Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
28. říj 2016

@pulguita zkusila sem posledni a uz je negativni ano ty testy nejsou špatné ale nejpresnejsi je teplota ta nezklame nikdy☺ja taky prala a cekam az dolistuje kuchyn abych to mohla vzit z toho nejhorsiho tak kdyz si to vezmes kdyby to byla viroza tak uz mas po ni kdyby si beco spatneho snedla tak uz by te to taky pustilo je to divne a co sem cetla diskuse holek tak nektere meli prujem jine zacpu takze si myslim ze mas naslapnuto☺ale ani průjem ti stopro nerekne ze si tehotna takze bud vydrzis a nebo zkus testnout driv at vis na cem si psala sem ti ze si na to muzes neco vzit zatim by si mimi nicim neohrozovala☺

petrysek181
28. říj 2016

@klaraslavickova to je hrozne smutne ja vim ze z toho museji bt sileni ale bohuzel i to se stava pracovala sem v porodnici a videla spousty pripadu priznam se ze sem se bala mit deti ale je to osud ktery bohuzel nezmenime verim že cas zahoji rany a nadeli jim dalsi miminko ktere jim bude delat jen radost

pulguita
28. říj 2016

@petrysek181 Takze jsi mela ovulku vcera nebo dneska? No radeji sleduj tu teplotu a uvidís, co namerís zitra. Kdoví proc se ta ovulka tak posunuje...na cem to zalezí? Ja ji mela tento mesic misto v patek uz v tu stredu...no kdo vi..
No prave kdyby to bylo z nejakeho jídla tak bysme to s pritelem meli oba, protoze obedvame a vecerime to stejne. A kdyby to byla ta viróza tak mi ta teplota sama od sebe k veceru neustoupi. Normalne prasky neberu. Vlastne ani na ty moje zada ani kdyz me moc boli hlava. Jen kdyz jsem proste uplne vyrizena treba u chripky a jdu k doktorovi, ale to musim byt polomrtva.
No dnes jsem byla zatim jen jednou na zachode a streva jsou v klidu, ale citim ze mam tu zvysenou teplotu, protoze se citim jak palim jak na sebe sahnu taky mam jakoby horke líca. No uvidime, jsem zvedavá. Nekde jsem jednou cetla, ze jedna holka mela jakoby problem otehotnet, protoze pry jeji telo nejak odmitaly ty spermijky. Tak jsem si rikala, jestli nemam nejakou "alergii" na pritelovy spermijky. Ale zas kdyby se neuchytly a telo je chtelo vyhnat pryc tak to proste nebude trvat tak dlouho...od nedele do vcerejska byla odpoledne teplota zvysena. No nejak to dopadne. Jen aby to bylo vsechno v poradku, at jsem nebo nejsem tehotna. 🙂

petrysek181
28. říj 2016

@pulguita neboj tohle nebude alergie ale spus to vypadá na nějaký maly uzlicek ktery ti dela trochu neplechu s celym telem☺tehotenstvi totiz se muze projevovat i tim co popisujes☺podle teplot by mela byt ovulka dneska a podle testu taky takže zitra rano uz by mela teplota vyskocit nahoru bricho me neboli jen takovy pocit tlaku to mam uz dva dny a obcas pichnuti tak snad ae to dnes provali a po ovulce se mi ulevi☺ty az příjdeš z prace domu tak zalez do perin a poradne si odpocin a relaxuj taky to potrebujes jen tak vypnout a nic nedelat

pulguita
28. říj 2016

@petrysek181 No já jsem zvědavá jak to dopadne🙂 Testovat dřív nebudu, protože jsme objednali ty testy teprv včera a až do příštího týdne nedojdou. Minule jsme koupili jeden clearblue v lékárně a chtěli za něj majlant, tak přes internet jsme koupili 2 a stály nás o něco málo víc než ten jeden z lékárny. Tak pojisti tu ovulku dneska, nebo nechceš kvůli té holčičky? No tak ti držím palečky a zamlouvam si jedno dvojče😀 No já teď jdu z práce do obchodu , pak domů něco sníst protože jsem ještě pořádně neobedvala a potom jedu s ušákem na veterinu, takže na relaxaci a peřiny to nevidím🙂 Ale asi půjdu brzo spát🙂 Ještě že je zítra sobota!!🙂

luciikhol
28. říj 2016

@petrysek181 ja jsrm taky myslela že to půjde. Jeste počkám a uvidím. 🙂 snad to brzy vyjde 🙂

pulguita
28. říj 2016

@luciikhol Teď jsem si konečně přečetla všechno (v práci jsem to nestíhala číst🙂) Jeee tak ty máš dvojče?🙂 To je super! To se můžou narodit tobě taky 🙂 Jinak se nestrachuj třeba se to tělo potřebuje vzpamatovat z té antikoncepce. Já jak jsem začala číst, tak jsem si uvědomila, že otěhotnět napoprvé to je takový "zázrak" protože to prostě nějaký ten měsíc trvá at máš 20, nebo k čtyřicítce. V práci kolegyně otěhotněla nechtěně ve 40, tak si to vem a jedna co je mladší než ona otěhotněla až napotřetí po umělém oplodnění. Nic prostě neděláme...
Já si myslím, že se člověk musí trochu vnitřně uklidnit a připravit na to, že to půjde pomalu ale jistě🙂 Prostě to přijde kdy má🙂 Neber to jako závod se sestrou kdo dřív, protože se budeš zbytečně znervózňovat a to není dobré. Takže klid, nech at se to tvoje tělo "vyčisti" od HA a připravi se na to. Ale ty musíš být v klidu . I když je to těžké. Já jsem si minulý měsíc řekla, že příznaku si nechci všímat a kromě průjmu a teploty se mi to daří. Nechci si vsugerovat příznaky a pak být zklamaná. Tak jen čekám jestli MS přijde nebo ne. Jestli zase nepřijde, tak prostě příští měsíc už opravdu půjdu do fitka a ještě si koupim nové elastaky🙂 takže čím dyl mi bude trvat než otěhotnim, tím bych měla být víc ve formě. 🙂 Ale ať se stane cokoliv, musím si z toho vzít to pozitivní. No a taky trochu počítám se zákonem schvalnosti a beztak pak otěhotnim až se mi podaří trochu shodit🙂 Moje tělo mi dělá naschvály 🙂 Od toho co jsme se začali snažit, tak se mi dějí věci, co jsem nezažila, protože mi nikdy nic nebylo a teď je to jedno s druhým, ale co. Musím poznat to své tělo🙂 Takže buď v klidu, ber to s nadhledem a uvidíš že to přijde. Jsi ještě mladá, tak máš fůru času na snažení!🙂

petrysek181
28. říj 2016

@luciikhol neboj bude to v pohode a dockame se vsechny☺jen nektera driv a nektera déle víš clovek se honi aby otehotnel a kdyz se tak stane nastane panika strach o mimi a z porodu ver ze je ro závazek a nekdy vrlka starost proto uzivej zivota protoze dite prinese nexo noveho krásného ale taky omezení snad sem to nenapsala nějak blbě neni to mysleno špatně jen vim o cem mluvim☺a nez se nadejes budes mit na testiku //☺

petrysek181
28. říj 2016

@pulguita takze ty mas uase rozlitano ach jo no ja makam taky jako blazen kuchyn se blyska jako nová mam uklid uz ma vanoce😀jasne ze to pojistime i dneska neresim jestli v dobe ovulky to bude kluk necháme to na prirode hele ty s tima dvojcatkama teda strasis aby necekali na tebe😁😁😁😁to si pak jedno vezmu ja a budu to mit bez prace😁😁tak az dorazis odpocin

pulguita
28. říj 2016

@petrysek181 Přesně tak! Úplně jsi to vystihla🙂 Musíme vychutnávat to co máme teď a ne stresovat, že se nedaří, protože pak budeme stresovat nevyspane a utahane z toho jak se o to vytoužene miminko budeme starat🙂

pulguita
28. říj 2016

@petrysek181 No tak jsem dorazila domů a přítel mi nechal pizzu a než aby udělal jednu pro oba udělal jednu pro každého...No chlapy🙂 nejdříve jsem chtěla sníst jen půlku, pak 3/4 a pak ať nejsou zbytky .. jsem ji zblajzla celou, tak jsem zvědavá jak se odkoulim na tu veterinu😀 Pak tu mluvím , že chci do fitka...ostuda jsem!🙂 Ja jsem si před 2týdny udělala rozvrh velkého vánočního úklidu, co uklidim každý víkend ať to dělám po troše a v klidu....a už mám skluz 2týdny😀 Prostě ten čas tak letí a já nestíhám a to nemám děti🙂 No to se budeme smát jestli nakonec některá z nás ty dvojčatka mít bude. Navíc si s přítelem pořád děláme srandu, ale pak by nám to tak směšné nepřipadalo, ale zvládlo by se to.🙂 Jestli bude mít dvojčatka luciikhol tak si je rozebereme🙂 Jinak jsem naměřila 37,7 takže už prostě na sobě poznám, kdy mám tu zvýšenou teplotu. Střeva se zatím drží, tak aspoň něco už vypadá, že je v pořádku. Možná se dám přes víkend dohromady 🙂

lucije11
28. říj 2016

No holky ja si uzivam volno uz od vcera. Akorat vcera dopoledne jsem prala a pak jela pro sestrenici s manzelem na nadrazi,pak jsme byli na navsteve nez jeli domu do rakouska se synama (2,5 roku a 11 mesicu) jsou uzasni oba dva ten mladsi je takovy milacek nas...no a dneska jsem byla na kosmetice nechat se rozmazlovat...😉takze taky odpocivejte devcatka a uzivejte vikend

lucije11
28. říj 2016

@pulguita ti povim jak bych rada delala vanocni uklid doma.ale delame rekonstrukci bytu a bydlime u nasich v baraku. uz se to tahne hrozne dlouho, delame si vsechno sami a nejak neni cas porad a do vanoc uz bych byla rada ve svem..tak snad se vydari

petrysek181
28. říj 2016

@pulguita ja teda nechci nic predvidat ale tohle co popisujes neni viroza😀😀😀ty jo ja bych ti to prala jasne rozeberem si tady děti navzájem 😁😁😁xo by sis nedala ja kdyz mam pizzu tak ji tam taky nahustim celou sama😀takze si nedelej zadne vycitky hlecne ze nam chutna a jak jsme psali ty jila z nás pak spadnou☺no mi kdyby jsme nemalovali tak bych se do toho nedala taky musím mit na to chut a pak to jde samo ale jak mam delat na povel neco co se mi nechce des bes😀mi uz odpocivame a koukáme na telku zitra mame zase narocny den☺

petrysek181
28. říj 2016

@lucije11 taky odpočívej do vanoc je jeste čas tak to zvladnete mi rekonstrujeme a bydlime v tom ted uz ale neni bordel 😀naštěstí

lucije11
28. říj 2016

@petrysek181 jj cetla jsem to vy jste vymenili nabytek v obyvaku vid? A malovani to nesnasim ten uklid potom😅 no kdybys to videla u nas tak tam je to na dlouhe lokte...kuchyn se nam vyrabi ale jeste nemame elektriku, vodu, odpady, plyn a v koupelne zatim sedi zachod a to je jen provizorni🤔 a to nejsou hotove stropy ani podlaha...no pritel dela jako melouch auta a ted toho ma nejak moc....

lucije11
28. říj 2016

@pulguita a jak pise petrysek taky si myslim ze z toho "neco" bude😉

luciikhol
28. říj 2016

@petrysek181
@pulguita
Jj holky mam dvojče a je o 1 minutu starší, jinak muj přitel je také z dvojčat jen se nevyvinulo a narodil se sam a pak jeho maminka taky cekala dvojcata ale ty se taky nenarodili takže s variantou dvojčat jsem smířená 🙂 a vůbec to neberu jako závod, ted už se na to taky nechci tolik upínat a chci tomu nechat volný průběh 🙂 užívat si ještě chvíli a pak mít mimi, chci mít míň stresovou práci protože jsem ze stávajícího zaměstnání docela v presu a stresu.. i když bysme se segrou chtěli mít mimi nastejně 🙂 tak se uvidí jestli spolu budeme vozitr kočárky 🙂

pulguita
28. říj 2016

@petrysek181
@lucije11 Holky, tak jsem se vrátila z veteriny, no ale v pátek řídit přes celé centro je mazec. Tady je hrozně velký provoz. Navíc je tady v úterý volno, takže plno lidí co má volno v pondělí, jede pryč. No ale asi vám dám za pravdu!😲 Já si myslím (a nechci to říkat nahlas, protože každý měsíc po ovulce člověk myslí/věří že je to tam a pak přijde MS ...) Ale během cesty mi bylo zle, ale tím že jsem dlouho neridila za takhle za velkého provozu, tak jsem byla trošku nervózní. No ale ta nervózita mě tak tlačila na břicho (nevím jak to popsat...je to takový divný pocit uvnitř) no a z toho mi bylo trochu špatně. Nakonec jsem s ušákem dojela v pohodě zpět domů, ale myslím si že asi opravdu můžu být těhotná. Jenže minulý měsíc u hrozně nafouknuteho břicha jsem to taky myslela a MS přišla, tak nevím. Testovat nebudu až do příštího týdne, protože za prvé až tak ve čtvrte/páték přijdou poštou ty testy. No a chtěla jsem testovat v neděli, tak jsem zvědavá. No budu měřit teploty a snad ty ranní nespadnou dolů. Myslíte, že tak brzy můžu cítit tyhle věci? Dnes jsem 9 den po ovulaci a 21den cyklu. Cykly mívám 28 denní. Nevím, zdá se mi to nějak brzy na příznaky nevolnost atd.. Jestli to jsou dvojčata tak se picnu!😀
Jinak na úklid taky musím být inspirovaná a pak jedu jak fretka, jenže nejhorší je chytit tu inspiraci za pačesy.😀 A tak to oddaluju a pak vyšiluji na poslední chvíli. 🙂
lucije11 pokud máte záchod, tak to máte všechno😀 pro mě je záchod poslední dobou dost důležitý, na zbytek bych se vy...😀 Dělám si srandu...průjem jsem dneska měla zatím jenom ráno🙂

pulguita
28. říj 2016

@luciikhol Tak to je teda náhoda, že i tvůj přítel je z dvojčat. A vy jste si podobn?Pak nám musís říct jestli budete mít jedno anebo dvojčatka 🙂 Ber to tak, že pokud by tvoje sestra měla miminko první, tak pak po ní v klidu budeš dědit kočárek a věci a ušetříte penízky 😀 Hlavně prostě mysli, na ty pozitivní věci. Pokud otěhotníš první ty, tak ti ona bude pomáhat, no prostě ať bude co bude, máš to super.🙂

luciikhol
28. říj 2016

@pulguita Jj podobné jsme si hodně 🙂 lidi si nás pletou 🙂 to je dobrý že si budeme pomáhat a sdělovat si tak různý info 🙂 no jsem zvědavá hodně jestli bude mimi jedno nebo dvě :D to budou starosti a jéje :P

petrysek181
29. říj 2016

@luciikhol takže taky poradna rekonstrukce☺ja sem rada ze tohle jak popisujes uz je za nami a ty dodelavky me uz netrapi😀pritel opravoval zdi a vse brousil po celem byte prasek který nesel ani poradne setrit😀takze ty mas dvojcatka nejsis na rury jisty pulguita psala ze si je od tebe rozeberem😁

petrysek181
29. říj 2016

@pulguita dobré ranko ano muzes to cítit tak brzy devaty den po ovu muze byt mimisek zavrtany tak me dneska tepllota vyskočila na 36;8 takze mam po ovulce a pridávám se do stavu cekatelky😁😁ja bych asi testla uz v patek ale uvidis sem zvedava na ty tvoje teploty budi drzet palecky

petrysek181
29. říj 2016

@luciikhol ja sem ale truhla😀nemas dvojcatka si z dvojčat 😁😁😁musím si cist co vubec pisu☺

pulguita
29. říj 2016

@luciikhol Já znám jedny holky (no už mají přes 40) a jsou to dvojčata. Ze začátku jsem si je pletla, ale už ne. Tím jak je člověk pozná víc, tak jsou prostě jiné a taky už mi nepřijdou tak stejné. No ale tyhle holky normálně bydlí spolu v jednom bytě. A nemají žádného partnera a vlastně děti taky nechtějí mít. Je to zajímavé. Ale nechodí stejně oblékané 🙂 No a ve vlaku jak jezdím do práce, tak jsem potkávala zase jiné...ještě o něco starší a ty vypadaly jakoby taky žily spolu, protože dokonce se oblékaly skoro stejně..třeba stejné oblečení ale v jiné barvě. Ty z toho vlaku vypadaly jak sestry March Simpson, ale bez cigára😀

pulguita
29. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Jeee tak to je fajn. Stihli jste pojistit? 🙂 Já jsem měla ovulku v tu středu a tím pomalým stoupáním teploty jsem ze začátku nevěděla, kdy přesně byla , tak jsme pojistili taky v pátek. 🙂 Já mám dneska taky 36,8!!😀 Takže ti budu moc držet palce ať vám to taky vyjde.🙂 Hlavně klid, však uvidíš. Já teď taky pozoruji, jak to moje tělo má ten svůj časový rozvrh.. v určitou hodinu už se mi chce spát a dnes jsem vstala stejně jako když vstávám do práce a zase jsem letěla na záchod...průjem. A už jsem nemohla víc usnout i když jsem znít zalezla do postele a to já vždycky spím o víkendu i do 10🙂 Včera teda jen jednou, ale k večeru po tom co jsem přijela z veteriny, mi bylo divně a trochu jsem cítila to bříško divné a třeba když jsem se smála, tak jsem to cítila víc. No uvidíme.🙂 No opravdu to vypadá nadějně.🙂 Ale mám strach, ať se to nějak nepokazí. Tak budu měřit teploty a snad se budou držet nahoře a ne jak minulý měsíc. Stejně si myslím, že minulý měsíc se to tam neuchytlo a proto bylo to bříško tak nafouknute a pár dní vysoké teploty. Mamka jednou říkala, že po potratu se to tělo jakoby nastartuje a pak je snažší otěhotnět, tak nevím. No budeme se pozorovat a držet palce ať to vyjde. Jen jsem myslela, jestli nakonec nebudu mít ty dvojčátka, když už je cítím tak brzy🙂 Krásnou sobotu! Šetři se! My bysme měli jít dneska k holiči ať vypadáme trochu jako lidé😀

luciikhol
29. říj 2016

@pulguita presne ten kdo nás zná tak už si nás taky neplete. mi chodili na základce stejne oblékane to bylo hrozny 😀 dvojčata jsou super 🙂

luciikhol
29. říj 2016

Dobre ráno. Mate někdo zkušenosti s tímto testem? Vyšel mi dnes ráno s duchem tak jestli mám plast nebo ne 🙂

luciikhol
29. říj 2016

*jestli mam plašit

pulguita
29. říj 2016

@luciikhol No ty co znám taky nechodí stejně protože se jim to nelíbí.
Nemám zkušenost s tímto testem, jediný který jsem zkusila byl clearblue a byl minulý měsíc negativní. Držím ti palečky, ať to vyjde!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru