Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciasek1987
15. lis 2016

Ja vim zes mi to rikala ale je to asi prd platny😄@pulguita ms ma dojit cca pozitri.,.doma uz zadne tt nemam

pulguita
15. lis 2016

@luciasek1987 Držím palce ať MS nedorazi a máš na testu// 🙂

luciasek1987
15. lis 2016

@pulguita dekuji moc... ale moc si neverim...

pulguita
15. lis 2016

@luciasek1987 Za málo!🙂 Dokud nepřijde MS, tak tam naděje je. A když to nakonec nevyjde tento měsíc, tak snad to vyjde příští...Uvidíš že nakonec to vyjde 🙂 Chce to trpělivost a pevné nervy😀

pulguita
15. lis 2016

@lory303 Ahojky! Tak jakpak ti jde tento měsíc měření teplot? Držím palečky, at dnes u doktora dobře pořídíš. Pak dej vědět co a jak🙂

lory303
15. lis 2016

@pulguita ahojky, u doktora mi rekla, ze je vsechno v uplnem poradku, zadna cysta a folikul ma 17, takze taky pekne dorusta. Ovulace by mela prijit tento tyden. Jinak mi pred 2 mesici predepsala ten clostik a ptala se me, zda ho uzivam, rekla jsem ze ne. Rekla mi, ze ho predepisuje 20 let a ma ho nejvic osvedceny. Ze prvni zkousi 3 mesice nasadit clostik, kdyz se nezadari tak posle pritele na spermitologii a zda by byla v poradku, pak bych sla na prosetreni ja operaticky. Rekla mi, ze ten clostik ze 70% zabira. Ze muzu mit sice ovulaci, ale ty folikuly neprasknou, tudiz nemuzu otehotnet a ten clostik tomu pomaha. Rekla mi at ho pristi MS nasadim a ze veri, ze proste dofrcim s pozitivnim testem. Dnes byla fakt dusledna a vse mi vysetrila. Byla jsem v ordinaci 30 min. Asi ho pristi mesic vyzkousim. Jinak teploty mam uplne jine nez minuly mesic. Mam je vic zvysene. Co ty?😊😊😊

luciasek1987
15. lis 2016

@pulguita uz se snazime 12 mesicu:-/

pulguita
15. lis 2016

@lory303 No vidíš, aspoň jsi klidnější, že víš, že jsi v pořádku. 🙂 Třeba to taky pomůže k tomu, že se tento měsíc zadaří. 🙂 Neřekla ti, kdy bys měla čekat tu ovulaci? Jestli ti to vyjde než odjede tvůj přítel? Zas jestli ti přítel odjede tento měsíc v ovulaci (a tento měsíc víš kdy ji budeš mít) tak třeba kdyby neodjel, tak by to vyšlo. Příští měsíc podle teploty už budeš vědět, kdy máš ovulaci. Já bych zkusila "sama"bez clostiku třeba ještě ten příští měsíc a pokud se budete snažit v ovulaci a nevyjde to, tak pak zkusit ten clostik.
No je to hodně osobní rozhodnutí. Však uvidíš. Já jsem zas člověk, co nerad bere prášky, takže se budu snažit "bez ničeho" (jen beru od června listovku) asi dýl a šla bych do hormonů, jen kdyby mi řekli, že nemůžu otěhotnět kvůli mému věku (což není tvůj případ) nebo prostě nějakému zdravotnímu problému, které mi znemožňuje to otěhotnění a zatím ti řekli, že jsi zdravá a vše je v pořádku. No třeba s tím clostikem to půjde hned. No záleží na tobě, jak se rozhodeš. A nemůže ti třeba tento měsíc sledovat jestli ten folikul prasknul, jak měl? Zas mi připadá uhozené aby tě cpali hormony, když jsi zdravá a máš pravidelný cyklus. Řekla jsi ji o těch posledních 2MS, že byly jiné než normálně? Teploty se mi pohybují mezi 36,3 a 36,4 jen v neděli byla 36,2 a dnes 36,5 tak myslím že asi z neděle na pondělí proběhla ovulace. Zítra čekám, že teplota stoupne víc. Uvidím. O kolik je máš vyšší ty oproti minulému měsíci ?

pulguita
15. lis 2016

@luciasek1987 Máš pravidelný cyklus? Brala jsi předtím HA a jak dlouho? Mi řekli, že to tak ten rok trvá než se zadaří. Když by ti to tento měsíc taky nevyšlo, tak zkus jít k lékaři, třeba ti doporučí jinou taktiku. Moc ti držím palce🙂

tornadolu
15. lis 2016

Ahojky ženy zítra budu testovat dneska jsem zaspala do práce tak jsem to nestihla😡

wildcat87
15. lis 2016

@pulguita ahojky...tak budu držet palce .... u mě žádná změna. ..
testy jsem si už nedelala a ani dělat nebudu....jedno zklamání mě díky Benu-testům tento měsíc stačilo. ..
takže já jsem ve fázi taktéž čekání

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu Budu ti držet palce🙂

pulguita
16. lis 2016

@wildcat87 Ahojky no je to těžké, protože si každý měsíc myslíme, že by to mohlo vyjít a když pak přijde MS nebo je test negativní, tak je člověk zklamaný. Uvidíš, co ti potom řekne ta tvoje doktorka. Držím ti palce, ať to hezky zvládneš🙂

pulguita
16. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂No úplně jsem přehledla tento tvůj komentář, asi páč byl na konci druhé strany. 🙂No s tou prací a přátelstvím je to těžké. Třeba ti pak dají někoho jiného, kdo bude pracovat jak má a budeš spokojená🙂 O té zvýšené teplotě jsem četla, že to tak může být, že některým ženám klesá až po MS. Podívej, tohle jsem vyčetla: "U někoho dochází k poklesu dokonce až po skončení menstruace vlivem působení zbytkového progesteronu z předešlého cyklu." Takže můžeš být v klidu, protože je to normální. 🙂 Hlavně musíme zachovat klid. 🙂 Tak mi už aplikace ukázala, že ovulace byla v tu neděli, takže jsme ji prošvihli😀 Nezbývá mi než věřit, že se tam udržely spermijky z té sobotní noci, nebo ty z té pondělní noci, což si myslím, že už je pozdě. No nic. Nechám tomu volný průběh. Zatím jsem ráda, že je mi dobře a to je hlavní🙂 Tady je po ránu zima ...dnes 7 stupňů a dopoledne tak 16 a svítí sluníčko, tak se to dá, ale už je tady zima. No taky už je načase, protože bylo pořád hezky. Pro tebe už je pátek a zítra máš volno, ty se máš🙂 Tak ať ti to dneska rychle uteče (a mi taky😀) pěkný den!🙂

pulguita
16. lis 2016

Holky tady je taky hezky popsáno to měření BT 🙂
https://m.womenzone.cz/encyklopedie/mereni-baza...

petrysek181
16. lis 2016

@pulguita dobre ranko☺no tak super sem preplnena hormony😁😁😁uz leze dolu pomalu zatim po stupinkach ale za chvili uz budu na hranici normalu☺včera byla v praci dost stresova situace kolegyně dostala vypoved na hodinu vsichni jsme z toho byly otreseny a pak jsme spolu ještě volali dlouho do noci rano sem vstavala s pocitem ze sem proflamovala celou noc velky bolehlav ale verim at je to jal chce procistil se vzduch a smena bude fungovat ☺tak ja jeste dneska a pak odpocinek v patek smer Ikea to zase bude svíček 😁

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita bohužel bili..

pulguita
16. lis 2016

@petrysek181 No hlavně můžeš být v klidu, že to je vše v normálu a že to tak někdo mívá 🙂 Hlavní je, že stoupá a klesá jak má být a tzn.že probíhá ovulace🙂 No nejtěžší je se strefit 😀 Ale s tím nic nenaděláme, chce to trpělivost. Je to jak na pouti střílení do růží...pokud je muška trošku ohnutá, tak je to komplikované, ale ne nemožné. A vypadá to, že nám to tělo vykrůcá tu mušku jak chce ...A pak se tref, že?😀 Trpělivost přináší růže...tak snad se nakonec trefíme a budou tam // 🙂 No teda, tak ta výpověď šla rychle! 😲 No ty jsi zvyklá chodit brzo spát, tak je to normální, že se cítíš jak po flámu.🙂 Zítra si hezky odpočineš. Zrovna včera jsem měla ve schránce reklamní leták z ikei a že srandy jsem říkala příteli, že bysme mohli jít, ale teď zrovna nic moc nepotřebujem, tak to necháme na jindy. Tak si nakupování užijte. Určitě už mají plno vánočních věcí, tak si určitě vybereš a budeš zdobit nový obývák jak šílená🙂

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu škoda☹
Tak měř dál a alespoň tak zjistíme jestli probíhá ovulace a kdy. Nahoře jsem nechala odkaz, kde hezky vysvětluje vše ohledně BT. 🙂

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita dneska zajdu objednat se k jinýmu gynekologovi a uvidíme co mi řekne

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu Tak jo, však uvidíš, co ti řekne. Budu ti držet palce🙂

lory303
16. lis 2016

@pulguita no já ji říkala, že nechci brát zbytečně hormony a řekla mi na to, že 11 let jsem brala hormony, každý den, a ted mam vzit minimum hormonu a bojim se toho. Řekla, že k ní přechazí lidi z okoli, prootze zatim se jí u vsech podarilo nejakym zpusobem otehotnet a ze u me to urcite taky vyjde a ze ma takovy postup tak to mam vyzkouset. Tak ja nevim, asi to jeden mesic vyzkousim a uvidim. Rekla, že mi to nemuze nijak uskodit, ze to pise snad kazde zene co nemuze otehotnet, a pak dojde s pozitivnim testem. Muj pritel mi radí at to vyzkousim, ale jeste si to necham projit hlavou. Jinak v pondeli mam dojit na kontrolu zase zda mi ten folikul prasknul. Jo a teploty mam: Pa -36.5, so-36.72, ne-36.49, po-36.44, ut-36.50 a dnes 36.55. Jinak chtela jsem se te zeptat jeste na tu aplikacku u grafu, to vyhodnoceni grafu jako ta čára kdy byla ovulace se ukaze az pred MS asi ze? díky 🙂

raduzemlejna
16. lis 2016

Ahoj děvčata 😉 tak se tu opět hlásím po 14ti denní pauzičce. Co je tu nového?? Asi hodně.. 😀 koukám, že nás tu je nějak hodně a debata je rozjetá, že ani nemá cenu číst těch mraky stránek zpět, to fakt nedám.. 😝
Jinak, kdo ví, tak hormonální profil mám naprosto v pořádku a folikulometrie mi dopadla taky opět v pořádku. Takže OVU byla v pondělí na superúplněk!!!!! To je dost magický. Tak jsme se s manžílkem maximálně snažili a stále ještě pokračujeme, protože co kdyby náhodou že???? Takže teď jen cca 14 dní čekat.. Je tu na tom někdo stejně jako já?? Abych měla s kým testovat???? 🙂

tornadolu
16. lis 2016

@pulguita příjemný Pan řekl ze není problém v pondělí v 11h tak jsem rada a uvime co me řekne

pulguita
16. lis 2016

@lory303 No určitě ví co dělá, od toho je to doktorka.🙂 Ale já bych si vyžádala ten hormonální profil ještě než zacneš s těma hormonama. Ať víš na čem jsi, než s tím vším zacneš. Hlavně ať v tom máš jasno ty a máš ten vnitřní klid, že to tak opravdu chceš. Nevím jestli je to minimum hormonů...asi záleží na dávce. A zeptej se na vedlejší účinky. Nemám s tím zkušenost a nemůžu ti v tom poradit. Zase je fajn, že ti v pondělí řekne jestli ti ten folíkul prasknul nebo ne. Kdoví, co uvidí v to pondělí...pak dej vědět🙂 Kéž by vám to vyšlo. Mi ovulka dorazila o den dříve než minulý 11den cyklu. Držím palce ať vám to vyjde, než ti odjede přítel.🙂 Kromě té soboty se ti ta teplota drží více či méně stejně, takže to zatím vypadá dobře.
Ta aplikace ti ovulaci v grafu ukáže hned za tři dny po ovulaci. Mi v tu neděli hodně spadla ta teplota na 36,2 a v pondělí stoupla na 36,4 a dnes už mi to v grafu zaznačilo tu čárku a ovulaci. Tím že mi to stoupá postupně, tak je to pro mě těžší poznat hned. Někomu může stoupnout o víc stupínků a hned to pozná na druhý den, ale graf to zaznačí asi až ten třetí den podle toho pravidla "3 po 6" (3 vysoké teploty po 6ti nízkých ...ovulace je poslední den nízkých teplot) 🙂 Přiložím ti můj graf,ať víš 🙂

pulguita
16. lis 2016

@raduzemlejna Vítej v čekárně!😀 Já měla ovulku v neděli, ale asi jsme ji prošvihli🙂 Snažili jsme se ze soboty na neděli, tak snad se tam spermijky udržely s pak až v pondělí večer. Tak spíš myslím, že z toho nic moc tento měsíc nebude...uvidíme🙂 Taky bysme měli pokračovat ve snažení co kdyby🙂 Uvidíme jak to zvládneme. Testovala bych jen pokud se nedostaví MS. 🙂

petapal
16. lis 2016

@lory303 já bych být tebou do toho šla a nepřemýšlela doktorka má pravdu

pulguita
16. lis 2016

@tornadolu To je hlavní, že z něho máš dobrý pocit. Budu držet palce ať jsi v to pondělí spokojená a aby ti pomohl víc, než ten co máš teď🙂

lory303
16. lis 2016

@petapal FAkt? máš zkušenost s clostíkem?

pulguita
16. lis 2016

@lory303 Myslím, že už jsem to tu někde psala...zkušenost s ním má @petrysek181 A myslím, že ti psala jak to funguje a tak. 🙂

@petapal Já si myslím, že než ho začne brát, měla by si vyžádat ať jí nejdříve udělá ten hormonální profil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru