Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

smileym
11. lis 2016

@wildcat87 nemerim si ..ani me to nenapadlo .. Já už holčičku mam takže po druhém touzim ale nemusí byt hned 😃 jenom me to zarazilo nikdy jsem to takhle. nemela. Byla jsem v lékárně pro další testy a jine a lékárnice mi říkala ze to bude hornonalni ze to mela stejne a dostala až následující MS.mam ještě 3 testy tak udělám v neděli úterý a patek. Ale už z toho nic nebude. Držím palecky😍

luciikhol
11. lis 2016

@tornadolu Děkujiiii 🙂 jen abych v tom měla jasno 🙂

lory303
11. lis 2016

@luciikhol první DC je první den MS

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 Děkujii 🙂 myslela jsem že už tohle počítání je za mnou 😀 ale musím si v tom udělat jasno

lory303
11. lis 2016

@luciikhol jo hlavně buď v klidu, já jsem na tom už tak špatně, že dělám tu chybu o které říkaš, že nechceš dělat 😀 je to tím, že je to už 5.měsíc intenzivního snažení a pořád nic, ale je mnohem lepší na to nemyslet. Snažím se, ale moc mi to nejde. Divej, tys vysadila HA a hned jsi otěhotněla, to je bomba, ty jsi bez problémů, já HA neberu už přes rok, takže proto jsem z toho taková trošku vyděšená. Ale i ta bylinářka mi říkala, ať dělám nějakou činnost,která mě baví, abych na to nemyslela. No pokusím se 🙂

lory303
11. lis 2016

@luciikhol Jj.já ještě před měsícem nevěděla pomalu nic o BT nebo cyklech, jsem v tomhle začátečník, možná by bylo lepší kdybych o tom všem nevěděla a nevědomně se snažila o mimi, ale to jsem zkoušela už 4.měsíce a stejně nic, tak teď vyzkouším metodu zapisování BT a počítání DC 😀

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 No právě on mi i Dr řikal, že to všechno vychází z šedé kúry mozkové a když na to prostě myslet budeš tak se to nemusí povést, já vim že to tu píšeme pořád ale vážně je lepší to pustit z hlavy, i kdž je to tááááááák těžké.. A hlavně nějaká činnost na víc je určitě lepší aspoň na chvíli se zabavíš a budeš myslet na něco jinýho. Pak se vám taky může stát (jako se stalo mé ségře) že na to budete tak myslet až se mužovi z toho třeba nepostaví a to už si myslim že je pak extrém.. Musíme na to na chvíli zapomenou jako by se nic nedělo a jen si užívat života 🙂 protože to krásný mrňavý nás teprve čeká 🙂 .. já se jen bojim aby se mi teď nerozházela MS abysme se mohli snažit a povedlo se 🙂 určitě nám to vyjde jen je otázka kdy 🙂

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 Já jsem taky úplný začátečník takže jsem na tom podobně.. Mě je to počítání stejně na prd když muž je pryč a jezdí si domu kdy se mu chce 😀

lory303
11. lis 2016

@luciikhol ty jo, to se stalo přítelovi od tvojí segry? Tak to už hodně špatné ☹ a je pravda, že můj si to bere ještě víc než já. Možná proto na to tak myslím, protože on ho chce fakt moc. Ráno mě budí at uz měřím BT a i když mám MS, tak mi říka at jdu k Dr.že třeba v tom jsem, říkam nejsem, BT mi klesla a mám MS přesně 30 DC tak jak vždy. Máš uplnou pravdu, je potreba si to delat hezke a nemyslet na to. Musi se to naučit i on, protoze bych rekla, že me to jde lip jak jemu.

lory303
11. lis 2016

@luciikhol a tvuj pritel/muz pracuje nekde v zahraničí?

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 Jj jejímu manželovi se to stalo jak na to moc mysleli a chtěli to 🙂 ale teď už to taky nechávají na osudu, chceme mít miminko na stejně 🙂 aby sme mohli drndat spolu 🙂 Jj můj přítel je v zahraničí, ale jenom teď domluvila jsem mu tam nějakou práci jinak pracuje tady 🙂 já pracuju ve stavebnictví tak jsem sháněla nějaké montážníky a přítel v tom viděl velký výdělek tak mi na to kývnul 🙂

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 Ale teď toho obá litujeme protože nám to už vzalo půl roku života bez sebe ☹

lory303
11. lis 2016

@luciikhol jeeej, to chápu. A jak často jezdí domů? Můj přítel pracuje ve stejném městě jako já, ale taky chce od ledna začít pracovat v Praze, což by domů jezdil vždy ve čtvrtek večer a odjízděl do práce v něděli večer, takže by jsme spolu byli jen víkendy. Měl by ale krásné peníze. To je těžko, bud bude se mnou pořád a budem mít tak normalne nebo bude jezdit pryc a budeme se mít ještě líp, zalezi co je dulezitejsi. Pro me penize nejsou nejak extra dulezite, ale je pravda, ze kdyz mas rodinu, tak chces casto neco podnikat nez sedet doma s mimčem, takze penize se pak hodí jeste víc. No uvidime jak to dopadne.

luciikhol
11. lis 2016

@lory303 No jezdí domu tak jednou za 3-4 týdny takže nic moc, vím že bych si to už nevybrala ale vy byste se aspoň viděli o víkendu a kdyby se cokoliv stalo tak by mohl přijet vždy, je to přece jen ČR, ale když ho mam 800km pryč je to blbý ... no když bych si měla vybrat jestli s ním být a mít se normálně a nebo vidět se míň a mít víc peněz, myslím že je lepší teď víc peněz a šetřit na mimi .. já mam ještě k práci brigádu takže stejně ani moc nejsem doma a s přitelem jsme spolu i tak malo když je doma, on stále někde pracuje ať je víkend nebo všední den..

pulguita
11. lis 2016

Ahoj holky omlouvám se ale dnes mám v práci hodně práce a vůbec nestíhám číst a odpovídat. Pak musím letět s mým ušákem na veterinu, takže až se vrátím domů, tak si to tu pročtu a odpovím normálně🙂 Mějte se hezky! Zatím pa pa🙂

lucije11
11. lis 2016

@lory303 dekuji ze sis na nas takhle vzpomnela...no tak uvidime co je na tom pravdy ale prijde mi to divne prece jenom se deloha zacne cistit...je pravda ze to jsme to zkouseli zhruba od 7-10 dc a pak ob den do 20 dc a pak uz nejak nebyla moc chut a porad me neco bolelo....
@luciikhol hlavne nesmutni a drz se.bylo to opravdu moc brzy a to se muze stat cokoliv, uvidis ze se zadari znova brzy a o to budete mit vetsi radost.a hlavne mate vice casu na to uzivat si to snazeni😉 musim rict ze po vysazeni ha a kdyz jsme se rozhodli ze zacneme se snazenim tak mam mnohem vetsi chut a vic me to bavi😉ta ha opravdu strasne utlumuje....uz do toho asi nepujdu po tehotenstvi...

luciikhol
11. lis 2016

@lucije11 Nebudu z toho smutná ale docela mě to mrzí že to nevyšlo. Jj teď si budeme zase moct užívat se vším všudy a bude to dobrý. Hlavně aby se mi úplně nerozházela MS aby to snažení nebylo k ničemu. Já už bych rozhodně do HA nešla, je to na prd když ji pak vysadíš a máš MS úplně blbě..

tornadolu
11. lis 2016

Ahojk holky tak dneska jsem 3den zpoždění.Šla jsem na WC a mela jsem takoví byli hynoucí hlen te by to byla ivuka?bo co by to melo znamenat?

pulguita
11. lis 2016

@petrysek181 Ahojky, omlouvám se, že se ozývám až teď ale v práci jsem měla frmol až mě z toho rozbolela hlava, pak jsme jeli na veterinu s tím mojím ušáčkem a konečně už mu nemusím píchat 2x denně ty antibiotika a dávat mu další léky, tak jsem ráda.🙂 Na další kontrolu jdeme až v lednu🙂 Tak i přes to, že je to stařeček, to všechno zvládnul. I když už nemůže moc skákat na nožičky, tak se ještě drží. Kéž by mu to vydrželo🙂
Tak to mi povídej, opravdu ti přišla ta MS? Zkusíš si zítra ten test nebo už ne? A já tak věřila, že jsi těhotná. No ale zas ber to tak, že se ti krásně natáhnul cyklus a myslím si, že ten listopad bude tvůj🙂 Hlavně buď v klidu...byt máte hotový takže už žádné nervy mít nebudeš. Teď jak te budou sledovat na ultrazvuku, uvidíš, že to vyjde🙂 Hlavně musíš myslet pozitivně!!!🙂 A co nábytek...dobrý? Jsi spokojená🙂 teď už se můžeš kochat...je to fajn pocit, když už to je konečně hotové🙂 Přeju pěkný večer🙂

pulguita
11. lis 2016

@luciikhol No teda, tak to nakonec nevyšlo☹ To je škoda. Řekl ti doktor co se teda stalo a proč? Zase je dobré, že te nic nebolelo a odešlo to samo, takže se hned můžete začít snažit...až ti přítel přijede. Někde jsem slyšela, že prý je po potratu větší šance otěhotnět. Tak uvidíš. Lékař ti dál nějaké rady nebo něco? Být tebou tak si měřim tu BT, protože podle ní budeš vědět kdy máš ovulaci a pokud jsi říkala, že máš strach, že se ti rozhodi cyklus, tak takhle ho budeš mít pod kontrolou. Však uvidíš🙂

petrysek181
11. lis 2016

@pulguita ahojky jasne nic se nedeje ja mam dneska tak nějak taky frmol☺nabytek super ale jeste ted skladame skrinky na stenu☺ale sem moc spokojena vis ja si rekla ze to prestanu resit nebudu delat zadne testy proste nic a necham to osudu bud to vyjde nebo ne jsme smireny se vsim a je nam jasne ze to bude nějakou dobu trvat ☺sem rada ze usak je v poradku a v pohode ☺ja sem dneska uz k.o spala sem chvilku a jeste me dost boli zada k ms ktera se teda rozjela tak ze sem to ani necekala krvacim dost ale aspon to skončí driv aspon doufam az budeme mit hotovo tak ti poslu fotecku nekdy zitra ty si odpocin a uzivej vikend☺

luciikhol
11. lis 2016

@pulguita no je mi to taky lito no. Bylo to pro me i těžké říct to příteli do telefonu. Ale trochu me uklidnil a už jsem v pohodě. No dr akorát říkal že to nemam brát jako potrat protoze to bylo 2mm maličký a bylo to na začátku. Říkal že se to stává tohle a ze tomu mám nechat volny průběh. Jinak mi ani nic poradne neřekl ani neporadil proste se to nechytlo a odešlo s MS. A ještě říkal že bylo brzo ze jsem teprve přestala brát HA a ze mam byt v klidu no.. 🙂 jinak jsem v pořádku takže šance ještě je Velká 🙂

pulguita
11. lis 2016

@lory303 Ahojky! No já si myslím, že to snažení tak má být, prostě užít si to. A když je na to taková chuť, tak se toho má využít🙂 Jinak svíčky si můžete zapálit i v jeho pokoji a zase to bude takové jinačí. Někdy třeba stačí úplná maličkost a je to takové jiné a pak to jde samo🙂 Uvidíš že do ledna se nám to podaří🙂Musí!!🙂 Jinak moc děkuji, že seš zeptala na to datum. Co to znamená, ty delší a kratší plodné dny...jako že jich je víc nebo míň? A měla bych se snažit oba dny? Protože minulý měsíc jsem se trefila do toho 14 dne a nic z toho.13ty den nic nebylo, protože jsme se snažili obden. Tak jsem výjimka co potvrzuje pravidlo. Jinak podle teplot jsem měla minulý měsíc ovulaci 12 den cyklu a ten den jsme se taky snažili a nic...Tak jsem zvědavá. Jinak v září jsme ovulaci úplně propásli a 13 a 14 den taky🙂 V září jsem měla ovulku 14 den (podle BT).No uvidíme co bude tento měsíc. Ty se teda budeš snažit obden, nebo ty dny co ti řekla ta paní bylinkářka to budete dělat všechno za sebou? Stejně by mě zajímalo, jak to ta paní počítá🙂 No uvidíme, jak nám to půjde tento měsíc...do konce roku to musí vyjít!!🙂

pulguita
11. lis 2016

@petrysek181 A nezkoušela jsi test? Třeba je MS silnější, protože tam něco bylo.. třeba by tam byl duch. No však uvidíš. Zase teď budete mít větší klid, tak by to mělo taky pomoci tomu, aby se zadařilo. Buď ráda za delší cyklus, listopad musí být náš!🙂 Já jsem taky ráda, že je ten můj ušáček na tom líp🙂 On mi vždycky olizuje ruce, jako by mi děkoval za to jak jsem se o něj starala🙂
Tohle je to moje králíčí miminko🙂

pulguita
11. lis 2016

@luciikhol Aha no kdoví proč se to tak stává, ale je lepší, že to dopadlo takhle aniž by tě to bolelo, nebo kdyby to bylo později. Zase je pravda to, že aspoň víš, že otěhotnět můžeš. Uvidíš, že příště už to vyjde. A třeba do té doby už bude tvůj přítel doma napořád a nebude muset dojíždět a pracovat tak daleko. 🙂 No musíme se snažit na to tak nemyslet, ale mě se to zatím teda moc nevede. Ale snad to i tak nakonec vyjde🙂 Hlavně tomu musíme věřit🙂

luciikhol
11. lis 2016

@pulguita taky si myslím že to pro me bylo lepší takle než potom o to přijít dyl. Bylo by to mnohem těžší 🙂 jenže si ted rikam ze když se nám pak zase zadari tak aby se to tam udrželo když už jednou se to zkazilo :/ no uvidíme. Pritel bude pracovat cca do vánoc pryc takže poradny snažení bude asi az na novy rok. Ale ted má zase čerstvý spermie 😀 jinak jak jsi psala ze mam měřit tu teplotu tak nevím jak bych to ráno stihala když sotva vylezu z postele 😆😛 nevím nechci to ted nějak resit a prostě uvidíme jak to pujde. 🙂 jinak máš krásného usacka 😍

pulguita
11. lis 2016

@smileym No v dnešní době jsme ve stresu všichni😀 Tak dobře, když má plno, tak se nedá nic dělat,jdi až za týden, ale hlavně at to není něco vážnějšího. Abys pak nemusela letět někde na pohotovost nebo tak. Snad se to všechno nějak srovná. Držím ti palce🙂

pulguita
11. lis 2016

@luciikhol Neboj, já si myslím, že to potom bude v pohodě. Moje sestřenice první potratila a teď už má 6!🙂 Uvidíš, že to pak bude v pohodě🙂
Ten králíček už má skoro 10let a málem nám umřel, ale nakonec to zvládl, ale od července s ním litame na veterinu. Jmenuje se Nano (Nanýnek 🙂 ) a taky mám ještě Bertu, ta je 2x tak velká a je to taky velký mazel🙂 Takhle jsem je fotila na velikonoce😀

pulguita
11. lis 2016

@nadrinka Jejda tak to je mi líto. Uvidíš, že až bude cysta pryč, tak to půjde samo a bude to v pohodě🙂

pulguita
11. lis 2016

@tornadolu Ahojky ten ovulační hlen je průhledný něco jako syrový bílek od vajíčka...
Někdo může mít ovulaci ke konci cyklu. Jestli vydržíš měřit BT, tak bysme měly být příští měsíc chytřejší a snad poznáme, kdy ovulace probíhá🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru