Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87
@lory303 Lory být tebou tak ještě počkám s hormonama. Jsi mladá a prostě se snažíte jen krátce. Určitě můžeš otěhotnět i bez toho. Pokud by si po roce neotěhotněla, tak teprv zkus tohle ne? A lékaře seš nezeptala co a jak? On by ti měl vysvětlit pro a proti. Zdá se mi že v ČR prostě hned začnou do všech řvát hormony aniž by tě předtím nějak pořádně vyšetřili. Já mám o deset let víc než ty, ale zatím se prostě chci snažit bez ničeho jen s tou listovkou. Uvidím jestli se mi do půl roku nebo do roka zadaří.Doufám, že prostě otěhotním.🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita ja to napsala sama sobe...to byla zprava pro tebe 🙂

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 Já vím, vypadá to že prostě MS přijde, ale malinká naděje tam pořád je. Na grafu je ovulace vidět podle vzestupu teploty ale v tom kalendáři mi ji ukazuje (tu kytičku) vždycky uprostred cyklu. Prostě po 14 dnech od MS a první měsíc měření byla o den dřív a tento měsíc o tři! Proto se podle toho nemůžu řídit a ani mi pak v tom kalendáři nejde předělat tu "kytičku" na ten můj opravdový den ovulace. Na ty teploty se mi líbí ten fertility friend a na zbytek ten womanlog protože pak v kalendáři jdou hned vidět ty teploty, což u fertilitfriend nejde, tak používám obě🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita musis si najet do nastaveni a tam si zadat: delku cyklu... lutearni faze...atd...pak se to prenastavi

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita nastaveni je vlevo nahore takove to.ozubene kolo...pak das delka cyklu a periody a zadas ... pak by ti to melo ukazovat spravne ...
př.viz foto

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 Ja to tak mám nastavene, ale ovulaci nemám ve stejný den . Podle teploty jsem zjistila, že minulý měsíc byla 14 den cyklu a tento měsíc 12 den cyklu. Tu kytičku co ukazuje ovulaci mám pořád v sobotu ale ovulaci jsem měla o tři dny dřív (ve středu) a v kalendáři mi to nejde předělat na tu středu. 🙂 Díky moc! 🙂

petrysek181
3. lis 2016

@lory303 ahojky mam pred destnacti lety se mi podarilo hned prvni cyklus otehotnet a ted zkousime znovu ted sem mela prvni cyklus ale uz dve tabletky tak cekam co z toho bude☺poprve mi to vyslo a vse bez problemu nic mi po nem neni akorát pri brani se mi meni nalady ale to se da vydrzet ted se modlim aby mi pomohl zase

lory303
3. lis 2016

@pulguita takze myslis, ze nemusim mit nejaky problem? ☹ kdyz to tu tak ctu, tak ja se snad snazim nejdele. Vetsinou se vsem po 3 mesicich zadari. Mam pravidelnou MS, tak nvm kde je problem. Ale mas pravdu. Do ledna vydrzim bez hormonu.

lory303
3. lis 2016

@petrysek181 a ty nemas ovu, ze ho beres?

petrysek181
3. lis 2016

@pulguita ahojky o kolik ti teplota klesla kolik teda mas ale jestli spadla tak to nevypada na mimi ale nevadi dalsy cyklus je tady me uz zacinaji bolet zase klouby tak mi je kasne ze ta mrcha se pomalu zase plizi😁ale co no to se neda nic delat tak snad priste ale necitim se nijak zvlastne je mi naopak moc dobre😀ja za chvili pujdu domu a zitra uz mame patek😁

janccaaa
3. lis 2016

@petrysek181 já právě žádný příznaky nemám vůbec.. Maximálně ta únava, ale to je u mě normální, že víc spím, když můžu ☹ Tak nevím. Ani to břicho mě nebolí, a to týden před MS už mě v podbřišku píchá.

Tak to vypadá nadějně u tebe, ne? Já vím, že v tomhle případě člověk vidí i trávu růst, ale musíme se něčeho chytit 😉 A můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte? Pokud jsi to tu psala už, tak se omlouvám.

janccaaa
3. lis 2016

@pulguita Já vím, že udržet klid v jakýkoliv variantě je těžký, jen jsem si musela tak trošku fňuknout 🙂 A pravě jak říkáš, je dobře, že ty obavy máme s kým a kde probrat 😉

pulguita
3. lis 2016

@lory303 no ja tak ctu ze se to holkam dari tak nejdrive po 4 mesicich a vic. Treba i po roce. Pokud mas pravidelny cyklus tak je to super. Ja ho taky mam pravidelny, tak proto to chci zkouset jeste nejaky cas bez hormonu a snad se zadarí. 🙂 Ty mas proste jeste vetsi vyhodu nez ja v tom, ze je ti o deset let min nez mi. Zvaz vsechny moznosti a rozhodne bych si promluvila s doktorem, co ti predepsal ty hormony. Mel by ti to nejak vysvetlit víc. Nebo proste predtim skoumat jestli kazdy mesic ovulujes jak mas atd... Proste by mel vedet jak to tvoje telo funguje bez hormonu. A potom zvazit, co by se ti melo predepsat, ale predepsat ti rovnou nejake hormony jen tak...tak to se mi nelibí. Nevím. Nemam s tim zkusenost.

pulguita
3. lis 2016

@petrysek181 ze vcerejsi 36.7 na 36.5, coz je na me pomery hodne 😀 Uz cekam na MS 😀 Tak at uz prijde, at se muzu zase znova snazit. 🙂 Ty se drz at aspon ty tento mesic otehotnis. Budu ti drzet palecky!! 🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita i tak to jsme na tom podobne ja 1.11(36.8)...2.11(36.7) a dnes 36.6....takže také čekám na MS... o to vic me mrzí že jsem tentokrát měla náznak i na testu dokonce na dvou...ale asi jsme se opět neudrželi.... hlavně ať už aspoň ta mrška dorazí ať můžeme jet dál...co mě ale překvapuje vždy jsem mela PMS a že jsem o ni dopředu hoooodne vedela a ted proste nic... t tělo si opravdu dela co chce

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 No me od ovulace provazi prujem. Než jsme se začali snažit tak jsem před MS břicho prostě vůbec nic nikdy necítila. Nanejvýš mi naskocily vyrázky a mám víc chuť na sladké. Tento cyklus jsem prostě pořád jedla sladké. Ale v břichu se mi pořád něco děje. Ty sis dělala těhotensky test před MS? A byl pozitivni? Já právě ne , protože mi přijdou zítra. Pokud mi přijde MS což určitě přijde tak příští měsíc zkusím testovat dřív ze zvědavosti co mi ukáže,protože mi se nikdy nic takového nedělo. A teď mě to brouk taky nějak divně bolí....No kdoví co se tam děje. Nezbývá nám víc než čekat. Kolik ti je jestli se můžu zeptat? Mi je 36 a příští rok v věří budu mít 37 a snažím se o první. Cyklus mám pravidelně, nanejvýš 28 dní. Dnes jsem 27 den cyklu.15 den po ovulaci. Držím ti palce! 🙂

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 chtěla jsem napsat* břicho mě bolí...ne brouk😀 I když kdoví co se mi v tom břichu prohání...a já myslela, že mám brouky v hlavě😀

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita mě je 29....
Ale cykly nepravidelný takže u mě těžko říct kdy je ovu a jak dlouho jsem po ni...ale kdyz jsem to ted vzala od toho nejdelsiho cyklu mam tyden zpozdeni...testy jsem delala vcera a predevcirem(6..7den zpoždění). Co ale ve všech cyklek bylo.doteď stejne je PMS...a ted ani ranu...teplota co den o 0.1 klesa a nic...

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 Aha takže ty to máš naopak delší a nepravidelný cyklus a příznaky před MS,které jsi necítila a já jsem cítila až moc už od nějakého 8 dne po ovulaci, neli dřív ale možná se mi kryly ty příznaky těmi střevními bolestmi toho průjmu. To je teda zapeklité🙂 No a nechceš zkusit další test? Spíš abys věděla, jestli slábne nebo je silnější...ať víš.

jitulka89
3. lis 2016

Ty divný pocity v břiše jako @pulguita mám taky, ráno si zkusím test tak jsem zvědavá co z toho vyleze, bude to můj 1. v životě tak snad to nezvorám 😀

pulguita
3. lis 2016

@jitulka89 budu ti moc držet palce. Ja jsem svůj první test v životě dělala minulý měsíc v den očekávané MS při čekání na výsledek jsem začala špinit a po negativním výsledku se mi to úplně rozjelo🙂 Takže tento měsíc jsem se zařekla, že budu testovat až den po ocekávané MS. Tzn tuto neděli. Dnes mi dost klesla BT teplota, takže čekám MS dnes nebo nanejvýš tak zítra🙂 Testy mi dojdou zítra, tak je schovám na příští měsíc a snad se dočkám, že je někdy znovu použiji🙂 Tobě moc držím palce ať je pozitivní hned napoprvé🙂

jitulka89
3. lis 2016

@pulguita Děkuju moc tomu neveřím, ale uvidíme, byla by to dobrá náhoda :D no taky bych to testla až když by nepřišla MS, ale když nevim kdy má přijít je to těžky :D já budu tobě držet palce v neděli, třeba se v těch našich pupkách vážně něco děje :D

lory303
3. lis 2016

@jitulka89
@pulguita držím palce holky 🙂 napište jak vám dopadl test. Já už se připravuji na snažení - listopad.

verviska
3. lis 2016

Holky myslíte si , ze když jsem dneska 17 dpo ze , 2 den meskani menstruace ze třeba na testu ještě nepůjde nic vidět ?

pulguita
3. lis 2016

@jitulka89 za zkoušku nic nedáš. Pokud máš rozházený cyklus, měla bys zkusit měřit tu BT hlavně kvůli toho abys věděla kdy máš ovulku. Držím palce!🙂
@lory303 Já v neděli testovat nebudu. Dneska mám zase ještě víc ten průjem. Už jsem byla 3x na záchodě 2x hodně a jednou malinko. Do toho cítím to břicho, ale je to takové divné a navíc dost nafouknuté...nevím co se děje, ale vypadá to bledě...No snad to v pohodě překonám a přijde ta normální MS.🙂 Nikdy bych neřekla, že se na ni i těším😀 Jinak nemám tak zvýšenou teplotu jako vždycky. Měřila jsem 3x a naměřila jsem 37,4 37,4 a 37,5 No aspoň mi není do toho všeho špatně jak by na mě něco lezlo...to je ten pocit co mám, když naměřím zvýšenou teplotu. Tobě už teda ta MS došla nebo ještě pořád špiníš? Drž se. Příští měsíc se nám to musí povést!🙂 Máme za sebou poslední 2 měsíce divné jakoby nepovedené, tak snad se nám to povede v tom listopadu🙂
@verviska No když už 2 dny meškáš, tak testuj🙂 Něco už by se mělo ukázat a když ne, tak zkus za 2dny znovu. Moc ti držím palečky!🙂

luciikhol
3. lis 2016

@verviska Já to měla vidět až po 4 dnech ale určitě to zkus 🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita rekla jsem si ze počkám jeste par dni..jestli teplota bude klesat a MS.dorazi a kdyby se teplota treba jeste zvysila tak teprve pak udelam test.... nic me neboli a jen cekam ... nechci byt zvytecne zklamana

petrysek181
3. lis 2016

@pulguita hm to jde dolu teplota blba ale treba jeste zrovna neni neni ztraceno tvoje predovulacni teploty jsou kolem 36,2 ale pořád jen hadame jestli jo nebo ne☺ ja sem jeste v klidu protoze dneska sem 6.den po ovulce a 21 den cyklu urcite se mi prodlouzi cyklus diky clostiku na 28 tak ms cekam tak pristi tyden ve ctvrtek uz sem doma po masazi a bylo to super☺

lory303
3. lis 2016

@pulguita Já vždy první den MS špiním, pak mám 5 dní MS a pak ještě jeden den špiním, takže celkem 7 dní... U tebe pořád nic není ztraceno, a kdyby jsi to náhodou dostala, tak ten listopad bude náááš, budeme si měřit zase teploty a tentokrát i já pečlivě!! ten měsíc vždy rychle uteče, nejhorší je to po ovulaci a jen čekáš jestli to dostaneš nebo ne. To je nejhorší a nejdelší čekání 😀 jinak dnes si doma po dlouhé době pořádně zacvičím, zítra jdu do fitka a v sobotu ráno zase doma cvičení a odpoledne jedem do Prahy udělat si hezký víkend, tak snad se odreaguju. Už se těším až budu mít MS pryč a začnu od znova se snažením, ještěže je to snažení, tak hezká a příjemná věc 😀 napiš pak jakou máš večer teplotu. Já si stejně podle tvých příznaků myslím, že v tom jsi 🙂

petrysek181
3. lis 2016

@janccaaa ja se prave snazim si nic moc nepripoustet protoze v cervenci sem tomu podlehla a pak byla vyrizena ze to nevyslo snazili jsme se od ledna do kvetna sami pak mi pritel odjel na pracovat do ciziny a vracel se domu na mesic a ted ho mam od zari doma je mi 37 tak uz nejsem nejmladsi a proto mame na zkousku clostik a kdyz to nevyjde pujdeme do Caru ale do toho se mi moc nechce taky jsme smireny ze kdyz to nepujde vzdame si miminka ale na to je jeste cas

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru