Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
1. lis 2016

@lory303
@pulguita
Dobře dám vám vědět 🙂 🙂 <3

pulguita
1. lis 2016

@lory303 Ale kdepak!🙂 V Anglii jsem v životě nebyla. Bydlím ve Španělsku a přítel je Španěl. Tady je to taky všechno uspěchané, ale to bude tou dnešní dobou asi všude🙂

lory303
1. lis 2016

@pulguita jo táák, tak tam by se mi teda taky líbilo 🙂

lory303
1. lis 2016

@luciikhol jo a jaké máš ty hlavní příznaky? bolí tě prsa hodně? chtěla bych to porovnat s tebou, když u tebe je to už asi jisté že jsi těhu 🙂

pulguita
1. lis 2016

@lory303 No právě. Já jezdila s mamkou na dovolenou do španělska, jak jsem byla menší.🙂 Tak jsem se chtěla naučit španělsky, protože na škole jsem měla jen angličtinu a němčinu a ta se mi nelíbila. Tak jsem se rozhodla jet po maturitě do toho španělska a osud tomu chtěl, že jsem tu nakonec zůstala🙂 Moc se mi tu líbí a cítím to jako můj druhý domov, i když mám celou rodinu v ČR. Tak jednou za rok jezdím na dovolenou domů, abych je všechny viděla🙂

lory303
1. lis 2016

@pulguita to je bomba 🙂 já se chystala tento rok do Španělska na dovolenou, ale nakonec to nevyšlo, tak pokud by se zadařilo mimi, tak až za dva roky se tam chystáme 🙂

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 @pulguita Určitě dám vědět 🙂

lory303
1. lis 2016

@luciikhol nevím jestli sis to přečetla, ale psala jsem jestli by jsi mi mohla napsat jaké příznaky na sobě pociťuješ ty? jako např. únava, bolest prsou atd...

pulguita
1. lis 2016

@lory303 Tak to budete mít fajn 🙂 Dovolená s celou rodinkou 🙂 Kéž by vám to vyšlo🙂

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Promiň to mi nějak uniklo 🙂 boleli mě prsa ale jen pár dní a to asi už před 14 dny, pořád sem měla křeče v podbřišku, teď mam večerní nevolnosti (podle toho co si dám na večeři), jinak bolest v podbřišku je pořád. Jsem možná i více unavená a pobolívá mě zlehka hlava .. Jen ty všechny příznaky můžou souviset i s tím, že jsem teprve na konci září přestala brát HA, tak nevím.. ani jsem tomu už nedávala šanci že by se nám to tak rychle povedlo 🙂 je to vážně zázrak.. A ty příznaky můžou být u každé jiné 🙂

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Jo a ještě mi přijde že víc chodím na wc na malou a stále prdelkou odfukuju (jako že mam prdíky) :D :D

lory303
1. lis 2016

@luciikhol ty jo, to je bomba, že se ti to takhle rychle podařilo, to je neuvěřitelné!! 🙂 fakt moc gratuluju 🙂 já neberu HA už přes rok a v červenci už si nedáváme až do teď pozor a pořád nic.. Kéž by se to teď podařilo... mám stejné příznaky, teda až na tu nevolnost, můžu sníst co chci a není mi zle... jen mám nafouklé a tvrdé břicho.

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Já mam hlavně přítele pryč a teď naposledy když přijel tak to bylo po 3 týdnech (nesouložení) a ještě k tomu se mi trefil do ovulky 🙂 takže se to sehrálo všechno přesně 🙂 mě pak i kamarádka řikala že ty pociti a příznaky mam vsugerovaný jak jsem na to pořád myslela a doufala že to klaplo ale asi to byli oprávněné příznaky 😀 🙂 jsem moc šťastná. Jen to asi budu mít blbý v práci protože mi na konci února končí smlouva a to už budu ve 4. měsíci když to půjde vše jak má a asi mi novou smlouvu nedají ☹ tak to budu muset pořešit......

lory303
1. lis 2016

@luciikhol No a kdy to chceš oznámit v práci? Já bych to tebou tajila co nejdéle, aby ti prodloužili smlouvu a hned jak ti ji prodlouží, tak bez marodit a je to. Ve 4 měsíci se to dá ještě zamaskovat. Já to udělám taky tak, jestli budu těhotná.

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 jenže se to pak bere jako podvod když to zatajím, ale s tím marozením to je dobrý, to by šlo takle udělat 🙂 musím si sednout ještě potom s naší učetní aby mi poradila co a jak 🙂 ona je hodná tak mi pomůže určitě 🙂 moje segra se už skoro rok snaží o mimi a ještě nic. Ale ona vnitřně to mimi nechce takže jí asi tělo poslouchá 🙂 tak tobě je 25 jsem četla?? jsi ještě mladá (jako já) takže byste s tím taky neměli mít problém otěhotnět 🙂 kdy máš očekávanou MS??

lory303
1. lis 2016

@luciikhol tak to dělá většina holek, prodlouží ti smlouvu a ty pak budeš marodit. Takhle dostaneš co budeš doma peníze. Ted v prosinci mi bude 26 let a chtela jsem být tehotna jeste ve 25. To byla taková moje zásada, že do 25 chci být v tom a druhé mimi mít ve 29. Mám to dostat teď ve čtvrtek. Tak jsem nedočkavá. Dnes ráno jsem navíc měla bílý výtok, a ted odpoledne je do žluta. Neměla jsi to taky?

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Mě bude v květnu 26 🙂 mladé maminky 🙂 ... no když jsem mělo ovulku tak jsem byla docela dost vlhká ale teď třeba ani nejsem .. a výtok spíš menší no, měla jsem o víkendu jen malinko krve ale to je spíš tim uhnizďováním, takže výtok se nedá říct že jsem měla... a do čtvrtka je ještě dlouhý čas viť 😀 🙂 zkus vydržet a uvidíš jak ti přijde..

lory303
1. lis 2016

@luciikhol A nezhoršila se ti pleť víc jak obvykle? já vždy před MS mám pár pupínků, ale ted je to hrůza, uplně suchá plet, vsude pupínek, mastí se mi vlasy i po umytí... jooo, to je strašné to čekání :-/

lory303
1. lis 2016

@luciikhol už se nemůžu dočkat až dojedu domů z práce a změřím si teplotu 😀

lory303
1. lis 2016

@pulguita jj.to joo 🙂 ať už je ten čtvrtek 🙂

luciikhol
1. lis 2016

@lory303 Já jsem brala HA hlavně na pleť a na vlasy. Musím říct že se mi zatím udělal jen jeden pupínek ale pleť mam celkově mastnější to jo, a vlasy bych řekla že se mi taky víc mastí už si je musím mít skoro každý den, jinak jsem to nechávala třeba po dvou dnech.. To čekání je nejhorší, vím jak se cítíš. Když byla středa ten minulý týden, tak jsem si řikala ať ta mrška MS nechodí, a ejhle ona nepřišla 😀

lory303
1. lis 2016

@luciikhol máš dobrý cyklus 🙂 já po vysazení HA jsem to nedostala asi 3 měsíce než se mi MS ustálila, musela jsem jí i na vyvolávací injekci.

raduzemlejna
1. lis 2016

@lory303 ahojky, neves hlavu, treba jsi v tom, jeste vydrz. My se snazime od cervna, takze ted zacinam sesty mesic snazeni. Nejak to nejde. Ale vysazovala js HA tak jsem to ted mela takovy rozhazeny.. verim ze bude lip. Tys taky brala HA?

lory303
1. lis 2016

@raduzemlejna Ahoj, já taky si nedávám pozor od června, ale to bylo na konci cyklu, takže to počítám spíše od července... Já brala HA přes 10 let a před rokem v září jsem ji vysadila. Ty jsi jak dlouho brala HA? Měříš si bazální teplotu? Já první měsíc teď v říjnu.

jitulka89
1. lis 2016

@luciikhol Ahoj jak to myslíš, že zatajení těhotenství je podvod? Podle mě je to tvoje věc 🙂 s přítelem se taky snažíme a od února mi taky končí smlouva a když se brzo podaří tak mám v plánu mlčet,nechat si ji prodloužit a pak marodit podle toho jak se budu cítit 🙂

lory303
1. lis 2016

@raduzemlejna pořád si říkám, že tím že je to v hlavě, tak se nedaří. Před 14 dny jsme s přítelem koupili byt a od ledna ho budeme rekonstruovat, tak si říkám, škoda, že to není dřív, to bych měla jiné myšlenky kolem bytečku a třeba by se zadařilo.

lory303
1. lis 2016

@jitulka89 ahoj, tak to udělám i já až budu těhu.

lory303
1. lis 2016

@jitulka89 mě teda smlouva končí až za rok, ale marodit chci jít. Mám celkem v pohodě práci, kde se vůbec nenadřu, ale chci si užít i těhu.

raduzemlejna
1. lis 2016

@lory303 ja ji brala rok a pul. V kvetnu jsem ji vysadila. Asi 3 mesice mi ten cykkus jel furt stejne jako kdybych brala prasky dal a pak se to najednou zacalo prodluzovat, zacly priznaky, vylezly bedarci a tak.. no takze verim tomu ze se to teprv nejak ustaluje a ze to bude dobry. Minuly mesic jsem si dokonce zasla k dr abych se ujistila ze je vse v poradku, potvrdil mi ovu a tento mesic me bude sledovat znovu,jdu i na krev na hormonalni profil. Taky chce spermiogram ale manzovi se na nej moc nechce.. beru to ale pozitivne, zaciname ted prave stavet baracek, takze starosti je vic nez dost.. mozna i to mi pomaha se na to tolik neupinat, ale i tak je mi to lito vzdycky kdyz to nevyjde... no chce to cas. Kolik tobe vubec je?

jitulka89
1. lis 2016

@lory303 No já mám taky v poho práci jako na jednu stranu se teším, až budu doma a nebudu muset brzo vstávat atd ale na druhou stranu mám strach že se budu až moc nudit :D ale zase ještě dostudovávám tak snad budu mít o zábavu postaráno :D jinak jak se bavíte o HA tak taky můžu přispět. Jednou jsem už jí brát přestala když jsem se rozešla s bývalým a co si pamatuju tak mi jednou MS vynechala a pak to šlo jak to mělo být, pak jsem si našla nového přítele a teď jsem jí vysadila začátkem měsíce po roce tak jsem zvědavá jak to bude těd, protože předtím jsem jí brala 11 let a teď jen ten rok 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru