Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

amendee12
22. lis 2014

dobrý den dneska mám termín ms a zatím nedorazila těhu testík jsem dělala včera lady max citlivost 10 a vyšel negativní je ještě naděje že mohu být těhu prosím?

nonacek
22. lis 2014

@amendee12 tak to jsi mužem podat ruce sem na tom stejne MS má dorazit zítra a tt negatyvni. Taky doufám....

amendee12
23. lis 2014

@nonacek tak v tom nejsem sama ale už mě bolí v podbříšku a ms stále nikde 1 den spoždění a bílý výtok tak nevím ☹

palomitacheca
23. lis 2014

@amendee12 u dcery jsem zkousela test v den ocekavane MS a negativni. Po tydnu MS stale nikde a test pozitivni, tak zkus jeste vydrzet, treba to vyjde 😉

amendee12
23. lis 2014

@palomitacheca už se snažíme 5 měsícu je mě divné že nám to ted tak dlouho trvá chtěli by jsme moc miminko druhý aby si měl malej s kým hrát.. tak uvidím myslíte že zítra by tam mohlo být něco vidět když MS nedorazí?

palomitacheca
23. lis 2014

@amendee12 u nas byl syn neplanovany, to jsme si nedali pozor. Dcera se pak podarila po pul roce... jak dlouho je asi od ovulace? Ja se pak zpetne koukala do kalendare a zjistila jsem, ze v den ocekavane MS bylo na test strasne brzy, protoze ovulace byla pozdeji... muzete ten test zitra zkusit, treba uz to bude videt. A pokud ne, tak bych pockala treba jeste par dni, kdyz MS nedorazi. Pripadne spolehlivejsi by asi byl odber krve 😉

amendee12
23. lis 2014

přibližně asi 16dní

berrusska
23. lis 2014

@anina32 jo táááák, to mě nenapadlo, no zkusím to také tak řešit 😀

nonacek
23. lis 2014

@amendee12 tak to jsme na tom stejne a tt negatyvni

palomitacheca
23. lis 2014

@amendee12 tak to už by to mohlo být vidět. Případně bych asi zkusila tu krev.

simonne33
25. lis 2014

Ahojky, mohu vás tu požádat o názor? Včera mi měla přijít MS, testy mám negativní... v září mi vyndali tělísko, a od té doby zkoušíme mimi... zatím se nedařilo a teď tohle? V mládí mi po vysazení HA po 3 měsících přestala MS a musela jsem chodit na injekce, mudr to vyřešila tím, že mi pak zase nasadili HA... Ale MS mi přicházela normálně i s nehormon. tělískem... Co myslíte? Může se to zase opakovat? Když to do týdne nepřijde, mám se objednat k dr? Jsem z toho přepadlá, měla bych být zkušená, už máme dceru, ale to byl extra fofr...

amendee12
26. lis 2014

tak Ms dorazila tak se budeme snažit dááál 🙂

annna79
28. lis 2014

Ahoj s testama mám tutu zkušenost.V červnu test duch 3 dny pŕed MS 6tt SP bohužel, září 1 den před MS a v den MS duch poté došla MS.V říjnu duch až 1Den kdy měla být MS stejně silná čárka až za týden tedy v 5tt v 7 tt zjištěno mimoděložní těhotenství následně laparoskopii-pravý vejcovod pryč.Snažit se můžeme ihned.Až dojde 1Ms ještě hysteroskopie .Začínáme opět znova.Hodně štěstí všem.Ježíšek už klepe na dveře a přání se přece plní o Vánocích.🙂

lendulinka78
8. pro 2014

Ahojky, prosím o radu. Pokoušíme se o druhé miminko. Menses jsem měla 7.11.2014, pak jsme pracovali na miminku. Cítila jsem se unavená, nadmutá, měla jsem růžový výtok a bolest břicha jako kdybych to dostala. Dělala jsem si dva testy a jsou negativní. 6.12. jsem si udělala test a byl vidět duch. 8.12. jsem dostala menses, je ale jiná - tmavá, než jsem mívala. Je mi na zvracení, do toho jsem onemocněla - průjem, průdušky. Myslíte, že můžu přesto být těhotná? Kdy si mám udělat test? Děkuji za rady a odpovědi. 🙂

verusky
9. pro 2014

@lendulinka78 leni, sleduj dalsi prubeh MS a testni az po nich... ruzovy vytok by byl slibny, ale ta ms je na nic. ale treba bude kratka, jen se neco odplavi a miminko se tam nekde uchytilo. ja bych delala test az po MS, obzvlaste kdyby byla kratka.
ja mela MS 5. 11., ale byly prvni po porodu, testla jsem za mesic, negativni vysledek a ted cekam, co bude, ms stale nikde. tak jsme v tom cekani nastejno. jen ja mam mozna rozhozene hormony, tak treba ani neovuluju nebo bude ms nepravidelna a ted se strefuj do plodnych dni...
take mam prudusky v haji 🙂 prujem pred tremi dny, ale jen dopoledne 🙂

lendulinka78
9. pro 2014

Ahoj Věruško, děkuji Ti za odpověď. Určitě si udělám test po menses. Je zajímavý že mi je pořád na zvracení. Nesmím se tolik hlídat. Četla jsem na internetu, že taky doporučují pohl.styk třeba 3 den menses. Mám spíš nepravidelnou menses. Opět začneme na tom intenzivně pracovat. Jsou dvě možnosti buď čekáš miminko, nebo máš rozhozené hormony. Já jsem měla problémy ještě před otěhotněním. Nefungovala mi , jela jsem k Trendovi do Pardubic a ten mi dal kapičky, bylinky - za 6měs se mi konečně spustila menses a od té doby ji mám. Jinak mi to museli vyvolávat, prostě když jsem vysadila prášky tak to nefungovalo. pááá

verusky
10. pro 2014

@lendulinka78 je to tezke se nehlidat, ze? mame to vsechny stejne... no jo, kdyz chceme miminko... rikej si, ze prijde v pravy cas a s manzelem se milujte, ze se mate radi a ne ze chcete miminko. a vsechno dopadne, jak ma 😵
drzim palecky 🙂

lendulinka78
10. pro 2014

děkuji.................

berenika5
17. pro 2014

Ahoj prosim nevite kdy by mi test mohl ukazat pripadne tehu? Mam sesty den zpozdeni. Ovulace byva priblizne 18den cyklu... ten mam dlouhy cca30dni. Takze pokud byla v tuto dobu tak jsem 18dni od ovulace. Vcera vecer jsem na testu mela dusika ale dnes rano ne
Myslite ze je nadeje?

helenpatrik
17. pro 2014

ja o ditěti jeste tak moc epremyslim ☹ sem na nej jeste mlada a to hodne

helenpatrik
17. pro 2014

ale dite chci to určitě nemuzu se dockat 🙂 🙂 😀 😀

baraoui
25. pro 2014

Ahoj holky,
Prosim o radu. 9let jsem brala pravidelně antikoncepci. Mela jsem ji na 3mesice a pak 7dni MS vždy pravidelně po dobrání poslední tabletky jsem dostala 4den MS. Nyní jsem byla na popaleni bradavic v pochve a antikoncepci jsem přestala brát a snažíme se o mimi. Pri ovolací mam bolesti takže si test delat nemusím ale dle ovulacniho kalendáře se dostavila ovulace na den přesně. Měli jsem po celou dobu ovulace styk i po ni. Dnes se měla dostavit MS a nic ale test negativní. Co si o tom myslíte? Četla jsem ze to může byt i tim ze jsem dlouho brala antikoncepci a cyklus se musí srovnat... Ale nálady mam hrozné, bolesti v podbrisku trosku a vybrecela bych rybník tak nevím štve me ta jedna čárka 😔😔😔 Prosim o radu

baraoui
25. pro 2014

Jeste jsem zapomněla říct jednu důležitou věc. Poslední MS byla 27.11. A ovulace 12,13,14.

nissi
25. pro 2014

@baraoui Ahoj, po vysazení HA se většinou menzes ještě upravuje. První by měl tedy ještě přijít, druhý už by ale mohl být v jiném termínu, než jsi zvyklá (záleží taky, jak jsi to měla před tím). Jinak těhu test se dělá až cca 7-10 dní od pohlavního styku. My když se snažili, tak jsem si dělala téměř denně, co kdyby náhodou, že? Kor když se člověk denně snaží. No, po nějakém čase mě to zklamání přestalo bavit a pak jednou mi do podvědomí vlezlo něco, co mi říkalo, že si mám skočit do lékárny pro test. A byl tam. 😀 Tak jestli jsi ještě nezkoušela, zkus. Třeba budeš mít pěkný opožděný dáreček. Co se týká nálad - to mohou způsobit hormonální výkyvy. Tohle jsem měla až ve 2. trimestru. Těhu jsem poznala hlavně podle napětí v prsou. Ale každá to má jinak.

baraoui
25. pro 2014
baraoui
25. pro 2014

@nissi
@nissi dekuji moc za odpověď. Vždy jsem cely 9let měla MS pravidelně na 110% s tim problem nebyl. Tedka jsem vysadila a měla přesně na den 27.11. MS a od ukončené MS jsem začali obden se stykem. Ovulaci jsem měla 12,13,14.12. a testovala jsem 2x ale nic negativní taky me to nedalo 😄 a dnes jsem měla MS dostat a nic ani nepocituji ze bych jo měla dostat... Kdy mam zkusit těhu test?? V prsou tlak nemám jen je mi špatně od žaludku a jsem nafoukla jak vzducholod a hrozné říhám. Byl by to zázrak hned na poprvé 👍 kdy jsi ty měla pozitivní test?

nissi
25. pro 2014

No jo, HA dělá menzes pravidelný jako hodinky, jenže to dělají zástupné hormony, které už teď vlastně nepřijímáš. Tvoje tělo začíná zase produkovat svoje (v tém době utlumené) hormony. Tzn., že teď můžeš mít zpoždění zejména z důvodu hormonálního výkyvu vlivem vysazení. Opravdu se řiď cyklem, který jsi měla před zavedením HA. Pokud jsi jej taky měla pravidelný, pak vyčkej, než ti přijde ten pravý cyklus. Mě ten první pravý (po vysazení HA tedy až druhý) přišel až po 54 dnech. Ale já to měla před tím taky hrozně rozhozený. Nebudu ti říkat, jak dlouho jsme se snažili, to bych zbytečně děsila. Každopádně se nám zadařilo po 4. pravém cyklu. Nevím, jestli to všechno popisuju srozumitelně. Pokud si chceš být jistá, udělej si test ještě za týden a pokud bude negativní, můžeš s klidem čekat na další menzes.

nissi
25. pro 2014

@baraoui No s tím klidem asi nepočítej, budeš jak na trní. 🙂

baraoui
25. pro 2014

@nissi předtim i behem HA jsem měla vše pravidelně i ovulaci cítím takže proto me to vyděsilo ze by hned na poprvé se zadarilo?? Asi zázrak. Dneska je právní den ne dostavení se. Kdy mam testovat? Muže hned zitra nebo je brzy? Jsem jako na trni 😉

nissi
25. pro 2014

@baraoui No jestli jsi testovala dnes, tak další bych udělala za týden, případně po víkendu. Pokud jsi netestovala, tak nač čekáš? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru