Kolikátý den cyklu jste otěhotněly?

papuellka
31. bře 2008

Ahoj holky, kolikátý den cyklu jste otěhotněly? Vznikla z toho holčička nebo chlapeček? 🙂

mechurik
7. dub 2008

baby, aj tak to chcem vediet, aj ked to tak nemusi vyjst. je tu niektora baba, ktora ma cyklus 25 - 26 dnovy a kedy mala ovulaciu a otehotnela?
Dakujem

kacka.va
7. dub 2008

cernucho: no ale bez ovulace se otěhotnět nedá 😉, takže spíš bych věřila na tu rozházenou ovulaci, než že jsi otěhotněla mimo ovulaci.

cernucha
8. dub 2008

kacko: znam pripady kdy zenske otehotnely tesne pred nebo po menstruaci a to jiste ovulace neni. Je to zvlastni, ale je to tak. "holcici" spermie si dokazou pockat i treba nekolik dni na prihodnou situaci. Ja ten mesic ovulovala proste o neco driv, to si taky myslim.

len
8. dub 2008

Cernucho, musím se zastat Kacky 🙂 I když svým způsobem máte pravdu obě, otázka je, jak definovat "otěhotnění" - dle mého je to okamžik, kdy splyne vajíčko se spermií (tedy během 24 hodin od ovulace, jindy to skutečně nejde), dle tebe potom v den, kdy se pomilujete a spermie ze dne tohoto milování následně oplodní vajíčko. Mezi těmito dvěma daty může být v extrémním případě až týdenní rozdíl! takže se pomilujete 12.DC a pak už ne, ale spermie si počkají až do 17.DC, kdy se vajíčko uvolní a pak s ním splynou. Navenek to vypadá, žes otěhotněla 12.DC, ve skutečnosti ale ke splynutí vajíčka a spermie došlo až ten 17.DC.
No a potom je tu taky možnost, že ovulace může být výjimečně i jindy než bývá obvyklé - já třeba naprosto pravidelně ovuluju 11.-12.DC, ale už mi to "ujelo" i na 9.DC, popřípadě 17.DC - pokud nejsi naprosto přesně sledovaná dr., nikdy nevíš. Ale bez ovulace (čili uvolnění vajíčka) se stoprocentně otěhotnět nedá, to je, jako kdyby někdo tvrdil, že otěhotní bez spermie 😉

A to, že těsně před nebo po MS nemůže být ovulace? Dodala bych jen - a to byses divila! 😉

mechurik
8. dub 2008

len, a kolkodnovy cyklus mas prosim ta?🙂

len
8. dub 2008

Mechurik, tak 21-24.
U cyklu 25-26 dní bych ovu pravděpodobně očekávala kolem 11-16.DC (tzn. milovat se nejpravděpodobněji s max. dvoudenníma pauzama tak 7.-15.DC), ale fakt je to individuální, může být i jinak, pokud nechceš dát přednost spontánnímu nesledování ničeho (tak se to stejně většinou povede 😉 ), doporučuju tu výše zmiňovanou BT 🙂
A teď se omlouvám, musím pracovat 😉

mechurik
8. dub 2008

len - oki, tak som si to aj myslela, ten 11-16 ty den.
papa 🙂 😉

cernucha
8. dub 2008

Mechurik: nechci se rozhodne dohadovat o tom, ze k otehotneni neni potreba ovulace, o tom neni vubec mozne diskutovat 🙂 Mam z toho vseho i statnici, jsem doktor, takze vim jak to chodi 🙂

cernucha
8. dub 2008

Omluvam se, to byl vzkazek pro len 🙂
len: od zacatku jsem spatne napsala to co jsem si myslela. Ze musis ovulovat pro otehotneni je jasne,jen jsem chtela napsat, ze spolehat se na to, ze ovulujeme kazdy mesic stejne je blbost, ze jsem zrovna ten mesic co jsme otehotneli ovulovala asi driv, anebo si spermie skutecne tech par dni treba pockala na vajicko, jak to popisujes ty. Vim, ze neotehotnis tim okamzikem kdy se pomilujes, ale splynutim vajicka se spermii 🙂

kacka.va
8. dub 2008

cernucho: ovulaci klidně můžeš mít i i těsně před nebo po menstruaci😉. Jinak spermie podle průměru většinou přežívá 72 hodin (ale je to samozřejmě u každého jinak a záleží na kvalitě spermatu a na prostředí, ve kterém spermijky mají přežít), ale záleží, jak stihne tu ovulaci. A souhlasím s Len.
Jinak ovulace není až tak odvislá od délky cyklu... obecně se sice všude píše, že ovulace nastává v polovině cyklu, ale troufám si tvrdit, že tak 70 % ženských to tak nemá (aspoň co jsem se bavila na různých diskuzích)

len
8. dub 2008

Cernucha, tak to jo, tak jsme to ujasnily 😉 Ono to z toho prvního příspěvku vyznělo dost nejasně, ale vlastně jsi to ujasnila už v prvním příspěvku na téhle staraně - otěhotněla jsi 12.DC, i když ovu VYCHÁZELA na jindy... Prostě holt počty jsou jedna věc a realita jiná 😀
A ještě k tomu otěhotnění těsně po MS - kdyby moje tělo fungovalo, jak má, tak těsně po MS otěhotnět čas od času můžu taky - 5.-6.DC se pomiluju, 9.DC se ke spermiím přidá vajíčko a je to - jak jednoduché 😀

bustik
8. dub 2008

Tak já kupodivu zcela ukázkově - cyklus 28 dní, otěhotněla jsem 15 DC 😀

cernucha
8. dub 2008

Tak hlavne ze jsem se pochopily 🙂 Teoreticky by se pred ani po menstruaci (myslim tim tesne) nemelo otehotnet, protoze sliznice delohy proste neni pripravena na to prijmout oplodnene vajicko, ale jak uz se mockrat potvrdili, teorie je jedna vec a praxe pak ta druha 🙂

papuellka
autor
27. bře 2009

Holky, piště!!! 😉

renat2
27. bře 2009

Cyklus 28 dní, otěhotnění 16DC🙂

misule82
27. bře 2009

Cyklus rozházený, otěhotnění 35 DC 😉

juzinka
27. bře 2009

🙂 Cyklus 29 dní otehotnela som 16 DC podľa merania BT. 😉

ramana
27. bře 2009

no podla BT 28-29DC cyklus dlhý asi 36-40 a predbežne je to vraj chlapec ale vraj to nieje isté tak neviem ako to je s tým sonom 😉

wacinka
27. bře 2009

cyklus nepravidelný někdy 80dni někdy 63 někdy 43 a někdy i 34. otěhotnění 21DC 😉

murynka
27. bře 2009

25DC 🙂

mima3
27. bře 2009

ahojte, ja cyklus 28-30 dňový a otehotnela som v rozmedzí 14 - 16 DC, zatiaľ to vyzerá na chlapca, ale nie je to isté.. 🙂

akejka
27. bře 2009

ahojte, ja mám 28 dňový cyklus, otehotnela som 19. DC. Nejak mám posunuté plodné dni. A narodilo sa mi dievčatko 😉

akzeret1
27. bře 2009

18DC,cyklus 32 až 38 dní,máme holčičku 😉

zuzana581
27. bře 2009

20 DC, chlapec (C-32 dní)

murynka
27. bře 2009

jsem ráda že tu jsou pozdní ovulantky 😀

mám za sebou jendo nezdařené těhu a báal jsem se že za to může pozdní ovulace 😅 😕

jen se chci zeptat poslední MS 13.2 ovu až 9.3 jak mi to bude dr.počítat?jsem kolikátý tt?mám to počítat od poslední MS nebo jak?moc děkuji za opovědi 🙂

marcela22
27. bře 2009

Pri prvom tehotenstve som otehotnela v 16. deň cyklu a je to dievčatko🙂 A teraz druhýkrát som otehotnela v 19. deň, ale netuším koho čakáme, keďže je ešte veeeľmi skoro🙂 Ale vyzerá to na chlapčeka......
Mám však dlhší - 33 dňový cyklus.

lucik23
27. bře 2009

podle dr asi 28 DC, cykly nevím, páč jsem od srpna měla ms jen po vyvolávačce 🙂

marinka
27. bře 2009

Já cyklus 30 dní a otěhotněla jsem 15 DC 😵

fidka79
27. bře 2009

cyklus 28-30dni,otehotnela na 12 alebo 16den cyklu,v podstate na prvy "sup".. 🙂 velmi planovane babatko kedze 30tka na krku🙂)

mija777
27. bře 2009

Ahojte,kedy je najlepsie pokusat sa o mimi?Ma zmysel aj par dni pred ovu? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru