Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

pulguita
8. lis 2016

@petrysek181 Aha tak ty jsi teprve 11dpo a 26dc, takže jsi měla ovulku později. Já ji mívám spíš v polovině cyklu (v září jsem měla cyklus 28 dní a ovulka přišla14dc a minulý měsíc jsem měla cyklus 26dni a ovulka byla 12 DC...v obou případech mi MS dorazila 15 DPO). Takže máš pravdu, na testování máš ještě času dost. Hlavní je, že se teplota drží a že se ti natáhl cyklus 🙂 Na příznaky se vyprdni, protože to můžou a nemusí být "opravdické" těhotenské příznaky. Buď ráda, že vti není špatně.🙂 V mém případě už ty příznaky prostě nebudu brát v potaz. Prostě měr teploty a buď v klidu. Kéž by se ti kuliferda udržel, ať můžeš připravit příteli překvapení🙂

luciikhol
8. lis 2016

@pulguita Já taky doufám že se bude držet. Jj taky tam chci jít. Je to hrozny jak je člověk šťastný a během vteřiny se všechno změni 😕 ještě k tomu jsem byla u mamky a musela jsem ji to říct tak jsem si pobrečela a aspoň me mamka trochu utěšila když pritel je pryc ☹

petrysek181
8. lis 2016

Drzime ti tady vsichni palce stava se to a muze se malinke v pohode udrzet i pres menstruaci zitra budes moudřejší kdyz pujdes k dr

luciikhol
8. lis 2016

@petrysek181 pokud to bylo na me tak vam strasne dekuju za podporu 🙂 a zítra půjdu az odpol takže budu čekat :(

petrysek181
8. lis 2016

@pulguita prave ja mela ovulku 15den cyklu takze mam jeste more casu ale uz se mi meni moje naladicky takze to nevidim moc růžově uvidim zitra stejne ta teplota ti vypovi dost kaslu i na ovu testy a budu se ridit jen teplotou nebudu zbytecne vyhazovat penize☺

tornadolu
8. lis 2016

No holky ja budu testovat asik az pruští týden uvidíme jesli zítra přijde Ms

pulguita
8. lis 2016

@luciikhol No právě...ta nejistota než se objeví ty // a potom ty první měsíce tak až prostě do toho porodu. Nejhorší je to, že stát se může vždycky cokoliv. Zase je fajn, že jsi hned šla k doktorovi, tak se na to přišlo zavčas. Pokud půjdeš zítra, tak taky kvůli tomu ať nejsi pořád v takové té nejistotě, ať nejsi ještě víc nervózní, to není dobré. Snaž se zachovat klid jak jen se dá. Ach jo...to se mi to mluví, ale držím ti palce ať to zvládneš 🙂 Je to těžké, ještě že si se nakonec mohla svěřit mamce a je ti líp ..to je fajn🙂

pulguita
8. lis 2016

@petrysek181 No ty náladičky můžou být klidně od nervů.. to čekání v té cílové rovince je prostě na palici 🙂 Vydrž, máš to za pár a pořád to vypadá nadějně, tak buď v klidu.🙂 Zkus testovat opravdu až o víkendu, ať máš jistotu.🙂 Ovu testy tě nakonec můžou vynervovat ještě víc a to nemá cenu. Ja si je nebudu kupovat ani tento měsíc. Prostě budu jenom měřit teploty a hotovo.🙂

pulguita
8. lis 2016

@tornadolu Držím ti palce!🙂

tornadolu
8. lis 2016

@luciikhol držím palecky 😉 vše bude ok 😉

tornadolu
8. lis 2016

@pulguita no jsem ze všeho nějaká smutná 😢 snad by se na mě mohlo usnat štěstí

luciikhol
8. lis 2016

@pulguita presne Celých 9 mesicu je vlastně nejistých protoze se vazne muže stát cokoliv. Je to vazne zázrak pak když se narodí zdrave miminko. Jj s přítelem to ani moc probírat nechci protoze to bere s nadhledem a nerozumi tomu co cítím. Zitra se uvidí 🙂

luciikhol
8. lis 2016

@tornadolu dekuju 🙂

misicka74
8. lis 2016

holky moc prosím o radu, myslíte si, že už 26 DC bych na sobě mohla pociťovat nějaké příznaky těhu? teda už to trvá asi 3 dny, žaludek na vodě, bolest prsou (zdá se mi, že se i zvětšila, ale to si mohu vsugerovávat. ) poslední cykly byly 32, 30, 29.. Na TT je ještě brzy, ale ten žaludek mě trápí...☹ začali jsme se teprve snažit, tak mi to přijde divný, spíše jako blbost, ale nějak nic o příznacích nevím a mám strach si brát prášky nebo kapky, co kdyby náhodou se už povedlo...

petrysek181
8. lis 2016

@pulguita tak se mnou to vypada taky mizive ted večer mi spadla teplota na 37,1 tak uz je mi jasne ze zitra je dole tohle uz mam vyzkousene a ve ctvrtek tu bude ms jak vysita☺ach jo bohuzel ta teplota nelze 😯no nic tak ted jen cekat ma ms a nebyt z toho smutna☺

petrysek181
8. lis 2016

@misicka74 muze a nemusi je to tady u nas u vsech priznaky muzou byt tehu ale taky pms na test je jesre brzy s nim vydrz ale kapky si vzit muzes nebo i prasek kdyby si byla tehu tak mimi na tebe jeste neni napojene tak je to v poho☺

misicka74
8. lis 2016

@petrysek181 děkuji moc za odpověď, snažili jsme se teprve od půlky září, tak mi to přijde jako nesmysl, ale kdyby náhodou bylo povedeno, nerada bych ublížila miminku...Kdy nejdříve dělat test?

pulguita
8. lis 2016

@tornadolu Nebuď smutná, uvidíš, že dříve či později se na tebe štěstí usměje. 🙂I kdyby to teď nevyšlo, tak jestli se ti pomalinku každý měsíc srovná cyklus, tak to už je super pokrok a motiv k radosti🙂

pulguita
8. lis 2016

@luciikhol No právě, jistota není nikdy v ničem, takže ať se stane co se stane, musíme se snažit všímat si těch pozitivních věcí. 🙂 Většina chlapů bere ty naše srdcové a pro nás důležité věci s nádhledem🙂 Tak prostě některé chlapy se taky musí brát s nadhledem🙂 Neměj mu to jeho chování za zlé. Taky si vem, že je od tebe daleko, tak to taky pro něj musí být těžké, když ví, že jsi teď na to sama. I kdyby ti toho třeba nic moc "utěšujícího" neřekl osobně, tak by tě alespoň beze slov obejmul a uvidíš, že až přijede, tak to udělá🙂 Drž se! 🙂 Uvidíš, že to zvládneš a pak budeš mít víc síly pokračovat, at se děje co se děje🙂

petrysek181
8. lis 2016

@misicka74 nekomu to samo ukaze uz treba 10den po ovu ale nejlepsi je pockat tak den pred nebo den ocekavane ms pak je clovek zbytecne zklamaný ☺

pulguita
8. lis 2016

@misicka74 Jak už ti tady řekla petrysek181 ty příznaky můžou a nemusí znamenat těhotenství. Mi bylo taky minulý měsíc divně. Dokonce jsem měla takový zvláštní pocit uvnitř v břichu...pocit co jsem doposud neznala a skoro jsem si myslela, že je to ten "jiný" stav. Prášky ani kapky jsem si nebrala, ale MS nakonec dorazila. Takže snaž se vydržet a příznaků si nevšímej. Kéž by to byly ty těhotenské a tvoje MS nedorazila. Držím ti palce🙂

luciikhol
8. lis 2016

@pulguita ty chlapi to mají prostě vse jednodušší 🙂 ja mu nic nezazlivam vím že me chce co nejvíc podpořit. On to má taky v živote těžký a vím že to se mnou mysli dobře. Zitra se každopádně ozvu jak to se mnou vypadá a jak dopadnu u Dr. Snad budu mit dobre zprávy 🙂 tak hezky zbytek večera a dekuji za dnešní podporu moc mi to pomohlo 🙂

pulguita
8. lis 2016

@petrysek181 Ale prosím tě. Nemaluj čerta na zeď. 🙂 Pamatuj, že platí ty ranní teploty! 🙂 Nebud jak já minulý měsíc😀 Vždyt i tuto neděli jsem odpoledne naměřila 37,4 a to jsem byla 4den cyklu s ráno jsem měla 36,4🙂 Odpolední teploty by se vůbec neměly brát vážně, takže ať tě tohle nerozhodí. Pokud ti teď klesla ještě to vůbec nic neznamená. Ráno může být klidně zase nahoře. A nebo i kdyby klesla, může to být ten pokles, kdy se ten tvůj mimísek zavrtává. 🙂 Takže klid a nohy v teple! 🙂 Čekám tady na to tvoje slíbené dvojče😀

pulguita
8. lis 2016

@luciikhol Za málo.🙂 Hezky si odpočiň na ten zítřek 🙂

petrysek181
8. lis 2016

@pulguita no snad ano uvidim kolik namerim zitra az se vyspim jasne ze jo mas ho u me schovane😁zitra se ozvu pekne se vyspi ja jedu do prace

misicka74
8. lis 2016

@pulguita @petrysek181 moc děkuji holky 🙂

tornadolu
8. lis 2016

@pulguita no právě teď koukám do diáře 20.9.jsem byla na vyvolavačce 28.9.přišla MS cca 5-6dni.a pak jsem mela 9.10 další menstruací a ta byla cca 5-6dni tak se rika než doroste sliznuce tak by měla dojit MS jesli se nepletu?tak jesli ubec mam očekávat MS vis😢 neviznam se v mem těle 😢

petrysek181
9. lis 2016

@misicka74 nemas vubec zač ☺

pulguita
9. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Tak pak dej vědět, co jsi dneska naměřila. Drž se, už to máš jen za pár.🙂 Kéž by ti to vyšlo! Opravdu si myslím, že alespoň jedno tam bude. 🙂 I když na to druhé čekám taky.. neboj starala bych se o něj hezky 😀 Pěkný den a hezky odpočívej! 🙂

pulguita
9. lis 2016

@misicka74 Za málo!🙂 Pak dej vědět, jak jsi dopadla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru