Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

strihalka
12. únor 2012

@bosorkajarka no ja jsem i pres utrogestan mrchu dostala....

verunek7
12. únor 2012

ahoj holky,chtela jsem se zeptat,posledni MS byla 28.1 (trvala 5 dni),sex byl 3,4,8.2...posledni dny pocituji tlak v podbrisku,pichani na vajecnicich,citlivost prsou(hlavne bradavky),casteji chodim na wc,udelalo se mi akne na obliceji a jsem unavena,bez energie...je mozne abych byla tehotna??cyklus mam nepravidelny jednou 31 pak 32...dekuji za nazory

danusskaaa
12. únor 2012

@verunek7 tehotna mozes byt po kazdom styku... priznaky co opisujes mozu znamenat tehotenstvo, ale aj nejake oslabenie organizmu co je v tomto obdobi normalne! vyskusaj test, ktory ti vsetko potvrdi, pripadne vyvrati! baby si casto tehotenstvo vsugeruju /ci uz je zelane, alebo nie/ a potom kazde pichnutie pripisuju tomu 🙂

verunek7
12. únor 2012

@danusskaaa moc dik za odpoved.je fakt,ze to pocasi je takove hnusne a muze to pusobit na kazdeho jinak...na test je jeste brzy ne?

danusskaaa
12. únor 2012

@verunek7 vyskusat mozes... kazdy organizmus je iny, niektory to ukaze den potom niektory tyzden... za skusku nic nedas. skus sa poradit v lekarni a pytaj si ten najcitlivejsi nech je to co najpresnejsie! pripadne ked si chces byt ista hned tak zbehni za doktorom, ten vidi vsetko!

erika26277
12. únor 2012

@verunek7 ahoj, ja som mala MS 31.1., a sexíkovali sme ped MS 28 až 31.1., a tiež 5,6,7,8,9. február ....... a robila som si už dva testy...... a negatívne, snažíme sa otehotnieť.......tiež bývam unavená, niekedy nervózna a mávam bolesti v podbrušku......ale každý mi vraví ( dokonca som aj čítala ) že som si robila skoro ten test....... mám počkať a ďalšiu MS alebo až po 20-tom si mám urobiť test. Tak počkám na MS, tú by som mala dostať 26.2., mám pravidelný 25-dňový cyklus...... tak si tiež myslím ,že to bude skoro robiť si ten test......ešte počkaj.....

blondynka400
12. únor 2012

@verunek7 z tohoto cyklu ta pravděpodobnost je skoro nulová. Spíš bych řekla, že jsi v období ovu, na to by ukazovala i ta prsa a píchání v podbříšku 😉
@erika26277 a z kterého cyklu by jsi měla být těhotná? 😕 Ten co je teď to jsi spíš jako verunek v období ovu. Samozřejmě je možné, že to na konci ledna nebyla MS ale nidace, ale to by jsi pak testy měal určitě pozitivní 😉

erika26277
13. únor 2012

@blondynka400 skôr to vidím na cyklus 5-9.2., toho 28.-31.1. to nevyšlo, to by som už ako píšeš mala nejaký náznak na teste.....a tú MS som mala normálnu do 4.2...... ☹

amona
14. únor 2012

@verunek7 Ahoj Veru, podle toho co píšeš si myslím, že jste s tulením začali brzo, myslím, že teĎ 13.-17.2. je s největší pravděpodobností ovulace, tak rychle šup na to! 😀

nikohlava
14. únor 2012

Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Já jsem byla na IVF na transferu jsem byla 1.2. a 6.2. mi vkládali dvě embrya. Mám spoždění MS 6dní a na testu zatím sněhobílo (bolí mě prsa i když méně než minulý týden, přes den bolesti v podbříšku jak na ms a ms nikde. Myslíte, že je ještě brzy? Děkuji všem za názory. Jinak v Caru mi řekli, že mám testovat nejdříve až další týden v po.

go
14. únor 2012

@nikohlava ahoj, ja byla na ET 5.2. , vlozena 3 embrya. Testovala jsem uz v nedeli byl tam duch, vcera take, dnes testovani testem clear blue a je tam plus. Bohuzel ted jsem zacala spinit, tak nevim.☹.
V centru jsem dostala oficialni info, ze mam testovat 23.2., pak me doktorka u odchodu rekla, ze by to melo byt videt uz 9, 10 den, tak to muhu uz zkusit. Kam chodis do caru? Moc drzim pesti 🙂

nikohlava
14. únor 2012

Já chodím k Apolinářovi. Je pravda, že test byl značky, kterou neznám. Ale děsí mě, že už moc nebolí prsa spíše podbříšek... A kam chodíš ty?? Já držím moc palce tobě a mám v papírech napsáno že špinění neni nic špatného. Neboj se ono vše dobře dopadne. Věřím tom 🙂

amona
14. únor 2012

@go
@nikohlava Holky tak držím pěsti!! 🙂

go
14. únor 2012

@nikohlava moc dekuji, take ti drzim pesti 🙂
Chodim do Pronatalu. Prsa me take neboli , ale ta testech je duch, tak uvidim. Zatim se moc neraduji 😒

go
14. únor 2012

@amona moc dekuji 🙂

amona
21. únor 2012

@nikohlava
@go Holky tak jak jste dopadly???

lienkapp
22. únor 2012

Ahojte , chcela by som sa vas opytať na názor. Snažíme sa o babo rok a pol. Poslednú MS som mala 1.1.2012. Ja mám strašne nepravidelný cyklus. Okolo 3-5.2. som mala plodný hlienik. Trošku sme snažilkovali, ale asi 2 dni po tom hliene. Zatiaľ mi mrcha nedošla(dufam, že ani nedojde), len mám citlivé prsia. Najprv boli len bradavky, ale to mám stale tak par dni po ovulke. Ale teraz ma bolia celé prsia a mam sem tam bolesti v podbrušku (už asi týždeň). Nemám ich často, ale niekedy sa objavia, trvajú krátko a potom zase nič. Raz som sa aj v noci zobudila na takú bolesť ako keď má dojsť mrcha aj som utekala na WC ale nič. Myslíte si, že by som mohla byť tehotná? Testovať budem asi až koncom februára, pretože mám takú skúsenosť, že keď otestujem, vždy príde mrcha (1-2dni)

salomee
22. únor 2012

@lienkapp Ahoj, doufám, že to vyjde tak, jak chceš, šance je a klidně těhotná být můžeš... po tom, co jsem tady a jinde přečetla, jsi nadějná adeptka🙂.
S tím testem máš pravdu, mě se často stalo- a slyšela jsem i od kamarádek- že MS dostaly buď prakticky cestou z lékárny a nebo do rána, když chtěly s testováním počkat na další den ráno🙂... ale spíš je to o tom, že jestli to tam je a má to být, tak to bude a test za nic nemůže.🙂

lienkapp
22. únor 2012

@salomee dakujem za odpoveď. Keby to vyšlo, tak ja sa asi zbláznim. Dr. mi povedal, že ja neotehotniem prirodzenou cestou, ale len umelým oplodnením. Nemala som totiž ovulky vôbec a napravila som si to alchemilkovým čajíkom. Potom dám vedieť ako som dopadla.

salomee
22. únor 2012

@lienkapp Jé, tak to by bylo super, moc Ti to přeju. Určitě dej vědět.

lienkapp
24. únor 2012

@salomee Ahoj, no tak som to nevydržala a testla som. Som z toho jeleň, ale sú tam // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tá druhá je síce taký silnejší duch, ale je ju vidieť voľným okom, aj som odfotila, keď sa mi podarí, dám to sem. Bojím sa tešiť, lebo trošku dlhšie trvalo, kým sa ukázala. Čo si ty myslíš? Ešte skúsim o pár dní zase testnúť. 😎

lienkapp
24. únor 2012

@salomee Ahoj, no tak som to nevydržala a testla som. Som z toho jeleň, ale sú tam // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tá druhá je síce taký silnejší duch, ale je ju vidieť voľným okom, aj som odfotila, keď sa mi podarí, dám to sem. Bojím sa tešiť, lebo trošku dlhšie trvalo, kým sa ukázala. Čo si ty myslíš? Ešte skúsim o pár dní zase testnúť. 😎

lienkapp
24. únor 2012

ešte som sa chcela opýtať, či máte s týmto testom niektorá skúsenosti. Ja som ho kúpila v zahraničí, či je vôbec spoľahlivý. Mne tú druhú čiarku začalo byť vidieť asi po 4-5 minútach, ale myslím, že je dosť silná.

salomee
24. únor 2012

@lienkapp No je tam, bez diskuse..🙂, to jsem moc ráda a doufám, že bude sílit. Já jsem na prvním testu neměla o moc silnější, ještě na to kamarádka koukala s tím že to třeba nic neznamená (a já si jen říkala, že bych chtěla vidět ji, kdyby ona našla takovou čárku, jak by to nic neznamenalo 😀).
Tu značku teda neznám, ale třeba se ozve někdo, kdo má zkušenost...každopádně si užívej ten pocit, je to masakr najít poprvé dvě čárky🙂

denousek
24. únor 2012

@lienkapp no je to tam mamino 🙂

lienkapp
24. únor 2012

@salomee
@denousek Dakujem vám diečatá. No skúsim každopádne ešte testnúť. Ja sa ani necítim nejak tehotná 😵 Po roku a pol je to teda pecka a takto nečakane. Myslela som, že tento mesiac sa to určite nepodarilo, veď sme sa ani nejako nesnažili 😀 😀 😀 😀

kukucg
24. únor 2012

@anjelicek26 Uz to asi nie je aktualne ale vidim tu tvoj prispevok co sa liekov tyka a dost s nim nesuhlasim. V sucastnosti sa za bezpecne povazuje len stadium do 10 max 14 dni od oplodnenia. Volakedy sa povazovala za bezpecne cele obdobie kym je embryo vyzovovane zo ztlkoveho vaku, no zistilo sa ze chemicke latky z liekov prenikaju do blastocysty aj cez endometrialny sekret, cize za najviac rizikove na posobenie liekov sa povazuju prvych 8 tyzdnov, aj ked plati princip vsetko alebo nic, teda ak je embryo privelmi poskodene konci tehotenstvo potratom. Neskor ked je vyvinuta placenta je riziko mensie pretoze ta funguje aj ako urcita ochranna bariera a ani plod uz nie je taky citlivy na ucinky teratogennov ako v prvych 8 tyzdnoch.
Takze vyjadrenie ze v prvych 8mich tyzdnoch nic co zjes a vypijes neuskodi nie je pravidve 😔 😔
Neber to prosim ako nejaku kritiku toho co si pisala, ja len aby sa na to maminky nespoliehali 😉

pusikh
24. únor 2012

@kukucg pripajam jeden veeelky suhlas s tvojimi riadkami. info ktore tu pises mi potvrdili pred 8rokmi pri mojom prvom tehu na genetike/na lekar.fakulte/

kukucg
24. únor 2012

@pusikh 😉

lienkapp
25. únor 2012

@denousek
@salomee ahojte baby. Tak dnes som poobede zase skúsila otestovať inou značkou a nič, ani náznak ducha. Takže asi nič z toho, už som to oplakala a ide sa ďalej. 😢 Držím vám palce, nech to zvládnete do konca 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru