Lze znovu použít těhotenský test?

levata
6. říj 2011

Ahojky, zajímalo by mne, zda nelze znovu použít obyčejný těhotenský test, který bych jednou použila a nebyla těhotná. Nezkoušel jste to někdo? Nemám bohužel v blízkosti žádnou těhu, tak to nemůžu zkusit, tak jestli Vás to třeba někdy nenapadlo, nebo nevíte zda to třeba takto náhodou nefunguje. Podle mne, by to jít i mohlo, ale nemůžu bohužel zkusit ... no asi je to blbost, ale co když ... ta aktivní látky by tam přeci měla zůstat ... nebo ne?!?

innes
6. říj 2011

no zřejmě to už někdo zkoušel, když je to přímo v návodu nedoporučený 😀 takže to buď jde a chtějí vydělávat, nebo to zkresluje 😅

petrusew
6. říj 2011

já to teda nezkoušela a ani mě to nenapadlo 😀

caricia1
6. říj 2011

To je blbost..Nelze použít jeden test vícekrát.

katka_mel
6. říj 2011

No nezkoušela jsem to, ale myslím, že jistější by bylo koupit nový test. Těch pár korun snad stojí za to, abys sis byla jistá, ne? 😉

hpaja
6. říj 2011

taky mě to nenapadlo, ale já myslím, že by to asi nefungovalo 🙂 ty aktivní látky se při netěhu dle mého "nahrnou" do toho kontrolního proužku a při dalším použití se už zpátky nedostanou, i kdybys těhu byla... 🙂

verbalinka
6. říj 2011

Nezkoušela, ale během snažení jsem natrefila na diskuzi, kde to holky zkusily a když znovu počůraly už uschlý test, tak se objevily //, i když těhotné nebyly 🙂

kami1984
6. říj 2011

No fuuuj....

alamo
6. říj 2011

Ja bych rekla, ze takovy test uz je znehodnoceny. A celkove je to docela eklhaft predstava, sorry 😝 .

fiallinka
6. říj 2011

no rozhodně je to zajímavá otázka 🙂

mirax
6. říj 2011

..no, ta aktivní látka se právě spotřebuje proběhnutím toho testu, ať je pozitivní nebo ne ..Prostě s prominutím nesmysl..nedá se použít opakovaně.

bubbly
6. říj 2011

A proc by si nekdo schovaval pouzity negativni test?

jankadudova
6. říj 2011

To je kravina a...fuj 😝

marinka
6. říj 2011

Tak teď asi budu považovaná za čuníka, ale já jsem to zkoušela 😀 Přemýšlela jsem o tom jako ty a fakt mě to zajímalo, jestli tam ta látka zůstane, nebo ne. A měla jsem zpoždění a nemohla jsem se dostat do města pro nový test, tak jsem to zkusila. No vylezl mi pěkný duch a těhu jsem nebyla. A pak jsem našla diskuzi tuším na emiminu, kde holky psaly, že když se test použije podruhé, tak se vždy ukáže druhá čárka, a že ho stačí jenom pokropit vodou, že to prostě prosákne a ta čárka vyleze.
Tomu, co píšou výrobci, bych vždycky až tak nevěřila, ti samozřejmě chtějí co nejvíc vydělat, ale v tomto případě to bude zřejmě pravda 😉

ivett
6. říj 2011

úsměvný dotaz...nevím, zda to lze, nezkoušela bych to a spíš bych poradila, pokud nemáš na nový test nebo ho z nějakého důvodu nechceš kupovat, zajdi si k dr., testy stejně nejsou 100% a s jistotou ti těhu potvrdí stejně jen doktor!!! otázky a diskuse na téma těhotenské testy mi přijdou vždycky mimo mísu, prostě nejsi si jistá, jdi k dr. a máš to zadarmo 😀 (teda za regulační poplatek)

anysek85
7. říj 2011

určitě nedá 🙂. Nasákne to močí toho "prvního dne" a pak už je to o ničem a můžeš to máchat v čem chceš. Tak si to alespoň myslím já, ač jsem to nezkoušela 🙂.

kris2008
7. říj 2011

sem se zasmala 🙂 myslim,ze tech 30,- ma snad kazdej na test a nebo jdi mudr a budes vedet hned zda jsi tehotna ci en 😎 😅 me to vazne nenapadlo schovavat negativni test 😀

schelinta
7. říj 2011

Já si myslím, že je to jako pytlík s čajem, mácháte ho jednou, všechno je ok, mácháte ho podruhé, je to humus a ještě se špatným výsledkem 😀

pettule
7. říj 2011

Teda musím říct, že použít znovu negativní test by mě fakt nenapadlo. Hned letěl do koše. Vždyť to přeci není zas tak hrozná položka, aby člověk použil již jednou použitý a nešel si koupit nový. To tedy můj názor.

helcenka
7. říj 2011

To je pěkná "blbina", jednou použitý test už nic neukáže. 😉

romca13
7. říj 2011

mě spíš rozesmívá představa, že bych si schovala negativní test někam do krabičky, abych ho mohla znovu použít🙂)))))))))))) ten automaticky letí okamžitě do koše,,,, raději si těch těstů nakup několik, třeba mamatest je po dvou v balení a stojí to 30,- 🙂

jenda82
7. říj 2011

Tak ja jsem to tedy take nezkousela, ale zarazi me, jak se to vetsine z vas ekluje, jako byste nic nechutnejsiho ani neslysely,ale nad pouzitymi testy s dvema carkami, ktere si tady spousta zdejsich foti a schovava na pamatku se nikdo nepozastavuje. Pritom je to z hygienickeho hlediska prast jako uhod.

martaska78
7. říj 2011

No já ti nevím, ale počůraný test bych si nezchovávala pro další použití 😢

leporelo
10. říj 2011

ahoj @levata, tvoje otázka vypadá na první pohled pitomě, ale vlastně je děsně zajímavá! Ale donutil mě přemýšlet...Test funguje na základě imunologické reakce, kdy na testu je polštářek, který obsahuje myší protilátky proti hCG a koloidní zlato a přes to membránu s testovací a kontrolní liní. Ta testovací line je potažená anti-hCG protilátkami a kontrolní je potažená kozími anti myšími protilátkami. Takže když po proužku vzlíná "těhotná" moč , tak se hCG z moči naváže na protilátky proti HCG a to koloidní zlato obarví ten proužek. Když je moč bez hCH, tak se logicky nemá co navázat a testovací část se nezbarví. Zbarví se jen ta kontrolní část na které jsou ty kozí anti myší protilátky, tak se to zbarví ať tam lidské hCG je nebo není.
No a protože to koloidní zlato je už vyvázané, tak by znovu negungoval. Ale mám jednu praktickou radu, jak ušetřit za těhotenské testy pokud se ráda testuješ 🙂 Pokud si koupíš test, který není zablený v plastovém pouzdru a jsou to jen takové tz proužky, tak je můžeš opatrně podélně (ne příčně!!!) přestřhnout na 2 části.

penelope999
15. dub 2013

NEFUNGUJE TO!!!!

No, ja to hneď ozrejmím :D Kúpila som si veľa testov cez net. Jeden som vyskúšala dúfajúc, že mi ukáže dve čiarky a aj ukázalo, len tá prvá bola veľmi slabučká a som si myslela, že si to možno domýšľam alebo je chybný test. Tak som zobrala druhý test a použila som na neho čistú vodu či aj v tomto prípade neukáže čiarku /lebo čo ak sú testy chybové/ ale neukázalo a keď som to porovnala s predchádhajúcim som už uverila, že tá čiarka sa mi nezdá a nenahováram si ju :D No ten s čistou vodou som odložila, že teda vyskúšam či tam bude nejaká reakcia. O 2 dni som znova testovala, nový test čiarka a ten čo reagoval s vodou som tiež použila normálne a neukázalo nič 🙂 takže, NEFUNGUJE TO :DD

moncicak26
17. dub 2013

No fujky schovávat si použitý test a použít ho znovu.To bymne nikdy nenapadlo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru