Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lucajdak
1. pro 2008

Ahoj Michalko, já jsem vysadila minuly mesic, posledni MS jsem mela 31.10 a ještě jsem ji nedostala a to na i od ctvrtka cekam, mam stejny pocity a bolesti jako ty a test samozrejme negativni.Myslim ze to jsou hormony, a ze to neni tehu, ale nikdy nevis..... 🙂

michalka2
1. pro 2008

já teď ani nevím,co bych víc chtěla..ale je to zvláštní pocit..no zatím počkám do neděle,kdy by se měla dostavit MS,dřív sem ji měla přesnou jako hodinky,tak uvidím..a když nic,tak se vydám k doktorovi a uvidím co mi řekne..děkuju za názor 🙂

lucajdak
2. pro 2008

Tak dnes mam cervenou ☹ ale aspon vim na cem jsem

ikke
21. dub 2009

dinduska • 1d, snž • Dnes o 18:36
ahojte baby,ako rychlo ste robili tehu test a vysiel vam pozitivne?

simib • 1d, snž • Dnes o 18:38
Dinduš ideš pokúšať?V tomto ti nedám radu ale pozerala som dosť grafov a tak som došla na to,že taký priemer,kedy už ukázalo // bol 12DPO

dinduska • 1d, snž • Dnes o 18:43
tanto mesiac akosi ani nie.nechcem si nahovarat,ze by sa to mohlo podarit len tak skoro z nicoho

simib • 1d, snž • Dnes o 18:45
Aha.Len pre info?No je to ale strašne individuálne.Niektorým sa môže aj rovnako zahniezdiť ale telo im inak vylučuje HCG a testy môžu mať rozdielne.

zuzitka • 1d, 8tt • Dnes o 18:45
ja som si urobila tehu test tyzden po meskani mrchy a boli tam //

majkaa • snž • Dnes o 18:46
podla mna skor ako v den ms by som radsej neskusala aby s nebola sklamana

dinduska • 1d, snž • Dnes o 18:47
no ja len tak,ze ake maju baby skusenosti.

majkaa • snž • Dnes o 18:51
pockaj na ms a ked nepride tak testni. mne skor testy robili zle na psychiku ked som si ich robila, tak som vzdy pockala na ms.

zuzitka • 1d, 8tt • Dnes o 18:53
ja za zivot len 3 testy som robila a 2 z toho pozitivne
pockala som, az meska mrcha a tyzden po tom som si urobila test

majkaa • snž • Dnes o 18:54
zuzitka kiez by mal kazdy tolkeh stastia ako ty, nechces rozdavat

iinuska • 1d, 37tt • Dnes o 18:57
Ahojte, ja som si robila test az ked mi menzes meskal 2 tt. Kvoli sklamaniu. A vyslo to
Majka, drzim palceky

majkaa • snž • Dnes o 18:58
iinuska dakujem idem kukat spravy

flowrik • 5tt • Dnes o 18:59
ahojte, ja som si robila prvy test hned ako som pocitila prve priznaky, bolo to cca 11 dni po oplodneni 🙂 a uz mi ukazalo dve //, i ked jedna bola takmer neviditelna, ale ja som to proste citila. Vcera som si spravila opat, co uz bolo v den, kedy som mala dostat menzes a to uz nebola ciarka, ale ciarisko 🙂))

dinduska • 1d, snž • Dnes o 19:01
flowrik tak to ti gratulujem!! :- posli ńam tehu vyrus

simib • 1d, snž • Dnes o 19:02
Dinduš vyrus je s i

dinduska • 1d, snž • Dnes o 19:04

ja viem,no co uz sem ta podari ked tukam

simib • 1d, snž • Dnes o 19:15
V poho

babullka1 • 29tt • Dnes o 19:18
Ahojte ja som si test robila v den ked som mala dostat mrchu a boli tam uz krasne // ciarocky. a robila som mamatest.

flowrik • 5tt • Dnes o 19:20
ja si robimvzdy iny test, ale tiez mam dobre skusenosti s mamatestom

mirushka • 9tt • Dnes o 19:22
ahojte, ja som si robila tusim ked mi den, alebo dva meskala mrcha a boli //

babullka1 • 29tt • Dnes o 19:35
mne osobne aj v lekarni poradili mamatest vraj su naspolahlivejsie...ja som si pre istotu spravila 4 Lebo som tomu nechcela verit a vsetky vysli pozitivne

janka1
22. dub 2009

ahojte, ja som si robila na 26DC a boli tam // 😉

zuzana1971
25. dub 2009

Ja som si volakedy robila tyzden po meskani ms a bol negativny. Pozitivny bol az 2 tyzdne po meskani (ina znacka testu). Zial v 4 mesiaci som potratila a teraz sa snazime s novym tatuldom ostosest.

ewwe
25. dub 2009

ja som robila test po tyzdni meskani ms, a uz tam boli neprehliadnutelne ciarky 😵

krista
13. kvě 2009

megy0908 • Včera ve 23:42
Ahojte baby som tu prvýkrat a mam menšiu dilemu. Môže vísť test uz po 13. dni oplodnenia???Menzes mam dostat 20. a nemám trpezlivosť čakať. Zmenila som sa chodím často cikať, chutí mi jesť , v noci nespím a cítim vône. Neviem či si to len namýšlam, či by som mohla mať príznaky, alebo sú to stresy, lebo sa mi blížia štátnice.

pessy1 • 1d, snž • Dnes v 07:28
udělej si test po 20. dřív ti nic neukáže. 🙂

megy0908 • Dnes v 07:47
dakujem ze mi aspon niekto odpovedal

wacinka • 23tt • Dnes v 07:58
megy mně test ukázal dvě čárky 14 dní po oplodnění 😉

flyangel • Dnes ve 14:00
megy ahoj...test si mozes spravit uz aj 3dni pred ocakavanou menstruaciou...takte uz 17.si mozes spravit citlivy test...najlepsi je mamatest...

infinity23
23. srp 2009

Ahojky holky. Chci Vás poprosit o radu, našla jsem tuto tránku a koukám, že je Vás tady plno zkušených,, tak doufám, že mi poradíte. Ddoufám, že svůj příspěvek zařazuji správně. Měřím si poctivě bt zapisuju. Dnes jsem 30 dc dělala jsem si těhotenský test a negativní, tak nevím ☹ Mám ještě počkat, nebo si myslíte, že už by se případné těhu na testu ukázalo? Díky moc za rady. Posílám odkaz na svůj graf http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

bellavita
23. srp 2009

Ahoj jsem tu poprvé,menstruaci mám sice dostat až v pátek,ale protože mě pobolívá v podbříšku,už přes týden,udělaĺa jsem si mama test objevila se slabounká druhá čárka,je příliš brzy ale já neodolala a udělala ještě jeden a zas tam slaboulinká čárečka byla,jenže loni jsem byla na IVF,neuspěšně,manžel má malo pohyblivých spermií,takže v tomhle případě by bylo těhotenství zázrak,tak to bude nejspíš cysta že,?Nechci se radovat,zvlášť tak bryz před ms,na podzim plánujeme druhé IVF,to už snad vyjde

bellka
23. srp 2009

bellavita: s největší pravděpodobností jsi těhotná, druhá čárka se z cysty neobjeví, objeví se pouze při přítomnosti HCG v moči. A že vám nevyšlo IVF? Znám spoustu příběhů, kdy IVF nevyšlo, dle lékařů těhotenství není možné a přece se stalo. Takže držím pěsti, aby tomu tak bylo i u Tebe.

jerrymona
23. srp 2009

rada by som sa spytala. kedy si maju robit tehotenske testy ak mate nepravidelny cyklus. mne uplynulo od posledneho cyklu 40 dni a testy su negativne. ja ani neviem kedy mam plodne dni.

lauritka
23. srp 2009

infy vyzer to n tehu grafik, test by uz mal pomaly zacat ukazovat tienik hmm.... skus zase o dva dni 😉

jerry nemas nahodou nepravidelne cykly?? najlepsie zacat merat bazalku, aby si zistila na com si. pripadne skoc k lekarovi, nech ta pozrie.. 40 dni je dost dlho.

afrika
23. srp 2009

lauritka chcem sa ťa opýtať-som 7 deň po IUI a krčok mám stále dosť vysoko a tvrdý. predchádzajúce 2 IUI- pri nich bol vždy dole a tvrdý. neviem, či to znamená, že to opäť nevyšlo, neviem aký má byť v tehu. moc ti ďakujem za odpoveď

lauritka
23. srp 2009

to je zaujimava kombinacia, lebo v tehu ma byt nizko a tvrdy 🙂 lahko si na neho dociahnes. ale on sa do takeho cca 11 dpo aj tak nemeni, pokial mas 14 dnovu fazu od ovulacie po MS, az tak 2-3 dni pred MS sa posuv hore a makne...

afrika
23. srp 2009

lauri menzes by mal prísť niekedy behom budúci víkendu. takže to je už asi stratené, že?

lauritka
23. srp 2009

ale vobec nie, este je velmi skoro a krcok nie je az taky presny ukazovatel, skus testovat od 10 dna po IUI, ked ta to ukludni 😉 viem, ze si urecite nervozna, ci to vyslo alebo nie.

afrika
23. srp 2009

lauri ďakujem, všimla som si, že tu radíš veľa kočkám, tak nech sa šťastie usmeje aj tvojím smerom 😉

lauritka
23. srp 2009

dakujem afrika, hadam sa raz aj ja dockam ;) drzim palce.

jerrymona
23. srp 2009

mila lauritka,
precitaj si este raz prvu vetu a napis mi ju. akosi si sa prepisala a ja nerozumiem co si tym myslela.😒

mam nepravidelnu ms. bazalnu metodu som neskusala, nakolko mam rozne pracovne casy, raz vstavam o pol 6, raz o pol 8. to musim merat v ten isty cas ze?
ako je to s ovulacnymi testami? mam si ich robit od konca ms cely mesiac, aby som vedela, ci a kedy mam plodne dni?

inak som si robila uz 4 testy a vsetky su negativne. takze pravdupovediac, nechce sa mi robit dalsi test s rovnakym vysledkom. ale mozno si este jeden urobim predtym nez pojdem k lekarke. mam termin 4.septembra. moze sa stat, ze by som mohla byt tehotna aj napriek negat.testu?

citim, ze sa mi zväcsili prsia (co tu este nebolo) a bolia ma bradavky. skoro kazdy den. a boli ma podbrusko a hlavne lavy vajecnik.

a pripajam sa k afrike, ze sa velmi vyznas a vies velmi dobre poradit. dufam, ze sa nam to raz vsetkym podari - coskoro... 😉

jerrymona
23. srp 2009

inak lauritka, krcok som si nahmatala a mam ho tvrdy. znamena to nieco?

afrika
23. srp 2009

jerrymona máš ho vysoko alebo nízko?

jerrymona
23. srp 2009

neviem co je vysoko a co je nizko. cely stredny prst - asi 10 cm hlboko 😅

len
23. srp 2009

Holky, můj neskonalý obdiv má každá, která pozná těhotenství podle čípku 😉
Mně často měkne a otevírá se až druhý den MS (tzn. ještě pět minut před MS je vzorně "těhotenský"). Naopak když jsem byla těhu, změknul, zkrátil se, otevřel... málem jsem to obrečela a přes to všecko měla // 😀 Takže čípek jako těhuznak - fakt nic moc 😉

Jerry, 40 dní při nepravidelné MS nemusí znamenat nic. Mohla být pozdní ovulace, pak bude buď MS nebo pozitivní test prostě opožděné, těžko soudit 😒 Pokud se cítíš "jinak," zkus si nechat nabrat v laborce krev a bude jasno bez spekulací 😉 K měření BT: http://merenibt.xf.cz/index2.html

Infinity - 13.DPO má krásný graf spousta holek. Teď to ještě nemusí znamenat nic - buď do pár dní dorazí MS nebo najdeš // 😉

afrika
23. srp 2009

jerrymona sme na tom tak isto s tím prstom 😀

jerrymona
23. srp 2009

len, ja som si merala krcok prvy krat, takze skusenosti nemam. ale musim pockat, ci to nieco znamena. 😖

jerrymona
23. srp 2009

afrika, tak nam uz len ostava cakat. dufam, ze je to pozitivne cakanie. 🙂

lauritka
23. srp 2009

jerry bazalka sa da meriat aj ked robis na smeny, aj ja odporucam prestudovat tu stranku, ci napisala len, je tam vsetko o merani BT. ovulacne testy by som pri nepravidelnych cykloch radsej nerobila, pokial nemeriam a neviem ako moje cykly vyzeraju, lebo minies majetok 🙂 najprv terba zisit, ci vobec ovulujes... inac este plodne dni sa daju zistit aj podla hlienu, vsetko mas na tej stranke ,
na krcok treba prax a nie je to velmi smerodatny znak. ja sice z vlastneho pozorovania uz viem ako sa chova, aky je pred ovu, aky pred MS... ale je to individualne m meni sa zo, takze sa s tym do podrobnosti netreba zaoberat. vela stastia 🙂

jerrymona
24. srp 2009

ahoj lauritka.
ale ak mi ovulacny test ukazuje dve silne ciarky, tak dochadza k ovulacii, ci nie?

dezyre
24. srp 2009

Ahoj holky..
Chtěla bych se s Váma podělit se svým tajemstvím 😝
Já jsem vždycky mívala pravidelný cyklus 28 dní.. a z ničeho nic se mi předminulý měsíc prodloužil na 32 dní.. potom na 35 dní a tak jsem vycházela z toho, že se mi tělo nějak posunulo a počítala jsem, že další menstruace by měla přijít cca za těch 35 dní, což by mělo být tento pátek .. Ale před pár dny mě začali pobolívat prsa, ale takovým stylem, že mě třeba dvě tři hodiny bolely, potom pár hodin nic, a pak zase ... mimoto se docela zvětšili (jiné příznaky jsem neměla) takže mi to dnes nedalo a koupila jsem si ten nejcitlivější těhotenský test co v lékárně měli .. během tří minut už tam byly //... nemůžu tomu vůbec věřit.. proto jsem si udělala další test .. už klasickej mamatest ... a tam už taky během tří minut // ... vůbec nemůžu věřit tomu, že se mi pár dní před menstruací ukáží tak rychle docela silné čárky ... a ještě z odpolední moči. Mám trochu strach, aby ty testy neukazovaly falešně 😢 to bych nerada..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru