Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

catherin89
29. led 2012

@caricia1 Děkuji 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 jenže já nemám jen jednu ségru tu co myslím tak jí jsou 3 roky 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@andelka No přesně tak kdybych měla čekat na zaplacení hypo tak mi je 33-38 let.podle toho na kolik let si to dáme. A to je na první dítko fakt dlouho. Prostě určitě se to dá v pohodě utáhnout 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@leiladelly Děkuji za tvůj názor 🙂 O miminku toužím už od 15-ti let 🙂 A už se s přítelem moc těšíme 🙂 vím, že to je závazek a to krásný závazek a kolik tu e holek na MK co měli v 19-ti a pak další až třeba ve 30-ti. Myslím,že to zvládneme 🙂

leiladelly
29. led 2012

@maturantka Dobře, pokud jsi o tom tak pevně přesvědčená, tak je to v pořádku. Je to nakonec každého svobodná volba 🙂 Držím Ti pěsti, ať se vše daří podle představ 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@leiladelly Děkuji mnohokrát 🙂

romcovaklarka
29. led 2012

@maturantka Ahoj, chtěla bych ti taky napsat svůj názor, i když se samozřejmě rozhodneš podle sebe, ale jen abys měla další myšlenku na zvážení. Moc ti přeju, že máš přítele, s kterým si rozumíte, ale jako rozvedená vím, že to tak nemusí trvat věčně. Samozřejmě nic takového jako rozchod/rozvod ti nepřeju a ani to nechci přivolávat - tfuj tfuj tfuj - ale stát se to může. A teď si vezmi, že zůstaneš sama s dítětem nebo třeba už se dvěma, na konci rodičovské, s maturitou a bez jakékoli praxe a budeš se o ně muset postarat. Jasně, alimenty, ale ty ještě nikoho neuživily, pokud se dotyčná nerozvedla s nějakým milionářem 😅 Prostě i ta "kariéra" se dá brát jako něco, co si buduješ zčásti i pro ty budoucí děti. A i když vám to s přítelem - pak už manželem - vydrží, tak přece jen je to pro ženskou lepší pocit, když se má po rodičáku kam vrátit nebo aspoň umí něco, co ji může uživit. Může jí to zvednout sebevědomí.

Toť jen můj názor. Ať se rozhodneš jakkoli, držím palce, ať všechno zvládnete a hlavně spolu 🙂

andelka
29. led 2012

@maturantka no, my jsme našimi plány vždycky všechny vyšokovali - napřed že jsme se brali když jsem byla ve 4.ročníku na VŠ, manžel pracoval teprve 3měsíce a neměli jsme ještě ani vlastní bydlení a pak když jsem otěhotněla hned po škole a jaksi nestihla nastoupit do práce. A měnil by dneska někdo? Řekne dneska někdo jediné slovo že jsme udělali chybu? Ne. Takže pokud jsi přesvědčená že to chceš, chcete, že to zvládnete, tak proč ne. 🙂 Vždyť naši rodiče bývali taky hodně mladí, kolikrát se ani pořádně neznali, brali se až protože museli, někdy spolu taky předtím ani nežili, peníze taky neležely na chodníku, mateřská byla chvíli a šup do práce...to jen dneska je spíše tlak na to, aby byl člověk zajištěný, měl byt, auto, našetřeno, praxi, delší dobu žil s partnerem, dost se nacestoval a nejlíp aby mu bylo kolem 30...a to jako ten kdo to nesplňuje nemůže mít dítě? nebo je hnedka nezodpovědný a neví co to obnáší? Osobně si nemyslím, že by apriori ženy kolem 30 s bohatými pracovněživotními zkušenostmi musely být nutně lepší matky, než ty kolem 20, které mají teprve "všechno před sebou".

maturantka
autor
29. led 2012

@romcovaklarka To souhlasím stát se může cokoliv. Tomu se neubráním i když budu vdaná...ALe děkuji za názor 🙂

maturantka
autor
29. led 2012

@andelka Přesně tak tyhle názory mě serou. Dyk si mladá kam spěcháš,užívej si... A hlavně nechápu proč bych to měla rozebírat s mamou, že chci miminko. Dyk to je moje a přítelova věc snad ne? přítelovi je 26 let 🙂

andelka
29. led 2012

@maturantka jenže každý si to užívání představuje jinak, že jo? tohle jsem slýchala před svatbou...kam se ženete? nebo se musíte brát? vždyť vám nic neuteče... nechceš napřed dodělat školu? vždyť ještě nemáte ani bydlení...ani jste si nevyzkoušeli spolu žít...NIC bych neudělala jinak. Manžel je o 5let starší.
Jo a sranda...já vypadám hodně mladě, maximálně na 18, takže vždycky ty pohledy, třeba u doktorky, jakože tak mladá a dítě, no to je dneska mládež...no ale těžko budu každému vykládat, že jsem x let vdaná, je mi tolik a tolik a ukazovat vysokoškolský diplom 😀

dana3262
29. led 2012

@maturantka Me se nejak nezda, ze by vsichni meli vsechno tak idealni a ze by tak vedeli do ceho jdou kdyz ti tak radi a kazdy si prece musi vsim projit sam a nemuze mu poradit mama, babicka a uz vubec ne cizi zensky na serveru. Evidente si to opravdu neumis moc predstavit, ale to prakticky nikdo! Ja se starala o synovce a neter, jezdila jsem s nimi i na hory (já, muj pritel a oni-bylo mi 20), delala jsem peďák (praxe ve skolkách) a stejne jsem si to neumela predstavit. Tu strasnou unavu, vycerpani, makat, makat nonstop..Zadny, ale doslova zadny odpocinek a ten sileny spankovy deficit..Hlad, neustale zadrzovani moci a stolice, odkladani sprchy a zakladni hygieny, nervy pri rozhodovani ohledne nemoci, doktoru, neustaly dozor a odpovednost...atd atd..
Kazdopane si myslim, ze diteti je naprosto jedno, jestli ma pampersku nebo nejakou onuci..hlavne, ze je s mamou.. Do ty doby nez se od rozhodnuti dostanete k cinum a nez se dite narodi se stejne zmeni bambilion veci..

maturantka
autor
29. led 2012

@andelka téda tak to je dobrý 🙂 A co každému do toho je kolik nám je let 🙂

salomee
29. led 2012

@maturantka nikomu vlastně nic do ničeho není..ale s tímto přístupem bychom mohli koníka zrušit rovnou🙂. Je to ale pořád o tom, že co nechci, nenapíšu.

llluckaaa
29. led 2012

@andelka Nemůžu s tebou úplně souhlasit. V době našich rodičů to fungovalo trochu jinak. Nebyl problém dát dítě do školky, nebyl problém získat práci, když člověk chtěla a taky nebylo všechno tak drahý (např. zdravotní péče). To jak nerozumně naši rodiče vstupovali do manželství je pěkně vidět na tom, kolik se jich rozvedlo.
Asi se nikdo nebude přít o to, že 20ti letá maminka bude své dítě milovat stejně jako 30ti letá, že mu bude chtít dopřát jen to nejlepší. Jenže problém je, že ta 30ti letá už má větší šanci tohle zajistit.

pajiskazemlyna
29. led 2012

@llluckaaa
Ahoj, já zase nemůžu souhlasit s příspěvkem tvým, zdravotní péče sice nebyla tak drahá, ale jaké byly za našich rodičů platy? Nedá se to vůbec srovnávat, doba je úplně jiná a je na každém, jak si život zařídí.
Myslím si, že zakladatelka dostala rad už dost a co si budeme povídat, ty svoje rady jí přispívající nevěnovaly zrovna dvakrát příjemně - pročetla jsem diskuzi až do konce.

@maturantka Ahoj, chci Ti jen říct, že s některými zde souhlasím více, s některými méně, důležité je ale to, jak se rohodneš ty sama a tvůj přítel, ať ti tu poradí kdokoliv cokoliv, ty se tím řídit nemusíš a nebudeš.
Jen Ti chci říct, že touhu po miminku znám, vím jaké to je a chápu tě .. Musíš si sama rozhodnout, zda je ta správná chvíle na početí potomka. Zda jste spolu s přítelem dostatečně dlouho, budete dobře zaopatření, znáte se natolik, že víš, že vás vztah přírůstek vydrží ..Na rodiče se už nebudeš moci spoléhat. Zodpovědnost už bude jen na tobě, přeji ti hodně štěstíčka, pěkné snažení a poté někdy i klidný a pěkný porod, ať se rozhodneš, jak chceš 🙂

weri1
29. led 2012

@megy já taky brala HA a měla jsem cyklus 28 dní
@maturantka bereš HA a chceš otěhotnět?

weri1
29. led 2012

@maturantka hm.... tak my bychom s 20 tis . nevyšli

weri1
29. led 2012

a taky si myslím, že jestli má někdo dítě ve 20 nebo 30 je jedno, na věku nezáleží jestli z tebe bude dobrá maminka nebo ne.....

weri1
29. led 2012

přečetla jsem si celou diskusi a pěkně jste se do zakladatelky obuly ☹ neříkám, píše trochu naivně, ale proč hned myslet na rozvod atd? rozvést se můžeš i po x letech ..... a i když nemá zkušenosti co se týká práce? ale když půjde do tuhýho bude je mít velice rychle vím o čem mluvím....dá se dělat cokoliv.
jí ji držím palce ať ji vyjde vše podle jejich představ

@maturantka jen ti napíšu, vše na dítě je strašně drahé.... teď to vidím třeba jen na botech....co měsíc kupuji synovi boty a kde jsou další věci? mě se líbí mladé maminky, ale i ve 20 letech budeš pořád mladá 🙂

pajiskazemlyna
29. led 2012

@weri1
Lépe bych to nenapsala ... Řekla bych, že na tom, kolik nastávající mamince je let zase až tolik nezáleží.
Záleží na podpoře partnera, na souhře, na výchově .. Je toho spousta, říkat někomu, že je nerozumný, nedospělý a tak dále je podle mého názoru dost uhozené, pokud nevíte, jaká zakladatelka diskuze je doopravdy..
Už tolika ženám se kariérismus, touha po cestování a odkládání miminka pěkně vymstilo ... Pročtěte si diskuze, je tady o tom toho sousty .. Nedaří se jim roky, podstupují všelijaké embryotransféry a IVF ..

Neříkám, že je dobré maturovat těhotná nebo s měsíčním mimčem, ale myslím si, že soudit někoho, koho neznáte a dávat mu to dost osobitě najevo, je mimo ..

A jak už tu někdo přede mnou říkal, jsoui nepoučitelní lidé a těm to stejně nevysvětlíte, musí si nabít ústa a pak vám třeba dají za pravdu. Tím nepřeji nikomu nic zlého, jen konstatuji.

Dobrou noc všem 🙂

maturantka
autor
30. led 2012

@pajiskazemlyna Děkuji 🙂

maturantka
autor
30. led 2012

@weri1 Ano HA beru, ale v srpnu chceme zahájit snažení a to nějak před tím vysadím to je jasné 🙂 A jinak děkuji 🙂

maturantka
autor
30. led 2012

@weri1 A u nás se dá vyjít s 20 000 tis + rodič.příspěvek jak říkám žijeme na vesničce a naklady jsou tu malé jako je elektrika,voda,plyn.. 😉

andelka
30. led 2012

@llluckaaa to ano, byla to jiná doba, mně šlo spíš o to, že tehdy se "divně" koukali na ženu, která v 25 ještě nebyla vdaná a dneska je to přesně naopak. 😅 Život nebyl sranda ani v jedné době, každá měla něco a kdo chtěl,. zvládl to. Zajistit dítě - to si taky představuje každý jinak - někdo nutně chce, aby měl dům, auto, větší finanční rezervy, rodiče v důchodu...a někomu stačí být v podnájmu a vyžít z jednoho platu.

Já jsem třeba ve 20 dítě nechtěla, priorita byla škola. Na druhou stranu dvě spolužačky které na vejšku nešly si dítě "pořídily" krátce po dvacítce. Dneska chodí děti do školky, do školy a ony zas pracují...mně čeká kolotoč s dětma ještě po třicítce. Nikdo nemůže tvrdit že jedna cesta je lepší nebo horší, vždycky záleží na daném člověku, jeho touhách, možnostech, situaci...
Navíc opravdu nikdo, dokud nemá vlastní dítě neví pořádně do čeho jde. Může to sejmout holku v 18ti, stejně jako zralou ženu kolem 40ti.

Já jsem neskutečně vděčná, že v podstatě ani neznám typické snažení - jen jsme si s mužem řekli, šlo by to, a bylo to. Netlačili jsme na to, neupínali se...ani jednou asi nebyla ta podle některých 100% správná doba a možná i proto to bylo bez problémů, početí, těhotenství, porod...život je ještě dlouhý, všechno se mění, kdoví co nakonec budu dělat za práci, sama ještě netuším. Ale to co jsem si vždycky přála, už mít budu a to je hlavní. Na co by mi pak byly peníze, zajištění, dům, pevný vztah (i když ten se může rozpadnout kdykoliv, na to nemá nikdo nikdy záruku), mnohaletá praxe, když bych pak nutně potřebovala otěhotnět třeba do 35, nebo než mi skončí smlouva...a když by to nešlo, platit tisíce na pomoc doktorů....

andelka
30. led 2012

@maturantka a kolik myslíš že máme my? Ve velkém městě. Úplně to samé 20tis.+ rodičák 😉

dajdula
30. led 2012

@andelka naprosto s tebou súhlasím a zakladateľke len jedno : nemusíš sa tu pred nikým obhajovať.Nie si povinná tu nikomu nič vysvetlovať,hlavne keď povodný,prvotný dotaz úplne zanikol. 😉

llluckaaa
30. led 2012

@andelka Já taky myslím, že se tu nemusíš před nikým obhajovat, on tě tu totiž nikdo ani z nějaké mladické nerozvážnosti neobviňuje. Záleží na tom, jak moc jsi spokojená a šťastná ty. Z našeho pohledu se to posoudit nedá.
To jo, v té době bylo trendy mít dítě do 25 (ikdyž nás třeba máme měla až po 27), jenže právě mi přijde, že se ten svět netočil tolik kolem peněz. Samozřejmě nemusí ani teď, ale nějaký základ je potřeba a bohužel se musí myslet i na horší dny. Protože bohužel takové věci se stávají, že manželé kloužou na ledu a lámají si nohy a nemůžou třeba měsíc pracovat.... Jak potom zaplatit všechno potřebné, když nemáš nějakou rezervu a ty nemůžeš pracovat, to opravdu nevím. Já osobně nemám nic proti tomu, aby si dítě pořídil někdo "mladý", ale prostě bych mu chtěla poradit, aby to udělal s rozmyslem. Chcete dítě? OK, zkuste spolu bydlet, ať víte, kolik budete mít měsíční náklady, sami zjistíte, jestli máte na to vybavit byt, kupovat pampersky, sunary atd. Prostě bych do toho neskákala po hlavě, protože hodně riskuji, že si nabiju pusu.

llluckaaa
30. led 2012

@pajiskazemlyna Jasně souhlasím, ty doby nejde porovnávat, moje reakce se týkala toho příspěvku, že dřív se děti dělala za mlada a taky to šlo... Ono to nikdy není ideální a kdyby na to ideálno člověk čekal, tak stráví celý život jen v čekárně. Některé příspěvky opravdu nevyznívají moc pěkně, já už bych byla pěkně vytočená, kdyby mířily na mě 😉

andelka
30. led 2012

@llluckaaa já se neobhajuju, jen říkám co může člověka vést k podobnému rozhodnutí, které se třeba většinové společnosti nemusí líbit a pak se na něj blbě kouká, tvrdí že bude litovat, že si neumí představit jaké to bude, že si zkazil život, že je nezodpovědný atd. Znám to a vím jak to člověka štve. Na každou situaci je víc pohledů a každý má jiné zkušenosti.
Jj, základ je potřeba, člověk si musí spočítat, jestli i ty obyčejné věci utáhne...a i nějaká rezerva musí být. Hlavně si člověk musí uvědomit, že bude mít zodpovědnost za druhého člověka, který potřebuje bydlet, šatit se, jíst...většinou se člověk uskromní sám na sobě, ale to jde taky jen do určité míry, že.
Je to přesně tak - kdyby člověk pořád čekal na to ideálno, tak nemá nikdy nic, kdo neriskuje, nic nezíská.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru