Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

crca
28. led 2012

@maturantka Promiň ale jak to máme vědět 😅 Zajdi k dr. a ta ti řekne 😅

megy
28. led 2012

@maturantka no nevím, zda je vhodné si takhle sledovat čípek kvůli potenciální infekci, ale 28DC bez MS zatím nemusí vypovídat o ničem. je pravda, že některé mají cyklus přesné jako hodinky, ale některé mívají klidně cyklus i 40 dnů. Já mívala většinou cyklus 31, pak se mi to zkrátilo na 27dnů +- 3 dny, takže zatím bych to neřešila a počkala, co bude další dny. 😉

zuzkka88
28. led 2012

@maturantka a ty bereš ještě HA ne?

salomee
28. led 2012

Spíš bych se zaměřila na konzistenci čípku, jestli je hodně tuhý, nebo spíš měkčí a taky jestli se pootvírá, nebo je pevně uzavřený. To jsou ale vodítka pro někoho, kdo svůj čípek sleduje pravidelně a už nějakou dobu, tak těžko říct. Samozřejmě je hodně důležitá hygiena.
Já sama jsem to u sebe nikdy nesledovala.

maturantka
autor
28. led 2012

@zuzkka88 Ano beru HA...

@salomee A je spíše tuhý,ale jestli se pootvírá to nevím...

llluckaaa
28. led 2012

Tak to opravdu netuším. Já si na čípek nikdy nesahala. Proč se to dělá?

jika10
28. led 2012

No ja mam treba cipek pred MS uplne schovany, jakoby se ztratil .....A cyklus mam cca 34 dnu

werumka
28. led 2012

@maturantka Myslím, že marníš čas. Při užívání HA nemá smysl sledovat známky plodného období, protože za 1. žádné nemáš, za 2. nemáš ani menstruaci v pravém slova smyslu a za 3. máš uměle nastavený cyklus, který bude s největší pravěpodobností po vysazení jiný. Pokud chceš sledovat čípek a mít z toho nějaký závěr, tak musíš bez HA...

romca13
28. led 2012

teda musím říct, že by mě asni ve snu nenapadlo sledovat si čípek 🙂 nicméně vidím, že se zakladatelka snaží otěhotnět,ale bere HAK??? tomu nějak moc nerozumím 🙂

megy
28. led 2012

@maturantka promiň, co teď napíšu, ale ty se ptáš v jedné otázce na fóru, kdy si máš udělat těhotenský test přitom bereš HA .nějak nechápu pak tvůj status snažíme se otěhotnět :-/ navíc při užívání HA je většinou normální, že MS může být velmi slabá až žádná - proto taky HA, tak nevím, co si myslet 😒 nemyslím to zle, ale tohle je fakt čudné

megy
28. led 2012

@romca13 musím s tebou souhlasit 🙂

salomee
28. led 2012

To je ten článek, co jsem četla- o samovyšetření čípku http://www.rodina.cz/clanek5211.htm

megy
28. led 2012

@maturantka jo a ještě jedna věc, když má HAK 21 tbl, jak je možné, že máš cyklus 28 dní? 😅 😕

romca13
28. led 2012

@megy tak to tak přece je, když bereš HAK s 21 tabletami plus 7 dní, kdy tabletky nebereš, tak je to 28, to odpovídá

zuzkka88
28. led 2012

@megy no podle mě přece 21 tabletek bez ms + 7 dní přestávka na ms ne? 🙂

werumka
28. led 2012

@megy To je normální, po dobrání pak do týdne chodí krvácení. Kdybys načla hned další platíčko, tak nepřijde. Ale po dobu těch 7 dní naroste sliznice aspoň do té míry, aby tělo malinko zakrvácelo 🙂 Ale pravda je, že někdo tomu říká menstruace 🙂

megy
28. led 2012

@romca13 no já to počítala teď trošku jinak - 21 sníš,to jo, ale většinou pak přijde pseudomenstruace tak do tří dnů, tak právě mě zaráží, když píše, že má cyklus po 28 dnech 😉 jinak jo celkově máš recht 28, ale to bere už další platíčko

megy
28. led 2012

ale jo holky ,máte pravdu - jsem vyšla asi ze cviku 😀 😀 těhudemence je prevít 😀

romca13
28. led 2012

@megy při pravidělným braní HAK většinou ten cyklus je opravdu 28 dní, vždy jsem MS měla po 28 dnesch,,,,

megy
28. led 2012

@romca13 já to neberu nikomu 😉 já co brala HAK, tak jsem dojedla 21 tbl a pseudoMS jsem měla ve vynechaném týdnu - cca 2den po dobrání platíčka, takže jsem vlastně začínala další po sedmidenní pauze, jak je dané, takže jo 28 dní 🙂

maturantka
autor
28. led 2012

Tak otěhotnět se dá i přez HA minulý měsic jsem HA vubec nebrala a zvovu ji nasedila tento měsíc. A soulož bylo hned první den po vybrání první tabletky. Takže bych těhu klidně být mohla...

lu777
28. led 2012

@maturantka proč si HA vysazuješ a zas dáváš? já tomu nerozumím, chceš otěhotnět nebo ne? 😕
jinak jestli chceš vědět kdy a jestli vůbec dorazí ms, tak těžko říct, můžeš samo zkusit Mamatest, s tím má hodně lidí dobrou zkušenost, mně ukázal obě těhu ještě přede dnem kdy měla dorazit ms....
ale někomu se to ukáže až třeba po týdnu nebo i dvou apod. 😉

ono i když je test pozitivní tak to neznamená že to těhu vydrží, je to hodně v počátku a je to hodně "ošemetné"....
vím že je těžké vydržet a být v klidu, ale ať těhu jsi nebo nejsi, tak prostě hned teď se to všecko nerozlouskne, je potřeba vydržet chvilku tak jako tak 😉
někdy může být ms i trošku zpožděná třeba cestováním, braním léků, velkým vypětím apod...

megy
28. led 2012

@maturantka promiň, ale stejně tě nechápu, když se snažíte otěhotnět, tak proč ji bereš?

salomee
28. led 2012

Jo ty jsi ta, co plánuje mimčo v srpnu a maturuje za rok..nebo tak nějak...vybavuje se mi album.
No ten čípek bych fakt neřešila, pokud to nesleduješ pravidelně.

zuzkka88
28. led 2012

@maturantka i kdybys HA nebrala, je dost nepravděpodobné, že bys otěhotněla po souloži, která proběhla hned po skončení MS. To bys musela mít hodně krátký cyklus, nebo nějakou extra dlouhou luteální fázi (doba mezi ovulací a MS). Takže spíš můžeš být v klidu podle mě 🙂

kaculetka
28. led 2012

Po přečtení Tvých příspěvků mě trochu zaráží co děláš....sleduješ ovulaci, řešíš, jestli si těhu nebo ne, probíráš to s holkama a zároveň bereš HA...to je jako snažit se o dítě s prezervativem....i moje 13-letá dcera ví, že to je blbost 😕

catherin89
28. led 2012

No já se v tom taky nějak ztrácím po přečtení všech tvých příspěvků a vizitky se evidentně snažíš otěhotnět a bereš HA?co je to za blbost??? 😖

leiladelly
28. led 2012

@kaculetka Já myslím, že je to celý "joke".... Nedává to smysl a celou diskusi vystihuje přídavné jméno, které má zakladatelka diskuse v profilu "podivná"..... Je to marnění času všech, které to čteme . Jsem mnohem starší, jsem doktorka , mám děti a v životě mne nenapadlo sledovat svůj čípek. Tady něco nehraje...Plus všechny další věci, které také zmiňuješ. Vnímám to stejně, blbost to je.

catherin89
28. led 2012

@leiladelly Nejdřív jsem si taky myslela,že to je vtip... a sledovat si čípek?Do přečtení této diskuze mě v životě nenapadlo, že to někdo dělá..

romca13
28. led 2012

no hlavně po přečtení příspěvků jsem pochopila, že slečna bude maturovat až v roce 2013, akžebych jí doporučila pěkně zobat HAK dál a tohle řešit až po maturutě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru