Lze otěhotnět i v neplodné dny?

sonicata
5. pro 2011

Ahojky holky 🙂
Potřebuji osvětlit téma plodné a neplodné dny .........patřím mezi snažilky ikdy teda snažit jsem se chtěli až od března roku 2012😀
Prostě a jednoduše na internetu si člověk najde snad vše ! Já asi jako každá hledala jak spočítat plodné dny oki našla jsem ! Spočítala ,ale u každé takové kalkulačky ikdyž zadám stejný počet dnů vše stejně je vyznačeno plodné dny trochu jinak je mi jasné , že existují tisíce různých os kde je zobrazeno plodné a neplodné dny !!! Jenže oha narazila jsem i na definice spolehlivě neplodné dny ,plodné dny a neplodné dny .........takže zaniká smysl slov plodné a neplodné !!!Jelikož už se mi zprotivily kondomy a nejen mě i můj přítel byl rád že je odhodil ,nicméně na ose jsem se dozvěděla že mino 4 plodných dnů jsou okolo na každou stranu další 4 dny které jsou napsané jako neplodné ,ale né jako definitivně neplodné ................prostě holky nechráním se sice přítel není vevnitř ,ale říkal že mu trochu utekolo a je to zhruba týdne a pak znova 3 dny co se nám stalo něco podobného a já poslední dva dny se cítím jinak .........otázka zní lze otěhotnět i v ty tzv. neplodné dny ???? Je mi jasné ,že nejlepší je test ale naco si ho budu dělat když by to fakt bylo málo to bych stejně nezjistila jde mi o to že ,bych raději věděla zda se možnost otěhotnět a tím pádem se vyhnout pár věcem co mě mají čekat než zjistit až poté že, těhu jsem a prošla jsem si jimi !A ráda bych věděla jaký je rozdíl mezi tvz.: NEPLODNÝMI DNY a ZARUČENĚ NEPLODNÝMI DNY 😀

pupidu
5. pro 2011

Ahoj, zkus si přečíst stránky merenibt.cz ...Je potřeba trošku se jimi proklikat, ale je tam dost informací 😉

sonicata
autor
5. pro 2011

@pupidu děkuji 🙂

helcenka
5. pro 2011

@sonicata - zaručeně neplodné dny neexistují, záleží na ovulaci, a tu ovlivňuje spousta věcí, každý měsíc ji můžeš mít úplně jinak. A tzv. plodné dny můžeš mít před ní i po ní, záleží na tom, jak dlouho jsou schopny spermie přežít, protože zaručeně otěhotníš jen v průběhu ovulace...
A být těhu o tři měsíce dřív, než jste plánovali, to by už nemusel být takový rozdíl. 😀

andelka
5. pro 2011

Zaručeně neplodné dny existují, trvají od třetího dne večer po prokázané ovulaci do další MS. Po ovulce už otěhotnět opravdu nejde. Záleží samozřejmě, jak má člověk zjištěno, že byla (Dr utz, ovu testy, bazální teplota, hlen...)

salomee
5. pro 2011

Helcenka to asi myslela tak, že pokud přesně nevíme, kdy je ovulace, nemůžeme ani přesně říct, kdy jsou plodné a neplodné dny a tedy je možnost-či riziko, jak kdo chce- otěhotnět vlastně kdykoliv. Jinak samozřejmě existují..
..já jsem otěhotněla v ty "neplodné" dny, píšu uvozovky, bo otěhotnět v pravých neplodných dnech vážně nejde. U mě se to, co bylo dosud spolehlivé, posunulo najednou jaksi o pár dní, tedy se teoreticky neplodné dny změnily v prakticky plodné🙂.

helcenka
5. pro 2011

@salomee - přesně tak jsem to myslela. Vím, že po ovulaci jsou asi ještě 3 dny plodné a pak do MS "zaručeně neplodné". Ale ovulace může být různě, jako třeba u mě, měla jsem ji i 11. den cyklu i třeba 16. den...
Takže je to hodně nespolehlivá metoda.
A dám příklad za všechny, moje kamarádka otěhotněla 3 dny před očekávaným příchodem MS a to měla někdy týden předtím prokázanou ovulaci podle testu. Takže měla asi nějaký výkyv či co.

mamkamarketa
5. pro 2011

je holky to me taky zajima 😅
jde podle OT orientovat jako antikoncepci se 100 % ucinkem? (tj,ze pred kazdym stykem se provede OT)

berenika39
5. pro 2011

@mamkamarketa néééééééééééééééé!!!!

mamkamarketa
5. pro 2011

@berenika39 nejak jsem tak tusila 😀 😅

amallie
5. pro 2011

@sonicata rozhodne neotvirej nejake kalkulacky plodnych a neplodnych dnu, neb kazda je ma jinak a zalezi na mnoha faktorech. Zarucene neplodny dny existujou, ale neni tak jednoduchy je zjistit.
V neplodne dny nemuzes otehotnet, ale jak rikam neplodne neznamenaji ty, ktery ti vypocital internet, ale ty po ovulaci.

sonicata
autor
6. pro 2011

@helcenka to ne hale to by mi fakt nevadilo uvdíme já to nechávám být mám doma ovu testy i normální těhu test tak počkám ještě pár dní a uvidím zkusím to testnout je mi jasné že od měsíčů je to 2 týdny to asi nevydržím zvláště když mám doma testy 😀

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie děkuji takže je lepší si udělat ovu tes a zkoušet a je možné i že se stane že , budu vyjímka a půjde mi to kdykoliv takže a jednoduše těhu můžu být a nemusím ........to by tak nevadilo samozřejmě chtěli jsme se stejně snažit od března tak by se holt povedlo už teď jde o mi spíš do budoucna o to jak se chránit a jak moc protože jelikož jsem jedna snad z milionu co nemůže antikoncepci na na 99% budu tak terá otěhotní i v ty tzv . neplodné dny 😀 no každopádně sem pak hodím jak jsem dopadla 😀

helcenka
6. pro 2011

@sonicata - hlavně i když si uděláš ovu test, tak nemusí být ještě pozitivní, ale ty už budeš mít plodné dny. Navíc pozitivní ovu test znamená, že ovulace teprve přijde. Ale plodné dny máš už před ní, protože spermie přežívají uvnitř a čekají a čekají...
A jestli vám to půjde jako nám, tak otěhotníš, ani nebudeš pomalu vědět jak. Chci tím teda říci, že obě dětičky jsme měli plánované, ale já otěhu vždycky hned první měsíc "snažení". Teda ani snažením bych to nenazývala, hlavně teď podruhé ne, protože to byla velká náhoda, i když náhody neexistujou... 😀

amallie
6. pro 2011

@sonicata na budoucnost nemysli, teď si pořídítě prcka a pak si třeba necháš zavést tělísko, nebo tak, to ale dost předbíháš zbytečně
no a taky se můžeš naučit sledovat svý tělo, dělat si zpočátku grafy bazální teploty, sledovat plodný hlen, polohu čípku, poznat ovulaci podle bolestí atd a pak máš jasno 😉

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie no tak na tohle asi přistoupí až to dlouho nepůjde neberu to jako špatnou věc ,ale já patřím mezi takové ty co když se moc hlídají tak pak bych si myslela že už musím být těhu a kdybych nebyla byla bych strašně zklamaná ..........ale je fakt že stačí někdy i stránky modrého koníka a předčítat ty diskuze " Příznaky chvilku po početí" a zaručeně po přečtení mám dva ze 3 příznaků ikdyž zase je pravda že , syndrom před MS je skoro totožný syndromu v těhu takže kdo to má rozpoznat bacha si taky nedáváme takže ono pak to člověku zamotá hlavu 😀

amallie
6. pro 2011

@sonicata dobrej přístup, pak ale rozhodně zapomeň na internetové kalkulačky plodných a neplodných dní, páč je to nesmysl 😉

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie taky jsem si myslela hale teď jestli to vyjde bude to pěkný ale když né tak mám ty ovu testy stím už se do budoucna dá nějak pracovat 🙂

amallie
6. pro 2011

@sonicata jo dá, ale bude tě to zpočátku stát balík, když nebudeš vědět, kdy cca ovuluješ

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie tak teď jsem si dělala ovu test a je tam slabě čárka takže ovulaci zítra pozítří říkám to dobře 😉

amallie
6. pro 2011

@sonicata esli slabě, tak je negativní a ovulace může přijít kdykoliv
musí být stejná, jako ta kontrolní

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie mám totiž 31dní cyklus a 7 dní měsíčky v ovu testu píšou že 14 dne se mám měřit takže to celkem sedí ovu mám kolem toho 16 dne 🙂

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie je slabší
to znamená že ta hladina tam je ale nízká ne ???

amallie
6. pro 2011

@sonicata no, ale to může bejt kdykoliv v cyklu, prostě dokud není stejná, jako kontrolní, nebo silnější, bere se jako negativní

sonicata
autor
6. pro 2011

fakt to tu čtu že jak je slabej je negativní 😒 co teď ???Poradíš

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie fakt to tu čtu že jak je slabej je negativní co teď ???Poradíš

amallie
6. pro 2011

@sonicata čůrej dál 😀 , říkám, že ti to bude zpočátku stát balík

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie ty vado tyhle věci kolem bejbat jsou tak složitý člověk si říká že to nic není ale teda je to síla .......no každopádně by mě zajímalo co je ten slabej proužek .........

amallie
6. pro 2011

@sonicata ten slabej proužek znamená, že máš v moči luteinizační hormon, nic víc
vyskytuje se v průběhu celýho cyklu, i v těhotenství a jeho hodnoty kulminují před ovulací, proto aby byl test pozitivní, musí být čárka silná, najdi si na netu křivku, jak to vypadá......... na začátku hladina nizoučká, pak začne stoupat, prudce stoupne jeden dva dny před ovulací a pak zase klesá
takže teoreticky taky můžeš například ovulovat dnes a tudíž už je čárka slabá
abys to zjistila, musela bys je dělat zpočátku třeba 15 dní za sebou

sonicata
autor
6. pro 2011

@amallie tohkle nechápu jsem se tohle dočetla takže asi tak "Ovulační test vypadá stejně jako těhotenský test a také se stejně používá – ponoří se na několik vteřin do vzorku moči a poté se vyhodnotí pozitivní nebo negativní výsledek. Pokud je test slabě pozitivní, nebo silně pozitivní, je nejvhodnější doba k pohlavnímu styku. Někdy se může i po skončení ovulace ukázat test lehce pozitivní, ale v tomto případě už není vhodná doba k otěhotnění, protože výsledek je jen přetrvávající. Vhodná doba k otěhotnění a tedy i pohlavnímu styku je zhruba tři dny před ovulací až do dne ovulace. Ovulace u většiny žen nastává kolem dvanáctého až patnáctého dne ode dne poslední menstruace. ( Kruci jak se člověk v tom má vyznat !!!!

safryy
6. pro 2011

@sonicata ...u prvniho "snazeni" (zadarilo se hned prvni mesic) jsem mela taky ovu testy...koupila jsem balik na mereni celeho mesice....byl v akci, tak proc ne ze 😀 A zacala jsem testit par dnu po ms a prvni slaba carka prisla cca 9 den...ale dalsi den uz tam nebyla....pak ale prisla dalsi slaba a to 13 den, dalsi den silnejsi a 15 den byla stejna jako kontrolni....pak zacala opet slabnout...jsem ze zvedavosti testila dal. Takze treba ti moje zkusenost nejak pomohla....kazdopadne u druheho jsem si testy chtela opet koupit...cekala jsem na ms, ktera uz ale nedorazila 😀 Takze ne vzdy to muze stat balik, jak pise amallie 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru