Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 ty jsi taky měla dítě celkem brzy tak nevím co mě tu poučuješ...

bosorkajarka
29. led 2012

@maturantka jo to znam prvni jsem chtela hned pos kole, ale potreboval jsem mit odpracovano, abych dostala materskou a druhy jsme taky chteli driv aby nebyl mezi detmi velky odstup, ale bohuzel finance nepustili, ale nekdy proste i kdyz to cloveka nic musi ten rozum poslouchat 😒

neu.sona
29. led 2012

@maturantka tak potom nechápu, proč to naivně řešíš na tady na servru? pokud je to Tvoje věc a jsi přesvědčená, že to tak má být, tak se neptej cizích lidí na názor... každý to vidí jinak. ty to stejně uděláš, jak chceš a za pár let dáš za pravdu tady těm holkám, co Ti se přispívají a snaží se Ti dávat rady do života 😉

maturantka
autor
29. led 2012

@neu.sona Toto je téma menstruace a ne téma poradte mi kdy si mám pořídit dítě... 😠

neu.sona
29. led 2012

@maturantka No vidíš, tak by to admini asi měli řešit 😀

bosorkajarka
29. led 2012

jinak holky myslim ze jste na ni hodne tvrdy ona jenom chce dite a chce ho driv nez je to standartni a je hodne holek ktere ho neplanovali ale stalo se a neznamena to ze jsou spatne matky nebo ze se o sve deti neumi postarat. ano vetsina by pockala a ma sve duvody, ale soudit nekoho jineho se me zda divne. To jak kdyby Vam začal nekdo psat ze kdyz mate dite pozdeji nez v 25 tak tem detem nicite zivot protoze budou mit stare rodice. vzdyt je to bl.bost. 😉

berenika39
29. led 2012

@maturantka není to právě jen tvůj život. dáš život dalšímu - miminku. a ono potom na tobě bude závislé. bude prožívat případné hádky, rozvod, bude žít v neúplně rodině, bude muset přijímat další tvoje partnery. bude mít dalšího tatínka, bude mít nevlastní sourozence a bude strašně žárlit. nebude mít to, co ostatní děti, protože na to nebudete mít. bude se trápit, proč nemůže k moři. dítě odnese i to, že až mu budou tři nebudeš míta vůbec žádnou praxi, vůbec žádné pracovní zkušenosti, budeš matka věčně nemocného dítěte a nikde tě nebudou chtí vzít. (nic neumí, nikde nedělala navíc pořád doma s prckem). Nebude ani RP. Co pak? Do školky ti dítě nevezmou, když nemáš práci. Práci nemůžeš hledat, když nemáš školku.
nic z toho vůbec nemusí nastat, ale pravděpodobnost, pokud si nezajištění na škole bez práce a nějakého roku praxe pořídíte dítě, je obrovská. Určitě si můžeš dělat co chceš, ale myslet se musí u všeho.

Jinak i přesto všechno , třeba to vyjde, třeba to dáte, mě se mateřství ve dvaceti líbilo, žádné zábrany, stresy, všechno šlo samo...jen kdyby to vydrželo☹

jop
29. led 2012

@maturantka ahoj, přečetla jsem si pár tvých příspěvků a prosím, ještě se zamysli, kdy si dítě pořídíte. Maturovat těhotná je hrozná zátěž, ale nejen pro tebe, ale hlavně pro miminko! Musíš myslet hlavně na dítě, pokud chceš dítě. Je velmi pravděpodobné, že těhotná k maturitě ani nepůjdeš a můžeš si být 100% jistá, že další rok k maturitě taktéž nepůjdeš, mít dítě v reálu není to stejné jako to, co vidíš v reklamě na miminkovské potřeby (miminko se směje, máma se směje, pohodička), je to náročné, je to závazek, odpovědnost, nedá se z toho uniknout.
Ty si svůj zodpovědný a samostatný život s dítětem opravdu představuješ tak, že ti budou asi pomáhat rodiče? Promiň, ale ženská, která se rozhodne mít dítě, musí být od rodičů naprosto osamostatněná a nepočítat s jejich pomocí, jinak je nezodpovědná. Nemůžeš být dobrá maminka, když jsi sama dítě závislé na rodičích (a to prostě jsi podle toho, co píšeš). Počkejte se snažením aspoň po maturitě. Nehraj si na to, že jsi velká holka a zvládneš to. Nemáš elementární zkušenosti pokud jde o reálný život, resp. co je třeba všechno platit a kolik to stojí (např. i to inkaso v reálu může být klidně dvojnásobek toho, co si přestavuješ). Nebydlíš sama s přítelem, nestaráš se finančně o sebe sama, jak si můžeš být tak jistá, že to pak zvládneš s dítětem?? Proč nepočkat pár měsíců, co ti uteče?

maturantka
autor
29. led 2012

@bosorkajarka ano mé přání je mit miminko 🙂 A hlavní je že ho chceme oba jak já tak přítel 🙂

kukynka2
29. led 2012

já si myslím,že ji tu holky spíše ukazují i druhou stránku věci......ono být doma u rodičů,kteří ho živily vše za něj platily doposud,školu a jiné věci a pak jít najednou do vlastního bytu,vše platit sám-s přítelem 😉 to je hypotéka,náklady za byt,jídlo,drogerie apod. nemluvě o tom kolik stojí zařízení bytu do 3+1 a spoléhat,že dostanu všechny věci na miminko po někom taky nelze 😖
samozřejmě je to na zakladatelce,kdy si dítě pořídí a jak budou bydlet 😉 🙂 jen ji tu spousta maminek chtělo spíš poradit s věcmi na které třeba ani nepomyslela,že budou potřeba pořídit nebo za co všechno se bude muset platit.....

maturantka
autor
29. led 2012

@jop nechci pomoc cizích dokážu se postarat sama...

jop
29. led 2012

@maturantka a příspěvky bereniky39 bych si na tvém místě četla aspoň 2x, protože si něco podobného prožila a vlastní zkušenost je neocenitelná 🙂 Taková je realita.

jop
29. led 2012

@maturantka bože, nedokážeš! Jak se chceš sama bez práce, s minimem peněz od státu, postarat sama o sebe a nedej bože o dítě?

catherin89
29. led 2012

@maturantka Jenže já už měla skoro 2 roky po maturitě, měla jsem kompletně zařízený byt, byla jsem vdaná a s manželem jsme spolu už nějakou dobu bydleli. A hlavně jsem taky už měla práci,vím co to je si na sebe vydělat a živit rodinu !Takže si mě laskavě neber do pusy, protože mezi námi dvěma je podstatný rozdíl!

danfal
29. led 2012

Tak já bych si taky miminko přála, jenže momentálně není s kým, ale mám sama dvoupokojový byt na hypotéku a zrovna říkám, že to rozhodně není žádná pr*el 🙂. Těch výdajů je strašná spousta. Na druhou stranu, bych neříkala, že přítel může přijít o práci, to může i později, v tomhle na věku nezáleží.
Já bych se soustřediůa na zařizování bytu, učení a starání se o přítele a až budete trošku zabydlení a budeš mít maturitu za sebou, potom bych se snažila. Nic Ti neuteče a dva roky nejsou moc dlouhá doba. Uteče to rychle.

berenika39
29. led 2012

@maturantka hlavně jestli si miminko přeje vás jako rodiče 😒
To odhodlání je hezký, ale jsou to jenom slova. Mám taky syna, staršího asi než jsi ty. A nechtěj slyšet, jak to bylo s jeho osamostatňováním🙂)). Dokud nenarazil, nevěřil. Sám, já sám. Do roka byl zpátky a přidává na domácnost, protože si dobře vydělává. Na hypotéku zatím nedosáhne, nájem v praze jsou vyhozené peníze, pokud to není bezpodmíněčně nutné, tak je zatím s námi. Plánuje život se svojí láskou, v létě by se měli osamostnanit, ale jdou na to faaakt pomalu a obezřetně. Právě ta zkušenost je nepřenosná, to se asi musí zažít. No, at tě to mine.

sarkachmelova
29. led 2012

Bože.. Proč to říkat rodičům,že ?? Bude se mnou moje Anežka taky jednou takhle jednat ??? a chtít rodit před maturitou ??? a ve třeťáku bude schopná napsat slovo vítah ??? nezbývá mi než jen doufat,že ne..
Jinak zakladatelku a její názory komentovat snad ani není nutno..

sarkachmelova
29. led 2012

@maturantka dítě poměrně brzy. Je rozdíl poměrně brzy v 19 bez maturity a ve 20 s maturitou,manželem a vlastním bydlení 😉 zkus trošku přemýšlet,třeba se ti pak rozsvítí a změníš názor..

sarkachmelova
29. led 2012

@jop naprosto souhlasím.. na co spěchat.. však za rok budeš taky mladá maminka.. mladá maminka čerstvě po matuře a i kdyby jsi šla do práce jen na blbé 4 měsíce,lepší než nic 🙂 nic ti neuteče a pak budete všichni mnohem šťastnější..

lu777
29. led 2012

@berenika39 jj, takhle to bylo s mým bráchou... dokud studoval tak říkal jak nevezme práci pod tolik a tolik tisíc, machroval pořád... ke konci školy ale už mu to tak nešlo a nakonec byl rád, že to vůbec nějak dodělal...
pak začal shánět práci a zjistil, že sehnat dobrou bez praxe není tak jednoduchý... když něco sehnal (mimo obor), tak mu zas zaměstnavatel nezaplatil... takhle vystřídal x prací a situace o 10 let později : na pracáku, závislý na rodičích komplet...... to co říká teď je úplnej opak toho co říkal před lety, zkusil si co je reál a ne jen ideály mládí 😉

jinak teda makačka je to s dítětem tak jako tak, je pak o dost míň času na sebe vzájemně ve vztahu, koníčky, kámoši musí jít hlavně pro tu mámu dost stranou....

a o práci mi ani nemluvte, manžel o práci přišel před pár měsíci, věděl to dopředu, takže intenzivně hledal ale pořád práci nemá.... do toho hypoška, 2 malý děti a já do práce nemůžu, protože nemám hlídání žádný....
a peníze lítají pořád, stačí aby děti onemocněly a i na léky za předpis jsem za poslední měsíc doplácela fakt hodně...
teď se momentálně děsím jara, oba budou potřebovat tak sandály a celoroční boty, takže 4 páry bot....

takže za mě taky 20 tisíc není moc....
na poplatcích platíme asi 4,500 kč za byt a to jsme ještě dopláceli... ale fond oprav tam máme, tak snad nebude pak nějaký hrůzný překvapení a účet na x tisíc, protože brát není kde, ani moji ani manželovi rodiče nejsou při penězích vůbec....
za státní školku platíme s obědama 1,500 Kč.... do toho výdaje který nejsou denní ale jsou velký jako benzín, známka na auto, pojištění, pojištění k hypotéce, hypotéka atd. atd.

já taky děti moc chtěla.... strašně moc..... trvalo to 3 roky než se narodil starší, takže zakladatelku na jednu stranu chápu....
ale už to znám z druhé strany, takže fakt radím užít si volnosti dokud je člověk mladej 😉
jako to mládí se fakt už nikdy nevrátí 😖 😖
co já bych teď dala za to abych si mohla jen tak někam vyrazit ! zatím je pro mě sci-fi i se jen tak jít projít, neustále tlačím kočárek nebo naháním dvě děti.... když chci někam jít, tak hlídá manžel, takže s ním se nikam nedostanu....
a on se taky musel dost omezit, dřív jezdil denně na motorce a je hodně společenský, pořád jsme někde byli...
co se narodila mladší dcerka, tak první rok nejel, to byl takovej záhul že jsem ho nepustila, bylo to opravdu šílený.... druhý rok byl na pár dní... tenhle rok snad pojedu já...

já tomu taky nechtěla věřit, ale ten život se opravdu obrátí úplně...

berenika39
29. led 2012

@lu777 my fond oprav platíme, byt mám v OV, a šup - střecha odešla a museli jsme jako společenství vlastníků před Vánoci složit 390 000,- !!!! na novou střechu na bytovce. Na jednu každou domácnost cca 65 000,-. Půjčilo družstvo, splácíme, takže náklady na byt měsíčně ze dne na den o 2500 ,- větší. No nic moc, prostě takové věci se dějou.

llluckaaa
29. led 2012

Já jen doufám, že mi Kačenka ve svých 18 neřekne něco podobného: "Nemám sice maturitu ani práci, ani žádné životní zkušenosti, ale chci dítě, proto si ho pořídím, a tobě do toho nic není". Asi bych hodně rychle vletěla na jejího přítele a vysvětlila mu, co si o tom všem myslím.

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 to že jsi byla po maturitě a byla vdaná není výhra... A v práci ses asi moc dlouho neohřála tak je to v podstatě stejné-...

maturantka
autor
29. led 2012

@berenika39 jak to mám vědět zda si přeje miminko nás jako rodiče..To nikdo neví...

kukynka2
29. led 2012

@lu777 naprostý souhlas ve všem 😉 🙂 jít jen tak ven s oběma holkama a v tomto počasí-teď myslím kvůli oblékání je akce 😀 😀 😀 než holky ustrojím jsem opocená 😝 na jaře a v létě už to bude pohoda,ale zase ta mladší už bude ťapakat,tak zase nic 😀 budu lítat za ní 😉
na jaro už to budeme mít dvoje botky a to mám výhodu,že mám dvě holky a dědí po sobě věci,protože Nikolka zničila úplné minimum věcí atd.atd. a te´d jak holky marodily no mazec kolik jsme daly za léky,pohotovost apod. je to furt něco,ale zase aby to nevypadalo,že si jen stěžuju to néééé holky miluju nade všechno a ne nadarmo se říká malé děti malé starosti velké děti velké starosti
@berenika39 no pane jo,to bych byla nadšená,hezký dárek 😖

maturantka
autor
29. led 2012

@sarkachmelova ten výtah mi trochu ujel no...

kukynka2
29. led 2012

@maturantka počkej to se musím zastat @catherin89 ona to myslela dobře, jakože ji nestála v cestě škola apod.školu měla dodělanou a byla zaopatřená,zařízené bydlení,vdaná a s manželem už bydleli spolu 😉 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@llluckaaa Tak kdy si pořídím dítě je věc moje a ne věc mojí mamky...

kukynka2
29. led 2012

@llluckaaa taky doufám,že budu mít rozumné holky a tohle nebudu muset řešit 😖

maturantka
autor
29. led 2012

@kukynka2 Školu v poho doděláma s přítelem budu také pod jednou střechou..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru