Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

akuska123456
24. únor 2016

@andysek2512 jasný teh. testům se nedá moc věřit no ja z dostávám 20.každý měsíc jsem to měla pravidelně no pak asi před rokem jsem otehotnela ale musela jsem si to nechat vzít byla jsem hodne nemocná ...asi v březnu sem začala brát uněkčni antikoncepci a vysadila ji v lednu a teď nemám samozřejmě žádnou ochranu .. no nejsem si jistá jestli se da otěhotnět měsíc po vysazení antikoncepce ale jelikož sem to nedostala a mám tehotenske příznaky tak by se to mohlo podařit ..příští týden se nechám obednat na gyndu a rovnou si nechám udělat krevní testy abych věděla na čem sem a ještě v pátek si udělám jeden testik jestli tam za druhá čárka bude 🙂 před rokem jsem byla v prvním měsíci a uz šlo vydet trosku srdíčko tak se uvidí jak to všechno dopadne a děkuji všem za rady 🙂) moc mi pomahate

andysek2512
24. únor 2016

@akuska123456 tak držím palecky at ty dvě čárky na testů mas🙂 určité se otěhotnět da i po měsíci vynechání, mám dokonce dvě kamarádky co otehotnely přes antikoncepci:D takže to je fakt různý🙂 ale určité by to na ultrazvuku vidět bylo🙂 alespoň zda tehu jsi nebo ne🙂

akuska123456
24. únor 2016

@andysek2512 dobře tak pak dám vědět jak to dopadlo 🙂

rony77
24. únor 2016

@akuska123456 Držím pěsti 🙂 😉

akuska123456
24. únor 2016

@rony77 děkuju 🙂

akuska123456
25. únor 2016

@rony77 ahojky mám ještě jeden dotaz kdyz sem si včera prohmatavala bříško tak sem cejtila jakoby tam tluče srďíčko prostě nepravidelný bušení myslite ue bych to mohla cítit nebo to je jenom třeba tep ? Děkuju 🙂

rony77
25. únor 2016

@akuska123456 Taky jsem si tohle všechno myslela 🙂 😉 pravděpodobně to byl tvůj tep.
Pohyby cítíš až kolem 16.-20. týdene a srdíčko vůbec. Cítím malou jak se vrtí, kope a protahuje,ale srdíčko cítit nemůžeš,ani já ne 🙂 Vem si, že teď to moje má kolem 26cm a jak je tedy prťavé to srdíčko 🙂 Tvoje, pokud jsi vážně těhotná má sotva pár mm. Doktor nám ji potvrdil v 5.týdnu, kdy gastrační váček měl 5mm, takže ona byla ještě menší, to ani to srdíčko neviděl na ultrazvuku 🙂

akuska123456
25. únor 2016

@rony77 jo takle dobře děkuju jsem zvědavá co mi řekne gynekolog az tam půjdu a zítra si ještě budu dělat teh. Test tak se uvidí 🙂

nikyninasi123
25. únor 2016

AHOJ VIM ZE TO SEM NEPATRI ALE ZATIM MI JESTE NIKDO NEPORADIL MAM PROBLEM NEMELI JSTE TO NEKTERA Z VAS TAKY CHTELI BY JSME MIMINKO A PRAVE UZ ASI 6 DEN MAM SLABE SVETLE BEZOVE SPINENI I MALINKO KRVACENI NA INTIMCE NEVITE CO BY TO MOHLO BYT?TEST JSEM SI DELALA ALE BYL NEGATIVNI DEKUJI ZA RADU ☹

moni92
25. únor 2016

@nikyninasi123 v jaké části cyklu se nacházíš..?

nikyninasi123
25. únor 2016

Prave to mam dostat MS az 29.2 a zadne priznaky nemam zadne bolesti pred MS

akuska123456
25. únor 2016

@nikyninasi123 ja bych pockala jestli to dostanes a když ne udělat si test. Nebo zajít na gyndu 🙂

nikyninasi123
25. únor 2016

taky si myslim nevim ale snat to bude tehu chtela bych moc ale dekuji 😉

mami29
25. únor 2016

Holky mohu dotaz. mamatest 1-2 dny před MS? Myslíte, že by mohl zklamat a dělat falešňáky? V po se chystám do města, tak chci koupit i test, ale v lékarně mají jen mamatesty nebo ty drahé (zbytečné). Pak se tam zase na delší dobu nedostanu. A pro maxe to mám hodně daleko.

akuska123456
25. únor 2016

@nikyninasi123 taky se snazime o miminko a uu skoro týden sem to nedostala takže taky doufam zw jsem tehu. 🙂

moni92
25. únor 2016

@nikyninasi123 mohlo by to být třeba zahnizďování nebo jak se tomu říká když se to vajíčko usazuje do dělohy....... ale s testem ještě počkej to je ještě brzy 😉 aspoň do toho pondělí počkej a pokud nedostaneš ms tak pak dál testuj ob den 😉

akuska123456
25. únor 2016

@mami29 ja myslím ze me kouknu se na internetu na testy a tam uvidíš jaký jsou dobrý .. no testy ti můžou ukázat 1čárku a když jsi těhotná pockala bych jestli se ti dostaví menstruace a když ne udělat si teh. test nebo zajít na gyndu a nechat si udělat krevní testy uvidí se 🙂

andysek2512
25. únor 2016

@mami29 tak koupit v drogerii nebo normálně někde v obchodě 🙂 já si kupovávala myslim i v rossmanu, nebo DM..... 🙂 jinak já mamatest taky měla a ukazoval tak jak to bylo... tak těžko říct.... držím palce!🙂

mami29
25. únor 2016

@akuska123456 mě šlo o to, jestli když se testuje takhle už blízko MS a nebudu lovit duchy jestli je spolehlivý, chci ho mít doma pro jistotu, že se MS nedostaví. Vím, že jsou zrádné.
@andysek2512 u nas v Rosmanu tt nejsou a DM je daleko.

andysek2512
25. únor 2016

@mami29 no na některých testech je že se dá testovat 4 dny před MS, ale spíš bych počkala na to až se MS nedostaví... případně v den kdy s emá dostavit..... Tak jedině někde nějaký obchod albert apod tam neáš poblíž? tam by taky měli mít testy...

mami29
25. únor 2016

@andysek2512 vím, že jsou takovéto testy. Ms čekám kolem 29.-1-3 budu cca 12 dpo. Nechci utrácet za drazší v plastu ale papírové mají jen tyto. Budu mít v okolí jen tuto lekárnu.

moni92
25. únor 2016

@mami29 od doktora maxe - lékárna jsou spolehlivý,

mami29
25. únor 2016

@moni92 to jsem psala, to mám daleko, tam se nedostanu

andysek2512
25. únor 2016

@mami29 tak počkej do toho 1.3 a pak zkus.... A pak zase za dva dny třeba🙂 myslím, že i tyhle testy jsou ok... Já to nikdy neresila jaký jsem koupila... Prostě zrovna to co měli... Většinou v dr max. Ale měla jsem i mamatest, i benu... Fakt různé.

rony77
25. únor 2016

Holky hladina HCG v krvi je individální, jak jsem se už přesvědčila. Mě se začala slaboučká čárka ukazovat snad až 14dní po ms,která nepřišla. Proto jsem byla jak cáklá. Tělo říkalo: Jsi těhotná. A testy od maxe a krev zase , že ne 😀 Počkejte si 🙂

dajaa
25. únor 2016

@akuska123456 dekuji mockrat, pockam a uvidim 🙂

akuska123456
25. únor 2016

@dajaa jasny ja taky čekám zítra ráno jsi du udělat další test a snad tam ta 2 čárka padne 🙂

nikyninasi123
25. únor 2016

@akuska123456 no snad ti to vyjde ja sem po potrate uz asi 1,5roku a jeste zadne tehu divne a tet je to takove hloupe spineni pred MS uz asi 6 dni nevim uvydim a pak to otestuji

adrianne1108
25. únor 2016

Holky mám podobný problém, měla jsem mít 22.2 MS (jinak vždy přesně na den) a nic. TT negativní, zítra chci zkusit další. Je možné že mi ukaže pozit. až za týden? Ještě 19.2 bylo jednodenní lehké špinění a bolest v podbřišku. Snad to klapne 🙂

akuska123456
25. únor 2016

@adrianne1108 ahoj no ja sem to měla dostat 20 a nic dělala jsem si tehotensky test a vyšel si negativní další test si budu dělat zítra a uvidím ja bych ještě pockala některé tehotenske testy ti můžou ukázat 1čárku a přitom těhotná jsi udělá si ho za pár dní a kdyžtak si dojdi na gyndu 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru