Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

speedygon
1. zář 2013

@beduin jenže v době MS bývají testy falešně pozitivní kvůli hormonálním změnám...proto se má testovat až nějakou dobu po termínu

speedygon
1. zář 2013

@petroska záleží i na UTZ...ale většinou tak od 7.tt už srdíčko vidět je 🙂

jenyska4
1. zář 2013

@petroska tak potichoučku gratuluju, já to věděla!!!!! Já se objednala na šestý týden to jest 13 dní po vynechání, mudr říkal, že mě už bude pěkně vidět srdíčko🙂

jenyska4
1. zář 2013

@speedygon pardon, ale co to je za blbost?Testovat by se mělo několik dní po termínu menstruace z duvodu zklamání, protože menstruace muže vajíčko spláchnout pokud nese nějaké vady a prostě by nebylo těhhu prosperující, HCG hormon muže obsahovat pokud je třeba cysta, ale to uplně malinkatá čárenka a pokud paní ví, že si nenechala píchnout žádné hormony tak je přeci regulérně těhotná....opravdu nechápu ty hormonální změny co jste uvedla🙂

jenyska4
1. zář 2013

@marin1 ahoj mě začalo být nevolno 6 dnu po oplodnění🙂)) prostě jsem věděla, že je něco jinak🙂

petroska
1. zář 2013

@jenyska4 díky.Stále mě pobolívá břicho,jako kdyby měla dorazit mrcha.Muže to tak být?Myslím že jsem to tak měla i u Filiho když jsem otěhotněla.Nevíš jestli se muže i trochu špinit?

speedygon
1. zář 2013

@jenyska4 ale je to pravda....já taky měla před MS slabě pozitiv a po MS nic.....

speedygon
1. zář 2013

@jenyska4 přečti si poslední odstavec a potom odsuzuj 😉

beduin
1. zář 2013

@speedygon dekuji takze teda mam pockat ano??a to je jak dlouho nejakou dobu po terminu???

beduin
1. zář 2013

@jenyska4 holky co teda mam jit čurat nebo ne??? 😀 😝 samozdrejmne nechci byt sklamana ze to vyjde pozitivne a potom nic ☹

speedygon
1. zář 2013

@beduin já bych tak týden počkala...vím, je to těžké....ale stojí to potom za to 🙂

bolekat
1. zář 2013

@speedygon test zkouma pritomnost hCG a to je produkovano plodem resp. placentou, tudiz jeho pritomnost v moci muze znamenat jen tehotenstvi, at uz v deloze ci mimodelozni ev. nektere nadory.
tvuj pozitivni test by mohl naznacovat tzv. biochemicke tehotenstvi, ktere pote zamlklo.

bolekat
1. zář 2013

@beduin testuj. muze byt pozitivni, pokud je negativni tak jeste neznamena, ze nejsi tehotna, jen to treba test nezaznamena.

jenyska4
1. zář 2013

@speedygon milá paní, nikdo vás neodsuzuje, napsala jsem jen Svuj názor a Váš mě přišel jaksi mimo....
@beduin samo, že běž testovat a pak napiš ju🙂))) držím palečky uplně všude...

jenyska4
1. zář 2013

@petroska špinit mužeš v době kdy by měla dorazit MS a nebo v den kdy se mimi zahnizduje, jinak mě je pořád tak jakoby měla dorazit, podbříšek bolí uplně stejně jako před MS...bude to dobrý uvidíš. Dle mě to tak má spoustu holek🙂 já prvně u dvou dětí jsem nevěděla, že těhotná jsem.-)

jenyska4
1. zář 2013

@bolekat mě u prvního test ukázal až týden po vynechání a ted skoro týden před Ms 😉

petroska
1. zář 2013

@bolekat Takže podle tebe,čím později po vynechání menstruace se udělalá těhu test,tím je větší pravděpodobnost že je těhu v pořádku?že je tam prostě už mimčo?chápu to dobře?Jinak je možné kyž se dělá těhu test brzo nebo jeste před menzes ,tak to muže vyvovalat na testu falešné čárky?Takže když jsem testovala zhruba 6tý den spoždění tak by to mělo být ok?

speedygon
1. zář 2013

@petroska ano, 6tý den zpoždění už by to mělo být přesné....držím pěstičky

speedygon
1. zář 2013

Koukám, že zmizel odkaz(nebo se nezobrazil), co jsem posílala...tak znovu:
http://www.femina.cz/magazin/rodina-a-deti/fale... poslední odstavec

jenyska4
1. zář 2013

@speedygon ale tam přeci uvádějí to samé co píšu...pokud jsi MS dostala přesto, že jsi tam měla čárenku tak byla slabá nebo silná? a dostala jsi to nejspíš proto, že menstruace Ti to spláchla...ale testy neukazují těhotenství falešně kvuli hormon, ale ukazují proto, že hcg máš a těhotná jsi. To, že jsi to dostala nebylo falešným testem, ale proto, že těhotenství nebylo dost silné. Výrobci uvádějí, že až 6O procent těhu tak končí a testovat by se mělo po menzes proto, aby se holky vyhnuli zklamáním.Už se chápeme.-)

jenyska4
1. zář 2013

@petroska ale houby.-) falešně by Ti to test neukázal...ukáže pokud těhotná jsi, Ale paní to asi myslela tak, že prostě i přesto, že ti test ukáže, že jsi těhu muže menstruace přijít, páč nemáš třeba vajíčko dobře uhnízděné, ale to by jsme se museli bát přece celé těhu. Bát toho, aby menstruace nepřišla, bát toho, aby bilo srdíčko, bát toho, aby vyšel dobře screening, toho, aby jsme neporodili dřív, aby porod proběhl hladce!!!A vubec by jsme si to neužili🙂 Raduj se 🙂 máš dvě čárenky, jiní na to tady čekají třeba roky🙂 Bude to dobré, proč by nemělo🙂 Vubec si nic takového nepřipouštěj...a moooc gratuluju kolikátý jsi den cyklu?To by jsi ted měla být už pátý -šestý týden....

petroska
1. zář 2013

@jenyska4 Dnes mi to ukazuje 5+0 tt . Je možné že při vytírání,mužu mít trošku špinění-lehounce do hněda,ne pokaždé.Jen dnes mi to dělá tak nevím co si myslet. ☹

mmarket
1. zář 2013

U prvního jsme si delala test presne tri tydny po oplodneni a druha i kdyz slabsi carka tam byla 🙂 a ted jsme si test delala 4 dny pred ocekavanou ms a carka byla ...to uz jsme byla ale vic jak 4 tydny tehotna taky asi zalezi na ovulaci ..🙂

speedygon
1. zář 2013

@petroska to špinění je dosti časté, hlavně zpočátku těhu, takže klid a užívej si 🙂

bolekat
1. zář 2013

@petroska pokud je test pozitivni, je proste neco, co produkuje HCG, tzn. musis byt tehotna. pokud to pak zmizi nebo ze zacatku nic neni a pak je cara, tak je napr. hcg jeste prilis nizke, aby to test detekoval, a pokud je pozitivni a pak zmizi, tak uz nejsi, ale byla tehotna. takze tak. proste hormonalni zmena, jak pise vyse speedygon, je jedina a to gravidita. nic jineho to neni. a to, ze to pak zanikne, tak to je zanikle tehotenstvi. ono v podstate otehotnet je velmi tezke, prave protoze je samovolna destrukce vadnych plodu, jak je psano vyse, ale nekdy se i tak stane chyba a tehotenstvi postupuje i pri poskozenem plodu..

beduin
1. zář 2013

holky tak ms nikde,test negativni tož nevím ☹ asi soudruzi z NDR nekde udelaly chybu 😀 😀 😀 😀 😀 ale 18.8 byla ovu tak mozna je jeste brzo,fakt nevim ☹

jenyska4
1. zář 2013

@petroska to má spoustu těhulek někdo i celé těhu vubec se neboj🙂))) a užívej!!! Uvidíš budeme mít brzy srdíčko...já jsem otěhotněla 16 srpna...

jenyska4
1. zář 2013

@petroska Peti kde ti to ukáže kolikátý týden jsi?děkuji

jenyska4
1. zář 2013

@beduin No nekecej!!! A víš kdy jsi měla ovulku?

missuulle
1. zář 2013

@jenyska4 ahojky a jak máš dlouhý cyklus? já 28 a mám to dostat 5.9 myslíš, že se můžu testnout zítra? měřím si i BT a mám už 5. dní pořád stejnou teplotu 36,9 a v době ovu 36,4 a ovu vycházena na 22.8. dík za odpověď. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru