Krvácím a mám pozitivní těhu test? Můžu být těhu?

martyskac
16. čer 2014

Zdravim, a mam takovy problem - 13 dni od ovulace mi vysel lehce pozitivni tehotensky test....Fotky dodam.... Take presne v tom terminu, jsem mela dostat menstruaci - a dostala... Volala jsem svemu Dr, hned jela na vysetreni Ultrazvukem a rovnou mi nabral krev na hormonalni profil + hcg ... To mi v tu dobu vyslo 7,6 .
Po tydnu pujdu zas na kontrolu, carka na testu ale sílí - uz je skoro jak kontrolni, ale porad krvacim- uz mene, ale normalne by mi uz mela menses zkoncit. Jsem z toho celkem rozhozena - co si o tom myslite - muzu byt tehu ? Nebo slo o samovolny potrat ? Musim dodat, ze porad jeste kojim syna... Sestricka mi po telefonu sdelila,ze to HCG je negativni - pritom to rozmezi je obrovske.... Nejspis me tento tyden udelaji kontrolni naber a uvidi se vic.... Omlouvam se za slohovou praci, ale zajimaly by me vase nazory a zkusenosti.... diky moc...

anetadr
16. čer 2014

Může jít o normální těhotenství - některé ženy mají menstruaci i v průběhu těhotenství. Může ale jít taky o mimoděložní těhotenství, u kterého je krvácení celkem běžné. I "potrat" - v tomto případě spíš biochemické těhotenství (tedy že sice došlo k oplodnění vajíčka, ale to se neudrželo) je možný, moc mu ale neodpovídá zvyšující se hladina HCG (sílící čárka na testu). Obávám se, že ti tu nikdo nemůže napsat nic jiného, než to, co sama víš, tedy že musíš počkat do další kontroly, kde by už snad na UTZ mohlo být něco vidět - ať už cokoli. Chápu, že nejhorší je ta nejistota, sama jsem byla fakt na pokraji zoufalství, když jsem čekala v podobné situaci na verdikt. Moc držím palce, aby ti to rychle uteklo a hlavně aby to dopadlo tak, jak sama chceš🙂

ckei
16. čer 2014

@martyskac klidně jít o těhotenství může, některé ženy ms mají i v těhotensví - ze začátku. A nebo se může jednat o běžné krvácení. Já měla třeba "problém" s krvácením až do 4. měsíce a to někdy s opravdu, ale opravdu velkým krvácením....Že jsem si kolikrát říkala, že to nemůže dopadnout...a dopadlo, synovi je 20m.....

vlajka1
16. čer 2014

Hcg 7,6 se povazuje za negativni. Pokud krvacis, muze to byt cysta, mimodelozni tehotenstvi nebo biochemicke, jak uz se tu psalo. Urcite bych to resila s lekarem. Tehotna byt muzes, ale asi by bylo dobre to hlidat a pripadne dostanes nejake leky na udrzeni - Utrogestan, Duphaston. Drzim pesti 🙂

pampalin
16. čer 2014

Nevím, samozřejmě těhotná být můžeš, ale podle toho, co píšeš, bych to spíš viděla na nějaký problém.
@ckei gratuluji k prckovi, že jste to takhle zvládli! 😉

chrisula
17. čer 2014

ja tak byla mimoděložně těhotnaa 😒

spagatice
17. čer 2014

Teď u třetího syna, ale i u druhého jsem dostala vždycky ještě menstruaci už jako těhotná a trvala cca dva týdny. Ani jednou mě nenapadlo, že bych mohla být těhotná. Až po této menstruaci se ukázalo, že jsem těhotná a to už delší dobu 😅

makuka88
17. čer 2014

Ja mela při prvním hcg 41 testy slabé pozitivní a bylo to biochemické.. přesně na den 5tt jsem dostala MS a nic z toho nebylo... rozhodne to není normální...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru