Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
16. lis 2016

@raduzemlejna Ahojky, tak to je dobře že je vše v pořádku, můžete se v klidu snažit dál 🙂 ze mě stala opět snažilka 😒 🙂 ale nevadí, muž má nějaké problémy (né zdravotní) takže mi teď s mimi budeme muset počkat aspoň tak rok než se vše uklidní :( Tak doufám že jste to za úplňku pořádně pojistili a budeš mít 2// 🙂

raduzemlejna
16. lis 2016

@pulguita Takže taky nic.. No hele, já taky pořádně nevím. Ve čtvrtek jsem byla u doktora, ten mi řekl, že vajíčko je tam připravený, ale kdy bude OVU, to že mi úplně přesně neřekne. A já mu říkám "to já poznám, vždycky mě bolí břicho". A ono prd, tentokrát jsem cítila lehké popichování v podbřišku v neděli a ještě trochu v pondělí a od té doby nic. Tak si myslím, že byla v to pondělí. Ale jistá si taky úplně nejsem. Každopádně jsme se snažili ve čtvrtek, v pátek a pak až taky v pondělí a v úterý. A jak říká můj doktor, stačí jednou za 3 dny. Pokud je všechno v pořádku a spermíci jsou zdraví, měly by vydržet v tobě až 5 dní. A na to já spolíhám, že zas taková proluka tam nebyla.. a ty to máš zrovna tak, takže by to mělo být ok. Myslím, že šance je určitě!!! Tak budem čekat spolu, to jsem ráda 😀 Testovat budu taky jen pokud nedorazí MS. Rozhodla jsem se, že se nebudu nějak na to zase upínat, tak vymýšlím, co budu dělat. Takže už nakupuju dárky na vánoce a tak různě.. a docela dobrý. A teď co jsem tu nebyla těch 14 dní, tak taky dobrý.. ono to člověka teda stejně nutí na to myslet, ale když se o tom s nikým nebavím, asi je to lepší..

raduzemlejna
16. lis 2016

@luciikhol Ahojky, jakto, že ti to nedopadlo? Akorát jsem tě tu chtěla najít a psát ti, jak se máš, páč na tebe nějak myslím.. No to mi ani neříkej.. to jsou pro mě teda šoky.. a moc mě to mrzí.. 😖
To budete teď rok čekat?? To jsou šílený změny.... jaktooo?????

petapal
16. lis 2016

@pulguita asi jsem to blbě pochopila brala jsem to tak že pokud ho budě mít hotový HP a v pořádku tak bych nepremyslela,zda do sebe cpát hormony či ne

luciikhol
16. lis 2016

@raduzemlejna Noo ono se to tam v bříšku neudrželo a přišla ta mrcha MS a odešlo to s ní 😒 jinak jsem úplně zdravá a bez komplikací, akorát jsem to obrečela a jedeme dál .. ale jak má přítel problémy teď tak není úplně vhodná doba ☹ takže musíme prostě počkat .. nu co se dá dělat ...

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita taky jsem zvědavá každý ho chválí uvidíme kdyz jsem s nim mluvila tak byl úplně hodný 😉 uvidíme co mi řekne v pondělí.mam strach jen aby ne neřekl třeba neco s cestou bo sliznice nebo něco a i když tak budu rada a bude se muset s zim neco udělat neco jsem četla na netu tak mam strach vis jak..

pulguita
16. lis 2016

@raduzemlejna No já teda nepoznám, kdy mám ovulaci. V pondělí odpoledne jsem měla takový tlaky (jakoby vaječníky), ale kdoví. No buď byla v tu neděli kdy klesla BT,nebo v to pondělí. Je to tak 50:50:-) Snažili jsme se minulé pondělí, středu a pak až v noci ze soboty na neděli a v pondělí večer. No minulý měsíc jsme se snažili obden do ovulace a nic z toho😀 Tento měsíc musím říct, že jsem klidnější než třeba v září a říjnu, takže jsem spíš smířená, že z toho nic nebude, ale klidně bych se nechala příjemně překvapit🙂 Jen měřím BT a čumenduju tady, ať mi to čekání rychleji utíká🙂 Mi se zase líbí tady probírat tyhle věci, protože kromě přítele o tom nikdo neví a některé věci je lepší probírat mezi ženskými🙂 Stejně na to člověk stále nějak myslí, protože vypustit to úplně z hlavy nejde🙂 Tak ti budu držet palce a kéž by nám to tento měsíc vyšlo. Kdy čekáš MS? Mi normálně 14 dní po ovulaci přijde MS, takže ji čekám 28.11. nebo 29.11.

pulguita
16. lis 2016

@petapal No třeba jsem to pochopila špatně já🙂 Třeba ta paní doktorka navrhla udělat ten hormonální profil předtím než začne brát ten clostik. To by bylo logické.
Já myslela, že jí ho chce nasadit "jen tak" bez toho, aby ji před tím nějak více prozkoumala jak funguje bez hormonů a v čem by mohl být zádrhel. A podle toho určit co a jak by měla dělat. Říct ji, že to píše každé ženě mě taky nějak moc neleze do hlavy, protože jsme každá jiná a někomu by mělo zabrat to a někomu ono. Třeba jde jen o to vychytat, kdy má přesně ovulaci a snažit se a když to nepůjde a hormonální profil je OK, tak by se chtělo mrknout na spermijky, jestli jsou dostatečně rychle a v pořádku. Třeba je ona v pohodě a neotěhotní protože jsou spermijky líné🙂 Právě je tu tolik možností, že než začít s nějakým lékem, tak by se mělo vyšetřit vše. To si myslím já a rozhodně bych to po mém gynekologovi vyžadovala. A mi je o deset let více než
@lory303 a snažím se o první miminko, tak bych měla mít více naspěch než ona. Doktorka mi předepsala listovku a řekla, že do roka bych měla otěhotnět, pokud po roce intenzivního neotěhotním tak mám přijít. Rok se zdá dlouho, ale vlastně než jsem přišla na to kdy mám ovulaci, tak uběhly 2měsíce, kdy jsme se šicí snažili, ale stříleli jsme naslepo🙂 Tento je můj 4. Měsíc snažení, ale zdá se mi to ještě dost brzo. Smířila jsem se s tím, že to prostě bude nějaký ten čas trvat, ale věřím, že se dočkám🙂

lory303
16. lis 2016

@pulguita co je ten hormonalni profil? To neznam 😊

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu Hlavní je, že se ti bude věnovat, pořádně te prohlédne a i kdyby něco našel, tak to začne řešit. Čím dřív tím líp. 🙂 No však uvidíš, co ti řekne. Neměj strach, uvidíš, že to bude dobrý a on ti pomůže ať se děje, cokoliv. 🙂

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita ja vím ale i tak nam strach dneska mě bolí bříško jak kdyby mela dorazit

pulguita
16. lis 2016

@lory303 No mi ho taky nikdy nedělali, ale z odběru krve ti řeknou jestli v určité fázi cyklu máš ty různé hormony v pořádku. Prý to bývají 2 odběry. Hledala jsem informace na netu, a našla jsem tohle, kde je to celkem srozumitelně vysvětleno:
----------------------------------
V první části cyklu (2.-4.(5)) DC:
- estradion
- LH
- FSH
(jsou-li tyto hodnoty mimo limity, může to naznačovat určité věci, např. vyčerpání vaječníků, předpokládanou anovulaci...)

V druhé části cyklu, cca týden po ovulaci (tzn. u někoho třeba 15.DC, u někoho až 25.DC...):
- progesteron
(jeho zvýšená hladina potvrzuje proběhlou ovulaci, je-li příliš nízká, ovu ještě neproběhla, pozor na to, aby tento odběr nebyl moc brzo, je blbost kontrolovat plošně třeba 18.DC, když spousta holek ovuluje mnohem později - falešně by pak vyšlo, že je to anovulák)

Oboje se provádí pouze odběrem krve. Někde s tím spojují i odběr krve na zjištění všemožných chorob, popřípadě imunologii, to ale není pravidlem, s hormonálním profilem samotným to nemá moc společného...

Taky se bere krev na prolaktin (příliš vysoký je špatně) a protilátky proti štítné žláze, to se ale může kontrolovat v kterýkoli den cyklu 
---------------------
Pak tady v tomto odkazu to vysvětlují více do hloubky:
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

Jinak dnes tu řekla @raduzemlejna, že jí udělali ten hormonální profil, tak by ti mohla poradit co a jak 🙂

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu No uvidíš, jestli MS dorazí. Pokud by přišla MS sama bez vyvolávačky, tak by to bylo fajn a malinký krůček dopředu🙂

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita taky pravda uvidíme jesli dorazí snad tu noční dam ubec mi není dobře...

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu Držím palce ať tu noční zvládneš. Pokud máš zítra volno, tak si odpočineš🙂

petrysek181
16. lis 2016

@pulguita tak a me zacina volno😁😁😁😁hura byl to dost narocny tyden dneska mi trochu pobolivalo bricho tak uz se necp chysta😀😀😀je na case sd do toho zitra pustit😀😀a uvidime jestli neco zbyde v cekarne nez bude ovulka☺

petapal
16. lis 2016

@lory303 zkušenost nemám ,ale přišla jsem si 5let umělým oplodněním a byla jsem schopná rvát do sebe cokoliv i když chyba byla u manzela

pulguita
16. lis 2016

@petrysek181no vidíš, jak jsi to hezky zvládla🙂 Hezky si volna užij. Já ještě zítra a pozítří pofrčím do práce a už bude víkend🙂 Tak jen se do toho pusťte a hlavně ať se vám nestane jak nám, že jsme jeden den snažení přeskočili úplně a ovulku jsme asi taky propásli, tak snad se tam něco v té čekárně udrželo.
Taky jsem zvědavá na to sledování toho folíkulu, pak dej vědět jak to probíhá. Myslíš, že kdyby nepraskl, tak že by se ta BT stejně zvedla jako u ovulace? Asi ne, že? Protože pokud nepraskne, tak není ovulace. No nevím. Tak přeji hezký večer, zítra už ti dorazí přítel že? Anebo už dnes? Dobrou noc!🙂

petrysek181
16. lis 2016

@pulguita pritel mi dorazi zitra uz se na sebe tesime😀ja sem nekfe cetla ze folikul dozral ale neprasknul a na batalce se normalne projevuje ovulka takze vlastne to nepoznas muzou ti jen dozravat a nepraskat a nebo dozraji malo takove veci sem driv vubec neresila a otehotnela sem tak snad by se mohlo povest znovu☺ale zatim sem mela ovulku podle bazalky kazdy mesic tak uvidime pritel ma pomalejsi spermie tri mesice bral nejaky preparat a jak to vypada tak je to nepopohnalo😀myslim si ze nam to bude trvat dele ale povede se dekuju uziju volna tobe at to utece rychle v praci a uzivas vikend dobrou noc☺

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita mam 5dni volna do práce az v pondělí na noc 😉

pulguita
17. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Tak já už zase jedu do práce🙂 Vy se máte! Hezky si užij volna a odpočivej 🙂
No máš pravdu, je lepší na to nemyslet a vůbec když jsi předtím otěhotněla bez toho. Já jsem si taky říkala, že třeba bazalku mám v pořádku, ale kdoví co se děje uvnitř, jestli folíkul dozrává jak má a praskne anebo ne. No kdoví. Aspoň jednou by prasknout měl a snad bude v blízkosti nějaká ta spermijka 🙂
Taky jsem si tak říkala, že jak to tak vidím, tak už si vůbec nemusíme dávat pozor, protože ten strach, co má člověk celý život, že se hned otěhotní, mě už přešel🙂 Ale zas někdo si jednou nedá pozor a aniž by chtěl tak otěhotní bez toho aniž by věděl kdy ovuluje a jakou má bazalku🙂 Je to prostě sranda, ale určitě se nám to nakonec podaří🙂 Pěkný den! 🙂

pulguita
17. lis 2016

@tornadolu No vidíš, tak jsi hezky zvládla noční a teď si hezky užij dlouhý víkend🙂

pulguita
17. lis 2016

@tornadolu No vidíš, tak jsi hezky zvládla noční a teď si pěkně užij dlouhý víkend🙂

petrysek181
17. lis 2016

@pulguita dobré ranko presne jak pises clovek se bojí aby nahodou neotehotnel a pak kdyz chce tak to ne a ne prijit☺ale jednou se nam zadari kates mam takove divne obdobi a docela hodne stresu ze bych se moc divila kdyby se nahodou zadarilo☺snad se to trochu vse uklidni ale pokazde kdyz je klid tak pak prijde dalsi rana aby si clovek nemohl říct ano ted je vse super☺ale uvidíme volno si uzivam plnými dousky mam porad divny pocit z te kolegyne preci jen znali jsme se dvacet let a ted nas to rozdelilo na dva tabory no bohuzel zivot nam neustale pripravuje nejake úskalí a vse spatne je pro neco dobré pekny den a at ti to tam hodne rychle utece☺

pulguita
17. lis 2016

@petrysek181 Určitě se nám zadaří o tom jsem přesvědčena🙂 No právě já si taky myslím, že stres dělá hodně a když už si myslíš, že je vše v normálu, tak se zase něco semele. Já jsem byla od července v jednom kole s tím mojim ušákem. A teď už jsem trochu v klidu. Taky to snažení mě za začátku stresovalo, protože u nás to bylo většinou o víkendu a přes týden jen zřídka, protože na to není tolik času a klid a pokud má přítel odpolední směnu tak se vidíme max 2 hodiny. Tak si myslím, že tohle všechno bylo pro to mé tělo něco nového...do toho spermijky, které taky nikdy "naživo" nezažil...Tak asi proto to všechno nějak reagovalo. Tento měsíc jsem ráda, protože se cítím dobře. Ani nafouknute břicho ani žádné bolesti či nevolnosti, tak jsem za to ráda. Předtím jsem se bála jestli se děje něco špatně, nebo že jsem třeba těhotná a pak nic z toho. Tak musím říct, že jsem tento měsíc klidnější a smířena se vším.Kéž by i ty další měsíce byly takhle klidné🙂 Tak snad ten stres přejde i u tebe. Byt už máte hotový a třeba se ten vztah s tou kolegyní spraví i když už tam nepracuje. Však uvidíš. Zas jestli poslední dobou moc nepracovala jak má a flákala to, tak ti nemůže vyčítat, že ji vyhodili, ale lidi jsou různí. Neboj to se vsákne...ber to s rezervou, protože lidé se mění, takže jsou věci,které musíme brát s rezervou. Hlavně si nic nevyčítej. Nemá to cenu. Pěkný den🙂 Tady svítí sluníčko ale je chladno.🙂

petrysek181
17. lis 2016

@pulguita mas pravdu musim se naucit nad vsim tak nepremyslet☺je mizne ze pro telo je to novy a tak reaguje na cizi biologicky material☺me taky vzdy po ovulce bylo dost blbe az tento mesic zadne velke zmeny tak to vypadá ze uz jsme si zvykly na prisun spermijek😁😁nechame tomu volny prubeh ikdyz ke konci kdyz clovek ocekava ms je stejne napnuty co kdyby to vyslo ☺a uvidime co nam zivot prinese☺tady je zamraceno a obcas zaprsi tak to je tak lezet a koukat na telku😀

pulguita
17. lis 2016

@petrysek181 Ja jsem v tomhle uplne stejna, taky nad vsim moc premyslim, nebo si to beru osobne, ale uz se snazim to tak nedelat, protoze to neni dobré. A zas je blbost si myslet, ze vsechno je to nasí vinou. Takze musime byt vic splachovací 😀
Ja si myslim, ze to pro to telo byl sok...cizi biologicky material a takhle celkem dost za sebou, kdyz proste predtim bylo v pohode a klidecku a bez "vetrelcu" 😀
Treba uz se zkamarádili a uz je vsechno víc v klidu a to je ta prihodna situace na to, aby se zadarilo. No prave, clovek po ovulce ceka, ze se snad zadarilo a myslim, ze dokud se doopravdy nezadarí...tak tahle budeme cekat kazdy mesic. Nadeje umírá poslední 🙂 Az se dockame, tak tomu ani nebudeme verit 🙂
Jee ty se más a ja se tady v praci snazim moc nepracovat, protoze mi pak jeste zbyva to odpoledne a zitrek 😀

tornadolu
17. lis 2016

@pulguita ano zvládla jsem to 😉 dneska teptota 37 a MS stále nikde...

pulguita
17. lis 2016

@tornadolu No vidíš, vždycky se to nějak zvládne. 🙂
Když tak mu to v pondělí taky řekni, že sis před nedávnem začala měřit tu BT. Sice je za potřebí teplota alespoň ze 2 měsíců, ale možná když se mrkne na ty tvoje teploty ke konci cyklu tak už bude vědět. Hlavně pak ten další měsíc budeš vědět jestli je nebo není ovulace.

tornadolu
17. lis 2016

@pulguita no je to divný ze takhle vyrostla bříško me malinko poboliva ale jen malinko kdyz to dostanu budu muset tam zavolat a pře objednat se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru