Lze otěhotnět i v neplodné dny?

sonicata
5. pro 2011

Potřebuji osvětlit téma plodné a neplodné dny .........patřím mezi snažilky ikdy teda snažit jsem se chtěli až od března roku 2012
Prostě a jednoduše na internetu si člověk najde snad vše ! Já asi jako každá hledala jak spočítat plodné dny oki našla jsem ! Spočítala ,ale u každé takové kalkulačky ikdyž zadám stejný počet dnů vše stejně je vyznačeno plodné dny trochu jinak je mi jasné , že existují tisíce různých os kde je zobrazeno plodné a neplodné dny !!! Jenže oha narazila jsem i na definice spolehlivě neplodné dny ,plodné dny a neplodné dny .........takže zaniká smysl slov plodné a neplodné !!!Jelikož už se mi zprotivily kondomy a nejen mě i můj přítel byl rád že je odhodil ,nicméně na ose jsem se dozvěděla že mino 4 plodných dnů jsou okolo na každou stranu další 4 dny které jsou napsané jako neplodné ,ale né jako definitivně neplodné ................prostě holky nechráním se sice přítel není vevnitř ,ale říkal že mu trochu utekolo a je to zhruba týdne a pak znova 3 dny co se nám stalo něco podobného a já poslední dva dny se cítím jinak .........otázka zní lze otěhotnět i v ty tzv. neplodné dny ???? Je mi jasné ,že nejlepší je test ale naco si ho budu dělat když by to fakt bylo málo to bych stejně nezjistila jde mi o to že ,bych raději věděla zda se možnost otěhotnět a tím pádem se vyhnout pár věcem co mě mají čekat než zjistit až poté že, těhu jsem a prošla jsem si jimi !A ráda bych věděla jaký je rozdíl mezi tvz.: NEPLODNÝMI DNY a ZARUČENĚ NEPLODNÝMI DNY

anetadr
5. pro 2011

@sonicata to je vcelku jednoduché - výpočet se odvíjí od ovulace - pokud máš pravidelný cyklus 28 dní - je to zhruba uprostřed - tedy cca 14. den. Ten den a cca dva dny před tím máš největší pravděpodobnost otěhotnět. Pochopitelně ale ženské tělo není stroj a tak může k ovulaci dojít třeba o den, dva či více dní dřív a pak pochopitelně může taky otěhotnět dřív - což bych řekla, že je tam označeno jako "neplodné dny" - a zároveň se taky pochopitelně ovulace může zpozdit - tím pádem pak můžeš otěhotnět i o trochu později. Nejbezpečnější dny jsou pochopitelně ty, které jsou nejvzdálenější ovulaci - tedy na konci a začátku cyklu - to tam asi nazývají "zaručeně neplodnými dny" - což je zcela nepřesný termín - má kamarádka otěhotněla při MS!! - tedy na začátku cyklu v oněch "zaručeně neplodných dnech" - tělo hold není stroj a na tuto metodu bych se spoléhala pouze v případě, kdy by mi těhotenství v podstatě nevadilo, jen bych ho chtěla ještě trochu oddálit. Těhotná samozřejmě být můžeš! Jak píšeš, nejlepší je udělat si těhu test - ale to až v termínu očekávané MS.

sonicata
autor
5. pro 2011

@anetadr moc děkuji takže vlastně plodné a neplodné dny není stejně žádná jistota 😀 To nechápu babičku a naše jak to teda dělali ,ale tak se uvidí nepřijdou měsíčky a do budoucna vím , že na tohle se spoléhat nedá jinak cyklus mám dycky 30-31 dní takže to je ten 15 zhruba den no ale taky to jisté není přečetla jsem další články a tam jsem se dočetla že ovoluace může být tak jak píšeš ty dříve nebo později a prostě je lepší zkoušet kolem poloviny cyklu a pozor si dávat furt když nechci 😀

berenika39
5. pro 2011

@sonicata ahoj, to je opravdu strašně nespolehlivá metoda - at už jako bránění se těhu nebo naopak pokud se snažíte. jakási přesnost se dá brát v případě úplně přesně stejného cyklu, který máš pořád - jakmile je úlet - oden, dva dříve, později, už nic nezjistíš.
Tohle bych si moc do hlavy nebrala - at ti to vyjde podle tvých představ🙂

sonicata
autor
5. pro 2011

@berenika39 moc děkuji ............koukám , že příroda si dělá prostě co chce 🙂 Ale tak já to nějak zatím neřeším prostě jestli těhu jsem tak oki jestli ne taky se nic neděje protože nezkoušíme jako otěhotnět zatím se jen stalo, že se nijak nechráním až na to že přítel se snaží udělat venku 🙂

anetadr
5. pro 2011

@sonicata no, jak to dělali to vážně nevím🙂 vůbec bych jim to nezáviděla. Manžel taky nemá rád kondomy - tak ti rozumím, ale nedá se nic dělat:( nebo jak píšeš ven - ale tam pak právě hrozí to, co se stalo vám. U metody plodných a neplodných dnů se uvádí cca 95% spolehlivost - ale jen pokud máš pravidelný cyklus - i tak je to procento v podstatě dost nízké - nelze se na to spoléhat. Tak uvidíte - ale pokud by se vám to povedlo - buď ráda, co tu čtu, jak se maminky třeba 15 let snaží o prcka a stejně se to nepovede, tak to je vážně zoufalství

sonicata
autor
5. pro 2011

@anetadr to jo no hale taky se bojím abych tak nedopadla ale snad ne já mám měsíčky v celku pravidelně oba jsem jakš takš zdaví tak snad nebude problém ! Taky mě děsí co tu kolikrát čtu ! I kůli tomu sem jdu dycky jen o radu protože, jak si přečtu moc těch syndromů atd.........okamžitě si myslím , že jsem a pak jsem zklamaná ! Takže raději tomu dám čas a volný průběh zatím nic nehrotím ! Každopádně by se ta matka příroda měla aspoň trošu zastydět protože jsou holky co by děcko chtěly a nemůžou a pak jsou takové co mimčo klidně hodí kamkoliv jen aby ho nemuseli mít a ty můžou mít třeba tiscíc dětí ! 😖 No každopádně když se povede budu tu častěji nebo sem zavěsím sem tam fotku 🙂

andelka
5. pro 2011

@sonicata no, my jsme na plodné a neplodné dny jeli rok a půl, než jsme se rozhodli že chceme děti. O pravidelném cyklu se u mě moc mluvit nedalo, takže to bylo trochu náročné. 100% neplodné období nastává třetí den večer po potvrzené ovulaci. Období od MS do ovulky je neplodné jen po určitou dobu, počítá se, že plodné období nastává cca 7dní před ovulací, což u většiny žen, které mají rozumný cyklus a ovulku kolem 15dne znamená neplodné období v první fázi jen pár dní. Ukazatelem že je potenciálně plodné období bývá výskyt hlenu. Určování neplodných dní v první půlce cyklu je složitější, ale taky se dá. Když se otěhotnět nechce, tak je tam delší abstinence, no. Ale po ovulce až do MS je to zas naprosto jisté.
Takže neplosné dny bych označila ty, v první fázi a naprosto neplodné ty po proběhlé ovulce. Protože i při pravidelných cyklech může přijít jeden s dřívější ovulkou a kdo se nevyzná v jiných symptomech (hlen, čípek), může být překvapen.
My jsme teda tuhle metodu používali rok a půl jako antiko a pak i po porodu po první MS. Obě děti jsou plánované a vyšly napoprvé, věděla jsem, že jsem v plodném období.
Ad ty kalkulačky - ano, můžou se trefit, ale nepočítají až tak s tím, že dvě ženy se stejně dlouhým pravidelným cyklem, můžou mít ovulku každá jindy, záleží jak dlouhou má daná žena luteální fázi(od ovu do MS), bývá obvykle 9-16dní. Takže i když mají dvě ženy 28denní cykly, kalkulačka jim spočítá ovulaci na 14den, ale jedna ji může mít 13DC a druhá 19DC.

sonicata
autor
5. pro 2011

takže je lepší při plánování početí koupit ovu test že ??? Ale tak podle pocitů i toho hlenu mám nějaký ten 15-17 den ovu podle cyklu teda myslím si to 😀 ale až budu zkoušet nechám to nějakej ten měsíc samovolně a pak zkusím ovu test
Moc děkuji za odpověď 🙂

andelka
5. pro 2011

@sonicata připravidelných cyklech se to dá +- odhadnout, pokud to člověk nechce vědět na den přesně. A taky spermie nějakou dobu vydrží, takže se člověk kolem té ovulky často trefí i tak. Ale třeba pro zajímavost je fajn to vědět, protože to má každá žena jinak. Jinka základ je dostatečně častý sex, fungující ovulace, kvalitní hlen a dost dlouhá luteální fáze. a pak čekat 🙂

marticuk
21. pro 2012

Ahoj holky.Prosim vas chci se jen zeptat zda mam nejakou sanci na otehotneni,kdyz jsem mela pohlavni styk den po skonceni menstruace a pritel se neudelal do me,ale na bricho a pak hned prstama od spermiji zajizdel do me a to dost hluboko.?Vim ze je to vlastne asi nemozne,ale stejne nad tim premyslim a mimi by me vubec nevadilo.Spis naopak...

kitinka76
21. pro 2012

@marticuk pokud chceš otěhotnět, tak je lepší když se chlap udělá do tebe a ne na břicho 😉 pokud nechceš, tak otěhotníš dřív, než bys řekla "špcka"
Hezké vánoce 🙂

jokoko
13. bře 2016

@marticuk Jakmile se spermie setkají se vzduchem, v tom mometu umírají, tudíž je pak nemožné otěhotnět. 😉

kacis23
29. kvě 2022

@jokoko Ahojte chci se zeptat , muzu otehotnet , kdyz jsme mely nechraneny styk 2 dny pred menstruaci ? Menstruaci jsem pak dostala ale tu dalsi uz ne ..

lachtanice86
29. kvě 2022

@kacis23 a ses tedy těhotná? Žádný styk později nebyl? Přijde mi to nepravděpodobné, ale záleží jak dlouhé máš cykly

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru