Měly jste pozitivní test a přesto nebyly těhotné?

samanta001
10. únor 2014

Má menstruace má spoždění již 24 dní. Dnes jsem dělala těhotenský test a vyšel pozitivně, dvě tučné čárky. Pozitivnímu výsledku se mi však nechce věřit. Syna máme po IVF a v loňském roce jsem prošla třemi neůspěšnými trasféry za úspěchem dalíšího miminka, poslední byl v prosinci. Má někdo podobnou zkušenost? Měly jste pozitivní test a přesto jste těhotné nebyli?

haaaluska
10. únor 2014

tak asi natom nieco bude ked ms meska a test je pozitivny.nevyznam sa do takych veci co sa tyka ivf a tak ale mozno ze je mozne tehotenstvo.chce to asi ist na gyndu.

loafeer
10. únor 2014

kdyby vyšel duch, dalo by se spekulovat...Ale tehu test je citlivy na HCG který se produkuje pouze v těhu, takže tlustice podle mě znamená jediné....

petrajurinova
10. únor 2014

Falešná pozitivita testu (žena není těhotná, ale test vyjde pozitivně) může mít tyto příčiny:

•Přítomnost krve a bílkovin v moči může způsobit, že kvalitativní stanovení hCG v moči je falešně pozitivní.
•Některé léky, jako antiepileptika, léky proti Parkinsonově chorobě, léky na spaní, sedativa, mohou způsobit falešnou pozitivitu testu.
•Některá onemocnění (trofoblastické choroby) mohou způsbit zvýšení hCG.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru