Mám brát Utrogestan? MS nedorazila a test je negativní

silvik77
14. čer 2014

Ahoj, jsem 29DC a test stále negativní, je to dnes 12DPO. Doktorka mi řekla brát Utrogestan 18-28 DC, mám ho stále brát, když MS nedorazila ale test je negativní? Máte někdo zkušenost?

svoba
14. čer 2014

Klidně bych ho brala. Já ho brala v těhotenství na udržení plodu v prvním trimestru. Podporuje činnost žlutého tělíska.

silvik77
autor
14. čer 2014

@svoba Já vím, proto ho mám, ale test mám negativní, tak jestli to má význam...

brouzdalka
14. čer 2014

Tak jestli ti doktorka sama řekla brát do 28. dc, tak nevím, co řešíš 🙂 I kdybys těhotná byla, tak se nic nestane, když ho vysadíš.

silvik77
autor
14. čer 2014

@brouzdalka No jo, ale bere se na podporu těhotenství, brala jsem ho i minule ( to nedopadlo)....ale je fakt, že se snad nic nestane, i kdybych byla těhotná...

brouzdalka
14. čer 2014

@silvik77 Asi takhle, pokud se těhotenství nemá udržet, tak se neudrží ani přes utrogestan (viz asi tvá minulá zkušenost). Je to spíš taková berlička, co jsem četla odborné názory... Já jsem brala místo utrogestanu duphaston (prostě taky progesteron) a po 14 dnech od ovulace vysazovala a těhotenství úplně v pohodě.

teok
14. čer 2014

Dokud ho budes brat, tak nebudes mit ms a tim padem si vse oddalujes ☹... brala bych jak rekla dr...

silvik77
autor
14. čer 2014

@brouzdalka Minulý potrat s tím nesouvisí...bylo to díky trombofilii, na kterou mi později přišli..
@teok Asi máš pravdu, když jsem ho brala, měla jsem delší cyklus, vysadím ho...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru