Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 já budu taky hodně zklamana, uz je to 5.mesic snazeni a porad nic ☹ nejhorsi je, ze muj pritel je z toho vzdy víc spatny nez ja a to me jeste vic ubíjí. Jinak já mam mít MS v neděli, ale testovala jsem uz dnes rano, mylsim si,že kdybych byla těhu,tak tam aspon duch uz je ☹ jinak mela jsi sexik v den ovu?

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 jn, u nás už 3. měsíc a nic. No my už jedno dítě máme, a manžel mně právě přijde, že ho to nijak netankuje, že se nám nedaří, což mě ještě víc rozčiluje že 😀 Dokonce jsem mu to včera vyčítala, že je mu to jedno že zas nejsme těhotní (ale je možné že to nedá tolik najevo, když už vidí, jak hysterčím já že 🙂) No tak když ji máš dostat až v neděli, tak to třeba ještě není úplně ztraceno, ne? Ale člověk by si myslel, že nějakej dušík už by tam mohl být že ☹ aspoň něco ☹ Jj snažili jsme se pořád i v ovulaci si myslím...budeš ještě testovat do MS?🙂 Já už na to kašlu a počkám jak dojde MS...

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 já včera měla taky hyterický výstup u přítele 😀.. nějak na mě vše dolehlo a brečela jsem a nevěla pořádně ani proč, přítel si z toho dělal srandu, že pokud je to příznak těhotenství, tak to bere, ale pokud ne, tak to nechápe 😀 ale neberu to jako příznak těhu, občas mám před MS pocit úzkosti, a ted po delsi dobe byl zase... vybrečela jsem se a dnes jsem ok... sice porad myslim na ten test, ale jeste vyzkousim testovat v pátek ráno. Některé holky, tu psaly, že měli pozivitni TT až klidne dva dny po vynechání MS,ale zase nektere tu psaly, ze meli pozivitni TT 5 dní pred MS a to je muj pripad, jsem 5 dni pred MS a nic ☹ tvuj pritel to nemusi davat najevo jak pises, ale skutečnost může být jiná. Ten můj to dává zase hodně najevo a pořád se mě ptá zda nemam nejaky priznak, pak kdyz dostanu MS, tak nejvic zklamu jeho :-/

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Jj, tak třeba ti MS nedojde 🙂 ale já už nedoufám, při prvním dítěti jsem měla dost pozitivní test už právě tak necelý týden před MS...Já nevím, proč to nejde, vždyť jsme se tak poctivě snažili 😀 Nebo věkem, ale zas tak stará si nepřipadám (26), kolik je tobě? Ale je fakt že třeba ve 20 to může jít líp 😀 já už fakt nevím. Ono se řekne nemyslet na to, dokonce sem si včera večer nalhávala, že ne, že dítě nechci, představovala sem si jak sem trpěla na porodním sále a tak 😀 že to vlastně už nechci zažít 😀 Ale to je jen takové klamání a stejně se takto neoklamu a po druhém dítěti toužím 🙂 To je fajn, že tvůj přítel to tak s tebou prožívá 🙂 ale chápu, že je za pak i tobě nanic, když to vidíš na něm jak je zklamaný...To bude mít určitě obrovskou radost, až otěhotníte 🙂!

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 mě bude taky 26. Máš štěstí, že máte už jedno díte, ale ja žádne a už si ho strasne preji ☹ a neboj urcite se ti to povede a nic neni ztracene dokud MS neprijde.... já se snazim už 5.měsíc ,ty teprve 3. takže bud fakt v klidku 🙂 budu ti moc drzet palecky 🙂 ono zálezi kdy byla ovulace, pokud jsi ji měla pozdej, tak muze byt TT taky pozdej, já měla ovu 18DC, tak uvidime, ale uz nedoufam.

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Tak to jsme stejně staré 🙂 Děkuji, jsi hodná, taky ti to moc přeji 🙂 jako jo, jenže zas jak už jedno dítě máš, tak mu chceš pořídit sourozence 🙂 aby nebyli od sebe věkově daleko atak (malá má rok a půl) takže by to teď bylo tak akorát 🙂 ale vidím, že tyto věci se fakt nedají naplánovat 😀 Jenže jak naše Eliška se nám povedla po svatbě na svatební cestě prostě hned první cyklus snažení, tak víš, je to pro mě teď těžký, že se nedaří ☹ Nejhorší je takový ten pocit, že se to snad nikdy nepodaří ☹ ale to si nesmíme připouštět...

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Jj to si myslím, že určitě ještě naději máš, když byla ovu až 18 DC 🙂

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 na to nesmis ani pomyslet, ze by se to nemelo podarit, urcite se zadari. Všimni si kolik holek tu je co se snaží, a pak mají TT pozitivní, doufam, že tak to bude i u me... Zatím neztracím uplne nadeji. Pockám do ledna, a pak bych to zacala radikálněji řešit. Pokud zítra MS nedorazí, tak zkus ve čtvrtek nebo pátek znovu testovat a uvidíš. Já vyzkouším taky v pátek.

astyna
29. lis 2016

Holky, já jsme měla taky pocit, že to trvá dlouho, ale bylo to jen 3 cykly, tím, že jsme se tenkrát stěhovali + nová kolegyně v práci, kterou jsem zapracovávala + brigády jako hostess, tak jsem to nějak nesledovala a pak jsem si řekla, že jsem to vlastně nedostala. ono je těžké na to nemyslet, ale jde to :o) Jste mladý, Honzík se mi narodil v 27 letech, další se nám narodí, když vše půjde tak, jak má, v mých 29 letech.

astyna
29. lis 2016

Pokud se ale nedaří déle, je fakt lepší zajít si pro hormonální profil - důkladný. Kamarádka měla gynekoložku, která jí udělal lajdácký s tím, že je v pořádku, ať pokračují. Když ani po 4 letech nic, změnila lékařku a nová zjistila, že nemá hormon pro uhnízdění vajíčka.

tammm
29. lis 2016

@astyna no mě doktor řekl,že hormon profil není potřeba když ms chodí přesně na den,což si myslím,že je taky blbost a udělat by mě ho mohl.

astyna
29. lis 2016

@tammm

Ona měla i ovulaci, kupovala si testy, vše "podle oka" v pořádku. MS pravidelná. A přitom kvůli tomu "nehormonu" nemůže mít děti, žádná metoda u ní nemá šanci. Ale tohle je extrémní případ neplodnosti.

tammm
29. lis 2016

@astyna aha,to je špatný potom.

llenka_li
29. lis 2016

@xvitko13 @lory303 jsem 33DC, v nedeli jsem testovala a bílo a taky doufám. Hodne holek mi psalo, ze to bylo vidět treba az 10dnu po vynechání, ja jsem dnes 5 dnu a zitra budu testovat...u syna jsem to taky videla az později. Ale spis si myslim, ze budu rozbita po vysazene HA a to me štve o to víc :(

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Jj máš pravdu, že na to nesmím myslet, když ony se občas takové myšlenky vetřou ☹ Když teď by to bylo tak nádherné, před Vánocema, kdyby se to povedlo že 🙂 Já si to tak přála, áách...no já testovat nebudu, MS určo dorazí každým dnem, tobě ale přeji, ať to vyjde, bylo by to pro mě super povzbuzení 🙂! Jaké používáš testy? Mně právě manžel včera přinesl z lékárný jakýsi comfort, předtím sem testovala vždy mamatestama...

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 Třeba budeš ještě překvapená a MS nedorazí, uplne me @llenka_li nabudila tím, že // můžou být až po vynechání MS, tak uvidíme. Šanci ještě obě máme. Dej vědět postupně jak na tom jsi. Taky nevím, zda mám tedy testovat v patek nebo ne, bojím se, že budu mít pak celý víkend zkažený když bude zase bílo, asi taky vyčkam už na MS a testovala bych až v pondeli, pokud by nedorazila... Já prave taky chtela pred vanocemi, bylo by to krasne 🙂 Já používám mamatesty, ale nevím ktere jsou tak nejlepší, máš s nějakyma lepsi zkusenosti?

lory303
29. lis 2016

@llenka_li a ty máš mít kdy MS ?

astyna
29. lis 2016

@lory303

já tě taky potěším - i u syna jsem pomalý nárůst HCG, v 6.týdnu hodnota odpovídala 5., v 8. týdnu 7,5 týdne, kolem 10.týdne se to srovnalo. Velikostně byl průměrné miminko 🙂 takže pozitivní test jsem měla vždy až po vynechání.

lory303
29. lis 2016

@astyna jéé, tak to mě taky potěšilo, takže třeba tam ještě malá naděje u mě je.. jinak měla jsi nějaké příznaky? já necítím nic, ani bolest prsou ☹

raduzemlejna
29. lis 2016

@luciikhol
@lory303
@pulguita
Ahoj holky, dnes 31DC a 15DPO - stále nic.. juchůůů.. no raději se nebudu moc radovat, abych pak nebyla zklamaná. Testovat ale nebudu.. Minulý měsíc jsem to dostala až 34DC, takže ještě tak 3 dny počkám. I když je fakt, že jsem i tento měsíc měla ovulku o 2 dny dřív než minule.. Teoreticky by už na testu mohlo být něco vidět, ale ještě vydržím..
Lory, na nic nekašli, je ještě hodně brzy, abys tam 8 dpo něco viděla.. Vůbec neházej flintu do žita, a žádný smiřování s tím, že z toho nic nebude - jen se hezky těš, třeba máš na co!!!!❤

llenka_li
29. lis 2016

@lory303 mam zpoždění 5 dnu, ve ctvrtek mela byt. Ale jsem 1. měsíc po vysazeni HA, tak bůh vi, co to udela...testuju každé dva dny a zatim nic...

astyna
29. lis 2016

@lory303

Taky bez příznaků, kromě teda pobolívání podbřišku, když sedím v klidu. To jsem měla i u syna, jinak mi vůbec nic nebylo. Prsa mě bolela až po porodu.

sipkovarose
29. lis 2016

@raduzemlejna držím palečky ať to klapne 😉

llenka_li
29. lis 2016
lory303
29. lis 2016

@raduzemlejna jééé děkuji moc za povzbuzení 😘 já už taky radeji testovat nebudu a počkam do nedele, zda MS dorazi, máš nejake priznaky? Já zadnéé

lory303
29. lis 2016

@raduzemlejna A tobe moc drzím palečky at ta mrška nedorazí a máš potom na TT // to by bylo supeeeer 🙂

raduzemlejna
29. lis 2016

@lory303 To víš, že jo, žádný stresy, že to neklaplo, protože to na miminko určitě špatně působí.. pohodička klídeček a čekáme.. 😉
Já právě nemám vůbec žádný příznaky, až se divím...hmmm.. uvidíme.. To jsme na to podobně.. Musíme si to čekání nějak zpříjemnit. Jsi v práci nebo co děláš?? Já jsem v práci a už se hrozně těším na obídek a dnes mají tady vedle v hospůdce lasagne - asi si pro ně dojdu a pěkně se dnes nadlábnu 😀

luciikhol
29. lis 2016

@lory303 Ahojky, ty už jsi testovala jooo 😲 ty potvůrko 😀 víš že je brzy a ten test ještě nic neznamená, buď trpělivá 🙂 trpělivost přináší růže!! 😝

luciikhol
29. lis 2016

@raduzemlejna Ahooooj, tak moc bych ti přála aby ta mrška už nepřišla! 😉 🤰 Doufám že se dočkáš // a pochlub se 🙂 budu na tebe myslet 🤰

lory303
29. lis 2016

@raduzemlejna já jsem v práci, ale dělám v kanceláři a práce ted moc nemám, takže sedím na modrém koníkovi a pročítam ruzne diskuze, už jsem magor 😀 ... Jooo ,ja se taky tesim na obidek, jdu s pritelem, vyzvedne me u prace a jdeme pekne spolu. Mam uz celkem hlad. Lasagne bych si taky dala, ty miluju !!👏 celkově těstoviny, zboznuju. Tak dobrou chut preji a drzim palecky, dej hlavne vedet jak to s tebou vypada... Já jsem tak netrpeliva 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru