Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

denousek
25. únor 2012

@lienkapp cooo :((( to snad nééé..dyt to bylo tak pekný ☹( moc me to mrzi...

pusikh
25. únor 2012

@lienkapp a citala si v navode do kolkych minut treba odcitat spravny vysledok? lebo niektore testy su take ze ked sa odcitaju po uvedenom case tak sa ukazu falosne pozitivne

lienkapp
25. únor 2012

@denousek ďakujem za útechu, bojujeme ďalej

lienkapp
25. únor 2012

@pusikh do troch minút myslím, ale ja ani neviem koľko minút to vlastne bolo, lebo som nad tým stála, ale je možné že to bolo dlhšie (4-5) fakt neviem

salomee
25. únor 2012

@lienkapp ještě není nic ztraceno, ne že bych chtěla dávat falešnou naději...no ještě uvidíme. Hlavně neplakej.

lienkapp
26. únor 2012

@salomee takže sa to rozbehlo a mrcha dorazila v celej svojej paráde aj s bolesťami. 😠 😠 😠 😠 Ale aspoň už dorazila

ivanya
26. únor 2012

@lienkapp to ma mrzi a chapem ako sa citis, ja som sa tak citila minuly mesiac, 43 dni som cakala na mrchu a uz sme si naozaj mysleli, ze je to tam a nebolo 😉 hlavu hore za chvilinku to preboli 🙂

salomee
26. únor 2012

@lienkapp ☹ Je to šílený, jak člověk čeká a doufá a pak to přijde.... kdyby to aspoň MS chodila vždycky včas, aby si toto člověk ušetřil. .. Moc mě mrzí, že to tentokrát nevyšlo, ale jdem dál 😉 . Neboj berunko, vyjde to.

svetllana
26. únor 2012

lienkapp Ty si mala tak krasnu druhu ciarku, ze to rozhodne nemohlo byt falosne pozitivne. Myslim, ze islo o biochemicke tehotenstvo, ktore je aj dovodom, preco by som nikdy netestovala pred ocakavanou MS. Potom len zbytocne sklamanie a slzy, ktore by nemuseli byt, ak by sme netestovali :-/ Drzim palce na dalsi raz!!!! Mate "pohnojene", tak hor sa do toho po MS 😉

svetllana
26. únor 2012

lienkapp Vlastne neviem, kedy si testovala Ty, ale myslela som to s tym skorym testovanim vseobecne 😉 ..na nas nedockaveee 🙂)))

lienkapp
27. únor 2012

@svetllana ahoj, no veď to, že mne mrcha meškala cca.22 dní. Ja som sa už poučila a netestujem veľmi skoro, lebo mám dosť dlhé cykly a nepravidelné. Ale ďakujem za povzbudenie
@ivanya už som to zobrala ako realitu a ideme ďalej. Určite sa to raz podarí, ja tomu veríííím stále 😉
@salomee mne to pripadalo, ako zlý žart. Proste mrcha nikde a ešte ten test ku tomu, fakt som si myslela, že je to istá vec. No nič, už som sa s tým zmierila a pokračujeme a za chvíľku ma čakajte medzi vami tehulko - mamičkami 😀 😀 😀

salomee
27. únor 2012

@svetllana Hm, souhlasím, to je ten důvod, proč netestovat brzo, jeden odborník, kterého uznávám, doporučuje i dva týdny po vynechání... tam už asi není ten důvod, že to bude jisté, ale spíš když se třeba těhot. neudrží, vědět to nebudu, tak to bude ofiko jen zpoždění MS... což je psychicky přijatelnější.
Nevím, jestli by mě utěšilo, že čárka nebyla falešná... já bych se spíš asi přesvědčovala, že jo...jsem už taková ...a klidně to tak být mohlo. Testovat dva týdny po bych nevydržela... já testovala týden po vynechání.

svetllana
27. únor 2012

@salomee Ja zas opacne. Nemohla by som si nahovarat, ze ciarka bola falosna, ked viem, ze nebola, to je proti mojej povahe. Plus, ked aj priznaky hovorili jasnou recou. Kazdy je iny, to je jasne, ja chcem pocut pravdu vzdy, nech je akakolvek kruta. Preto som aj tu lienke napisala po pravde svoj nazor, ze mozno neutesil, zial..No a netestovat by som ani ja nevydrzala dva tyzdne, to by mi nedalo ani spavat tak dlho 😉

lills9
27. únor 2012

Dievcata mrchu mam dostat 2.3. S manzelom sme sa milovali.priebezne pocas mesiaca,nesilime to,len ja som nevydrzala a uz som si test spravila predvcerom a bol neg,asi je skoro ☹ ,nemam ale ani ziadne priznaky,bolest prs nic,ale asi aj na to je skoro neviem ja som stresak,akurat mam trosku vystupene bradavky a zvacsene ,kedy by som si mohla spravit test? Boli by sme naaajstastnejsi keby sa podarilo...a moze mat na to vplyv aj to ked som pred par mesiacmi uzila escapel 😎 le? Snazilkujeme prvy mesiac

bianule
7. bře 2012

ahojky vsem..
Rada bych se zeptala zda to u me vypada nadejne anebo vubec...s manzelem se snazime jiz dlouho o miminko doted jsem brala leky duphaston a clostilbegyt menzes uz se mi upravila pokazde jsem to uz dostavala stejne jen nyni mam zpozdeni 3 dny mam trochu napnute prsa pri dotyku boli a bolesti brichy jsou take nekdy byla jsem u gynekologa tak se tam dival a tvrdil ze muzu byt tehotna ale nevi to na 100 procent a pichl mi na to injekci na vyvolani menzes -nevim co to ma za efekt ??test jsem si delala je negativni tak nevim mooc dekuji

sojca
7. bře 2012

Ahojky holky ... my se s pritelem take snazime... ted jsem doufala ze se to povedlo, ale asi ne :( Je to uz 20 dni od styku a mam takove tehotenske priznaky (natekla prsa, menstruace se nedostavila uz 4dny, tlak v podbrisku, atd..) Ale kdyz sem si dnes delala test, tak nic neukazal. :( Myslim ze je to tim, ze to byl Life light 25ml - a ze ma test hladinu HCG moc vysokou na mereni . :(
Myslite ze mam jeste sanci, te sem tehu??

sojca
7. bře 2012

@bianule Ahojky tak to jsme na tom asi podobne s tim, ze si jeste nedostala menstruaci a test je negativni. Nejspis bych rekla, ze ti tu injekci pichli proto, aby si to dostala. A kdyz to i po injekci nedostanes, tak je to dukaz, ze jsi v tom.

xradka79
7. bře 2012

@bianule ahoj, taky jsem brala Duphaston a MUDr. mi řekla, že pokud po dobrání Duphastonu nedostanu do 2 dnů menses, tak mám testovat. Tak zkus test ještě jednou. 🙂 Držím pěsti

drndapetka
7. bře 2012

@xradka79 ahojky, já jsem po dobrání duphastonu už 8mý den a ms pořád nikde. Vždy mi po Duphastonu došla do 4 dnů. Podbříšek mi pořád pobolívá jako na mršku, lítám na záchod, ale pořád nic. A těhu testy jsou negativní ☹ je možné že třeba byla ovulka později? Ale přes Duphaston asi ovulka být nemůže , že?

xradka79
7. bře 2012

@drndapetka říká se, že Duphaston a Utrogestan snižuje děložní sliznici a působí na udržení oplodněněného vajíčka. Takže to chápu tak, že pokud došlo k ovulaci až v době braní Duphastonu, tak je pravděpodobnost otěhotnění menší, ale víš co - zázraky se dějí, takže je menší, ale ne nemožná. Asi bych ten test ještě zkusila. Duphaston slouží k úpravě cyklu, tudíž by nemělo docházet k nějaké nepravidelnosti. Zkus zítra ráno ještě testnout. Nebo jestli chceš, zeptej se v online poradně doktora - já se tam už taky párkrát ptala a je to fajn. Hlavně je to doktor, takže se v tom vyzná a je lepší vědět názor od MUDr. než marně doufat. I když tě pravděpodobně pošle na gyndu, ale za zeptání nic nedáš. Dej pak vědět 🙂 Adresa je http://ona.idnes.cz/poradna-gynekologa-mudr-jan...

smima
14. bře 2012

ahoj holky,muzete mi poradit?mam TT 2x pozitivni,ale s odstupem testovani 3dnu carka zesilila jen trosku.Protoze jsem mimo CR,k doktorce se nedostanu.Mohlo by se jednat o spatne tehu?dekuji za vase odpovedi.

kejvinka
14. bře 2012

@smima myslím,že se nemusí jednat hned o špatné těhu. Já jsem si dělala vždy testy po dvou dnech a taky mi sílily pomalu.

salomee
14. bře 2012

@smima mě teda taky čárka moc nesílila... když jsem dělala poprvé, byla normální čárka, teda ne duch, ale ani ne stejně silná a pak jsem dělala další testy vždy po pár dnech a nijak extra to nesílilo.

veronikaka
14. bře 2012

Včera jsem si dělala prvně test, cca. 9 dnů po menstruaci a byla tam slaboulinkatá čárka (já jsem ji neviděla, manžel mě na ni upozornil), dnes ráno trochu zesílila, ale taky nic moc. Začala jsem být pěkně unavená a bolesti břicha/píchání v podbříšku. To jen pro vaše info, že je lepší testovat co nejdéle.

bianule
16. bře 2012

ahoj ma nekdo zkusenost s prasklou cystou??? ja jsem mela totiz podezreni ze jsem tehotna, vsechny mozne priznaky jsem mela (bolesti podbrisku,napnute prsa-bolave, zle mi bylo a nic jsem nejedla vse me natahovalo) zpozdeni menstruace 3 dny pak jsem sla k doktorovi a rikal ze mozna jsem tehotna a pichl mi injekci na vyvolani menzes a za den se mi ulevilo..nakonec mi rekl ze to byla praskla cysta (takze super) :(.jenze jsem se nekde docetla ze injekce pomaha bud ten plod udrzet anebo nikoliv...tak nevim jaky je zasadni rozdil mezi cystou a tehotenstvim...jsem zklamana ze 3 roky se snazime a nakonec mi rekne ze mam prasklou cystu....mooc dekuji

salomee
16. bře 2012

@bianule Ahoj, to mě mrzí... já mám podobnou zkušenost, ty příznaky se taky nějaké našly, i když jsem tehdy těhotná být rozhodně nechtěla. Dokonce bylo i "něco" na ultrazvuku-jen taková dutinka, ale to dr. řekl hned, že to může být i počínající menses. Vyvolávačka to pak spravila.... Neboj se, že kdybys těhotná byla, že by to vyvolávačka mohla změnit... nevím, jak jsi myslela to "pomáhá udržet, či nikoliv", ale pokud vím, je to tak, že když těhotná jsi, tak to podpoří a když nejsi, tak prostě mens. vyvolá.

rivera
19. bře 2012

Ahoj, mám dotaz, ale nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, jestli už to tu nebylo řešeno: Jak spolehlivé jsou denšní testy? Sice jsem menstruaci normálně měla, ale některé ženy ji mají i při těhotenství, tudíž to pro mne není směrodatné. Díky za info

amona
19. bře 2012

Kup si "desítkovej" test, ty bývají nejpřesnější a co tak vím, tak velice kvalitní a cenově rozumný je mamatest... 🙂
@rivera

amona
19. bře 2012

@martinakl Kolikátý DPO sis nechala brat krev na zjištění těhotenství?

martinakl
19. bře 2012

@amona Ja nevim, kdy jsem presne mela ovulaci... Posledni MS byla 1.12., podle UZ to vypada, ze ovulka byla cca 16.12. nebo o neco dyl. Pak bych na krvi byla 21DPO a HCG bylo pres 800. Ale fakt to nejde rict presne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru