Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

mmischell
3. kvě 2013

Ahoj všem, také se chci s vámi podělit o můj problém a uvítám případnou odezvu🙂 15. dubna jsem mela dostat MS, ale nic. 20.4. jsem si dělala test, který vyšel negativní, ale podívala jsem se na něj ještě pak za 15 min a byla tam úplně slaboulinká čárečka, tak jsem tomu nevěnovala pozornost, jenže doteď jsem to nedostala. Mimo to mám chutě jak, kdybych měla PMS, zvětšila se mi prsa, celkově jsem přibrala a několik dní po vynecháni MS jsem měla bílý výtok a bolavá prsa. Jinak žádné příznaky. Co myslíte? Díky za odpovědi.

monavika
3. kvě 2013

tak si zkus v dalsich dnech udelat test,anebo se rovnou objednej na gyndu 🙂me se u prviho tehu pozitivni test ukazal asi az po desatem zmeskanem dnu ms .....

ninive211
3. kvě 2013

No, v první řadě znovu udělat test )Nebo rovnou zajít k dr.). Teda pokud poprvé sis dělala až 5 dní po očekávané MS, tak normálně by tam už měla být "dálnice", ne dušík po limitu, ale třeba jsi mohla mít zrovna delší cyklus...nevím, jestli toto máš pravidelné, jestli si to hlídáš, měříš ovulku apod. Každopádně víc jak 14 dní zpoždění už je hodně dlouho, i pokud by to nebylo těhotenství, může to znamenat třeba nějaký gynekologický problém (i s tím výtokem), a to bych tedy nepodceňovala. Ale pravděpodobnost těhotenství si myslím, že může být celkem vysoká v tvém případě 😉

mmischell
3. kvě 2013

Jo a ještě jsem brala od 10.4. penicilin na angínu, tak jestli to zpoždění nemůže mít spojitost i s tím...?

mmischell
3. kvě 2013

Jinak mam MS celkem pravidelnou, později to nedostávám nikdy, naopak někdy o 2 dny dříve..

ninive211
3. kvě 2013

@mmischell to víš, že může..já takhle měla právě zpoždění minulý měsíc kvůli lékům 9 dní (nebyly to teda antibiotika,ale stačilo to). Každé nachlazení a každý lék může mít vliv na zpoždění MS, ale u tebe je to zpoždění už opravdu docela dlouhé

mmischell
3. kvě 2013

Hlavně já antibiotika brala několikrát a nikdy to na zpoždění vliv nemělo.

monavika
3. kvě 2013

ja bycxh tipla,ze jsi tehotna,ale nejsem dr.....momentalne to resim u sebe ,mam tedy pred ms,ale ta posledni byla slaba a par dni po ni mi bylo hrozne zle a tehu priznaky pretrvavaji,i kdyz uz me tolik neprovazi nevolnosti(jen v buse).....9.5. jsem ale objednana na gyndu,tak se konecne dozvim,jestli jsme nebo ne.....

randgrid
4. kvě 2013

@lusib24 taaakže, gestační váček tam je, jen ještě neviděl žloutkový. Už by tam měl být, ale když ultrazvuk přiblížil, viděl nějaký náznak. Říkal, že sliznice nebyla uplně tak nejsilnější, takže je nějaká šance, že se mimi neudrží, ale spíš by to viděl dobře. Příští týden jdu znova a pak se uvidí, jestli to není tzv.prázdné těhu, že se plod nevyvíjí. A taky nemohl vyloučit mimoděložní, příliš rané stádium. Každopádně mám neschopenku, na tak 14 dní, aby vše šlo jak má. A už mi dělali i veškeré těhotenské testy z krve. A hlavně! Cysta se zmenšila o 2cm v průměru. Víceméně byl pozitivní. První, že by mě tak ve 12.týdnu poslal odstranit cystu, ale když viděl, že se tak zmenšuje, asi nikam nepůjdu. Prý si pak mám se zaměstnavatelem domluvit, ať mě přeřadí na méně náročnou práci, navrhl to k vůli tomu, abych zbytečně doma nekynula, ale kdyby mě nikam jinam nešoupli, asi bude neschopenka. A taky jsem byla na to srdce a mám ho ok. Takže asi je pinďa trošku pozadu, ale myslím, že to doženeme, pokud teda se nejedná o mimoděložní. Ale říkal, že jelikož jsem otěhotněla takto brzy, aniž by do mě musel cpát nějaké hormony, tak pokud by toto nelaplo, na konci léta bych do toho praštila zase. Ale musíme věřit, že to půjde. Spousta bab nebyla tabulkových. jedna tam prý chodila jak do houslí, než se objevil žloutkový váček. špinění viděl, ale nenapsal mi nic. není to nic špatného, zjevně.

renatta9
4. kvě 2013

Ahojte babenky som tu nova a chcem sa opytat........ kedy by som si mohla urobit tehu test tak aby bol uz zarucene spolahlivy vysledok???S manzelom sme sa totis zacali snazit o babo pred 3.tyzdnami .Takze od vtedy potstivo snazikujeme 😀 Poslednu MS som mala 10.04.13 Takze som zhruba 6 dni pred MS.Nechcem tak dlho cakat ,lebo som uz netrpezliva ale zaroven sa nechcem sklamat ak tam bude iba jedna / ☹ Prosim poradte mi. DAKUJEM VAM ZA KAZDU ODPOVED 😉

azmuk
4. kvě 2013

@renatta9 aby bol 100 % spolahlivy tak az v case vynechania menstruacie. Ja som pouzila Mamatest na 2.den vynechanej menstruacie a 2 ciarky boli uplne zretelne 🙂 Este vydrz, ak ma babanko prist pride. Skus sa zamerat tento tyzden na ine veci a koncom tyzdna testuj 🙂

renatta9
4. kvě 2013

A este som zabudla že moj cyklus je 30 dni 🙂

renatta9
4. kvě 2013

@azmuk Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 Ja zijem v nemecku takze nemam klasicky mama test ,ale mam znacku BE SURE 25 HCG /ml .Co asi nieje az tak citlivy tak asi pockam a ak mi bude mrcha meskat tak skusim 🙂

azmuk
4. kvě 2013

@renatta9 drzim ti teda palce!

renatta9
4. kvě 2013

@azmuk Dakujem ti 🙂

lusib24
6. kvě 2013

@randgrid ja verím že bude všetko v poriadku, hlavne žiaden stres jasne? 🙂 zvládnete to spolu a za 9 mesiacov bude krasne zdravučke babuliatko 🙂 .. hlavne klidek a odpočinek 🙂

maikkynna
6. kvě 2013

Ahoj holky, mám na Vás dotaz. Již druhý den mi mešká menstruace. S pritelem jsme se začali snazit od začátku dubna. Ovulaci jsem měla kolem 22.4 a v te době jsme se snažili intenzivně. Od pátku mě silně pobolivalo břicho, stejně jako u menstruace.. Čekala jsem, že to dostanu, ale menstruace nedorazila. Dnes bolesti pomalu odeznivaji, ale picha mě na pravé straně břicha. Nechci dělat ukvapené závěry, ale chtěla bych strašně moc vědět, jestli se zadařilo nebo ne. Na jednu stranu si říkám, že jeden měsíc je málo a potrvá delší dobu, než otěhotním, ale clověk nikdy neví. Je ještě brzy na test?

michmajka
6. kvě 2013

@maikkynna Pokud už jsi měla mít menstruaci, tak bych test klidně zkusila, ale mně třeba vyšel pozitivní až týden po vynechání...

maikkynna
6. kvě 2013

@michmajka Raději ještě počkám. Ve středu, pokud se menstruace nedostaví, udělám test...

roza12
6. kvě 2013

Ahojky holky, jsem nevím co mám dělat nevím jestly jsem těhotná nebo né. MĚSÍC a týden jsem nedostala menstruaci asi před 14-ti dny jsem si delala test a jeden my vyšel tak že se ukazal druhá slába čarka a pak zmizela a asi před a asi po dvouch dnech jsem si dělala další a vrasnily jse tam dve a pak zase ta jedna zmizela. DNES jsem si ho dělal znova odpoledne a vyšlo mi že né. ale zdá se mi to divný mesíc a týden jsem to nedostala začly mě bolet prsa a mam bolesti pod bříškem . Prosím jste skušenější urcitě než já tak můžete mi poradit děkuju moc 🙂 🙂 🙂 🙂

maikkynna
7. kvě 2013

Tak jsem to nevydržela a uděllala test dnes ráno... Negativni.. Menstruace pořád nikde.

roza12
7. kvě 2013

@maikkynna jsme skoro u stejného případy taky jsem si delala těhů.test jěště dneska ráno a ty negativní a menstruace nikde uz mesic a týden

maikkynna
7. kvě 2013

@roza12 U mě je zatím zpoždění třetí den, tak ještě čekám. jen mě trochu trápí bolest břicha od soboty a píchání v pravém boku. Není to žádná velká bolest, ale bolest to je....

cristinaxo
7. kvě 2013

Ahoj holky..chtela jsem se zeptat .. jelikož mam nepravidelnou menzes jak se dopocitat plodnch dnu ?? Poseldni menzes jsem mela 8-12 dubna od 20 jsme se poctive snazili. Test jsem si delala ale byl negativni...kooupila jsem i ovu testy tak snad pomohou ale z toho navodu nejsem moc chytra :( poradite nekdo ??

maikkynna
8. kvě 2013

@cristinaxo jedině měřit teplotu nebo použít ovu. testy. Já jsem měla také hodně nepravidelnou a šance na výpočet ovu. asi není.

Jinak holky, menstruace pořád nikde, ale pořád mě pobolívá na právě straně + bolest bradavek od soboty.

Myslíte, že test pepíno, je spolehlivý? Mm v plánu testovat zítra ráno...

medvitkova
8. kvě 2013

@maikkynna Ahoj Maikkyno, jsem na tom dost podobně - menses jsem měla dostat v neděli a končit včera, a zatím nic. Mívám dost perné bolesti předem a citlivá prsa a vraždila bych, tentokrát jen to píchání v boku (akorát u mě je to levý bok 🙂) a "těžší", ale ne bolestná prsa. Ta bolest je tak, jak píšeš - žádná velká, ale je tam (kamarádce jsem řekla, že je to jako bych měla zaražené větry přímo v tom místě). Źádné další "příznaky" nepozoruji, jen ten největší - menses furt nikde (ne, že bych ho postrádala!). Bývám dost pravidelná, a pokud mi ta mrcha někdy v minulosti překvapila, tak tím, že přišla dřív, a ne, že by vůbec nepřišla. Nevydržela jsem to a udělala test v noci na úterý, a byl negativní, tak teď se snažím vydržet do pátku... výsledek sice už neovlivním, ale chci ho už znát! S manželem jsme se začali snažit až teď v dubnu, tak pokud by to vyšlo, bylo by to napoprvé 😀 Jinak, testy mám mamatest. Zatím stačí 😎

Držím všem palce a hlavně přeji klid - někdo to tady psal, ale pokud má mimi přijít, tak přijde...

anonymka87
8. kvě 2013

ahojte mam otazocku berim anitnu Karhlu na 8 den som mala s.. vecer som si dala tabletku stalo sa to pred tyzdnom mozem byt tehotna? mam si urobit test alebo radsej zajst rovno v lekarke? da sa to zistit ked to bolo pred tyzdnom v letaku pisu ze by som mala byt chranena, dakujem za kazdu odpoved

maikkynna
9. kvě 2013

@medvitkova Ahojky, tak to jsme obe cekatelky na to, co z toho vyleze🙂. Ja jsem to stale nedostala. Proste mi celkove pripada zvlastni, ze me to bricho bolelo tak, jak me nikdy neboli. Od soboty bolest, jako bych mela menstruaci, bolest bradavek + pichani v pravem boku. Mozna to nic neznamena, kdyz mi vysel negativni test. Pockam do nedele a jinak si zajdu na krev, abych mela jasno... Drzim palce, at to vyjde🙂. Ja bych si to taky moc prala... Omlouvam se za chybejici hacky a carky, pisi z mob.

jitulindaj
9. kvě 2013

@medvitkova
@maikkynna tak holky, jsem na tom jaksi stejně 😀

Dnes jsem 35DC a MS nikde. Běžně mívám 28-denní cyklus, i když minulý cyklus byl 35dní.
Minulý týden cca 24-28DC bolavá prsa, břicho bolavé jako na MS, strašná chuť na bílé jogurty 😅 a hlavně vůbec jsem neměla nateklé břicho jako před MS. No , nicméně, 29DC všechno ustalo, jen mě začalo tlačit na pravém vaječníku. 31DC jsem měla takovou chuť na maso, že se mi o něm i zdálo (normálně ho nejím!!). Tlačení v boku včera přešlo. Ale přišla mi děsná rýma. Jinak BT od 29DC se drží kolem 36,8. Dneska dokonce 37,3(ale nevím do jaké míry je to ovlivněné nachlazením).
první těhutest jsem si dělala 27DC-negat. Zatím chci ještě počkat, ale je to děs běs.
Sleduju čípek a hlen: celou dobu je spíš středně dlouhý až kratší, středně tvrdý a teď poslední den takový měkčí.
Hlen byl spíše málo a bělavě krémový, pak ho bylo víc, jakoby lehce bílo-žlutý, pak zase méně.. 😕 vůbec z toho nejsem chytrá 🙄

jitulindaj
9. kvě 2013

@maikkynna
@medvitkova
jo , holky, a ještě jsem poslední dny šíleně vyčerpaná 😖 a vůbec nemám chuť na sexík 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru