Měla přijít MS a čípek je vysoko. Kdy MS dorazí?

maturantka
28. led 2012

Cyklus mám po 28 dnech. Dnes by měla přijít MS,ale na čípek si pomalu ani nedosáhnu. Vždy kdy má přijít MS tak mám čípek dost nízko(pomalu leze ven :D). Kdy dorazí MS?? Pokud vubec dorazí...

llluckaaa
30. led 2012

@andelka Teď jako bys vyprávěla o mojí mámě 😉 Na svatbě se vyjádřila, že zrovna dělám svojí největší životní chybu a že toho budu litovat. Takže já ze své zkušenosti vím, že rodiče, resp. ti starší a zkušenější, nemívají vždy pravdu 😀

majatob
30. led 2012

precetla jsem poctive celou diskuzi a jen jedno:
pokud dite opravdu chcete a citite se na neho, tak do toho jdete! Myslim, ze penize spocitany mate, bydleni brzo budete mit vlastni a maturovat tehotna sice neni zadna slast, ale ani zadna hruza. S malinkym novorozeneckem je to opravdu horsi, takze bych se priklanela k variante otehotnet tak aby to vyslo na maturu jeste v tehotenstvi. 🙂
Asi jsem pro hodne lidi nezodpovednej blazen, ale poprve jsem planovane otehotnela po maturite, malej se narodil kdyz jsem byla v 5. rocniku na stredni a 1. rocniku VS, do te doby jsme spolu nezili, ale kazdej pekne v jinym meste na intru, nasli jsme si podnajem, muz zacal pracovat. Podruhe jsem otehotnela v 6. rocniku SS a 2. VS, absolvovala jsem tehotna a s rocnim prckem, v lete jsme se vzali. Potreti jsem otehotnela hned po sestinedeli s druhym ditetem. VS jsem nedodelala, ale ne proto, ze bych to nezvladala, ale protoze jsem nechtela a ikdyz me to ted obcas mrzi, ze nemam titul, toho rozhodnuti v podstate nelituju. Ted od zari jsem zacala studovat zase, absolutne jsem zmenila obor a myslim, ze jsem se konecne trefila do toho, co me snad jednou bude zivit a bavit 🙂 Muz vydelava dost na to, aby jsme vysli a zvladli i neco malo usetrit. Opravujem si dum, do dvou let se chceme stehovat do vlastniho...
A co je hlavni...NIKDY jsem nelitovala rozhodnuti mit deti tak brzo a jsem presvedcena, ze ani nikdy litovat nebudu 😵 😵 😵

andelka
30. led 2012

Já bych to viděla ideálně na maturitu ve druhém trimestru 🙂 Když už teda "musí" být miminko takhle brzy, a taky se to nedá přesně naplánovat, že. Ale kdyby to tak vyšlo bylo by to nejlepší. V 1trim bývá blbě a únava a třetí teda není žádná slast sám o sobě. Ve druhém se člověk cítí většinou nejlépe.

andelka
30. led 2012

@llluckaaa jo a pak se člověk aspoň fakt snaží, dokázat že neměli pravdu 😀

salomee
30. led 2012

Moje sestra maturovala těhotná, ale bylo to ještě v prvním trimestru... zas na jednu stranu je to hezké, má dvě dcery, je jí 34 a jedna dcerka už patnáctiletá..a segra je hezká mladá maminka, taková aktivní a hrozně jí to sluší. Ta cesta, než se všechno ustálilo, byla ale složitá, dlouho žili u rodičů v jedné místnosti a nebylo to jednoduché. Dneska samozřejmě nelituje, ale na druhou stranu říká, že už by to takto neuspěchala.

llluckaaa
30. led 2012

@andelka To jo. Na druhou stranu by jim člověk některé věci neměl dělat na truc, jen aby dokázal, že je dospělý a samostatný. Občas mám takové tendence, když mi tchýně dává některé svoje "pro mé dobro míněné rady"... Tak z té maturity bych si až takovou hlavu nedělala, zvládnout se to dá, samozřejmě jednoduší je to ještě 2v1. Já taky rodila při studiu, zkoušky jsem zvládla a teď vesele s dvěmi dětmi pokračuji dál, ikdyž je to občas náročné (viz zdejší diskuze studium na mateřské).

sheinka
30. led 2012

@maturantka můžu se tě zeptat jak dlouho jste s přítelem spolu, že se tak mlaďounká vrháš do tak velikého rozhodnutí?

salomee
30. led 2012

@llluckaaa Tak to moc obdivuju, já jsem v době své nezaměstnanosti začla dálkově navazující studium a bylo to i tak dost náročné, jakmile jsem našla práci, už jsem to nedávala a školy nechala.

andelka
30. led 2012

@llluckaaa no jasně, zas takový truc to být nemůže. spíš že se prostě člověk snaží obstát. 🙂
No mně stačilo těch pár měsíců kdy jsem musela napsat jednu blbou seminárku, napsat záverečnou práci a naučit se na závěrečné zkoušky. Tohle mi z toho chybělo, na celé studium bych si s dítětem/dětma netroufla. Ale samozřejmě už teď zas uvažuju, na co se vrhnu až bdue mít druhé dítě víc jak rok 😀 vidím to aspoň na nějaký jazyk.

llluckaaa
30. led 2012

@salomee Jé , to se krásně čte. Naštěstí mám ochotné babičky, které rády hlídají. A taky manžel je tolerantní, bez jeho podpory (nejen finanční) by to samozřejmě nešlo
@andelka Konkrétně studium jazyků je něco, co se nikdy neztratí a bude se vždy hodit. Minimálně proto, aby se člověk mohl dívat na filmy v originále 😉 Já měla v plánu se na mateřské naučit řídit 😀 Další studium je tak nějak shoda okolností.

andelka
30. led 2012

@llluckaaa my s mužem studujeme vždycky napřeskáčku a vzájemně se podporujem 🙂 napřed VŠ on, pak já, pak on doktorát (přerušil), pak já doplňkovou pedagogiku, teď zas on doktorát a pak já angličtinu asi... 🙂 no a asi i ten řidičák, uvidíme, zatím nemáme auto.

llluckaaa
30. led 2012

@andelka No vidíš, my taky vlastně studujeme na přeskáčku. Nejdřív já VŠ, pak on VŠ, pak první společné dítě, pak pilotní průkaz, pak já VOŠ a druhé společné dítě. Asi brzy s něčím přijde... My tedy auto máme už dýl, ale pořádně řídit ještě neumím. Ale tak do konce rodičáku mám ještě dva roky, to dám 😀

maturantka
autor
30. led 2012

@andelka tak to je krásné a další mrně na cestě 🙂

maturantka
autor
30. led 2012

@sheinka 2 roky a kousek jsme s přítelem 😉

misaskul
30. led 2012

@maturantka Ahoj, já nečetla úplně všechno, ale podle tohoco a jak píšeš, jak reaguješ atd. jsem si udělala svůj obrázek a teď se neuraž - připadne mi jako by tu psala malá holka, která chce panenku. A k tomu, že ti maminka řekne, ať si děláš co chceš, nemám už vůbec co dodat.
Nebudu ti psát svůj příběh, protože je absolutně a ve všem úplně jiný než ten tvůj, ale povím ti, že mít milujícího partnera, bydlení, zdravé dítě a šťastnou rodinu - to znamená hodně, ale ne všechno. A že má partner 26 let a vydělává 20 tisíc, to také hodně neznamená.
Rozhodně obdivuji tvůj plán maturovat jako těhotná nebo s malým miminkem, já na gymnáziu, které jsem studovala, bych toto nezvládla. Ale já byla v 18ti ještě dítě a měla jiné plány a také závazky vůči rodičům jako např. studium, ale to už jsme zase u mého příběhu. Každopádně tedy přeji hodně štěstí!

pincik
31. led 2012

Ahoj, myslím si, že když si člověk něco plánuje, tak je to stejně úplně jinak. Jak velká je asi šance, že zakladatelka téhle diskuze v srpnu vysadí HA a ihned otěhotní? Nebo třeba do dvou měsíců? Chtěli jsme dítě rok od mé maturity, kdy jsem měla už rok odpracováno a už jsou to roky tři a stále nic. Je hloupost plánovat to takhle na měsíce. Tím, ale nikomu nepřeju, aby to nevyšlo podle plánů!
Ale musím souhlasit s těmi, které píší, že je to brzy. Stačilo by jen počkat kvůli té maturitě. Zvlášť když se na miminko, tak těší. Kdyby počkali o půl roku víc, budou se těšit dvojnásobek 😉

lu777
1. únor 2012

nám taky trvalo než se narodil starší asi 3 roky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru