Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

kukynka2
29. led 2012

@maturantka tak jo,ale @catherin89 to nemyslela zle myslím 😉 🙂

salomee
29. led 2012

Holky, přesvědčily jste spíš mě... já taky nejsem v situaci zrovna úplně ideální pro příchod dítěte, ale aspoň školu mám, odpracováno taky něco, vím, co je to žít na vlastní vrub bez pomoci...ale dítě jsem neplánovala. Ale jak vás tady čtu, říkám si, že to snad nezvládnu... protože vím, že pomůžou rodiče, ale nemůžu na to spoléhat, byt po tetičce taky nemám...prostě už ve svém věku vím, že můžu a musím spoléhat jen sama na sebe. Vždycky se snažím nacházet řešení, ve kterém bude figurovat co nejmíň dalších lidí, protože nikdo není zvědavý mě věčně tahat z problému.
Taky jsem plánovala, jak ještě zařídím to a tamto a teď ve 24. týdnu jsem zůstala na neschopence, prozatím a možná natrvalo bez vycházek... Vždycky je lepší fakt počítat s horší variantou průběhu a neříkat si "ten dá to a ten pomůže s tím", protože to tak nakonec nemusí být.
Dítě jsem sice fakt neplánovalo, ale když už je na cestě, já pro něj udělám všechno, co půjde, protože je to človíček na mě úplně závislý a nemůže za naše chyby, zaslouží si prostě jenom to nejlepší.

maturantka
autor
29. led 2012

@kukynka2 jinak mám kamarádku. Porodila v čerstvých 17-letech a je skvělá máma. Holčičce už jsou 2 roky pryč 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@salomee byt sice po tetičce,ale koupený takže normálně budeme platit hypotéku.

kukynka2
29. led 2012

@maturantka jo věřím 🙂 neříkám,že mladé maminky jsou neschopné to ne,každá maminka pro své dítě snad udělá maximum 😵

llluckaaa
29. led 2012

@maturantka Je to tvoje věc. Ale je ti 18, bydlíš u rodičů, necháš se živit a sotva odejdeš, už jim není nic do toho, co děláš? Jak jsem psala, já doufám, že moje dcera bude mít ke mně důvěru a svěří se. Snažila bych se jí to rozmluvit.

maturantka
autor
29. led 2012

@llluckaaa Ale tak máma to tak + - ví. Řekla mi že je to moje věc, že jsem dospělá. Ale, že v dnešní době by do toho takto brzy nešla... Asi tak..

@kukynka2 Ano,přesně tak 🙂

llluckaaa
29. led 2012

@salomee Jasně že to zvládneš! Tady šlo o to, že si někdo plánuje dítě bez jakýchkoliv životních zkušeností. Držíme palce!

catherin89
29. led 2012

@maturantka Pracovala jsem přes půl roku jako vychovatelka u postižených dětí a zajímavé, že to říkáš zrovna ty když si nepracovala nikdy.. já aspoň vím co to je vážit si peněz a poctivě si je vydřít a ne aby mě někdo živil Byla jsem soběstačná a zaopatřená. Ty fakt jen dokazuješ to že si sama ještě dítě...

catherin89
29. led 2012

@kukynka2 Díky 😉

sarkachmelova
29. led 2012

@maturantka tak maturita docela výhra je teda 😀 😀

caricia1
29. led 2012

@maturantka Ahoj,zřejmě si neuvědomuješ,že ženský co tu píšou,to nemyslí špatně.Oni ti nechtějí nic diktovat.Koneckonců nám všem může být srdečně jedno kdy a jak budeš ty mít dítě..Jde o to,že ti říkají pravdu,ty jí ale asi vidět nechceš..Nemáš tucha jaké jsou náklady na nenarozené dítě,co teprv až se narodí .Je hezké mít miminko,ono ale poroste,bude jíst,chodit do školky atd..Nechci tě nijak urazit,to ne!Ale já mam pocit,že nejsi až tak dospělá jak si myslíš..

jop
29. led 2012

@salomee myslím, že ty to zvládneš, jsi v úplně jiné pozici než zakladatelka diskuze, máš školu, víš, co je to starat se sám o sebe, což je základ k tomu, abys byla schopná se starat i o dítě po všech stránkách. Přeju ti hodně štěstí!

@maturantka no, když nechceš slyšet, co ti tady 90% lidí radí, tak je to jasné. Udělat si dítě je opravdu snadné. Po této diskuzi aspoň pak nemůžeš říkat, že tě nikdo nevaroval 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@caricia1 to já vím jaké jsou nklady mám doma malou segru a starala jsem se o ní od narození..

caricia1
29. led 2012

@maturantka Tak to právě nevíš nic holka....Mít doma malou ségru je o něčem naprosto jiném.

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 já chodila dost často na brigády takže vím co to je si vyděat peníze. Mimochodem jsem chodila i během školy do práce...

salomee
29. led 2012

@llluckaaa Děkuju, jakákoliv slova podpory pro mě zvlášť v poslední době dost znamenají.
Ale jak furt to vypadá, že jediná přesvědčená a obrácená ovečka na tomto fóru jsem já🙂. Ono je to asi s věkem, čím je člověk starší, tím se víc bojí... tím spíš, když ne jenom o sebe.

caricia1
29. led 2012

@salomee Neboj se,držim palce! 😉

salomee
29. led 2012

@caricia1
@jop
Cerky děkuju, vážně.

andelka
29. led 2012

@salomee zvládneš to, rozhodně.
Mně sice není 18, ale 28, vdaná jsem 4,5roku, ale taky jsem nikdy nepracovala, studovala jsem a otěhotněla 2měsíce po státnicích. tou dobou jsem si ještě doplňovala kvalifikaci dálkově a až když jsem byla těhu (ta rychlost nás s mužem popravdě překvapila) uvědomila jsem si, že termín závěrečných zkoušek se kryje s termínem porodu. V den kdy měly být nás pouštěli z porodnice. Další termín byl na podzim, ale to jsem nestihla, od malého jsem se 8měsíců skoro nehnula, nebylo kdy psát práci a učit se. Takže jsem zkoušky dělala z ročním odkladem, kdy už se malej dal hlídat. Bylo to v podstatě jako maturita, učilo se dost blbě, ale člověk si najde režim a udělá toho za 2h víc jak za bezdětna za půl dne. Ale opravdu to chce mít oporu v rodině.
Teď čekáme druhého prcka, takhle brzy i proto, abych nebyla na rodičovské příliš dlouho, po 30 už je potřeba dělat nějakou "kariéru". Možná budu někdy litovat toho, že nebyla napřed práce a až za pár let miminko, ale pochybuju o tom. Situace na trhu práce se mění, ale na dítě jsem energii a chuť jít do toho cítila právě tehdy. Manžel taky nechtěl s rodinou příliš otálet.

svija
29. led 2012

Holky, vy jste teda do @maturantka pěkně opřely. Já bych to na jejím místě pár měsíců posunula ten začátek snažení, aby nevycházel porod a maturita na stejný měsíc, to je fakt záhul, ale pokud by měla maturovat třeba v 6.měsíci, tak proč ne. Nebyla by první ani poslední a přivolávat si dopředu "co kdyby byly komplikace" to bych taky neřešila. Hlavně bych si zkusila aspoň půl roku společného bydlení s přítelem, abych věděla, jestli spolu vydržíme 🙂 .
Pokud budou mít byt a k tomu 20000,- měsíčně + rodičovský příspěvek, tak sice to není na velký vyskakování, ale utáhnout se to dá, tak prostě nebudou nový věci, ale starší. A řešit už teď jestli jí dítě vezmou do školky a jí do práce mi teď přijde předčasné.

salomee
29. led 2012

@andelka To jsi dobrá, žes to zvládla aspoň s tím odkladem, já jsem ten typ, že bych bezhlavě nechala všeho s tím, že nějak to pak udělám, jenže ono to už PAK někdy nejde. Mě je 27, před třemi lety jsem ukončila školu a od té doby s malou přestávkou pracuju. Jsem ráda, že jsem nemusela řešit "dítě nebo škola", bo jak se znám, dodělávat školu nějak potom a komplikovaněji, to bych nedala.. navíc fakt s těmi dětmi to není už tak jednoduché, než když má člověk na starost jenom na to, aby se věnoval škole a rodiče zbytek zajistí. ..já si tento stav užívala do těch 24 a myslím, že mi nic neuteklo.

maturantka
autor
29. led 2012

@svija Děkuji za podporu. A plno věcí se ještě změní než mi pujde dítě do školky 🙂

eficenka
29. led 2012

@maturantka pokud na miminko budete mít, tak hurá do toho!
Jen si spočítej hypotéku - voda -elektřina
máte taky mobil.telefony , internet?
Chodíte občas do kina, na večeři?
Kupuješ si nové oblečení?
Taky jsem moc moc chtěla mimi po maturitě... Nakonec jsem po maturitě "vyměnila" chlapa, nebylo to ono, ale já se rozkoukala až na vysoký (teĎ už vím že nikdy nechci žárlivce a majenickýho chlapa)
Mám muže, vystudovanou VŠ, spočítali jsme si že musím ještě po škole chvíli dělat, abychom zvládli splácet auto, byt a ostatní výdaje...Teď jsme na to m jakžtakž a začali jsme se o mimi snažit, ale i tak vím, že mu nepořídím uplně vše co mají třeba ostatní děti.... Ale bude o ně dobře postaráno!

maturantka
autor
29. led 2012

@eficenka na my jsme to tak nak počítali a měli by jsme vyjít 🙂 Ale taky asi nebudeme moc i koupit uplně vše,ale budeme se snažit 🙂

catherin89
29. led 2012

@maturantka Brigáda je poněkud něco jiného než být zaměstnaná na plný úvazek... a že si vychovávala svou mladší ségru od narození? Pokud vím tak 18-14 jsou 4 chci vidět jak ses od 4 let starala o sestru... A věř tomu, že co to je výchhova teprve poznáš.. hele je to tvůj život pořiď si dítě třeba hned, dodělej si školu kdy chceš, do práce klidně nechoď je to tvoje věc.. jak už jsem ti řekla, natluč si pusu, protože do té doby jak je vidět nic nepochopíš.. jen je mi pak líto toho tvýho dítěte a pak nebreč, že tě nikdo nevaroval.. s tvým přístupem ke všemu co jsem se tu dočetla ti fakt přeju do života hodně štěstí, protože ty ho budeš potřebovat..

catherin89
29. led 2012

Jo a ještě bych chtěla poděkovat všem, kteří mi poslali všechny své zvednuté palečky!!! Mockrát Vám Děkuji jste všechny zlatíčka 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵

andelka
29. led 2012

@salomee jj, pro nás bylo taky hlavní počkat než dostuduju. Na vejšce bych do dítěte nešla, i to dálkové studium mělo vyjít, ale nevyšlo 😅 pak už mi ale bylo blbé to vzdát. No aspoň jsem měla na mateřské i jiné starosti. VŠ jsem končila v 26 a na trhu práce byl zrovna velký útlum. Tak holt těhu přišlo dřív.
@svija
@maturantka taky ybch to posunula tak, aby maturita vyšla ještě před porodem. I když - pamatuju si, jak jsem se v těhu učila na zkoušky a jak špatně mi to lezlo do hlavy, ke konci jsem nevěděla jak si k učení sednout/lehnout...ale dalo se to. Myslím že hodně lidí to má s financema podobně, většina má půjčku na byt, rodičák pak máme taky v podstatě všechny podobný...určitě se to dá.
Mám pár kamarádek a jednoho kamaráda, kteří měli děti brzy, a hubu si teda nenatloukli. Pokud je člověk rozumný a nepořídí si dítě úplně bez rozmyslu, tak to většinou zvládne. Vyšší věk, x odpracovaných let, splacená hypotéka, auto a kdoví co všechno nejsou patent na výchovu. Já jsme nikdy žádné dítě nehlídala, nepřebalovala, nerodila...a zvládám. Fakt to není o věku a o tom, jestli má člověk pracovní zkušenosti.
Jo a my jsme spolu s mužem ani před svatbou nebydleli. A svět se nezbořil 🙂

caricia1
29. led 2012

Naprostý souhlas s @catherin89

leiladelly
29. led 2012

@maturantka Prosím Tě, nečetla jsem teď celou diskusi, jen zahlédla příspěvek o kamarádce, která měla dítě v 17ti letech a je v pohodě. Určtiě člověk může být dobrý rodičem i ve velmi mladém věku. S dobrým partnerem, rodiči, kteří pomohou. Jen pokud Ti mohu dát já svůj osobní názor a životní zkušenost, rodičovství je opravdu závazek. Nádherný závazek, ale stále závazek. Je potřeba, aby zralost fyzická, kterou máme od puberty, šla ruku v ruce se zralostí psychologickou, sociální a ekonomickou. Dítě pro svůj vývoj potřebuje pevné zázemí a klid a je opravdu dobré, když se může narodit do bezpečného prostředí. Tobě dítě otočí život o 100 stupňů, je důležité vědět, že Ti nebude chybět volnost, svoboda, že se nebudeš cítit uvázaná doma, že časem nebudeš litovat, že jsi ještě nestudovala.Já sama za sebe si neumím představit, že bych měla děti tak brzy, chtěla jsem studovat, mít zajištěnou práci, také tak nějak dozrát. Pokud jsi o dítěti ještě teď před maturitou pevně přesvědčená, tak Ti držím pěsti. Jen píši můj pohled na věc. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru