Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

gabuli202
29. říj 2011

@barbulinka1 těch možností je víc, ale jak jsem psala, už jsem citlivé méně, než před pár dny ☹

domi1988
30. říj 2011

ahojte baby, tak som si v praci vyšetrila HCG.. je 0 😨 snad buduce snazenie bude uspesnejsie... 😒

rimnaha
3. led 2012

Ahoj holky, prosím moc o radu, těsně před vánoci jsem si nechala vyndat tělísko - mirénu a hned jsme se s manželem několikrát snažili o miminko. Vím, že je brzy, ale ráno jsem si dělala test a samozřejmě negativní. Ale právě teď mám strašné bolesti v zádech, které vystřelují až do podbřišku. Tak mám velký strach a nevím co si počít. Díky Hanka

rimnaha
3. led 2012

Jo, abych nezapomněla, MS jsem od zavedení tělíska - 4 roky - neměla a nyní po vyjmutí také ještě ne.

anjelicek26
3. led 2012

@rimnaha - mozno sa blizi prva menstruacia? Ono ked vyberies teliesko, bude hodne silnejsia, konecne sa vybudovala stielka maternice, tak su tie stahy ine. Daj si Ibuprofen a teplu flasu na brucho a vyckaj, co bude. Viacej sa poradit asi neda.

anjelicek26
3. led 2012

@rimnaha - 4 roky bez menstruacie, asi sa asi aj ja fakt dam na to teliesko ukecat 😅 Doky mi to tu ospevuje uz cele mesiace 😎

rimnaha
3. led 2012

Díky moc za tak rychlou odpověď. No, kdyby to bylo tak, bylo by to v pohodě, já mám strašný strach z mimoděložního.... Při prvním synovi se nám to podařilo na první pokus....... A právě si prášek raději brát nechci, protože jestli jsem těhule, nerada bych se cpala něčím takovým. Jinak, tělísko bylo pro mě naprostá bomba. Já měla vždy strašné bolesti a pak strašně silné krvácení a po porodu mi to hned zavedli a bylo po všem. Jediné, co jsem trošičku cítila, že jsem měla v kalhotech trošku nafouklý podbřišek (v době té oné menstruace).

anjelicek26
3. led 2012

@rimnaha - pozri ak si zoberies ibuprofen, k dietatu sa nedostane, to je vo svojom vlastnom svete pokial zacne placenta fungovat - co je 8. tyzden tehotnosti a aj to len ciastocne, az v 12.tyzdni celkovo. Dovtedy je samostatna bojova jednotka a nic, co zjes ci vypijes mu neuskodi. Je to obranny mechanizmus prirody. Az ked sa napoji na tvoj krvny obeh, mohlo by mu to uskodit.

Nemala si medzikrvacanie po zavedeni telieska? Kamosky ma strasia, ze takmer vsetky prve tri mesiace spinili 😖 Ale asi sa aj ja na to dam, babo este chceme, ale tako 2-3 roky zacat sa snazit.

rimnaha
3. led 2012

žádné krvácení, žádné bolesti, žádné vložky, tampony.... Dokonce se mi všechno i bezvadně upravilo - výtoky a tak.... A teď jsem si ještě dočetla, že miréna ovlivňuje i bolesti hlavy a migrény, což se u mě asi potvrdilo. Před porodem jsem měla strašné bolesti hlavy až do migrén a jak jsem si to nechala hned zavést, vůbec nevím co je to bolest hlavy. Ale mám kamarádku, které to museli vyndat, protože zvracela.... Ale já jsem fakt byla spokojená a po dalším porodu do toho jdu znovu a hned v šestinedělí (což doporučují pro dobré zregenerování orgánů v těle po porodu).
Tak ti moc děkuju a jdu pro úžasnou růžovou pilulku 🙂

guta13
4. led 2012

Ahoj chtěla bych se zeptat, měla jsem s patrnetem přerušovanou soulož, ale pár dní poté jsem menstruaci dostala. Je nějaká možnost že jsem mohla otěhotnět? Díky🙂

stojdulka
6. led 2012

ahojte baby 🙂 neviem ako si mám vysvetliť terajší svoj stav,,,,5dní mešká menzes a tehu test nič neukázal(dôkladne štyri testy) 😝, kde môže byť problém ?😕

amouramour
6. led 2012

@stojdulka problem moze byt,ze HCG je este nizke, mne ukazal test az po skoro dvoch tyzdnoch meskania, alebo,ze nie si tehotna...uz sa mi stalo, ze mi meskala 3 tyzdne a bolo to v dosledku hormonalnej nevyvazenosti

stojdulka
6. led 2012

@amouramour zaskočilo ma to pretože ešte sa mi to nestalo, vždy bolo buď-alebo, a to s tým nízkym HCG neviem pretože som si robila test ktorý možno urobiť už v prvý deň meškania, ešte rozmýšľam že som teraz chorá (taký chrípkovatý stav) či to nemôže byť tým?
som z toho nervózna ked neviem čo sa deje 😝

amouramour
6. led 2012

@stojdulka tou chripkou to v pohode moze byt, mne napriklad vysiel pozitivny test az tak neskoro preto, lebo som mala ovu az 28.den:)

domi1988
9. led 2012

ahojte baby.. dnes som mala dostat M .. samozrejme nedorazila ale mam divne pocity, picha ma na oboch stranach neskutocne ale naozaj nesktoce ma bolia krize a byva mi po veceroch nejak cudesne spatne... zblaznim sa.. test samozrejme negat 😠

anina32
9. led 2012

@domi1988 Já jsem při prvním měla pozitivní test v den očekáváné menstruace. Teď to druhé máme z umělého oplodnění, takže jsem se hlídala, a dvě čárky, i když ze začátku ta druhá byla dost slabá, ale byla tam už 4 dny před očekávanou menstruací. U každýho to je jiný, záleží kolikátý den cyklu míváš ovulaci. Ještě to nevzdávej, zkus to testovat zitra, pozítří hlavně z ranní moče a taky záleží jaký máš těhotenský test. Nejcitlivější je MAMATEST s citlivosti 10 a i když se ti na první pohled bude zdát že tam je jenom jedna čárka, tak to nevzdávej a počkej pět deset minut až to uplně zaschne a podívej se znovu, mě to v těch prvních dnech, dokud byla čárka slabá, bývalo vidět až takhle po chvíli. Držím palce ať to vyjde 😉

domi1988
9. led 2012

@anina32 moc dakujem, uvidime, ci sa z toho daco vyvrbi 😉

wiwa2
18. led 2012

Ahojte dievčata .. tak prispievam aj ja po prvy krat... menštra mi mešká už 9 den... Nerozumiem tolko mi ešte nemeskala len raz 6 dni a to ešte pred tromi rokmi.... Ked som ju mala dostat aj som mala bolesti ale tie po par dnoch pomynuly . Robila som si pred dvoma dnami GS MAMATEST ale vysiel negativne - no robila som si ho len z hodinoveho mocu poobede - moze to ovplyvnit? .... stale cakam ci sa dostavi menstra alebo navstivim gyndu... mali ste niektora aj takuto skusenost???

elza2110
18. led 2012

@wiwa2 mě teď měšká MS 7den...taky jsem si dělala Mamatest a jen jedna čárka...zkusím to ještě zítra a pak se objednám k doktorovi...taky jsem ji vždy měla přesně, tak nevím...
myslím, že těhu to ještě pořád může být, HCG muže být ještě nízké..nebo to prostě dostaneme později... 😉

wiwa2
18. led 2012

@elza2110 No my s drahym planujeme svadbu tento rok v auguste takze babatko by bola v nasom pripade nahoda ale ako tak stale cakam cakam cakam kym menstra dorazi tak viac viac zacinam dufat ze nedorazi... svadbu by sme si spravili skor a v auguste by sme sa uz chystali len na porod 🙂)))... tak uvidime dufam, ze nam to obom vyjde ako si prajeme 🙂))... a vy uz sa dlhsie pokusate o babatko ci len teraz ste zacali?

elza2110
18. led 2012

od října jsme to začali zkoušet..hned napoprvé se podařilo, ale skončilo to zamklým těhu, takže pokračujeme ve snažení...jj, já jsem taky chtěla nejdřív svatbu a pak mimi..pěkně popořádku 😀 ale ono když to má přijít tak to přijde a člověk z toho má radost!
tak držím palečky at to dopadne tak jak chceš 🙂

mataharyy
18. led 2012

@stojdulka Mě u prvního těhotenství vyšel pozitivní test až v 5tt, do té doby ani stín druhé čárky 😉 Takže doporučuji počkat, případně zajít k doktorovi 🙂

maminkaalexe
19. led 2012

Ahoj holky, potřebovala bych od vás taky prosím poradit.V říjnu jsem vysadila antikoncepci, vše bylo OK až na to, že poslední MS jsem dostala 1.12.2011 a od té doby nic, s manželem jsem měla nechráněný sex ale až 14.1. MS ale dodnes nikde a poslední dny mě neustále pobolívá podbřišek a záda a také mam takovou divnou pachut v ustech 🙂 , test samozřejmě negativní, 30.1 jdu na gyndu, myslíte, že by mi mohli zjistit už z krve těhotenství?Nebo je ještě brzy?

vladenka94
5. únor 2012

Ahoj snazim se otěhotnět a chtěla bych to vědět jestly mi gynekolog může po 3 dnech vzit odběr krve a zjistit zda jsem těhotna i bez těhotenského testu. Jsem nedočkava chtěla bych už zjistit zda se nam to povedlo písněte prosim

martinakl
5. únor 2012

@vladenka94 Myslis 3 dny po sexu? To nebude videt ani z krve 🙂 Ale pozdeji si muzes zajit do nemocnice nebo do nejake polikliniky, kde je laborator, a tam si nechat vzit krev na HCG. Vysledek je jeste tentyz den. Ja platila 225Kc, ale muze to byt i min...

bosorkajarka
12. únor 2012

ahoj kdyz mam 13dpo uplne bily test bez stinu tak to muzu brat ze tehu jiste nejsem?

piacere
12. únor 2012

@bosorkajarka nemala si len posunutú ovuláciu? Nemeriaš BT?

bosorkajarka
12. únor 2012

prave ze merim a byla jsem na iui takze tam je docela jisty kdy byla ovilace :(

piacere
12. únor 2012

@bosorkajarka hm.. ani tieň? Ani náznak? Desiatkový test? Teoreticky by už na 13dpo mala byť aspoň slabučká čiarka, ale tak... kým nie je mrcha, vždy je nádej... 😉

bosorkajarka
12. únor 2012

ne ani stinek vubec nic. No ja prave ms nedostanu protoze beru utrogestan tak se prave ptam proto abych ho vysadila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru