Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

kaculetka
28. led 2012

@leiladelly přesně tak....taky mně zaráží výše zmiňované: mám čípek dost nízko...pomalu leze ven???? (i když samozřejmě každá jsme jiná...)

leiladelly
28. led 2012

@kaculetka v profilu je dost nesrovnalostí, jeví se mi to celé nevěrohodné. Pokud to pravda je, svědčí o značné míře podivnosti osoby. Jinak opravdu nevím.

salomee
28. led 2012

@catherin89 No je to jedna z metod, jak zjistit, jak funguje moje tělo (tedy ne moje, já jsem to nedělala), taky se dá podle toho poznat, kdy bude ovulace atd...není to zas tak psycho metoda, jak to vypadá🙂

zuzkka88
28. led 2012

Na tu metodu narážím často, zas tak neobvyklá není, uvádí se často (nevím ale, kolik holek ji praktikuje, přijde mi to dost časově náročný na cvik apod, je plno jednodušších a podle mě spolehlivějších metod, o možné infekci nemluvě)

@maturantka
Co se zakladatelky týče, neshazovala bych ji tu tak. Je mladá, třebě některé věci ještě pořádně neví, nezná... Podle profilu s přítelem miminko plánovali, proto přestala brát HA. Nakonec se domluvili na srpen, tak ji zase začala brát.

Ale stejně, pro zakladatelku: jestli ti můžu trošku poradit, vydrž aspoň minimálně do října se snažením. Jestli vám to v sprnu vyjde, rodila bys v květnu. V té době máš maturovat. Těžko skloubíš porod a maturitu v jednom měsíci, nehledě na to, že můžeš klidně rodit už v dubnu, a s tak malým prckem těžko odmaturuješ (nechci tě podceňovat, ale maturitu mám za sebou, tak vím co to je (a to jsem nebyla těhotná a neměla novorozeně).. pak to budeš mít zbytečně složitý a prcka si tolik neužiješ, když se budeš muset s ním učit, než aby ses mu věnovala. Když to můžeš posunout, tak to posuň, ty dva měsíce navíc bys vydržela neboj 🙂 A akorát bys pak litovala, že tu maturu třeba nemáš. Přineslo by ti to dost komplikací. Dneska být bez maturity je dost těžký (nemluvím o manuální práci, nevím, co chceš do budoucna dělat a co studovat), se základkou ještě hůř (ale nevím, jestli máš třeba učňák a teď děláš nástavbu).. Neber to špatně, jen jsem si dovolila ti poradit 🙂

catherin89
28. led 2012

@salomee Děkuji já o tom jsem ještě neslyšela, že by to takhle někdo sám studoval 🙂

maturantka
autor
28. led 2012

@zuzkka88 Děkuji za radu je to přesně tak jak píšeš 🙂chtěli jsme a pak jsem znova nasadila a miminko pořídíme srpen-září 😉

lu777
28. led 2012

@maturantka a to budeš mít po maturitě?
musím souhlasit s @zuzkka88 že studovat a těhulit zároveň se určo dá ale taky bych to nedoporučila... já třeba musela v prvním těhu dlouho ležet, v druhým jsem zas měla klidový režim ke konci...
a to jsem prostě musela být doma.... můžou se vyskytnout různý komplikace a fakt je škoda pak být případně bez maturity, to je jako bys tu školu zahodila 😒
ono si to případně můžeš dodělat pak v září nebo jak to je, ale s prckem to bude záhul, budeš nevyspaná, unavená, jednou rukou budeš hojdat kolikrát brečícího prcka, přebalovat, krmit a u toho se učit 😉
rozmysli to dobře předem, já měla děti po třicítce a je to fakt záhul a obrovská změna, kterou si člověk ani neumí představit předem....
jedna věc je vidět mimčo a druhá je být jeho matkou, to je zodpovědnost a to dítě je s Tebou pořád, i když se Ti to nehodí, jseš nemocná nebo chceš někam jít a třeba nemůžeš protože je prcek nemocnej nebo nemáš hlídání a podobně...
nic proti mladým matkám jen fakt z vlastní zkušenosti moc radím si to řádně rozmyslet, když si člověk vybere nevhodnýho partnera, tak se vždycky může rozvést, ale dítě je dítě 😉 a ne vždycky je to s nima jednoduchý

maturantka
autor
29. led 2012

@lu777 jasné no případně dodělám v září 🙂 A hlídání mám. Mám 14 let starou ségra a ta by furt jen hlídala malinký děti.TAkže,když se budu muset učit tak řeknu právě jí. No uvidíme jak to vše dopadne 🙂

salomee
29. led 2012

@maturantka Tak to je dobře, že někoho máš, ale jedna věc je teoretické nadšení a druhá pak realita. Taky jsem milovala hlídání malých dětí, ale když to pak po mě kámoška chtěla často (neměla jinou možnost), už jsem to docela nedávala..(máš program, zruš ho, musíš hlídat. Jsi nemocná? Smůla, je potřeba hlídání) a to jsem byla už dospělá, zodpovědná..ve čtrnácti má člověk zas jiné postoje.
Fakt Tě nechcem já a asi ani holky od ničeho odrazovat, jen moc nechápu, proč to těch pár měsíců nepočká...a nebo asi chápu z Tvého pohledu... souhlasím se vším, co psaly holky nade mnou, ale taková zkušenost je, myslím, nesdělitelná, dokud to člověk nezažije sám🙂. Proto chápu, že promlouvat do duše nemá cenu, možná jsem už na tohle moc stará a třeba to já zbytečně komplikuju😀

maturantka
autor
29. led 2012

@salomee Tak komplikace zamozřejmě být mohou. To chápu,ale takhle je to pro mě dlouhá doba(pul roku) a čekat ještě dýl. Bych asi nevydržela ☹. Ale jak říkám uviídme. A ze sestry bych si otroka furt nedělala to je jasné jen třeba 2 x týdně a to by taky asi nebylo pravideně každý týden... 😉

lu777
29. led 2012

teda to jste se ségrou nadšenci @maturantka já byla v tom věku ráda, že můžu randit, chodit za zábavou, na výstavy, pak si vydělat něco v práci a za rok jít ještě studovat a cestovat 😎
no ale tak zas něco budete moct dohnat až děti vyletí z hnízda...
pro mě byla neskutečná úleva jen když šel starší do školky, je to denodenní kolotoč, víkendy nebo dovolená neexistujou a většina dne není jak z reklamy, asi jako romantický film versus skutečné manželství 😀

catherin89
29. led 2012

Holky mají pravdu. Nejdřív bys měla dodělat školu a odmaturovat. Já chápu, že se nemůžeš dočkat ale opravdu být matkou není jednoducjé, je to ta nejkrásnější ale zároveň nejsložitější práce na světě. Maturitu do budoucna potřebuješ, bez ní se dnes těžko shání práce, kterou do budoucna budeš potřebovat. A zvaž všechny okolnosti.. Když si chceš pořídit dítě už teď v blízkých měsících - si zajištěná abys nakoupila výbavu pro dítě? Kolik je tvému partnerovi? Má práci? Dokáže Vás oba zajistit? Ber to opravdu rozumně..

lu777
29. led 2012

jj, můj muž si vyzkoušel být doma s dětma chvilku když byl bez práce a dost změnil názor, říkal, že to je nejtěžší práce, hlavně ta rutina ho hodně ubíjela, ale děti zas nějakej režim potřebujou...
a pak taky že nemohl jen tak někam jít, to je všecko sbalit a tam hlídat opět dítě.... a do určitý hodiny být doma a člověk je utahanej, hladovej atd. ale stejně se nejdřív musí postarat o děti... padne do postele a zítra v 6 budíček a jedeme nanovo a tak pořád 😅
je to nádherný když to všecko klape a děti jsou zdraví a neperou se a přijdou se pomazlit 😵 😵 ... ale 90 procent je práce, práce a zvlášť pro tu matku hodně odříkání ve všech směrech, o tom žádná 😉

moje kámoška má 4 děti a říká to výstižně podle mě: Prvních pár let je s každým dítětem pro matku hodně "suchých" 😉

romca13
29. led 2012

mě je 30 a čekám první dítě a rozhodně si nemyslím, že bych něco promeškala,,, tím tedanechci říct, že je to ten nejlepší věk a že by mimi neměly mít mladší ženy, to rozhodně ne,,,,, a´t si mí dítě každá, kdy uzná za vhodné,ale já to prostě brala tak, že nejdříve kdy někde bydlet, něco ušetřit, aby bylo mimi zabezpečené,,, nedovedu si představiit mít dítě, když mám sice partnera, ale žiju u rodičů, ještě jsem s ním ani nebydlela / což považuju za docela zásadní vyzkoušet si s parnerem bydlet / nemám školu, nemám práci, ,,,,,asi jsem taky už moc stará a moc tovšechno řeším,,, kdyby mi bylo 18 a měla dítě, tak bych si asi řekla, že to nějak dopadne, na to já prostě nemám být tak nezodpovědná,,,,

catherin89
29. led 2012

Věř, že ve svém věku budeš mít vhodnější chvíle na dítě než teď. Potom si to určitě více užiješ. Já taky moc toužila po dítěti už na škole a taky jsem si počkala a jsem za to nesmírně šťastná. Po maturitě jsem byla chvíli na pracáku, protože ani s maturou ti nikdo práci nezaručí, pak jsem šla pracovat, mezitím co jsem chodila do práce jsem něco našetřila, dodělali jsme si s přítelem byt a pak jsme se vzali... To už jsme se pokoušeli o mimi a že jsem těhotná jsem zjistila den před svatbou. Doktor nám to potvrdil asi 3 týdny po svatbě - nádherný svatební dar. Opravdu ten čas tak rychle uteče, stihneš se na dítě připravit, nebudeš mít už starosti, že by ses musela učit do školy atd... To bys to opravdu chtěla zažít hektické a uspěchané a prostě za každou cenu?? A holky v příspěvkách nade mnou mají svatou pravdu.Mít dítě znamená kupu odříkání, musíš změnit svůj dosavadní život a přispůsobit ho dítěti.

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 Ano zajištěna jsem mám malou sestru a po ní je dost věí a teta má ted malého chlapečka takže oblečení je bez obav. Přítelovi je 26 let 🙂 v květnu 27. A pracuje vydělá si průměrně 20 000 měs. někdy i více A byt ted kupujeme v březnus e stěhujeme 🙂

catherin89
29. led 2012

@maturantka Víš ona ale výbava dítěte nespočívá pouze v oblečení... A co na tvůj přítel říká, když ví že chceš dítě a nemáš ještě dodělanou školu?

llluckaaa
29. led 2012

Asi jsem taky nějaká staromódní, ale přijde mi, že na dítě je ještě dost času. Kam v 18 spěchat? Radši bych se nejdřív s partnerem zabydlela, zkusila pracovat, našetřila nějaké peníze a počkala, až sestra trochu vyroste. Protože svěřit pártýdenní miminko 14ti-letému dítěti, to bych si hodně rozmyslela 😒
Apropó, k těm 20000 Kč měsíčně - na jiných diskuzích plno maminek psalo, že s touto částkou by ve své domácnosti stěží vyšli.

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 to je mi jasné, že to není jen v oblečení...Přítel se tomu nějak nebrání.. Jen chce,abych udělala Maturitu takže se začneme snažit srpen-září a uvidíme-,,,

maturantka
autor
29. led 2012

@llluckaaa jenže my bydlíme v takové čáasti 4Čech pardubický kraj,kde zaplatíme za vodu, plyn a elektriku zhruba 2300 takže v poho vyjdeme 😉

romca13
29. led 2012

@maturantka a ten byt budete kupovat za hotový????? nebo na hypotéku???

romca13
29. led 2012

@maturantka a hlavně taky nikde není psaný, že přítel musí mít práci pořád, v dnešní době ani nevíš jak a jsi bez práce,, a třeba já z Pardubického kraje pocházím, tak vím, že tam to s prací nějak extra není,,, určo byste si měli udělat nějakou finanční rezrevu,,,,

llluckaaa
29. led 2012

@maturantka Tak asi to máte spočítané, ale v pohodě vyjít z 20000 pro 3 lidi, to mi přijde skoro jako zázrak 😉

catherin89
29. led 2012

A ty už maturuješ letos?Psala si že maturuješ v květnu příštího školního roku tak to je snad až v roce 2013 ne?To chceš jít jako k maturitě těhotná?je vidět, že si těhotenství nikdy nezažila.. sice je to krásné období ale taky je to období plné např. nevolností, můžeš mít nějaké problémy, budeš muset podstoupit různá vyšetření atd. prostě je to období i náročné a o to víc ke konci a to ty zrovna budeš dokončovat školu.. Promiň ale tohle mi teda přijde, jako velmi nedospělé jednání.. Připadá mi, že ty prostě jen toužíš po miminku, ale už si nedokážeš uvědomit ty věci okolo. Promiň jen jsem upřímná a teda já mám problém svěřit dítě na hlídání komukoli natož 14-letému dítěti...

kukynka2
29. led 2012

@maturantka JÉÉÉ napiš mi,kde se platí tak málo za elektriku,vodu a plyn 😕 😅 ? Hned bych se stěhovala 😀 Opravdu levný kraj 😕 my teda jen poplatky za byt máme 4800kč myslím elektriku,vodu,teplo a v tom není hypotéka jen provoz bytu 😔

kukynka2
29. led 2012

jinak tu holky už napsaly vše,takže k tématu se už nevyjadřuju 😉 jen mateřství opravdu není procházka růžovou zahradou,zrovna mi obě holky naráz marodily a člověk neví kam dřív skočit apod.

maturantka
autor
29. led 2012

@romca13 bere si hypotéku

maturantka
autor
29. led 2012

@llluckaaa 20 000 pro 3 je dle mě pohoda. ČTYŘI lidy už by bylo horší

maturantka
autor
29. led 2012

@catherin89 Maturuji 2013 a dyžtak odmaturuji v září 2013

maturantka
autor
29. led 2012

@kukynka2 Ano opravdu to tdy tak máme. Budeme mít byt po tetě. A ta nám řekla toto. Voda,elektrika a plyn cca 2300

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru