Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 Odpol netestuj, spíš až ráno, protože odpol je moč zředěná, takže zkus až to pondělí 🙂

lory303
24. lis 2016

@luciikhol jj.taky mám zatím jen jednu krabičku, kdyby náhodou byl náznak ducha, tak si koupim potom clear blue 🙂 Já jsem taky tvrdohlavá, ale do dvou hodin odměkčím a jsem ok 😀

svobodka14
24. lis 2016

@luciikhol Děkuji za pomoc🙂 Třeba to jednou díky vám tady vydržím a nebud se stresovat

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Jj já taky pak pořídím další kdyby náhodou ... 😝 jsem už teď zvědavá jak to dopadne 😀

luciikhol
24. lis 2016

@svobodka14 Stresovat se podle mě budeš pořád protože přece jen se jedná o miminko a to je na celý život není to jen tak něco 🙂 Tady v nás máš aspoň trochu oporu i když jen takhle přes internet ale mě to pomáhá si tady o tom psát, holky tady mají mnoho zkušeností a poradí 🙂 je to fajn...

nienin_que
24. lis 2016

@luciikhol aspon nezahlcujeme ase chlapaky, kterí by z nas meli hlavu jak patraci balon. Ja kdyz vas u tak ctu, tak ja si ten test teda udelam 😀

luciikhol
24. lis 2016

@nienin_que Přesně, muži tomu nerozumí, tomu jak mi musíme trpět 😀 ... Deš udělat?? Hezký tak se pak pochlub 🙂

nienin_que
24. lis 2016

Stejne je to pekny, jak to vlastne vsechny prozivame jinak a pritom stejne. Všechny chceme videt // ...... prubeh k vysnenym carkam je ale rozdilny, nebo ze by to byly nejake faze, ja jsem ted ze si test delat nechci i kdyz uz bych tisickrat mohla, to asi proto, ze tech playch nadeji uz bylo fakt hodne a ted predstava ze se zadarilo, me uplne vykolejila. 🙂 test si udelam slibuju ..... heh co by jine dali za to aby byli ve fazi jako ja. mít dva dny zpozdení a nechtit si udelat test ,to je normalne tyrani sama sebe 😀

nienin_que
24. lis 2016

@luciikhol udelam, jsem do 4 v praci, koupim dva ....jeden udelam po prichodu domu a druhy pripadne z ranní chcandy 😀

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que Přesně tak, takže ráno šup do toho a fotku sem🙂)))))

Ale jinak máte pravdu holky... vůbec bych nechtěla aby manžel věděl že mě to takhle trápí. Všechno moje kamarádky "zapadly" na první dobrou ani nechtěly. Já chci tak moc a nic... zákon schválnosti prostě. Jen mi 5 měsíců už příjde dost:(

lory303
24. lis 2016

@nienin_que ty jo, tak dam dej vedet jak jsi dopadla hlavne 🙂 budu drzet moc palecky 🙂

lory303
24. lis 2016

@svobodka14 Já jsem na tom stejne jako ty, taky se snazim 5.mesícu a vsechny dobre kamaradky tohle neresily a měli mimčo hned. Je to nespravedlivé. Kolik je ti let? Mě 26.

luciikhol
24. lis 2016

Já to taky nemam ráda když ty co nechtějí mimi a vůbec se nesnaží tak do toho vlítnou ani neví jak a my co chceme tak nic.. Ale je to hlavně všechno hodně tou psychikou, protože ty co nechtějí na to nemyslí a vůbec takové věci neřeší tak se jim to daří snáz než nám 🙂

lory303
24. lis 2016

@luciikhol jj.máš pravdu.. kamarádka druhé mimi nehtěla, a nechráneny styk mela snad jen 2x s manzelem a hned se zadarilo....

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Je to nespravedlivé .. ale myslím že kdyby sme na to tak nemysleli jako ty co to nechtějí tak se nám zadaří hned 🙂 a hlavně to ani nejde nad tím nepřemýšlet, vždyť je to rozhodnutí obou v tom páru a když uděláme ten 1. krok že se k tomu dohoupeme tak už nejde na to nemyslet 🙂

svobodka14
24. lis 2016

@lory303 Tak sjme na tom podobně, mě je 25 🙂)) Od června jsem vysadila, doufala jsem že na svatební cestě už budeme 3 a do teď nic:((( a s teploměrem řešit moc nechci, jednak nejsem na každodenní činnost vyžadující preciznost a druhak nechci aby to manžel věděl že to takhle řeším. On moc chce, ale asi by nebyl rád, kdybych se trápila:(

raduzemlejna
24. lis 2016

@beya80 jůůůůů, to je super, je to tam!!! Teď už bude jen sílit a sílit.. Takže, beru si mustr a příští týden tam chci vidět to samé 😀
Mám fakt radost velikou.. Tak užívej toho pocitu, že je z tebe opravdová těhule!!! A za 9 měsíců budeš máma.. to je krásný.. viď??? 🙂

lory303
24. lis 2016

@svobodka14 Já vysadila HA před víc než rokem, takže muzes byt v pohode, pokud jsi ji vysadila teprve tento rok, protoze az rok trva nez se telo vráti do normalu po HA. Já si teplotu merim druhy mesic a je to spis z duvodu toho, protoze jsem si nebyla jista zda vubec mam ovulaci, nikdy jsem ji nejak necitila, teda az tento mesic, to jsem poznala hned. A díky merení vím, že ovulku mám a hlavne me to merení baví, je to takove vzdy prekvapeni rano, kdyz si ji zmerim a vim jak na tom jsem 🙂 ale pokud se nezadari ani tento mesic, tak od ledna asi s teplotou koncim a uz to vypusim uplne z hlavy.

lory303
24. lis 2016

@luciikhol přesně tak, navíc ted před Vanoci chodíme na ruzne návstevy a uz se nam asi 3x stalo, že se nas zeptali, zda mimco neplanujem... vsem rikame ze ne, nerekla jsem to ani doma, protoze pak bych byla vic ve stresu a nebylo by to takove prekvapeni, takze jediný kdo o tom ví je muj pritel a vy tady na koníkovi 😀

svobodka14
24. lis 2016

@lory303 Tohle nesnáším ty otázky typu co miminko!

luciikhol
24. lis 2016

@lory303
já to taky nikomu neřekla jen přítel to ví a ségra ta byla i při tom když jsem v tom byla.. rodiče to taky neví 🙂 myslím i že to tak je lepší 🙂 ..
@svobodka14
přesně pak poslouchat ty otázky "Tak co už jsi těhotná?" tohle jsem ale dělala svý segře když mi řekla že se o to snaží :/ teď když vím v jaký byla situaci ji to moc asi nepomohlo.. ☹

nienin_que
24. lis 2016

@svobodka14 tak do tohole se vložim taky. Pri tomhle dotazu bych normalne vzala granat, odjistila ho a dala dotycne/mu do ruky. Lidi si neuvedomuji ,ze temahle dementnima dotazama muzou rozpoutat i konvercaci,ktera je druhemu neprijemna. Lidi jsou jasnovidci, ze vedi ze se treba x let nesnazite a jen to nejde ??? to je na pesti ....

nienin_que
24. lis 2016

U nas se to tak nejak vi, ze mimino chceme, delam v rodinny firme, takze to bylo potreba ak nejak vybalit.

svobodka14
24. lis 2016

@nienin_que Přesně... mám takové experty kolem sebe, co neví, že by jsme chtěli ale... a mají různé důvody, proč nám ro říct. Uvědom si, že už nejsi mladá, než zapadneš bude ti 30 pak ti to nepůjde... bla bla bla... Uvědomuje si někdo, že toto jsou tak citlivé témata pro ženu:(

lory303
24. lis 2016

@nienin_que
@luciikhol
@svobodka14
souhlasím s Vámi !! Ty otázky jsou hrozné... vždy se na sebe jen s přítelem podíváme a zasmějeme se tomu... doma rodině jsem to neřekla, i když si myslím, že neco tuší, protože jsem si nedavnou koupila vitaminy kde je kyselina listova atd a od te doby mamka tak nenapadne narazi, ale vzdy ji reknu, že ne, že to ted nemame vubec v planu, takze si myslim, ze jen tak vyzvídá ... jinak holky jsem 3 dny po ovulce a mam tak nafouke bricho, jako bych vázila o 10kg vic, stalo se vam to taky? cítím se jak balooon

astyna
24. lis 2016

Ono je lepší to neoznamovat, máma kamarádku, která s manželem chce dítě už asi 5 let a pořád se jich ptají, co kdy a jak...Ještě tím víc jsou ve stresu, když ví, že to dítě nepříjde.

luciikhol
24. lis 2016

@lory303 Já jsem nafouklá pořád 😀 ba nee.. včera a dnes se ale tak cítím, i když jsem neměla na oběd velké porce tak mě v tom břichu divně tlačí.. a zase mě začíná popichovat na pravé straně podbřišek 🙂

astyna
24. lis 2016

Holky, mě konečně až včera splasklo břicho 😀 od ovulace 4. měsíce jak vyšitý 😠

nienin_que
24. lis 2016

@svobodka14 jj přesně, jako bys byla negramot a některé věci ti nedošli samotné. Já mám vždycky akorát vztek .... zasměju se a reknu ,že vše má správný čas. co víc jim chceš říct.

vanea
24. lis 2016

jojo, u nás doma je to klasika..nejdřív furt "a kdy už bude svatba???" a od svatby letos v létě "a už jsi těhotná??" a " už se snažíte?" a "vy ještě nechcete děti???" a "už zase jíš čokoládu, nejsi náhodou těhotná???" :D bože...to je fakt na pěst..jak ráda bych byla, až mně vždycky zamrzí, když všem říkám, že tomu necháváme volný průběh....a přitom prd, snažíme se:D a manžel mi to teda taky neulehčuje, každý druhý den mi vypráví, že se mu zdálo o dětech a jak budu krásná maminka a že už se těší, až budu doma na mateřské a budu mít radost z dětí, že se pro to prý hrozně hodím:D no...a pak to chvilku nejde a už je to člověkovi líto a tady ty řeči to je jak píchnutí do oka drakovi:X akorát že já se nevztekám, jenom to zamrzí:X přitom se snažíme chvilku=)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru