Manžel nemůže mít děti, co dál?

dakotka
8. zář 2015

Maminky ahoj, mam na vas otazku a rada bych mela jasno, ale nejak se moc nevyznam v teto problematice :( manzel nemuze mit deti a pokud bychom chteli miminko, muselo by se me vajicko oplodnit cizimi spermiemi. A ted ma otazka a predem se omlouvam za blby dotaz :( jak se postupuje v tomto pripade? Kam se chodi a co vsechno je kolem toho potreba zajistit? A pripadne kolik to stoji? 🙂 moc dekuju maminky a omlouvam se za asi pro zkusene hloupy dotaz 😉

delfi75
8. zář 2015

Ahoj, pokud oba souhlasíte, tak se vybere vhodný dárce, tedy spermie dárce. Je dobré se osobně domluvit s někým z andrologie, ale vybírá se dle krevní skupiny manžela, vzhledu, vzdělání...cena by měla být v ceníku daného CARu, u nás je dárce za 4000,-. Hodně štěstí a klidně se ptej. Kdysi jsem tady na koníkovi hledala spoustu odpovědí na otázky a nakonec našla více🙂

dakotka
autor
9. zář 2015

Moc dekuju za odpoved 🙂 ja to zatim zjistuju predem, miminko chceme a oba vime ze to pujde touto cestou 🙂 jen kdyz jsem koukala po netu nebo tady porad jsem narazela na ty iui a ivf ale to mi prislo ze je vzdy ze maji pary oboustranne svuj "material" 🙂 a je jedno do jakeho centra pujdeme? Proste si vybetem az bude pravy cas prijdem a zacne se to resit? 🙂

delfi75
9. zář 2015

@dakotka není zač🙂 centrum bych pečlivě vybrala, podívejte se na recenze a i tady na koníkovi snad každé centrum má svoji diskuzi. Nevím, z kterého místa ČR jste, tak dle regionu vybrat. I když některé páry jezdí i přes půl republiky. V centru vyšetří nejen manžela, ale i Tebe. Možná bych se na CAR obrátila co nejdříve, oni vás vyšetří a doporučí co dál. Nemusíte HNED podstupovat IUI či IVF🙂

monivo
9. zář 2015

@dakotka všimla jsem si, že jsi z Prahy 10, já taky 🙂 My máme obě děti z IVF (manžel měl špatný spermiogram). Chodili jsme do Gennetu a byli jsme velmi spokojeni. Konkrétně s primářkou Brandejskou. Ale center asistované reprodukce (CAR) je v Praze více. Já slyšela špatné reference na Gest. Znám více holek, které byli spokojené s Gennetem. Většinou mají všude delší objednací lhůty, když jdete poprvé, tak se na to připravte. Je to třeba i 2 měsíce, možná déle.
A jak píše delfi75, oni vás stejně budou chtít vyšetřit komplexně oba a navrhnout postup.
Držím palce, ať vše vyjde 🙂

dakotka
autor
9. zář 2015

Holky, maminky, obema moc dekuju za cenne rady! 🙂 omrknu ty centra a snad budu mit stastnou ruku 🙂 jinak my plánujeme mimco az trochu nasetrime dopredu penizky, takze tak za rok bychom chteli ale je super ze vim, ze se musim dostatecne dopredu ozvat🙂

delfi75
9. zář 2015

@dakotka tak hodně štěstí 🙂

monivo
9. zář 2015

@dakota ona i veskera vysetreni nejakou dobu trvaji, takze to neni hned. Je to tteba i na pul roku, nez se neco zacne konat. Je to individualni. My jsme byli trochu jiny pripad, ale ja si mysli, ze vas se bude tykat IUI (inseminace). Jsou pary, ktere to podstupuji s vlastnimi spermiemi. Takze pokud jsou od darce, neni v tom preci rozdil. Ale uvidite, az vysetri i partnera. Nepises, dle ceho vite, ze deti nemuze mit.
Muj kolega byl vysetren v Gestu, tam rekli, ze prirozene dite nesplodi a v Gennetu to mel v poradku. Takze ono se to muze menit. Existuji i operativni metody, jak ziskat spermie.