výsledky krve z úterka takže pokud v pátek bude vyšší hladina hcg tak je jasný že těhu jsem a když bude nižší tak je jasný že se to neudrželo a aspoň budu vědět 🙂 a taky si právě řikam že mi tasty vyšli pozotivní a mě ještě napadlo zkusit testovat zítra abych věděla... co mysliš? mam testovat ještě?

pulguita
9. lis 2016

@luciikhol No hlavně, že je ti dobře. 🙂 Tak zkus testnout. Za zkoušku nic nedáš. Držím ti palce🙂

veronikaangel
9. lis 2016

@luciikhol Copak se Ti děje Luci? 😞

tornadolu
9. lis 2016

@pulguita kdyz mě dal vyvolavačku tak me řekl jen cca do týdne by měla dojit MS a kdybych byla těhotná tak vyvolavačka nevadí ničenu nic víc me neřekl kdyz jsem tam byla minuli měsíc.bazální teplotu jsem si nikdy neměřila tak ani nevím jak se to praktikykuje 😉

luciikhol
9. lis 2016

@pulguita Tak dobře, zkusím to a aspoň budu vědět jestli čárky zesílí nebo nebudou vůbec 🙂

luciikhol
9. lis 2016

@veronikaangel Já sama nevím ☹ Na kontrole ještě toho Dr moc neviděl ale vše naznačuje těhu ale mam nízké hcg a vcera jsem dostala MS :(

tornadolu
9. lis 2016

@luciikhol testni a uvidíš 😉

lory303
9. lis 2016

@luciikhol Ahoj Luci, kamarádka, taky dostala na začátku těhu MS, ale jen slaboučkou. U tebe je jaká? tak jak vždy máš MS nebo slabší? Neboj, určitě bude všechno v pořádku. Já o tom četla i na netu a někdo má během těhu normalně MS, proto ani neví, že jsem těhotné, podle mě bud hlavne v klidu a miminko bude taky v pohode.

pulguita
9. lis 2016

@luciikhol No právě a taky pak možná budeš vědět na čem jsi a možná budeš trošku klidnější. 🙂

luciikhol
9. lis 2016

@lory303 Ahoj, teď už jsem se pomalu smířila s tím že o malinký robeček v bříšku přicházím tak uvidíme co se dozvíme v pátek. Jinak MS mi přijde jako když ji mam normálně není zrovna slabá ale ani silná, něco mezi 🙂 a hlavně já jsem to taky četla že i při těhu můžeš dostat MS takže vážně je to teď 50 na 50 🙂 musím vydžet do pátka na výsledky krve

luciikhol
9. lis 2016

@tornadolu jj zkusim to jsem sama zvědavá 🙂

tornadolu
9. lis 2016

@pulguita tak jsem si přečetla na betu tak se to dela meri a vyzkozseka jsem to mam 36.7. Musela jsem vzrat a jít na WC a pak jsem si ji zmerila a co to znamená ta teplota?

luciikhol
9. lis 2016

@pulguita Přesně tak po pátku už budu vědět na 100% jestli ze mě bude těhulka nebo opět snažilka 🙂

pulguita
9. lis 2016

@tornadolu No tak pokud nakonec půjdeš k doktorovi, tak se ho zeptej za jak dlouho by se ti měl cyklus srovnat, aby ti prostě přišla MS sama v termínu, kdy má bez toho abys musela na vyvolávačku. Ať prostě víš a nemusíš takhle každý měsíc bádat. Ta teplota se měří (buď v ústech, pochvě, nebo konečníku....doporučuje se měřit v pochvě) vždy ve stejnou hodinu ráno hned po probuzení,ještě než vstaneš z postele. (já mám teploměr pod polštářem, at ho mai po ruce.) Měla bys mít naspáno minimálně tak 6hodin vkuse. Zapisuj si tu teplotu (já na tohle používám aplikaci fertility friend, kde ti podle teplot vyznači v grafu, kdy jsi měla ovulaci). Když pohledáš na internetu, tak najdeš plno informací. 😉

pulguita
9. lis 2016

@tornadolu z jedné teplotyn nic nezjistíš...musíš měřit aspoň 2cykly pro porovnání, ale už v prvním cyklu bys měla vidět, že po MS jsou teploty nižší a po ovulaci stoupnou. Před příchodem MS zase klesnou, ale pokud se drží a MS se nedostaví, může to znamenat těhotenství🙂 Každá žena má ty teploty jiné...některé mají před Ovulaci teploty dost nízké a po ovulaci je mají tak kolem 36,7 nebo 36,8 a někdo má po ovulaci teploty přes 37...je to individuální. Proto vždycky musíš porovnat svoje teploty 🙂 Zkus ji změřit ráno po vysypání a uvidíš.

tornadolu
9. lis 2016

@pulguita uz mam připraven plok hak si tam pisu všechno a teploměr mam u postele jo jo teď jsem to četla na internetu všechno dekuji

pulguita
9. lis 2016

@luciikhol No kéž by se mrňousek držel🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru