Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 tak jo, pokud te nic neboli, zkus pockat a uvidis, co bude s teplotou. Kez by zmenila rumbo a sla nahoru 🙂
@petrysek181 @lory303 Holky zacala jsem spinit. Pri utreni jsem mela trosku hnedavy papir. Blbe je to, ze me porad tak divne boli to bricho. Neni to ta moje menstruacni bolest, kterou mam prvni den. Mam strach, ze se deje neco spatneho. Byla bych rada kdyby se MS rozjela tak jak ma a jak by proste po poklesu teploty melo byt. Dala jsem si tampón. No a pak jak jsem sla znovu na zachod a vyndala ho, tak tam je i krev, ale proste nic ze me (pri curani) netece. Treba ten minuly mesic j

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita ......@lory303 máš naprostou pravdu...my se teď snazime rok a nic a hormony zatím nepoužívám.... mozna opet ten Clostik zkusim ale kdyz to ani tak nepujde jeste je ti CAR....
Mimochodem nez ti dr napise Clostik mel by ti udelat hormonalni profil... tam se zjisti jake hormony mas a nemas v norme.a pak se teprve zahajuje hormon.lecba.... jinak hormon profil se dela odberem krve ... ale nasadit ti.leky...proste je berte a ty ani nevis proc a na co jsou to je dost mazec.

pulguita
3. lis 2016

@petrysek181
@lory303
ten minuly mesic jsem mela intimku trosku spinavou (ted ne...zjistila jsem to az po utrení) a ten minuly mesic jak jsem pak sla curat tak se to spustilo fest. Ted proste nic. 😖
Tak nevim co si mam o tom myslet. Nevim, jestli bych mela jit treba k lekari na pohotovost ale nechci byt hysterka. Jen me proste znervoznuje takova ta zvlastni bolest. Neni to nejak silene ale je to neprijemne. Pokud se jedna o nejaky samovolny potrat, tak proto bych radeji zasla k tomu doktorovi. Protoze taky jsem uvazovala, ze zajdu do lekarny pro nejaky test a uvidim co mi vyjde, ale odpoledne a v techto podminkach urcite uz bude negativni. Tak vam nevim. Proste chci aby prisla normalni MS. Co rikate? mam pockat co bude? Ach jo...proc se to musi stat zrovna me.🙂 Ja jsem byla smirena s moji normalni MS 😔

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 No já si taky myslim, ze by ji @lory303 nejdrive mel vysetrit a zjistit jak funguje bez hormonu a vubec kdyz ma pravidelny cyklus a kdyby na neco narazil, tak teprve podle toho nasadit hormony nebo proste neco aby to pomohlo. Takze lory303 zatim jeste s hormonama pockej a rozhodne bych pak od doktora vyzadala nejaky ten hormonalni profil a vysetreni. Pokud se k tomu nebude mit, zmen lekare.🙂

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 ten posledni muj komentar je ta odpoved na ten tvuj posledni komentar, ale nejak blbe jsem klikla a neoznacila te. Jsem dneska nejaka vadna 😀

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87....jsem to dneska ale nemehlo, tak jsem te oznacila dobre...promin za tolik komentaru 😀 To mam dneska den!! 😀 No ale aspon se zasmeju 😀

petrysek181
3. lis 2016

@lory303 mam ale to mit muzes a stejne to nejde spis na prodlouzeni cyklu mivam kratsi lutealni fazi

petrysek181
3. lis 2016

@pulguita
Neblazni a nestresuj se pokavad ti spadla teplota tak byt tehotna nemuzes to vim jiste proste se ted víc pozorujes a to je tim uvidis ze se ti ms rozjede vem si prasek na bolest bricha treba brufen ale fakt se nenervi ted ti to prostě nevyslo tak priste ro vyjde co takhle stres tento mesic a z toho ten prujem neprobiha u tebe neco takoveho?

pulguita
3. lis 2016

@petrysek181 No to ja vim, ze kdyz spadne teplota, ze tehotna nejspis nebudu a uz rano jsem se smirila s tim ze MS prijde. Jenze co me znervoznuje je to, ze me neboli bricho jak me boliva prvni den MS. Normalne si prasky brat na MS nemusim, protoze velke bolesti nemam a ty co mam pouze trvaji prvni den a pak nic.
Jenze ted me boli bricho stejne jako ty dny predtim nez mi ted spadla ta teplota. Neni to bolest velka abych si brala prasky, da se to vydrzet ale je to neprijemne. U moji normalni MS jsem v pohode mohla jit do fitka, takhle ne protoze me to bricho jakoby uvnitr stahe a nekdy taky citim levou stranu podbrisku.
No stres jsem mela vic i v zari, kdy operovali 2x toho mojeho usaka a furt jsem nekde litata a to jsem prujem nemela a zvysene teploty jsem mela pouze 2x.
Tento mesic jsem odpoledne po ovulaci mela tu zvysenou teplotu vickrat. A prujem mam prakticky od ovulky. Neco "tuhziho" jsem proste za celou dobu nemela. Tento tyden jsem ze zacatku sla jen jednou no ale dnes jsem byla zase uz 3krat. Tak nevim.
Zkusim si koupit normalni vlozky a uvidim, jestli se mi to doma nejak vic rozjede.
Jen proste nechci at me nekdy v noci zacne nejak silene bolet bricho nebo at nezacnu nejak krvacet a budu muset jit rychle na pohotovost az mi bude uplne nejak blbe. No zkusim to nechat byt a kdovi co bude. No je to sranda...nez aby to bylo jednoduche bud prijde normalni MS nebo ne, tak to musi byt zase nejak jinak...nikdy jsem takove problemy nemela tak mozna proto jsem opravdu takovou situaci necekala 🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita popravdě řečeno jsme se zasmála i já.... 🙂 🙂 🙂 a o to tady přeci jde...udržet si dobrou naladu ať se děje co se děje....jinak mrška zatim nedorazila...tak jsem zvědavá na zítřek i kdyz den ještě nekončí a co vy holky?

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 No mi uz asi hrabe a videla jsem asi jiny komentar a myslela, jsem ze jsem te neoznacila...jsem to ale trdlo 😀
No kez by ti to vyslo a neprisla ti. Budu ti moc drzet palce 🙂
Jinak ja jsem zacala spinit, ale proste moje "normalni" MS to neni tak me to trochu rozhodilo, protoze me bricho boli stejne jako ty posledni dny, ale proste to neni ta moje normalni bolest co mam prvni de MS. Tak jsem z toho na vazkach 🙂 Chci moji normalni MS sakumpraskisbolesti 😀 Tak snad se mi ta moje MS poradne rozjede jak ma. 🙂

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita to nechtěj a víš proč... nechci ti dávat úplně planné šance ale je fakt že u syna jsem takto spinila také...a to 4 dny..pak konec no a těhu jsem stejně byla....Náš malej bojovník se držel zuby nehty...ikdyz sourozenec to později vzdal.... zkus si ráno (ja vím je to blbé) ale změřit i tak BT..... naposledy... pokud ti stoupne tím líp.... já mám zas tento.měsíc uplne vse taky jinak...ja.zase pred MS mela krece...motani.hlavy.az na zvraceni...tudiz.jsem o MS predem vedela ze dorazi... a ted sice tepota take klesa ale priznaky blizici se MS nikde coz me strasne mate.... no obě musime jen čekat

petrysek181
3. lis 2016

@pulguita je fakt co jsme se zacali snazit o mimi tak mam daleko vetsi bolesti bricha a celkove vse citim vic nez jindy jakoby telo nechtelo přijímat spermijky prijde mi jak kdyby se branilo a nebo mam vse tak vsugerovane ze vymyslim blbosti je mozne se se v tobe neco odehrava co neni tak uplne v poradku s tim prujmem by si mela neco delat tak dlouho to neni normalni a vysiluje to organismus mozna pro tvuj klid by bylo dobre si skocit k lékaři a uvidis jak to bude s ms zitra kdyz to bude v pohode zak si po ms dej radeji prohlidku u gynekolozky at vis ze je vse v poradku a budes v klidu

lory303
3. lis 2016

@pulguita nevim jake mas bolesti, ale pro klid v dusi bez na pohotovost nebo k dr...ja minuly mesic mela taky uplne jinou MS nez normalne mam. Jestli nemas ten prujem i trochu z nervu, nebo muze byt neco ve vzduchu. Jak se ted citis? Co ti rekl pritel? Ja mam nafoukle bricho a pichani v nem jeste ted. Ale uz se moc pozoruji.

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 Díky za tvou odpověď🙂 Já jsem si včera říkala, že jestli dneska ráno naměřím potřetí těch 36,7 tak se picnu, protože bych pořád nevěděla na čem jsem, tak jsem si přála ať ta teplota buď stoupne nebo klesne, ale prostě at vím na co se mám připravit a na čem jsem.
No a když jsem viděla, že klesla, tak jsem byla smířená, že MS přijde. No a jak jsem začala špinit, tak jsem si řekla aha, tak už je to tady🙂
Jenže se ještě pořád necítím jako u mé normální MS. Mě před MS nikdy nic nebolí, proto musím chodit na záchod a prostě jdu a při čurání se mi to spustí, nebo třeba mám trochu špinavou intimku, tak už vím že až budu čurat tak se to spustí. A až pak mě až začne bolet to břicho, ale jen ten první den. Když jdu na malou stranu, tak se to spustí víc.
Dnes prostě nic moc, zjistila jsem, že po utření byl papír malinko špinavy. Tak jsem si dala tampon, ale když jsem ho pak šla měnit, tak jen byla na špičce tampónu trochu krev, ale jinak je spíše hnědavy....prostě není nějak nasáklý a taky když se potom utřu tak nespinim. A takhle to prostě ten první den nemám. Normálně nemívám silné MS, ale první a druhý den mám krev na papíře po utření a nasaklý tampón. A bolest je taky jiná...pořád cítím tu stejnou bolest břicha, jak tyto poslední dny. Zkusím si koupit vložky, at tomu nechám volný průběh jestli se to rozběhne a uvidím. No máš pravdu prostě zase ještě musím čekat🙂 Ach jo!😀
Zítra zkusím změřit tu BT. I když si myslím, že bude nízká. Už by mi za ty poslední 3dny nějak stoupla kdybych byla těhotná. Jsem smířená, že nejsem ale obávám se ze je tam něco špatně, co se neuchytlo a nemůže ven..No kdoví. 🙂 Pokud se mi spustí MS dám vědět🙂

janccaaa
3. lis 2016

@petrysek181 ježiš, tak to se nedivím, že to člověka takhle semele, když se nedaří :( a ty rady , ať na to člověk nemyslí, to je snad nejhorší rada na světě 😀 ale věřím tomu, že se Vám to povede i bez CARu..asi to v dnešní době fakt chce čas a trpělivost 🙂 Jen kde ji brát a nekrást 😀 Ne vážně. přeju, ať to klapne a v pondělí MS nepřijde! 😉

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita dám také vědět co a jak....schválně zkusím i ja tu BT zitra ráno... jestli se nam to oboum spustí a neno ne ale teplota klesne znova... už budem čekat opravdu jen tu MS...pokud ale ne... tak snad ještě šanci máme... no uvidíme...ráno moudřejší večera...i kdyz den ještě nekončí ale určitě dám vědět co a jak i já

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita jen me jeste zajímá jedna vec...u mereni BT....chodite spat i ve stejnou hodinu vecer? Slysela jsem ze i toto muze BT ovlivnit....vim ze se musi merit po min.4 lepe 6 hodinach spanku....ja ale nekdy chodim spat s malym kdyz mame tatku v o raci v 9 a merim v 8...tj.po 11hod.....a jindy hlavne kdyz je tatka doma ze a vsude binec 🙂 tak tu.jeste ve 12 litam a pak jdu spat a merim opet v 8 tj.8hod spanku

pulguita
3. lis 2016

@petrysek181 No já vím, že se teď při snažení víc pozorujeme a tak. Ale třeba ten minulý měsíc jsem měla celou dobu hrozně nafouknuté to břicho, ale tyhle divné "vnitřní" bolesti jsem neměla. Prostě ten den před MS bylo pořád nafouknuté, ale po tom testovani se mi rozjela ta MS normálně a začalo mě bolet normálně jako vždycky. Proto jsem myslela že i teď to tak bude, ale prostě to cítím všechno jinak. Teď jsem došla z práce domů, špička tampónu krvavá, ale jinak ze mě nic neteklo, papír po utření čístý. Tak jsem si teď zase změřila BT a 37,5 No koupila jsem si vložky a teď si nechám vložku, ať vím kolikb toho výteče. Na velkou se mi nechce, jen jsem unavená. Zítra ráno zkusím měřit znovu teplotu, ale čekám, že bude prostě nižší než dneska. Prostě vší myslím, že by vystoupila dnes kdyby vše bylo OK. Když spadla, tak by měla klesnout ještě víc. No tento měsíc se fakt nenudím.🙂 Připadám si jak na stezce odvahy😀

lory303
3. lis 2016

@pulguita To co jsi ted popisovala @wildcat87 tak já to tak mam kazdy mesic, prvni den MS si dam tampon, tak je hnedavy a na druhy den se mi rozjede MS a je cerveny, ja to tak mam uplne kazdy mesic, takze si myslim, ze to nebude nic vazneho, ale taky bych si tebou jeste rano zmerila teplotu. Kdyz si ji meris ted, tak kolik ji mas? Jako jen co me zaráží, tak je ze mas pořád průjem, už je to několik dní a to se mi moc nelíbí, ale opravdu to může být jen psychického původu, ale radeji zajdi k Dr.pokud se zítra nebudeš cítit líp. Hlavne se nestresuj, neboj bude vsechno v poradku... Já jsem si tento mesic říkala, že mám uplne jiny nevolnosti nez jindy, ale podle me jsem si to jen vsugerovala, protoze jsem tak trochu verila v tehu. Hlavne se zbytecne nestresuj, neboj kdyby to byl potrat nebo tak neco, tak z tebe jdou velke cervene kusy krve.

lory303
3. lis 2016

@pulguita jo a ještě bych si tebou udělala TT třeba jen ten obyč.

lory303
3. lis 2016

@pulguita běž si dnes dříve lehnout a jen odpočívej a nemysli negativně. Zítra se probudíš a bude ti určitě líp. Já opravdu tento měsíc cítila jako by bylo vše jinak a stejně jsem to dostala, takže tento měsíc už to nechci brát moc vážně, nejraději bych na to nemyslela, ale to nejde, když si každé ráno musím měřit teplotu.

pulguita
3. lis 2016

@lory303 Ty bolesti nejsou velké, že bych se nějak svíjela nebo tak, ani nemám křeče, ale nebolí mě to stejně jak při MS. Cítím něco uvnitř jako tak 6-7 cm pod pupíkem. Někdy cítím taky levou stranu jakoby vaječník...ale ten jsem cítila i před ovulaci a v den ovulace taky...když jsme se snažili, tak jsem myslela, že do mě přítel moc šťouchl, ale pořád to je takové podobné ta bolest toho vaječníku. Tu divnou bolest/tlak cítím od minulého týdne tak od čtvrtka slabě, ale v pátek vic. Tak jsem si myslela jestli to není to zahnizdovani. Pak v neděli v pohodě nic(dokonce jsme se i tulili), ale zase v pondělí už jsem to lehce cítila. Prostě při tom se mi nechce nic dělat.. ani cvičit ani tulit...jako by mě to nějak brzdilo ze strachu že to bude bolet víc. Neumím to tak vysvětlit. Zase se mi takhle na pohotovost nechce, protože si řeknou ze jsem hysterka a pošlou mě domů. Teď jsem jen unavená, ale poslední dobou bývám unavená. Přítel má odpolední a je v práci až do 22:00 jen jsem mu řekla, že mě bolí břicho stejně, ale nic víc a ani o téhle MS. Nechci aby si dělal starosti, když němuže byt se mnou. Chudák mi řekl, že zítra půjde vyzvednout ty testy. Až přijde tak mu to všechno chci říct osobně. Ale on už mi stejně říkal, že pokud mi dorazí MS, tak ať jdu k lékaři, protože tento měsíc je prostě ve všem jiný. No a nakonec mi přišla MS a taky to není normální. Asi se po MS objednám na tu gyndu, stejně jsem se měla objednat na prosinec na prohlídku, tak jim to tam řeknu. A teď jak jsem si měřila tu BT tak prostě vytáhnu teploměr čistý. Nakonec mám jen intimku protože to nevypadá, že se to nějak rozjede. Ani vlastně moc to břicho nafouknute nemám a u MS se mi nafoukne dost. No to jsem zvědavá...ach jo. Už at to prostě nějak dopadne! Ty máš teď normální MS jako vždycky?

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 teď jsem šla na malou a prostě nic, žádná krev ze mě neteče ani jak se utřu. Teď už mi klesla i ta BT a mám jen 37,2 teploměr je čistý. Tak jsem zvědavá, co naměřim ráno, měla by klesnout víc. No MS se mi musí prostě rozjet, ale tohle se mi nikdy nestalo. Tak nevím. Ohledně te hodiny měření a spaní. Ja chodím spát pozdě...Ještě před snažením a než jsem začala s měřením teploty jsem chodila spát pozdě (i po 1 hodině ráno! )a měla jsem kumšt napsat 6 hodin. Jenže poslední dobou už tak kolem 24:00 na mě leze únava a snažím se být v posteli nejpozději v 24:30 Poslední dobou už je to tělo takhle vycvičené a prostě ve 24:00 se snažím zahučet do peřin. Ráno měřim tak v 6:50 jen v pátek dřív protože chodím dřív do práce, o víkendu mám nařízeny budík a taky měřim 6:50 poslední dobou se sama probudim chvilku před a tento víkend už jsem pak po měření nemohla usnout a to jsem byla vždycky velký spáč a spala jsem o víkendu i do 10 hodin a dýl 😀

wildcat87
3. lis 2016

@pulguita no zatím to nevypadá zas tak hrozně.... budu držet palečky ať zítra naměříš opět vyšší...moc ti.to.přeji

pulguita
3. lis 2016

@lory303 No já zas mám první a druhý den tampon nasakly a krev. Při čuráni taky ze mě teče a jak se utřu taky, ale třeba pak třetí den už si na noc nedávám nic a nezaspiním postel ani pyžamo, pak přes den si dám tampon, ale třetí den už slábne a bývá trochu krev a hnědý a 4a pátý už prostě jen spinim a skoro nic nemám. Teď jsem si zase měřila a zase klesla teď 37 ale prostě teploměr vytáhnu čistý. Já fakt nevím. Od toho co jsem přišla z práce, tak jsem si lehla a jsem v klidu. Dnes půjdu teda dřív spát a uvidím co naměřim zítra. No právě já jsem čekala silnější MS a ty cucky krve, ale se to jakoby zastavilo a to se mi neděje. No nechám tomu volný průběh.🙂 Testovat nemůžu protože nemám doma žádný test. Mi mají přijít zítra ty 2clearblue co jsem měla objednane, ale je mi to škoda plýtvat. Ale zas jestli zítrab koupím test i kdyby ten obyčejny, tak až do sobotního rána ho nemůžu zkusit. Ale to se mi do té doby asi rozjede ta MS a budu mít BY dole. Zatím budu čekat, jak se to vyvine zítra. Pak dám vědět🙂

pulguita
3. lis 2016

@wildcat87 Moc děkuji🙂 i když moc nevěřím že bude zítra BT vyšší, ale budu měřit a určitě dám vědět.🙂 Jen prostě ať mi přijde normální MS jak jsem zvyklá a budu ráda🙂

wildcat87
3. lis 2016

Člověk by nám snad ani nevěřil že zrovna my snažily se můžeme těšit i na MS.... ale je fakt že tohle čekání plné otazníků je horší a moc dlouhé......

pulguita
3. lis 2016

Dostala jsem od někoho srdíčko <3 Moc děkuji!! 🙂 Moc mě potěšilo, ani nevím jak to funguje a nevím kdo to poslal, tak píšu tady.🙂

Jinak holky moc vám děkuji, za vaši podporu, jste zlaté!<3 Omlouvám se za ty lytánie co jsem tu dneska napsala. Věřím, že se to nějak vyřeší. Poslední den pro příchod MS je v sobotu, tak snad nejpozději v sobotu dorazí ve vší parádě, at brzo můžu začít další kolo snažení.🙂

lucije11
3. lis 2016

@pulguita tak ja to mam ted uplne stejne jako ty. Casteji na zachod treba 2-3 a vcera rano jsem mela takovy ten krvavy vytok (tmavy) tak jsem to obrecela ze jsem dostala MS a vzala si tampon. No kdyz jsem ho menila tak byl prave jen zlehka. Jinak to mam silne ze menim kazde dve hodiny cca. Vecer jsem si vzala intimku a byla cista rano. Pro jistotu jsem si zase vzala tampon a nic.ted mam skoro cele dopoledne a cele odpoledne jen intimku a je cista.tak jsem si dneska koupila test a hadejte co nic proste bily....no a pak se mi udelalo spatne a i jsem zvracela...ja uz fakt nevim.takze budu volat na gyndu a objednam se protoze tohle neni normalni...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru